Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#61 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 28 October 2011 - 10:44 AM

Koju si lampu na kraju uzeo? :)
  • 0

#62 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 28 October 2011 - 11:09 AM

Koju si lampu na kraju uzeo? :)

http://www.dealextre...-pack-set-82510
i mogu da kažem da sam izuzetno zadovoljan kvalitetom izrade ne samo ove lampe (koja je btv vredna svake pare) nego je i onaj termometar baš dobro odrađen...
  • 0

profilepic.gif


#63 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 28 October 2011 - 12:08 PM

A termometar ima i veći opseg merenja nego što piše na sajtu, čini mi se da sam ga oterao preko 100*C, i dalje je pokazivavao :).
  • 0

#64 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 28 October 2011 - 12:18 PM

termometar je extra odrađen, čak su i zaštitnu foliju na ekran stavili, definitivno naručujem još par komada :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#65 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 28 October 2011 - 12:32 PM

termometar je extra odrađen, čak su i zaštitnu foliju na ekran stavili, definitivno naručujem još par komada :mrgreen:


Odlicno. Imam utisak da je sve islo brze jer je islo samo preko Poste carinjenja u Beogradu koja je odmah oslobodila posiljku postupka carinskog pregleda. Stara Pazova nije u nadleznosti Novog Sada. Novosadski carinici su mnogo opasniji, a ja sam imao posiljku upola manje vrednosti...
Verovatno imaju mnogo manje posla pa onda zadrzavaju posiljke...
  • 0

#66 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 October 2011 - 12:46 PM

Da li je neko narucivao sa http://www.monton-cycling.com/ ?

Cene su vise nego povoljne, komplet dres + bib duge gace = 60$
  • 0

#67 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 28 October 2011 - 02:49 PM

^^Ako neko ima iskustva sa dresovima ja bi, u duhu mog novosklopljenog prijateljstva sa narodom Kine :mrgreen: , vrlo rado isprobao ovo ili ovo. Baš je šteta što ovaj model nije muški :(
P.S. mnogo me nervira njihov sajt, kao da ga je pravio neko baš napaljen na java skript.
  • 0

profilepic.gif


#68 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 04:34 PM

Kako ste pratili pošiljku kada je napustila HK?
  • 0
JoJ

#69 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 29 October 2011 - 04:53 PM

Ima jedno 7-8 postova pre ovog navaden sajt pošte srbije ili na googlu ukucaš "praćenje pošiljki pošta srbije" i nađeš sajt, uneseš broj paketa i to je to :)
  • 0

profilepic.gif


#70 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 10:06 PM

Ma da to, trebalo bi da je ovo http://www.posta.rs/...ti/posiljke.asp nego koji kod (broj paketa) unesete? Onaj isti koji (tracking code) je dobijen i za HK poštu?
  • 0
JoJ

#71 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 October 2011 - 08:42 PM

Ovo je adresa: http://www.trackandtrace.ptt.rs/
a koristiš isti tracking code koji je paket dobio na DX-u :wink:
  • 0

profilepic.gif


#72 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 08 November 2011 - 07:34 PM

Još jedni što isporučuju besplatno i do našeg sela, pitao ih ja :mrgreen:
http://www.ledsupermall.com/
  • 0

profilepic.gif


#73 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 10 November 2011 - 02:06 PM

Ako je još neko naručivao dresove sa Dealextrem-a i ako može da prokomentariše kvalitet istih, jer uskoro planiram svoju prvu narudžbinu sa ovog sajta.
  • 0

#74 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 November 2011 - 07:53 AM

Ako je još neko naručivao dresove sa Dealextrem-a i ako može da prokomentariše kvalitet istih...


kao što sam već napisao, naručio sam sa Dealextrem-a "Classic Cannondale Long Sleeves Bicycle Riding Suit" - komplet sa dugačkim rukavima i nogavicama, nije termo, veličina xxl (pri izboru veličine vodio sam se napomenama na samom sajtu koje utimaju u obzir visinu/težinu).
ranije sam napomenuo da je kvalitet cibzara veoma loš, jedan, na desnoj nogavici, sam morao odmah da promenim.

posle 4-5 vožnji u njemu evo utisaka:
- gornji deo: malo je nesretno skrojen, rukavi su 5-6 cm kraći nego što bi meni odgovaralo. krajevi rukava su širi nego što bi trebalo tako da (hladan) vazduh nesmetano ulazi. kvalitet materijala od koga je načinjen je vrlo dobar. nosio sam ga u kombinaciji sa kratkim dresom ispod ali ne bih ga preporučio za temperature ispod 12-13C.
- donji deo: napravljen je od nekog ultratankog materijala (mislim da nikad nisam video dres sa kratkim nogavicama da se pravi od tako tankog materijala) koji se razlikuje od onog od koga je napravljen gornji deo, uspeo je posle dve vožnje da počne da se razilazi kod jednog šava. uložak je više-manje ok, mogao je biti malo deblji.

zaključak se sam nameće: neću više kupovati dresove sa tog sajta. za dodatnih (maksimalno) 10EUR mogao sam ovde pronaći mnogo kvalitetniji dres (tj. garnituru gornji/donji dugački deo).
  • 0
--

#75 nesoje

nesoje
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 11 November 2011 - 09:53 AM

pitanje

Primetio sam da odnos dolara/eura na sajtu dealextreme nije bas realan. Pa me interesuje da li se placa u eurima ili dolarima? tj. da li je iznos u eurima stavljen samo kao neka referenca?!
  • 0

#76 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 November 2011 - 10:17 AM

ja sam do sad sve kupovine plaćao u dolarima, otišao lepo u banku, uplatio dolare na račun i to je to, nema konverzije, ne zezaš se sa kursevima i šta ti ja znam a i lakše je izračunati, iskreno nisam ni primetio ovu razliku što pominješ!!! Doduše, taj račun što ja koristim nema troškova održavanja ali zato banka za svaku transakciju naplati proviziju koja otprilike izađe $3 do $4 na kupovinu od recimo $65, ne znam kako bi bilo kad bi uzeo nešto što je $300-$400 ali ovako je ok...

P.S. ako staneš kursorom na cenu izraženu u € pokazaće ti se sledeći info:
"The prices listed above are for reference only. All payments will be made in U.S. dollars only.
Exchange rate updated at: 11/11/2011"
tako da to odgovara na tvoje pitanje...
  • 0

profilepic.gif


#77 nesoje

nesoje
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 11 November 2011 - 10:49 AM

hvala :wink: nije cak bilo ni potrebe da bilo gde kliknem :D :lol:

ispasce ovo i malo jeftinije neg sto sam mislio lol
  • 0

#78 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 November 2011 - 10:55 AM

banka za svaku transakciju naplati proviziju koja otprilike izađe $3 do $4 na kupovinu od recimo $65,

Uvek ti se skine (zapravo rezerviše) nešto više od onog što treba da platiš, ali ti se deo vrati kada se uplata stvarno realizuje. Par puta sam se tako prijatno iznenadio kad sam otkrio na računu nekoliko dolara više nego što sam mislio da ima... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#79 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 11 November 2011 - 02:07 PM

Kada sam uzimao karticu rekoše da na to da li će plaćanje biti u € ili $ zavisi od kartice kojom se plaća, tj. ako je kartica u $ i vezana za račun u $ onda se sve konvertuje u $, pa čak i ako je nešto kupljeno sa Norveškog sajta sa cenom izraženom u krunama (ili koja li im je već valuta).

Konkretno mi je pri poslednjem plaćanju baš za kupovinu sa dealextreme-a, prvo rezervisan iznos u € koji je bio na fakturi (po njihovom kursu), pa onda mi je umanjen, verovatno zbog realnog kursa €/$.
  • 0
JoJ

#80 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 November 2011 - 02:28 PM

Uvek ti se skine (zapravo rezerviše) nešto više od onog što treba da platiš, ali ti se deo vrati kada se uplata stvarno realizuje. Par puta sam se tako prijatno iznenadio kad sam otkrio na računu nekoliko dolara više nego što sam mislio da ima... :D

Da znam za to, zato i ne može da se potroši baš celih 100% raspoloživog iznosa ali kod mene na računu još uvek ima neslaganja većih od 3 dolara. Doduše, iskreno da kažem u kol centru banke su mi rekli da se ta rezervisana sredstva vraćaju na račun u roku od par dana pa čak do 30 dana, e sad, ja sam prvi put kupio na DXu 13.10.2011 znači nema još 30 dana a posle toga sam još 2 paketa naručio tako da je moguće da je sve to ostalo kao rezervisana sredstva zbog eventualnih razlika u kursu zbog čega se i rezervišu sredstva (doduše ako imam dolare na računu i plaćam dolarima nema razlika u kursu ali to su banke... #-o )

@ skybeaver: koliko ja znam nemaš posebnih kartica za evre ili dolare ili funte... sve su to DEVIZNE kartice i možeš da uplaćuješ koju god valutu hoćeš, može i kuvajtski dinar samo ne može naš dinar :mrgreen: uglavnom u kojoj će valuti biti plaćanje zavisi od toga gde se prodavnica/sajt nalazi, u kojoj zemlji i šta prodavac preferira a ne kakva je kartica!!! Na karticu koju ja imam (pomenuta Intesa Internet katica) mogu da uplatim evre, dolare, funte... drugo nisam pokušavao, a ako na računu imam evre a plaćanje je u dolarima kao na DXu banka će sama uraditi konverziju valuta prilikom plaćanja, ništa ti ne trebaš da radiš... Ja uplaćujem dolare jer mi je tako lakše...

P.S. Iako je sedište DXa u Hong Kongu plaćanja ide u dolarima zbog tržišta na koje su orjentisani, osim toga dolar je univerzalno sredstvo plaćanja na svetskom nivou, evro važi samo u evropi a na berzama se još koristi i jen...
  • 0

profilepic.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika