Jump to content


Fotografije

Vegetarijanstvo i sport


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
285 odgovora na ovu temu

#261 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 02:36 PM

I sta sad da radimo sto vecina stanonistva ima brazde na noktima i sto pise u literaturi da je to znak trovanja kao i sto lete avioni , ispustaju dim?

Pa nista onda pisi avio prevoznicima da ugrade kanistere u kojima ce drzati izduvne gasove sagorevanja motora da ne bi dimili.

Sem toga ajd po ko zna koji put braze na noktima nisu znak samo trovanja vec i niza drugih oboljenja . Imas enciklopediju u kojoj ti to sve potanko pise, jedino sto ti volis da izaberes onaj deo koji godi onome u sta verujes pa forsiras samo njega :)
  • 0
Postavljena slika

#262 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 02:45 PM

I sta sad da radimo sto vecina stanonistva ima brazde na noktima i sto pise u literaturi da je to znak trovanja kao i sto lete avioni , ispustaju dim?

Pa nista onda pisi avio prevoznicima da ugrade kanistere u kojima ce drzati izduvne gasove sagorevanja motora da ne bi dimili.

Sem toga ajd po ko zna koji put braze na noktima nisu znak samo trovanja vec i niza drugih oboljenja . Imas enciklopediju u kojoj ti to sve potanko pise, jedino sto ti volis da izaberes onaj deo koji godi onome u sta verujes pa forsiras samo njega :)

Nije sija nego vrat, a za avion verovatno se pokvario karburator.Nista ja ne verujem i ne zelim, to su data objasnjenja lekara na tu uocenu pojavu od pre vise god. nisam to ja izmislio vec kao razlog zasto zdrava ishrana.
  • 0

#263 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 03:30 PM

Cini mi se druze da si malo zajedljiv jer kako kazes lose se hranis ...

Lose ti se cini :)
Zaista si nezgodan za komunikaciju, nigde nisam pisao/pricao u prvom licu, sta me odmah napadas? Nisam ti ja kolega pri3rak da moras odmah na noz :) Laki je malo nervozan?
Da nisi calabrcnuo malo cevapa, a?
Znaci, razumeli smo se, nisam ja rekao da se lose hranim (to je tvoje misljenje a ne cinjenica)
vec da neko jede ono sto si ti nekad jeo. Ja jos jednom procitao moj post a ti proveri ako ne verujes.

Drugo, nisam zajedljiv nego znatizeljan kakav je tvoj stav/predlog/misljenje.
Ako ti je to cudno ili nezgodno/neprijatno da kazes, ne moras da budes zajedljiv,
jer upravo tako zvuci ovaj tvoj odgovor: "jedi ti i dalje tako pa se javi za koju god."
Daj odgovori, ako mu nista ne fali, da li da "rizikuje" i da menja ili da nastavi?

A iz tvog odgovora sam samo shvatio da ti ne priznajes/dozvoljavas
da neko moze da se oseca zdravo, sretno i ostvareno ako jede "nezdravo".

Moje je misljenje o tome ko ce kome pre da se javi, ja tebi ili ti meni,
zavisi od mnogo faktora a ne samo od jednog koji je po tebi presna vegetarijanska hrana.
Jedina je istina da cemo svi da "putujemo", neko zdraviji neko bolesniji ali svi imamo karte.
Ja bi za to vreme rado probao neki novi vegetarijanski recept ili praktican savet ako imas da das, pored onog gornjeg odgovora koji me i dalje zanima :)
  • 0

#264 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 04:29 PM

Nije sija nego vrat, a za avion verovatno se pokvario karburator.Nista ja ne verujem i ne zelim, to su data objasnjenja lekara na tu uocenu pojavu od pre vise god. nisam to ja izmislio vec kao razlog zasto zdrava ishrana.

Pa kako nije sija nego vrat, jesu li sve one pobrojane bolesti postojale i pre nastanka avijacije ili nisu? Sem toga retko koji lekar koji je nesto izgradio u sopstvenom zivotu, pa ima i sta da izgubi, ce da krene u propagaciju jednog posebnog puta (koji god da je) ... Postavi se pitanje oko ovih koji to propagiraju odakle im najednom tolika sposobnost :)
  • 0
Postavljena slika

#265 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 05:05 PM

Re IgorN; Izvini , malo me je pri3zrak iznervirao sa glupim pitanjima pa sam mislio da i ti nastavljas slicno.Naravno da moze da se oseca odlicno iako se jede sve, ali vrmenom dolazi do problema i to najvise; prvo prerani pubertet,kasnije rana celavost tj. brzo starenje i pojava neke hronicne bolesti.Shvatite da hrana iz prodavnice nije cista i da sadrzi neke sastojke koji nisu ljudska hrana.Da bi bili zdravi i dugovecni treba da jedete ljudsku hranu a to je prirodna organska presna hrana.U pocetku je dobro da se krene sa prelaznom dijetom tj. uvesti 2 obroka presne ishrane dnevno sprmljeno u blenderu.Taj recept bi bio; uzeti sirov badem, staviti u vodu i nakon 8h samleti u blenderu sa 3 dela vode u mleko, potom dodati nekoliko listova sa drskom i korenom sezonskog zivog povrca.Nakon toga na kraju dodati i par banana ili pola dinje (ili sta ima ) i dobili ste jedan vrhunski zdrav obrok.Vremenom povecavati broj ovakvih obroka do 4-6 dnevno uz primenu razlicitih recepata za zdravu ishranu.Tu je i sokovnik kao i gril za testo , ali to ce kasnije malo vise.Oko izbora namirnica obratiti paznju da bude organska tj. neprskana.To su mali zakrzljali plodovi sa crvom, napala vaska, neugledni ali zato jeftini naspram skupih krupnih i slicnih tretiranih plodova.Vrlo je bitno da pomirisete plod da li ima dobar miris.
  • 0

#266 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 05:26 PM

Jel mozes da navedes par tih glupih pjtanja koja su te iznervirala. Ja svakako mogu da navedem niz budalastina koje skoro u kontinuitetu nonsalantno pises :-)
  • 0
Postavljena slika

#267 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 05:29 PM

Re IgorN; Izvini , malo me je pri3zrak iznervirao sa glupim pitanjima pa sam mislio da i ti nastavljas slicno.Naravno da moze da se oseca odlicno iako se jede sve, ali vrmenom dolazi do problema...


Ok, fala na izvinjenju prihvaceno iako je suvisno.
Zasto? Zato sto nastavljam slicno (nazalost).

Kada si ti licno (shvatio sam da imas preko 50 godina) presao na "vegetu" (u kojo godini zivota)
kad si shvatio da imas "situaciju" koji treba da resis (kako si naveo, problemi sa zdravljem i sl)
ili dok ti se cinilo da si zdrav ali si naleteo na clanak, upoznao nekog vegana ili sl
pa te to povuklo/zainteresovalo?

Hajde kazi (priznaj) kakav je bio do tada tvoj stav prema vegetarijanstvu,
ili bolje receno uopsteno prema onome sto sad zoves zdrava ishrana,
mislim u vreme kad si se (po sopstvenom priznanju) lose hranio?
  • 0

#268 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 October 2013 - 05:29 PM

Evo i njuz.net se uključuje u temu "Vegetrijanstvo i sport" (tekst je on-topic, pošto se pominje i GMO i HAARP i kemtrejls):
"Teoretičar zavera sumnja da su mu teorije zavere u koje veruje podmetnute"
http://www.njuz.net/... ... odmetnute/
  • 0
--

#269 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 05:45 PM

Teorija zavere ili ne "(sam termin "teorija zavere" je kreiran tako da u startu oduzima na stvarnosti i realnosti onome na sta se odnosi, tako da se bilo kome ko je slab i bez znanja, bez mnogo muke utuvi u glavu da to nesto nije stvarno nego samo "teorija".)" mi smo biciklisti i kao takvi mozemo da kazemo da smo cvrsto na zemlji u sadejstvu sa vazduhom i ne treba nam nikakva spekulacija oko toga da li je vazduh cist ili nije jer to odlicno znamo i osecamo.Vezano sa sokovnik koji treba isto da bude jedan od obroka ili vise.U sokovnik (najbolji za hladno cedjenje) ide svo sezonsko voce i povrce, jedan od recepata;kilo kiselih jabuka, pola kg sargarepe, pola kg cvekle, malo djumbira i korena celera, 1 limun.Sve dobro oprati, usitniti i iscediti.Popiti u 2-3 gutljaja u 10 minuta.Kolicina je data za dve osobe pa prilagoditi kao i odnos namirnica prema ukusu.
  • 0

#270 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 06:30 PM

Teorija zavere ili ne "(sam termin "teorija zavere" je kreiran tako da u startu oduzima na stvarnosti i realnosti onome na sta se odnosi, tako da se bilo kome ko je slab i bez znanja, bez mnogo muke utuvi u glavu da to nesto nije stvarno nego samo "teorija".)"

Opet si ozbiljno pobrkao loncice. Da bi ti bio u pravu termin teorija zavere bi zapravo bio hipoteza zavere :-) sto btw u potpunosti korespondira sa realnoscu
  • 0
Postavljena slika

#271 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 06:44 PM

Ne znam sta sad treba da kazem jer je citat preuzet sa sajta koji se bavi skupljanjem fotografija tragova koje niko ne demantuje,to je fb strana i nije izmisljotina jer bi u suprotnom bila lazna i kao takva izbrisana?I ne bavi se spekulacijama kako i zasto vec zele plavo nebo iznad Srbije.
  • 0

#272 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 October 2013 - 07:34 PM

love-hearts-clouds-in-blue-sky.jpg
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#273 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 07:43 PM

FB stranice su razonoda i zahebancija. Svakako nisu merodavne kao reper za bilo sta sem za broj ljudi koji se zabavljaju po nekoj temi, tj. ne vredi ih kapirati ozbiljno :)
  • 0
Postavljena slika

#274 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 08:34 PM

Pa dobro , verovatno je sve lazno , te silne fotke su lazne, onda ja nemam ovde sta da pisem jer to ne postoji i sve cveta tako da pravim pauzu u ovoj temi a i dovoljno je dato o zdravoj ishrani za pocetak jer to se uci vremenom vise god.Dovoljno je da ukucate zdava ishrana i ucite sta treba.Jos oko testa koje se pravi u el. grilu za galete tako sto se kukurzno brasno pomesa sa mlevenim lanenim semenom , doda ulja i vode ili surutke,posoli zatim pece dok ne porumeni.Vecina stanonistva je alergicna na gluten koga ima u psenicnim proizvodima.Poznat je slucaj Djokovica koji se mucio vise god. jeo sve dok nije promenio ishranu koja je najvise vegetarijanska.
  • 0

#275 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 08:56 PM

Fotografije su prave, ali je interpretacija glupava.

Sto se glutena tice do nacionalnog ludila sa Djosom, niko nije ni znao da isti postoji, a sada su svi najednom alergicni. Jbg masta moze svasta :)
  • 0
Postavljena slika

#276 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 14 October 2013 - 08:40 AM

Bez obzira na interpretaciju tu je aerozagadjenje od prasine prirodnog i covekovog delovanja a alergija na glutan je poznata i pre Djokovica. Celijakija kod jace alergije dok kod blazeg oblika bez celijakije postoji brzo umaranje i umanjena brzina, nadimanje.Po nekim statistikama oko 50% ljudi ima izrazene simptome u tezem ili laksem obliku.Zbog zagadjenja sredine i industrijske hrane potrebno je da bi se imalo puno zdravlje i bolje rezultate uvesti svakodnevnu zdravu ishranu.Kod osoba koje se hrane industrijskom hranom i ne osecaju nikakve tegobe imaju dobre rezultate treba da znaju da bi prelaskom na zdravu hranu rezultati bili poboljsani i umanjeni eventualni faktori rizika pojave bolesti zbog stetnih materija u industrijskoj hrani .
  • 0

#277 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 14 October 2013 - 08:46 AM


Svega ima ovde napisanog, ali ja mislim, da bi najbolje bilo, da ti daješ te recepte, pa šta se kome svidi, neka pravi. Ti si toliko uporan, da na silu hoćeš dokazati nešto, a nema dokaza.
Pričaš o trovanjima iz vazduha, koja deluju na tebe i tvoje prijatelje, a zanimljivo, hrana je zdrava i njoj ne škodi taj otrov. Objasni kako, verovatno dobro opereš. A zemljište, a voda? Da li su i oni zatrovani ili samo ti i tvoje okruženje?
Vozeći biciklu, mnogo puta sam na Ponikvama, koje su 1999 godine baš dobro izbombardovane. Ponikve su pored piste, da ne kažem aerodroma, jer ne liči na to, poznate i po krompiru. Od bombardovanja pa na ovamo, vlada mišljenje da je taj predeo ozračen. I nije zdrav krompir.Kao bacali su uranijum, a narod gore živi i dalje. A o savetima nekih, da ne treba ići gore, te zračenje, bolesti itd, da ne pričam. Slični tebi imaju takve teorije o Ponikvama, a žive na 10 km vazdušne linije od njih. I oni bezbedni!!! Ali ja zato svaki put kad dođem odozgo, zračim :D
O jeftinoj organskoj hrani ne može biti govora, pa ona je mnogo skuplja od ove hrane, a ne kao što ti navodiš. I koliko može da se proizvede, da podmiri potrebe stanovništva a i koliki bi trebao kišobran, da je zaštitimo od napada iz vazduha. A i to mi je sumnjivo, zdrava hrana. Pa svaka druga prodavnica okačila tablu zdrava hrana. Da li to znači da je u ostalim prodavnicama nezdravo kupovati i jesti. Gde su pare u pitanju, nema mnogo kalkulacija.
Bogu hvala, pa mi imamo organizme koji mogu da se prilagođavaju uslovima življenja i sami proizvode i prave odbranu od bolesti.
Ako je naslov teme Vegetarijanstvo i sport, treba pisati o iskustvima onih koji primenjuju tu ishranu i o svojstvima pojedinih namirnica. A i to je već davno okačeno po internetu.
neu3no je napisao o iskustvu sa narom, pa da se nadovežem i ja sa mojim iskustvom.
Po jedan nar dnevno uzimati deset dana, odlično skida trigliceride.

P.S. Dok ovo pisah, vidim da je stigao novi post i već ima malo korekcije mišljenja.

Zbog zagadjenja sredine i industrijske hrane potrebno je da bi se imalo puno zdravlje i bolje rezultate uvesti svakodnevnu zdravu ishranu.Kod osoba koje se hrane industrijskom hranom i ne osecaju nikakve tegobe imaju dobre rezultate treba da znaju da bi prelaskom na zdravu hranu rezultati bili poboljsani i umanjeni eventualni faktori rizika pojave bolesti zbog stetnih materija u industrijskoj hrani .


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#278 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 14 October 2013 - 09:40 AM

Pa pisao sam o organskoj hrani kao je naci, prepoznati i da nije skupa a o dokazivanju necega se ne bavim nego su tu par clanova poceli da potenciraju kako to nesto ima, uoceno a nije dokazano itd.Nije nista dokazano u vezi zagadjenja ali da bi izbegli dokazivanje na vlastitoj kozi u smislu odlaska kod lekara jer su vec prepune cekaonice ljudi koji jedu sve bilo bi fino da sve to izbegnete zdravom ishranom.Organska namirnica 100% cista ne postoji ali se moze smanjiti steta uzimanjem neprskanih plodova koji izgledaju manji ali su potentniji, napao ih je crv, vaska isl, lepo mirisu i jeftini su.Naveo sam primer za sokovnik koji treba uvesti i blender kao i sta stavljati u njih.Ako pazljivo birate namirnice nece vam se nista desiti , nije bas toliko zagadjeno, ali ako jedete sve ulazite u zonu rizika .I sad neki kazu ;pa sta, ja jedem sve , mladoliko izgledam , odlicno idem.Bilo bi dobro da npr. ako trenirate izmerite vremena za poznate deonice i kada eventualno sprovodite post ponovite test i zapazanja u vezi snage, disanja itd.
  • 0

#279 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 14 October 2013 - 08:29 PM

Malo da vas ne zapustim.

Posted Image
  • 0
Hibridni drumaš

#280 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 21 November 2013 - 07:04 AM

"Kilogram praha karogenana vezuje 20 kilograma vode u proizvodu, a on izaziva zapaljenje creva i čiriće na debelom crevu koji prelaze u karcinom. To je ranije bilo dozvoljeno u šunkama od 0,8 do jedan odsto, ali se danas dodaju dva do tri procenta" citat preuzet odavde;http://www.kurir-inf...-clanak-1096671
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika