Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#21 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 October 2011 - 03:52 PM

Molim Vas pogledajte alat koji sam naveo u prvom postu. Da li da ga kupim (da nije previse) ili je dovoljno unutrasnja guma i par inbusa?
Molim misljenje i predlog :)


Evo pogledah detaljno oba, dakle, sve zavisi od toga da li već imaš adekvatnu pumpu za gume na kojima se voziš ili ne... Ako nemaš pumpu onad uzmi onaj skuplji komplet, u komentarima ističu dobar kvalitet izrade što je bitno a imaš i plastične morntirače guma tako da nećeš oštetiti felne u procesu, ostim toga ako popraviš gumu i sav si hepi povodom toga brzo ćeš se razočarati kad shvatiš da nemaš čime da je naduvaš... E sad, što se tiče pumpe, moje iskustvo je da ti ta pumpa neće omogućiti da lepo tj. pristojno naduvaš gumu ALI s druge strane biće dovoljno da dođeš do prve benz.pumpe i pravog kompresora, s takvim pumpama ja ne mogu da navučem 4,5 bara ni u snu (vozim mtb) ali kažem, bolje i mekana guma nego totalno prazna, zar ne!!! Razlika je samo 4.79€ a za te pare ne možeš nači nikakvu pumpu a ne neku poštenu...

ALI ako već imaš pumpu koja ti dobro služi i ne treba ti druga i ne smetaju ti metalni montirači guma koji dolaze u jeftinijem alatu a koji oštećuju aluminijumske felne, onda uzmi jeftiniji !!!
Mislim da ćeš lepak koji dolazi u jeftinijoj varijanti morati da zameniš u startu pošto ko zna koliko on stoji i da li će biti dobar, ovo su i u komentaru napomenuli (da lepak nije bio ni za šta...)
Šta bi ja uradio: uzeo skuplji i prodao pumpu, dobio mesto za rezervnu gumu i prošao extra povoljno :)
Eto...
  • 0

profilepic.gif


#22 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 03 October 2011 - 04:08 PM

ALI ako već imaš pumpu koja ti dobro služi i ne treba ti druga i ne smetaju ti metalni montirači guma koji dolaze u jeftinijem alatu a koji oštećuju aluminijumske felne, onda uzmi jeftiniji !!!

Šta bi ja uradio: uzeo skuplji i prodao pumpu, dobio mesto za rezervnu gumu i prošao extra povoljno :)
Eto...


Nemam malu pumpu za bicikl, tako da mi odgovara ovaj komplet. Samo mi nije jasno gde se montira torbica?

U clanku se pominje i torba http://bit.ly/nHAl2n. Kako se ona montira? Da li se samo ubaci neki uticak u predvidjeno mesto na sedistu? Cemu sluze srafovi?
  • 0

#23 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 October 2011 - 04:14 PM

U clanku se pominje i torba http://bit.ly/nHAl2n. Kako se ona montira? Da li se samo ubaci neki uticak u predvidjeno mesto na sedistu? Cemu sluze srafovi?

Predzanji red slika, leva slika. To je deo koji se montira na sediste i u koji se kaci torbica. Srafovima se deo vezuje za sediste.
  • 0
.

#24 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 October 2011 - 04:20 PM

Nemam malu pumpu za bicikl, tako da mi odgovara ovaj komplet. Samo mi nije jasno gde se montira torbica?

U clanku se pominje i torba http://bit.ly/nHAl2n. Kako se ona montira? Da li se samo ubaci neki uticak u predvidjeno mesto na sedistu? Cemu sluze srafovi?


Mislim da je "ručka" na tom kompletu na fazon čičak trake, provuče se ispod one dve šine što imaš na sedištu i zalepi čičak, ja tako nosim malu torbicu za telefon, lovu, čokoladicu i nikad mi dosad nije spala čak ni na žeščim ofroad vožnjama...

Onaj sistem što vidiš kod torbe se meni lično sviđa, "čist" i jednostavan, ovo dole:
Postavljena slika
se montira na pomenute šine u sedištu, onaj manji deo dole na slici ide iznad šina (bliže dupetu) a onaj veći deo sa "priključkom" ide ispod, (gleda na put) sa dva šrafa sve to stegneš i nema gde da mrda, onda torbicu samo "uklikneš" na nosač i pališ, super sistem, fizik slično ugrađuje na svoja sedišta, pametno mogu reći...
  • 0

profilepic.gif


#25 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 03 October 2011 - 04:31 PM

Predzanji red slika, leva slika. To je deo koji se montira na sediste i u koji se kaci torbica. Srafovima se deo vezuje za sediste.


Onaj sistem što vidiš kod torbe se meni lično sviđa, "čist" i jednostavan, ovo dole:
Postavljena slika
se montira na pomenute šine u sedištu, onaj manji deo dole na slici ide iznad šina (bliže dupetu) a onaj veći deo sa "priključkom" ide ispod, (gleda na put) sa dva šrafa sve to stegneš i nema gde da mrda, onda torbicu samo "uklikneš" na nosač i pališ, super sistem, fizik slično ugrađuje na svoja sedišta, pametno mogu reći...


Hvala, sada mi je jasno.
  • 0

#26 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 03 October 2011 - 04:48 PM

Pretrazujuci internet i trazeci podatke o gore navedenom alatu. Pronasao sam i kineskog
trgovca koji je bavi biciklistickom opremom http://www.bike-mall.com.
Pise da je isto tako besplatna isporuka.
  • 0

#27 nemanjaskv

nemanjaskv
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationKraljevo

Postavljeno 05 October 2011 - 06:14 AM

Do koje cene semoze kupiti sa dealextrema a da ovi nasi na carini ne oderu?
  • 0

#28 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 05 October 2011 - 01:49 PM

Po novom do 50 evra.
  • 0
.

#29 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 October 2011 - 02:09 PM

Po novom do 50 evra.

tj. 65$ a kako je jen približno 1:1 prema dinaru to mu dože oko 5040 jena :D
  • 0

profilepic.gif


#30 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 05 October 2011 - 06:39 PM

I po novom ne bi trebalo da cena poštarine (transporta) ulazi u osnovicu, znači carinjenju ne podleže ništa jeftinije od 50€, bez obzira kolika je poštarina. Ranije je bilo da se ne carini roba koja je jeftinija od 25€ uključujući i poštarinu...
  • 0
JoJ

#31 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 October 2011 - 07:22 PM

I po novom ne bi trebalo da cena poštarine (transporta) ulazi u osnovicu, znači carinjenju ne podleže ništa jeftinije od 50€, bez obzira kolika je poštarina. Ranije je bilo da se ne carini roba koja je jeftinija od 25€ uključujući i poštarinu...


priznajem da nisam citao nove propise
ali poznajuci nase carinsko zakonodavstvo
verujem da bi sledece tumacenje moglo da bude najcesce
(zaista zavisi od carinika i ispostave, nazalost).

Ipak bih prvo hteo da skrenem paznju da kod mnogih prodavaca
TRANSPORT nije jedini trosak, vec naplacuju i ambalazu,
vreme utroseno na pakovanje i slicno, tako da nije neuobicajeno
da trosak isporuke (PP) bude nesto veci od onoga sto je deklarisano
na posiljci kao trosak isporucioca (transport).

Rekavsi to ja vidim sledece varijante:

Posiljka u kojoj se nalazi roba ISPOD odredjene vrednosti
(50 od trgovca, 70 kao poklon) NE PODLEZE carinjеnju
bez obzira na vrednost posiljke (roba+PP /postarina+pakovanje/).

Posiljka u kojoj se nalazi roba IZNAD odredjene vrednosti
(pogledaj gore) PODLEZE carinjenju i tada se kao CARINSKA OSNOVICA
uzima ukupna VREDNOST POSILJKE, znaci roba+PP (postarina+pakovanje),
zatim se na izracunatu vrednost kao PORESKU OSNOVICU
(/roba+pp/+carina) zaracunava jos PDV (0-18%).

Milsim da se "sitnice, koje zivot znace" vecini prisutnih,
zarad jednostavnosti i brzine, carine po tkzv
JEDINSTVENOJ CARINSKOJ STOPI od 20%
pa se dobija racunica:
vrednost posiljke + 41,6% carine i poreza.
  • 0

#32 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 October 2011 - 07:45 PM

pa se dobija racunica:
vrednost posiljke + 41,6% carine i poreza.

Mislim da ču izraziti stav većine forumaša ako kažem : Jebo im pas mater. (uz izvinjenje vegetarijancima na iskrenom rečniku :mrgreen: )
  • 0

profilepic.gif


#33 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 05 October 2011 - 08:24 PM

@IgorN...da, da, na to sam mislio da u osnovicu (vrednost robe koja ne podleže carini) ne ulazi shipping&handling, ako je sama vrednost robe ispod 50€, da se tada ne carini. Ako je vrednost veća od 50€ onda verujem da je poreska osnovica cena+shipping&handling kao što si naveo...
  • 0
JoJ

#34 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 05 October 2011 - 10:17 PM

Danas je drugar dobio paket sa jednog od kineskih sajtova, ukupna vrednost 115$ (mobilni android telefon, naocare, i jos nesto). Paket nije otvoren, nije platio carinu, uredno je sve stiglo zapakovano. Sreca ili ne, ne znam, procenite sami....
  • 0
Vozi Miško

#35 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 October 2011 - 10:25 PM

Hrabro naručeno, a imao je ludu sreću... :D
Znaš li da li je na pakovanju bila upisana vrednost?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#36 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 October 2011 - 11:23 PM

Drugar nek obavezno napravi "Unboxing" video, obožavam da ih gledam :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#37 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 06 October 2011 - 12:01 AM

Danas je drugar dobio paket sa jednog od kineskih sajtova, ukupna vrednost 115$ (mobilni android telefon, naocare, i jos nesto). Paket nije otvoren, nije platio carinu, uredno je sve stiglo zapakovano. Sreca ili ne, ne znam, procenite sami....


rekoh ja:
...(zaista zavisi od carinika i ispostave, nazalost).

Uglavnom otvore paket, ali onako, znalacki,
da skoro ne mozes ni da primetis
i lupe pecat "ne podleze carini" na racun,
fakturu ili bilo kakv papir koji nadju unutar.
Nazalost (ponovo) u praksi se desavalo da mi NE PRIZNAJU
papir koji se nalazi spolja, VAN paketa,
u onim providnim prilepljenim "gaćama" vec mi objasnjavahu
da otvore paket i istresu i to sto je na stolu je sadrzina
i to je ono sto se uzima u razmatranje, u proceduru.
Ako ne nadju fakturu tada uzimaju svoj cenovnik.
  • 0

#38 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 19 October 2011 - 01:40 PM

Ja sam narucio par stvari 5.10., 10.10. je dealextreme zapakovao posiljku, 12.10 se pojavio broj za pracenje i sledeceg dana je pisalo da je posiljka pripremljena za isporuku, 15.10. je napustila Hong Kong, 17.10. je stigla u Beograd, pa u Novi Sad, zatim pise da je zadrzana na carini pola sata i da je data na otpremu juce.

Kako nisam dobio nikakvo obavestenje o prispeloj posiljci otisao sam u glavnu postu, a oni su me uputili na kontrolora. Kontrolor je bio veoma ljubazan i na kraju je utvrdio da je posiljka i dalje na carini iako je u sistemu oznacena da ju je carina propustila. Nazove kontrolor carinu i dobije informaciju da dodjem do poste na Limanu do pola tri i da cu dobiti posiljku.

Dodjem ja tamo a tamo niko nista ne zna, posle nekog vremena su pronasli osobu koja je rekla da dodjem ali je onda pred carinicima rekla da je posiljka na cekanju a carinici su rekli da je jedini razlog za cekanje ako u posiljci nema fakture i da je donesem sutra u 9.

Pitao sam ih da li mogu da im odmah donesem fakturu ili da pogledaju cene na internetu pa dobio odgovor da nemaju internet i da rade do tri sata a posto je sada dva sata da fakturu donesem sutra. Na moje insistiranje da dodjem pre posla, dobio sam odgovor sa pitanjem: "Da li ja zelim da uzmem posiljku ili ne i u cijem je interesu da dodjem?". Ipak su na kraju pristali da dodjem pre posla.

Sutra cu videti sta ce biti. Nisu bili neljubazni ali ni posebno usluzni. Sve u svemu izgubio sam skoro dva sata u glavnoj posti i posti carinjenja. Ipak sam im malopre poslao racun i faksom.

Pre posiljka dodje od Hong Konga do Beograde nego od Beograda do mene.
  • 0

#39 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 October 2011 - 02:00 PM

Zato, kad naručiš sa Deal Extreme-a, zaboraviš na to i sačekaš da ti jednog dana kući stigne paket ili obaveštenje. I ne nerviraš se da li je negde zapelo. Jer zapne uvek, ali uvek i stigne. :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#40 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 19 October 2011 - 04:07 PM

#-o
e, bukvalno sam se iznervirao dok sam čitao tvoje iskustvo sa carinicima, pa ja bi ih zapalio, msm stvarno nisu za ništa drugo samo za ogrev :mrgreen:
A kolika je ukupna vrednost pošiljke, ona prava vrednost, pošto na DX sajtu piše ovako:

What is the declaration on the shipping label ?
For orders shipped with Airmail Service, the name of product category will be used as declaration and the declared value for most countries is between 30% to 60% of the package value. Norway/France/Demark are exceptions and use the real value. Besides, without specail requirment, invoices/receipts are never included in the packages.


tako da su oni na pakovanju verovatno stavili drugu vrednost!!!
Usput pitanje: gde si pronašao detalje o isporuci paketa, da li ih DX stavlja na tvoj account ili preko broja za praćenje na sajtu Hong Kong-ške pošte?
  • 0

profilepic.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika