Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#41 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 19 October 2011 - 06:21 PM

U okviru dialextreme naloga postoji deo tracking i on uradi redirekciju na postu u Hong Kongu i popuni obrazac. Na tom sajtu sam pratio posiljku dok nije otpremljena u Srbiju. Posle dva dana se posiljka pojavila na http://www.trackandt....rs/default.htm. Tako sam i saznao da je sve stiglo.

Nadam se da ce sutra biti bolje :).
  • 0

#42 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 19 October 2011 - 09:15 PM

Nađoh par preporuka na netu, što se tiče dresova, za ove http://www.monton-cycling.com/
  • 0
JoJ

#43 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 20 October 2011 - 07:20 AM

Odneo sam fakturu na carinu. Imali su istu tu fakturu koju sam poslao juce faksom ali nisu primetili moju adresu na njoj. Kada sam im pokazao rekli su da je u redu. Potom su me pitali kakva je roba u pitanju i rekli da ce je pustiti. Nisu mi dali pismo vec su rekli da cu dobiti obavestenje za koji dan pa da dodjem opet u postu po pismo.

Rekli su mi da imaju puno paketa i da od nedelje imaju neka strozija pravila i da ce vracati robu posiljaocu. To je zvucalo kao besplatan savet. Nisu mi rekli sta bi mogli biti razlog za odbijanje robe.
Mozda zastita intelektualne svojine.

Da li ce recimo odbiti dres na kome pise Garmin ili Trek jer nemam dozvolu vlasnika ziga za uvoz...?
  • 0

#44 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 20 October 2011 - 10:49 AM

Odneo si im sve papire i nisi dobio paket :!: opet mi ništa nije jasno, pa zašto si se onda ti cimao :?: faktički da nisi zvao poštu a oni carinu opet bi bilo isto, oni bi poslali paket jednog dana na poštu dobio bi obaveštenje i opet isto!!! Nedelju dana od kupovine do carine, nedelju dana od carine do pošte (što je apsurdno naravno).
Nisi rekao koliko je bila vrednost, sem ako nije tajna...
A za nova pravila, šta bre sviraju qr*u, lopovi lažljivi :evil:
  • 0

profilepic.gif


#45 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 20 October 2011 - 01:56 PM

Lepo je neko napisao da treba mirno cekati i nista ne raditi. Vrednost je malo veca od 26 dolara.
  • 0

#46 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 20 October 2011 - 02:19 PM

Lepo je neko napisao da treba mirno cekati i nista ne raditi. Vrednost je malo veca od 26 dolara.


Moj komsija/drugar, je dobio sa kineskog sajta posiljku, pre jedno... 2-3 nedelje, vrednost je bila 115$. Ne znam tacno da li je i sto toliko stajalo na posiljci, a poslali su mobilni telefon (android sa dve kartice) i biciklisticke naocare. Nije imao problema, zadrzavanja, ili bilo cega sto bi mu ostalo u losem secanju.....
  • 0
Vozi Miško

#47 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 October 2011 - 02:31 PM

Lepo je neko napisao da treba mirno cekati i nista ne raditi. Vrednost je malo veca od 26 dolara.


Ali bukvalno. Kada se salje obicnom postom, paketi iz Kine putuju uglavnom 3-4 nedelje. Ti si prosao nevidjeno dobro. Paket je stigao u Srbiju za manje od 7 dana. Da nisi nista cackao dobio bi ga na kraju za 10-12 dana. Ovako si samo napravio pometnju, ne bi me cudilo i da se negde zagubi. #-o
Dakle, sedis i cekas da ti postar zazvoni na vrata. n2:listen
  • 0

#48 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 20 October 2011 - 07:49 PM

Lepo je neko napisao da treba mirno cekati i nista ne raditi. Vrednost je malo veca od 26 dolara.


Ali bukvalno. Kada se salje obicnom postom, paketi iz Kine putuju uglavnom 3-4 nedelje. Ti si prosao nevidjeno dobro. Paket je stigao u Srbiju za manje od 7 dana. Da nisi nista cackao dobio bi ga na kraju za 10-12 dana. Ovako si samo napravio pometnju, ne bi me cudilo i da se negde zagubi. #-o
Dakle, sedis i cekas da ti postar zazvoni na vrata. n2:listen


Posto mi je posta na Limanu na par minuta, idem sutra pre posla da vidim sta ima novo :).
Taman i da saznam kako se zovu gospodje koje su rekle da ce mi pustiti paket.
  • 0

#49 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 24 October 2011 - 06:06 PM

Srdjoni je bio upravu. Nista ne vredi pozurivati ih. Posta pri carini je promenila broj posiljke iz RT u vrednosno pismo i zbog toga posiljki nije moglo da se udje u trag.

Kako je putovalo, 15.10. poletelo iz Hong Konga (The item (RT***HK) left Hong Kong for its destination on 15-Oct-2011) pa zatim,
17.10.2011 12:01:05 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
17.10.2011 12:29:37 11003 IZMENIČNA POŠTA - 62200 CARINA GPC NOVI SAD Otprema
18.10.2011 09:02:28 21200 PC Novi Sad - 21200 PC Novi Sad Otprema
18.10.2011 09:38:34 21200 PC Novi Sad - 21200 PC Novi Sad Otprema
U ovom trenutku je posta na carini promenila broj posiljke iz RT u VV sa drugim brojem.
18.10.2011 09:02:29 21200 PC Novi Sad - 21200 PC Novi Sad Otprema
18.10.2011 09:38:34 21200 PC Novi Sad - 21200 PC Novi Sad Otprema
18.10.2011 14:53:01 21200 PC Novi Sad - 62200 CARINA GPC NOVI SAD Otprema
19.10.2011 14:25:28 21200 PC Novi Sad - 62200 CARINA GPC NOVI SAD Otprema
24.10.2011 14:30:00 21102 Novi Sad (21102) Uručenje Uručeno

Znaci ovako ide, 2 dana od Hong Konga do Beograda, jedan dan od Beograda do Novog Sada i skoro nedelju dana od poste carinjenja do mog stana (nekih 300 m udaljenosti).

Kinezi su me prijatno iznenadili, torbica za alat lepo upakovana i sve na broju, malopre sam namestio ciklometar i lepo radi :), cak i bluetooth adapter i citac kartica rade a kostali su stotinak dinara.

Pitanje je zasto me je carina gnjavila da donesem racun kada je na pismu lepo pisalo poklon i sve sto je unutra je bilo popisano sa tezinom i cenom koja bila prilicno manja (pretpostavljam njihove nabavne cene) :)?

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Iz torbice za alat izbacicu kutiju sa flekicama i lepkom i staviti rezervnu unutrasnju gumu.
  • 0

#50 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 24 October 2011 - 06:44 PM

djns može li detaljniji opis sa kog sajta si naručio robu i koliko ti je izašla poštarina, šta koristiš za plaćanje preko neta i sl.?
Pošto je sve bilo kao što si naručio to je dobra preporuka, a koliko su naši efikasni kad brže stigne iz Hong Konga nego u istom gradu to me ne čudi ali opet mislim da nisi preterano čekao sve ukupno.
  • 0

#51 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 24 October 2011 - 07:09 PM

djns može li detaljniji opis sa kog sajta si naručio robu i koliko ti je izašla poštarina, šta koristiš za plaćanje preko neta i sl.?


Meni je ovo bila prva kupovina iz Kine. U pitanju je sajt http://www.dealextreme.com. Nema troskova slanja i zbog toga se i isplati. Ako je narudzbina preko 15$ dobijes besplatno broj za pracenje (preporucena posiljka).
Moze se platiti karticom koja radi na internetu (Visa,Master), ja sam platio Visa karticom ili preko paypal naloga. Jedino ogranicenje je sto kada imaju posebno povoljne ponude placanje je samo preko paypal-a ali zato ostalih 70.000 artikala mozes kupiti bez problema.
Jedini trosak je 65,80 dinara koje je naplatila nasa posta zbog otvaranja i zatvaranja posiljke radi carinskog pregleda.
  • 0

#52 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 October 2011 - 09:41 PM

A kako si pratio pošiljuk nakon što su joj promenili broj?
I ja sam nedavno prvi put naručio stvari sa DX-a i upoređivao sam tvoj i moj timeline i bukvalno je sve isto, u dan se poklapa samo što sam ja naručio 13.10.2011 tako da se sve pomera za 8 dana tako da ja moju onda dobijam 01.11.2011 :-/
Ono što me brine, je nešto veća vrednost paketa i reakcija carine na to, nadam se da nisu napisali gift, bilo bi sumnjivo koliko dobijamo poklone od kineza :mrgreen: uglavnom ne znam sad dal da i ja zovem i pitam ili da ćutim jer ako bude trebala faktura ne verujem da će me zvati da je donesem!!!
  • 0

profilepic.gif


#53 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 October 2011 - 11:33 PM

Jedini trosak je 65,80 dinara koje je naplatila nasa posta zbog otvaranja i zatvaranja posiljke radi carinskog pregleda.

Dobio sam do sada desetak pošiljki sa Deal Extreme-a, neke su bile vidljivo otvarane, čak i sa carinskom lepljivom trakom, ali mi nikad nisu naplatili ništa. To je nešto novo? :?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#54 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 25 October 2011 - 05:24 AM


Jedini trosak je 65,80 dinara koje je naplatila nasa posta zbog otvaranja i zatvaranja posiljke radi carinskog pregleda.

Dobio sam do sada desetak pošiljki sa Deal Extreme-a, neke su bile vidljivo otvarane, čak i sa carinskom lepljivom trakom, ali mi nikad nisu naplatili ništa. To je nešto novo? :?


Onda ja imam poseban tretman. Dobijam u nekim periodima (posle nekog sajma) cesto prospektne materijale i cesto se desi da mi naplate troskove otvaranja radi pregleda posiljke. Ako je stiglo pismo
do 2 kg onda ovih 65 dinara a ako je teze od 2 kg onda otvaranje radi pregleda kosta izmedju 200 i 300 dinara.

Da li neko zna zasto nasa carina ignorise CN22 i CN23 obrazac na posiljci? To je kao neka skracena deklaracija za carinu, CN22 je za manje vrednosti recimo do 700$ a CN23 za preko 700$. Ovaj obrazac sluzi da se postupak carinjenja ubrza, da se ne otvara posiljka i ne trazi racun.
  • 0

#55 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 October 2011 - 04:49 PM

dana 02.10.2011. godine naručio sam sa http://www.dealextreme.com "Classic Cannondale Long Sleeves Bicycle Riding Suit" (cena oko 33EUR). pošiljku sam dobio danas (26.10.2011). nisam imao nikakve dodatne troškove (carina, taksa za otvaranje paketa i sl.).

kvalitet materijala od kog je načinjen dres je ok kao i kvalitet uloška u donjem delu. viđao sam daleko bolje ali i lošije i dresove i umetke.

nažalost, kvalitet cibzara (jedan kojim se zatvara gornji deo i dva na krajevima nogavica) je jako loš. gornji deo se jedva zakopčava, dok je onaj na donjem delu, na desnoj nogavici, totalno nefunkcionalan - može samo do pola da se zakopča, dalje teško ide a kada krene uopšte ne zatvara krajeve (moraće kod lokalnog krojača na zamenu).

čini mi se da, posle ovog iskustva, neću više sa tog sajta naručvati biciklističku odeću. ušteda od nekoliko EUR u odnosu na dresove korektnog kvaliteta koji se ovde mogu pronaći nije vredna sve te lutrije da li će dres proći carinu i da li će se neko u pošti počastiti na moj račun.
  • 0
--

#56 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 26 October 2011 - 05:19 PM

nažalost, kvalitet cibzara (jedan kojim se zatvara gornji deo i dva na krajevima nogavica) je jako loš. gornji deo se jedva zakopčava, dok je onaj na donjem delu, na desnoj nogavici, totalno nefunkcionalan - može samo do pola da se zakopča, dalje teško ide a kada krene uopšte ne zatvara krajeve (moraće kod lokalnog krojača na zamenu).
čini mi se da, posle ovog iskustva, neću više sa tog sajta naručvati biciklističku odeću. ušteda od nekoliko EUR u odnosu na dresove korektnog kvaliteta koji se ovde mogu pronaći nije vredna sve te lutrije da li će dres proći carinu i da li će se neko u pošti počastiti na moj račun.


Steta, ponadao sam se da su dresovi dobri i jeftini (gde toga jos ima). Interesuje me da li je jos neko narucio dres odavde?

Da li mozes da postavis fotografije i vecoj rezoluciji?

Pisao sam podrsci na http://www.monton-cycling.com i dobio odgovor da ipak primaju samo Paypal ili Wester union. Wester union poskupljuje sve za najmanje 10-15 zbog troskova transfera novca.

Da li neko moze da podeli svoje iskustvo ako je dobio dres iz Kine a bio zadovoljan (zbog cene i kvaliteta) da ne lutamo mnogo u potrazi za dobrim isporuciocima?
  • 0

#57 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 October 2011 - 05:26 PM

Steta, ponadao sam se da su dresovi dobri i jeftini (gde toga jos ima).


tja... možda sam samo bio loše sreće.
nešto mi je dugo stajalo u statusu pošiljke "waiting for supplier", čini mi se od 02.10. do 13.10. možda je taj na koga se čekalo da isporuči dres obučavao novu radnu snagu na seriji iz koje je i moj dres. he, he (kiseo osmeh).
nadam se da će još neko javiti kakvo iskustvo je imao sa dresovima naručenim preko dealextreme-a.
  • 0
--

#58 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 27 October 2011 - 06:06 PM

Moram da priznam da sam vrlo prijatno iznenađen, stvari koje sam kupio 13.10.2011 su danas stigle do mene (danas je 27.10.2011) znači svega 14 dana =D>
Kod mene je timeline izgledao ovako:
13.10.2011 - Ubacio stvari u korpu i platio :mrgreen:
18.10.2011 - Poručene stvari se pakuju,
19.10.2011 - Sve spakovano i spremno da ide na poštu,
23.10.2011 - Pošta u Hong Kongu je odradila svoje i poslala paket na dugačak put oko sveta :mrgreen:

25.10.2011 - 10:56h - 11003 Izmenična pošta - prispeće
25.10.2011 - 11:22h - 11003 Izmenična pošta 61200 Carina GPC Beograd - Otprema
26.10.2011 - 09:05h - 11200 GPC Beograd 11200 GPC Beograd - Otprema
26.10.2011 - 16:57h - 11200 GPC Beograd - Otprema
27.10.2011 - pre 9h čika poštar ostavio ceduljicu da dođem po paket (ja još spavao) :mrgreen:

http://www.cikloberz...p?img=12803&t=n

http://www.cikloberz...p?img=12804&t=n

http://www.cikloberz...p?img=12805&t=n

http://www.cikloberz...p?img=12806&t=n
n2:naughty
  • 0

profilepic.gif


#59 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 28 October 2011 - 06:18 AM

Super! Jos samo da javis kako svetli u mraku :D
  • 0
Vozi Miško

#60 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 28 October 2011 - 10:22 AM

Super! Jos samo da javis kako svetli u mraku :D

S ovim nema mraka :mrgreen:
hteo sam da napravim neke reflektujuće markere da ih stavim na put (izvan grada gde nema uličnog svetla) ali nisam nigde našao ništa što je fluorescentno a jeftino (nije mi se dalvalo 400 din za sprej) pa da egzaktno izmerim vidljivost :mrgreen: ALI, sudeći po onome što sam video u komšijskom dvorištu sinoć, deluje vrlo interesantno :P


  • 0

profilepic.gif





2 članova čita ovu temu

1 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Sirius9