Jump to content


Fotografije

Vegetarijanstvo i sport


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
285 odgovora na ovu temu

#241 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 12 October 2013 - 05:58 PM

A bre ljudi dosta priče. Gledajte u nebo i zaključite sami. Kada kažem gledaj, mislim da gledaš, analiziraš, zapažaš.

I nemojte se stideti ako niste nikad ni gledali. Nemojte se stideti i ako ste propustili sve šta se dešava i na nebu, a bogami i na zemlji i u zemlji zadnjih 10 godina. Izvesno je međutim, da sve to ima itekako veze sa ishranom zato nije čudno što se te teme provlače ovde gde treba da se priča o vegeterijanstvu.

Samnom neće biti diskusije na tu temu. Ja ću samo reći svoje kad osetim da to može i držati se teme ne pokušavajući nikog da isprovociram. Ishrana jeste bitna jer GMO i chemtrailsi su povezani. Pametnom ishranom može se delimično anulirati štetno dejstvo teških metala i zato je poželjno da usvojite ono što vam je rečeno i da pređete na stvar, tj na ishranu u kojoj se izbegava:

- gmo
- meso i mesne prerađevine
- šećer
- testeninu (u velikim količinama)
- food like products (kojekakve šećerleme, gumene bombone i slično)

Nadalje, u ishranu bi trebali uvesti sve ono što ste godinama pa i decenijama propuštali. Kad je ko od vas konzumirao mango, papaju, svež korijander, spirulina alge, đumbir, nešto od heljde, humus, i sveže povrće koje ste navikli da jedete kuvano kao što je sveć spanać, tikvice, patlidžan, zelje, kelj. Kad se iko od vas povremeno detoksinirao. Aktivnim ugljem, zelenom glinom, trešnjama, zeolitom itd itd.

Ja mogu da obećam samo bolje zdravlje, bolju fizičku spremu, i što je najvažnije, mir u duši i u glavi.


Ako jedete samo picu svaki dan... ONDA NIŠTA. :)
To je sve samo vodena para, gmo je zdrav, aspartam su vitamini, Amerika širi mir u svetu.
  • 0
Hibridni drumaš

#242 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 12 October 2013 - 06:06 PM

Detox protokol

TEŠKI METALI:
svaki dan kašičicu zeolita po izboru. (homozel je trenutno brand of the choice)
NE ZABORAVITI PITI MNOGO MNOGO VODE. ŽIVOTNO JE VAŽNO ŠLJOKATI VODE KOLIKO GOD MOŽETE. IĆI ĆE TE U WC STO PUTA, AL NEKA. Ovako desetak dana pa pauza.

Toksini, pesticidi, herbicidi iz hrane:
- aktivni ugalj
Dobro je pre jela. Mnogima će regulisati i probavu.

Fluorid:
Jaka limunada sa svežim đumbirom. (sladi medom)
Sok od krastavca, limunada, peršun i đumbir,

Teški metali, toksini:
- zelena glina (piti po uputstvu)


Mega detox: (full koža klima)
SVEŽ KORIJANDER
pa kako god voliš. ovako il onako. meni je super u blenderu.

Svakodnenvo jesti:
beli luk
crni luk
bosiljak
minimum 50% svežeg povrća
voće
koštunjavo voće i semente
bobičasto voće (sve do čega se dočepaš, sveže ili sušeno, izbegavaj kandirano)


Začini koje treba da koristite svakodnevno:
- kumin
- so i biber se podrazumeva
- origano
- cimet

piti mnogo vode... ako ikako može bez fluorida.

Tamo idemo. Tuda smo krenuli. Tako se radi. Hoćeš nećeš. Protokoli baćko. Protokoli.
  • 0
Hibridni drumaš

#243 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 12 October 2013 - 07:18 PM

Nisam nasao u datom linku da postoji chemtrails, ali ima objava sa jednog kongresa 2001god. gde se spominje njegova upotreba dok se u datom linku spominje aerosoli generalno kao cesticama prasine od prirode i covekovog delovanja bez preciziranja konkretno chemtrails.Sto se tice detox ishrane ne bih preporucio zeolit zbog eventualnih stetnih dejstava a aktivni ugalj se ne uzima pre jela vec vise kao "cistac" na prazan zeludac jer on pokupi sve u sebe.
  • 0

#244 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 12 October 2013 - 07:27 PM

Svako postupa po svom nahođenju.
  • 0
Hibridni drumaš

#245 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 October 2013 - 10:05 PM

dok se u datom linku spominje aerosoli generalno kao cesticama prasine od prirode i covekovog delovanja bez preciziranja konkretno chemtrails.


Zato sam i rekao da ga nisi bas najsretnije pokapirao. Ajd se kladimo da postoji privreda, da postoje elektrane, fabrike, cementare, automobili, putnicki avioni koji ne prase stanovnistvo itd... jel to dovoljno da se formira citav niz zagadjenja tog tipa ili nas bas moraju da prase?
  • 0
Postavljena slika

#246 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 08:40 AM

Skapirao sam da nema nigde zvanicnog dokumenta o tome, ima nesto od Svedske i ranije u najavi da se to koristi ali trenutno ni reci dok u stvarnosti gledam svakodnevno kako se to desava?Od nezvanicnih sajtova sve bruji o tome sa sve detalja i varijanti ali se smatraju da ne vide dobro, utripovali ili ludi.Tako ako vidite nesto slicno pravite se da ne postoji sto ne znaci da trebate da kupite sav izgreban bajs zato sto prodavac ubedjuje da to ne postoji isl.
  • 0

#247 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 08:43 AM

Pri3rak Ako si "stigao" do razmišljanja na temu koji je razlog... moj savet ti je da odmah odustaneš.


A moj savet i tebi Milane je da "ti puca ona stvar više" da uveravaš ljude u nešto što je tako blatantno vidljivo na nebu. :)Trošiš svoje živce, vreme i energiju nepotrebno. To se ne radi tako i to se ne radi na biciklističkom forumu. Iskreno, i mene nervira. Ne možeš "spasiti" svakoga i samo unosiš nemir kod ljudi koji ne samo da nisu spremni, nego jednostavno nisu nikad ni posumnjali u tako nešto. Normalan čovek, normalno ljudsko biće koje živi ono što zovemo normalan život sasvim prirodno ne očekuje da postoji zavera tog obima. To ne zaboravi. Normalno ljudsko biće je puno poverenja i ne treba ga osuđivati što ne primećuje opasnosti. Normalno je da ljudi veruju državi, TVu, institucijama. Normalno je da ljudi grade kuće od azbesta i da veruju da je bezbedan ako im institucije koje su za to zadužene tako kažu. Normalno je i da se posle bune i traže odštetu kad se otkrije drugačija istina, ako se ikad i otkrije. Normalno je da ljudi veruju onome šta vide na TVu i nauče u školi. Normalno je i da se Orlovača prošilira petorostruko, i da ima više ljudi na onkološkoj nego u svim osnovnim školama u Beogradu. To je bre sve normalno.

Trebaš biti lud. LUD. Trebaš reći sebi: jebote pa ja sam 100% ludak.


Dragi moji prijatelji. Shvatite ovo skretanje sa teme samo kao najobičnije prijateljsko upozorenje o rupi na putu ispred vas. Nije potrebno da mi između sebe raspravljamo kolika je rupa, koliko duboka, ko ju je napravio, ko će je popraviti. Mi vozimo bajseve, ne bavimo se uzrocima rupa na putu i njihovim asfaltiranjem.

Znači, pazi rupa! 100m napred, desna traka. Zaobiđi. Slušaj druge. Nađi rešenja.
  • 0
Hibridni drumaš

#248 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 08:56 AM

Slazem se, bitno je da se neki clanovi otrgnu od lose ishrane , danas sam procitao da svinjetina uzrokuje 70 bolesti a sta je sa ostalom industrijskom hranom? Daju se pogresni saveti o raznoraznim praskovima i suplementima i kako ce izgledati sa 50god? Ja se zdravo hranim imam 51god. ali samo u l.k. u stvarnosti mnogo manje i vozim ravnopravno sa takmicarima iz klubova od 16-18god.O aerozagadjenju je bilo reci da makar neko od clanova dobije motiv i promeni rezim ishrane, time je uspelo ovo pisanje.
  • 0

#249 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 09:10 AM

Skapirao sam da nema nigde zvanicnog dokumenta o tome

Pazi sama ideja da postoji zvanicni federalni dokument USA administracije u kome pise da drzava truje sopstveni narod je ozbiljno vesela ideja. USA administracija svasta jeste ali ni u prizvuku glupa u dovoljnoj meri da tako nesto uradi nije.

?Od nezvanicnih sajtova sve bruji o tome sa sve detalja i varijanti ali se smatraju da ne vide dobro, utripovali ili ludi.

Vecina tih siteova jeste steciste za usmaljene nesretne, neretko i ozbiljno bolesne ljude :(

U nesretnim drzavama poput nase takvi ljudi cine veliki deo populacije ....

Pri3rak Ako si "stigao" do razmišljanja na temu koji je razlog... moj savet ti je da odmah odustaneš.

Ja nisam materijal za verujuceg bez pitanja zasto kako, na koji nacin i cemu. mozda ti jesi, ok tvoje pravo, ali in my field of duty bi prostim recima umro od gladi da tako razmisljam.

Sto se pomaganja drugim tice, covek uvek treba prvo sebi da pomogne, pa tek onda drugome ako taj drugi zatrazi pomoc. Sve ostalo je razini izmedju nepristojnog, glupog i bolesnog.
  • 0
Postavljena slika

#250 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 09:45 AM

Mislim da gresis u vezi ishrane , objasnjenja zaprasivanja i da ce vreme to pokazati.Propovedas da se umire od gladi ako se ne jede meso i da nesrecni i bolesni ljudi citaju o zaprasivanju kao i da svako treba sebi da pomogne i eventualno drugom ako taj zatrazi?Ovde je tema o zdravoj ishrani i sportu i sticem utisak da si zalutao sa neke teme ovde npr. gurmanluci i razonoda?
  • 0

#251 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 09:57 AM

Mislim da imas ozbiljne poteskoce da razumes ono sto procitas. Ja nigde i nikad nisam propovedao prehranu mesom vec ideju da svako treba da jede ono sto misli da mu prija. Apsolutno nigde i nikad nisam negirao da tebi prija vegetarijanska ishrana, naprotiv verujem da ti prija i da te cini zdravim i sretnim. Ono sto negiram je da bi mene cinila zdravim i sretnim, naprosto sebe bolje poznajem i odlucno tvrdim da bi me vegegerijanstvo dokusurilo, samu tu ideju primenjenu na sebi dozivljavam kao gulag.

Sto se veselih siteova tice ljudi koji cuju zvukove islod praga cujnosti, vide nevidljivo, cuju glasove, komunicirau sa isusom i vanzemaljcima, znaju sve svetske tajne sem onih o soptvenom zivotu najprostije imaju nekog svog Gremlina.
  • 0
Postavljena slika

#252 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 10:22 AM

Svi imaju poteškoće da se razumeju i da razumeju bilo šta. (što se mene tiče i onog što sam proučavao, to je samo jedan od simptoma)


Nije meso ono što će loše da utiče na zdravlje. Već način na koji se uzgaja, način na koji se jede i ono šta je u mesu.
  • 0
Hibridni drumaš

#253 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 10:45 AM

Izvini Pri3rak, ulazis u temu i sve negiras, vredjas skoro svaki post kao da smo mi budale i coravi da nam treba zvanicni sertifikat da je avion koji nam je upravo proleteo izbacio to na glavu i da je meso mnogo ok inace bi se umrlo itd. Ako imas nesto korisno na temu reci sve drugo zna se sta je.
  • 0

#254 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 10:52 AM

Meteorolog? Diraš mu se u novčanik. Eto.
Milane batali priču. Zar nisi još skapirao? Sve je kako i treba da bude.
  • 0
Hibridni drumaš

#255 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 11:00 AM

Sto se tice jedenja sta prija jos jedna greska.Treba ovladati culom ukusa i njegovog zadovoljenja, jede se ono sto prija celijama po nekad cenu neprijanja tj. loseg ukusa.Nekada sam jeo lose;cevape, kobasice, sunkaricu,majonez. milku, cocacolu, beli hleb itd. imao lose rezultate bio stalno nesto bolesljiv.Promenom ishrane na pretezno vegetarijansku problemi su vremenom nestali kondicija i forma drasticno uvecali.Ponekad ne prija smuti ako nema banana za lep ukus nego je sav od zelenisa, ali je prvoklasan izvor energije za celije.Lepo spremljeno meso iz prodavnice sa dodacima zaliveno cocacolom uz rum stanglice fantasticno prija jeziku ali je pravo trovanje organizma.
  • 0

#256 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2013 - 11:15 AM

Izvini Pri3rak, ulazis u temu i sve negiras, vredjas skoro svaki post kao da smo mi budale i coravi da nam treba zvanicni sertifikat da je avion koji nam je upravo proleteo izbacio to na glavu i da je meso mnogo ok inace bi se umrlo itd. Ako imas nesto korisno na temu reci sve drugo zna se sta je.

Opet i jos jednom imas ozbiljan problem da razumes ono sto procitas. Daklem ne negiram sve vec negiram ocigledne budalastine, negiram ono sto bi nekoga u normalnoj sredni uputilo u psihijatrijsku ustanovu.

Svakako mi nije cilj da vredjam ni tebe ni nekog drugog, i opet sam ti nisi bitan vec to sto iznosis kao tvrdnju. Time se bavim, a ne tobom. Daklem da si ti meni ziv i zdrav, ali meni stvarno nisi zanimljiv za vredjanje niti da se na drugi nacin bavim tobom. Prosto ti sam si svoj problem, kao sto je i svako od nas svoj.

Ako zelis da tvoje misljenje iko shvati i ozbiljije sagleda moras biti sposoban da ga argumentujes.
Kako to kod tebe izgleda?

Tvrdi da su brazde na noktima pouzdan znak trovanja, te izneses da to pise u svakom medicinskom uzdbeniku. Sta je posle bilo znamo.

Potom izneses tvrdnju da je USA vlada priznala da prska gradjane, i da imas zvanicni dokument koji ide tome u prilog. Sta je bilo sa time se vidi par postova iznad.

Moje pitanje za tebe jeste, da li mozes poraditi na tome da ono sto procitas shvatis i pravilno interpretiras, te da mozes dopustiti da ono sto ne mozes razumeti zbog nedostatka potrebnog predznanja prosto ni ne uzimas u diskusiju?
  • 0
Postavljena slika

#257 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 11:42 AM

I sta sad da radimo sto vecina stanonistva ima brazde na noktima i sto pise u literaturi da je to znak trovanja kao i sto lete avioni , ispustaju dim? Necemo ici u ludaru zbog toga niti traziti dokument sa pecatom vec zdravo hraniti? Kad se kaze zdravo hraniti to ne znaci dobro se najesti mesa svaki dan vec sve sto unosimo u sebe treba da bude prirodno i nezagadjeno (po mogucstvu sto manje).Sto se argumenata tice dato je nekoliko fotki sa tim noktima, zasto niste demantovali sta je sa onom odbojkasicom i ostalima, i ja imam isti poremecaj u dlaku kao i svi moji poznanici i prijatelji.
  • 0

#258 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 13 October 2013 - 12:04 PM

Da Desanka nije o vama pisala :D :wink:


I sta sad da radimo sto vecina stanonistva ima brazde na noktima i sto pise u literaturi da je to znak trovanja kao i sto lete avioni , ispustaju dim? Necemo ici u ludaru zbog toga niti traziti dokument sa pecatom vec zdravo hraniti? Kad se kaze zdravo hraniti to ne znaci dobro se najesti mesa svaki dan vec sve sto unosimo u sebe treba da bude prirodno i nezagadjeno (po mogucstvu sto manje).Sto se argumenata tice dato je nekoliko fotki sa tim noktima, zasto niste demantovali sta je sa onom odbojkasicom i ostalima, i ja imam isti poremecaj u dlaku kao i svi moji poznanici i prijatelji.


Iste su godine
svi bili rođeni,
isto su im tekli školski dani,
na iste svečanosti
zajedno su vođeni,
od istih bolesti svi pelcovani,


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#259 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 02:15 PM

...Nekada sam jeo lose;cevape, kobasice, sunkaricu,majonez. milku, cocacolu, beli hleb itd. imao lose rezultate bio stalno nesto bolesljiv.Promenom ishrane na pretezno vegetarijansku problemi su vremenom nestali kondicija i forma drasticno uvecali...


a sta se desava sa onima koji jedu sve to sto si i ti nekada jeo a nemaju lose rezultate,
nisu nikad bolesni, generalno nemaju nekih zdravstvenih problema?
Da li da menjaju ishranu ili da se drze onoga sto im radi posao?
  • 0

#260 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 October 2013 - 02:26 PM

Cini mi se druze da si malo zajedljiv jer kako kazes lose se hranis a nista ti ne fali zdrav si pa kao sta da radis jer imas odlicne rezultate?Pa sta da ti kazem, jedi ti i dalje tako pa se javi za koju god.Neki biciklisti iz naseg kluba Partizan se zdravo hrane, jedu redovno sirovo iz blendera jer znaju da tako imaju najbolje rezultate.Kod lose ishrane se problem ne stvori odmah vec nakon niz god. lose ishrane a moze i odmah akutno ako se naleti npr. losu turu mesa isl. gde organizam deluje kao kod alergije.Takodje je subjektivan stav da je sve ok iako se jede meso i industrijska hrana sto govori testiranje rezultata pre i posle.Tako npr. uz losu ishranu vreme bude za 30% sporije nego uz zdravu, ima se viska kg i masnoca, toksina, zarista, brzog starenja i sve to bez bolesti u prvo vreme ali vremenom te sitne promene kao kod jedenja mesa gde se od nutrijenata, aditiva isl. javljaju sitna ostecenja koja kasnije prerastaju u bolest.
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika