Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#81 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 11 November 2011 - 07:34 PM

Ladno...kada sam uzimao (baš konkretno Intesinu Visa Internet karticu) službenica me je pitala u kojoj valuti želim da mi otvori račun koji će biti vezan za karticu, uz gore pomenuto objašnjenje da će se onda vršiti konverzije u tu valutu u zavisnosti od sajta sa koga se kupuje.

E, sad kad pročita ovo što si pomenuo, reko da probam da preko E-bankinga prebacim 0,01$ sa deviznog računa na račun kartice i uspelo mi je (sistem je automatski otvorio partiju za $). Možda je onda najisplativije plaćati u valuti koja je na sajtu jer se gube troškovi konverzije...kako god, hvala puno za info.
  • 0
JoJ

#82 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 21 November 2011 - 07:21 PM

Posle prve porudžbine napravio sam još jednu.

Naručio sam nekoliko stvarčica a među njima i pulsmetar (sat i traka). Sat funkcioniše ali ne prima podatke o pulsu sa trake. Probao sam da traku navlažim, da je pomeram kao i da vežbam dok se ne oznojim. Sat je par puta primio signal na nekoliko sekundi i to je to. Proverio sam napon baterije CR2032 u traci i napon je malo veci od 3V.
Sve izgleda lepo (lepo upakovano, detaljno upustvo) ali ne radi. :(
Postavljena slika

Da li neko zna kako se DealExtremu vracaju neispravne stvari?
  • 0

#83 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 21 November 2011 - 07:24 PM

Stavi kvalitetne baterije,verovatno je to.
  • 0

#84 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 21 November 2011 - 07:26 PM

Ne smem da tvrdima ali mislim da sam negde procitao na njihovom sajtu da garanciju daje proizvodjac a na DX. Sto bi u prevodu znacilo da moras da ganjas proizvodjaca pulsmetra.
Da ne pominjem da ce postarina do Kine da kosta vise nego pulsmetar.
Nadam se da gresim...
  • 0
.

#85 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 21 November 2011 - 07:38 PM

Ima na njihovom sajtu detaljno objašnjena procedura za vraćanje stvari, znam da sam pročitao samo ne znam gde, valjda im treba poslati slike ili video ako je nešto oštećeno ili opisati kvar i onda se dogovara sa njima šta dalje, načitao sam da nekad pošalju novu stvar, nekad daju popust na iduću kupovinu... potraži podršku na njihovom sajtu...
  • 0

profilepic.gif


#86 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 21 November 2011 - 08:00 PM

Stavi kvalitetne baterije,verovatno je to.


Otici cu do Merkatora (on sada jedino radi) po novu bateriju. Nadam se da je to u pitanju.
  • 0

#87 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 21 November 2011 - 09:13 PM

Ima na njihovom sajtu detaljno objašnjena procedura za vraćanje stvari, znam da sam pročitao samo ne znam gde, valjda im treba poslati slike ili video ako je nešto oštećeno ili opisati kvar i onda se dogovara sa njima šta dalje, načitao sam da nekad pošalju novu stvar, nekad daju popust na iduću kupovinu... potraži podršku na njihovom sajtu...


Kupio sam Vartinu bateriju i sa njom sat ne prima signal o pulsu.
Na adresi: http://services.deal... ... ctive.aspx
postoji formular za "Customer Service Express: Replacement for Defective Items".
Popunio sam formular, prilozio slike. Ukoliko odobre treba da posaljem na adresu:
"C/O: DealExtreme
STONE BRIDGE GROUP
Unit E10, Voyage Park, Portfield Road
Portsmouth Hampshire po3 5fl
UNITED KINGDOM"
Kada dobiju uredjaj poslace novi. Mozda novi bude ispravan.
Postarina je oko 350 dinara i 35 dinara Carini za odobrenje izvoza. Naravno ako posta primi moj paketic kao pismo.
  • 0

#88 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 21 November 2011 - 10:26 PM

Postarina je oko 350 dinara i 35 dinara Carini za odobrenje izvoza. Naravno ako posta primi moj paketic kao pismo.

Pa to je glavni problem, pitanje je da li će hteti. Ako šalješ obavezno javi šta si radio i kako si poslao, biće od koristi drugima :).
  • 0

#89 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 22 November 2011 - 09:30 AM

Za sada imam iskustva samo sa Dealextremovom podrskom. Popunio sam formular i sacekao da im prodje pre podne. Kako mi nisu odgovorili pozvao sam ih telefonom. Bili su prilicno veseli (na telefon se javlja omladina koja je dobro raspolozena). Dobio sam odgovor posle par minuta, ponudili su mi da odnesem pulsmetar u servis a oni ce kompenzovati cenu popravke. Odgovorio sam im da je pojas izliven iz jednog dela plastike i da ne vidim mogucnost da se otvori bez ostecenja. Potom su mi ponudili da mi vrate 7$ i da zadrzim neispravni pulsmetar. To nisam prihvatio je puls metar je vrednosti oko 20$ pa sam podneo zahtev ili da mi posalju novi ispravan ili da mi vrate novac (u DX kreditu). Rekli su da ce snositi troskove postarine do 60% vrednosti pulsmetra i da ce mi vratiti vrednost pulsmetra pod uslovom da im postom posaljem isti u Hong Kong. Nisu prihvatili da im posaljem pulsmetar na njihovu adresu u Englesku. Potom sam dobio RMA nalepnicu koju treba da zalepim na koverat.
Svaki put po popunjavanju formulara sam ih pozvao telefonom i dobio odgovor posle par minuta elektronskom postom. Ovo je znacajno ubrzalo postupak. :)

Moja najbliza posta ne moze da primi pismo sa pulsmetrom za Hong Konkg, vec moram da idem u Limansku postu da popunim carinsku deklaraciju, naravno ako prihvate pismo....
Javicu kako sam prosao u posti. Koliko sam razumeo popune se obrasci, plati se carinski pregled, pa sutra posiljka ode na carinu i ako oni odobre onda se to isporuci. Ako ne, vrate mi pismo a postarina do Hong Konga propadne. Pitacu da li u tom slucaju mogu da trazim postarinu nazand.
  • 0

#90 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 22 November 2011 - 11:38 AM

U pošti na Limanu sam saznao da pismo za inostranstvo bez obzira na sadržaj mora da primi svaka pošta. Hteli su da zovu kontrolora jer im ostale pošte prave gužvu i bez potrebe šalju korisnike kod njih
ali nisam hteo da pravim probleme pošti u kojoj mi nisu primili pismo.
Popunio sam tamo deklaraciju CN23 i CN22 pokazao im sadržaj i onda zalepio koverat. Dobio potvrdu i platio samo 407 dinara. Rekli su mi da je tako od pre dve tri nedelje i da se carinski pregled više ne plaća.
Možda nekada i dobijem povraćaj novca od DealExtrema. Na njihovoj prezentaciji piše 2-4 nedelje od trenutka kad dobiju proizvod nazad.
  • 0

#91 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 22 November 2011 - 02:06 PM

Mislim da su ovi iz DXa sasvim korektni i da će ti to srediti samo treba biti strpljiv...
Nego, zvao si telefonom HongKong ??? jedva čekam da vidim kolko će ti biti telefonski račun :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#92 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 22 November 2011 - 02:12 PM

Mislim da su ovi iz DXa sasvim korektni i da će ti to srediti samo treba biti strpljiv...
Nego, zvao si telefonom HongKong ??? jedva čekam da vidim kolko će ti biti telefonski račun :mrgreen:


Bili su ljubazni i veoma veseli.
Sto se tice racuna to me ne brine, imam beotel adsl i svakog meseca dobijem 20 minuta besplatnog telefoniranja ka inostranstvu preko VoIP-a. Broj koji sam zvao spada u besplatne destinacije. Ako slucajno i nije besplatna destinacija imam uplacenog kredita i onda minut kosta 4-5 dinara.
  • 0

#93 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 22 November 2011 - 02:28 PM

Bili su ljubazni i veoma veseli.

pogledaj na naslovnoj strani onu reklamu gore što se vrti, između ostalog to je i reklama za DX kalendar, e pa one ženske što su na kalendaru su sve radnice DXa :) ima par zanimljivih :mrgreen: a ima po forumu da se nađu i njihova imena =P~
n2:mysmilie704
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

profilepic.gif


#94 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 02:43 PM

Dobio sam prvo mail od podrske da ce mi biti odobren povracaj novca u vrednosti pulsmetra+iznos za postarinu. Posle nekoliko sati sam dobio i automatski mail da je izdat nalog za povracaj. Na moje pitanje kada ce se to desiti, dobio sam odgovor da u slucaju Visa kartice to bude u roku od 7-14 dana.
  • 0

#95 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 November 2011 - 03:24 PM

Ja sam 4-11-2011 naručio 4 proizvoda i danas su mi stigla 2, druga dva nisu imali na stanju (i još ih nemaju) pa su podelili moju naručbinu... kako su to neki proizvodi predviđeni za zimu nisam baš bio raspoložen da čekam da prođe zima pa sam malopre lepo otišo na njihov čet i pitao:

Ukratko prepiska (prevedena na srpski):
...
[JA] da li postoji mogućnost da ta dva proizvoda koja nemate na stanju (sku.bla-bla i sku.bla-blu) zamenite sa proizvodom sku.bi-bi ako je ovaj raspoloživ za isporuku? Razlika u ceni je +$0.66 što bi ja doplatio, naravno!
[DX] znači zameniti dva proizvoda koja su u statusu "Pending" sa proizvodom sku.bi-bi?
[JA] da
(i sad sam ja očekivao kako će mi reći da moram da otkažem tu porudžbinu, pa će oni meni vratiti pare na račun što će trajati oko dve nedelje, jbg tako je sa vizom, pa onda ja ponovo da kupim ono što želim a čega ima na stanju jer mi nije cilj da dobijem pare već proizvod i sve to kad se sabere vremenski uhvatila bi me prednovogodišnja kupogroznica i ko zna kad bi opet došlo)
umesto toga pisalo je:
[DX] done, pls check (u prevodu: urađeno, molim te proveri)

ja sam se oduševio, znači skidam kapu, da je to neka firma u Srbiji zavlačili bi me mesec dana... Stvarno su neverovatni, čak su mi i 66 centi poklonili :mrgreen: i još je posle lik sa četa napisao:
"I'l speed up your order now, so don't worry, just waiting for it patiently, we will ship it out to you in 2 to 4 days quickly..."
[JA] Hvala, veoma ste ljubazni :)
[DX] You are most welcome, I wish you happy everyday, my dear friend.

:mrgreen:

[DX] n2:smiley-score010
  • 0

profilepic.gif


#96 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 07:06 PM

Slazem se da su mnogo poslovniji i korektniji od domacih trgovaca. Ne mogu ni da zamislim sta bi se desilo i koliko bi trajalo da nesto vratim u nekoj nasoj prodavnici.

Izgleda da ima mnogo ljudi koji kupuju sa dealextrema. Bilo bi lepo da ovde podelite linkove ka proizvodima koje ste kupili i kojima ste zadovoljni.

Neko je ranije pomenuo gasni gorionik i ja sam ga kupio. Odlican je. Idealan za planinarenje i nosenje u rancu. Link: http://bit.ly/gV6lGN
  • 0

#97 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 December 2011 - 12:11 AM

Ja sam uglavnom uzimao sitnice, uzeo sam par lampi za bajs to sam već opisao, onda jedan crveni cree led emiter sija za sve pare, ludilo koliko je jak, onda sam uzeo pedometar pošto trčim na stadionu a mrzi me da brojim krugove pa večito zaboravim koliko sam istrčao, dalje tu je termometar ovo je extra stvarčica, meri i više od opsega koji su naveli a ako se rasklopi mogu da se aktiviraju i neke druge funkcije, ideja je bila da uzmem 3 kom za svaki hard disk u kompu ali sam uzeo samo jedan za probu, nije mi hića i taj jedan mi je maznula keva izbacila je sondu napolje i sad zna kolika je temp u svako doba dana a još su i cifre velike :mrgreen: onda neka žica za lemljenje za manje od 1,5€ odlična stvar, ima još par stvari koje nisu stigle...
  • 0

profilepic.gif


#98 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 16 December 2011 - 06:14 PM

Danas sam od firme Dinodirect dobio biciklisticko odelo. Prijatno sam iznenadjen odelom koje je kostalo US$ 35.58 ili nesto malo vise od 2750 dinara. Narucio sam i kabanicu sa prosirenjem na ledjima za veliki ranac i ona je odlicna. Sada su odela za par dolara jeftinija nego kada sam narucio pre tri nedelje.

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Sve je bilo lepo upakovano i kada je otvoreno nije bilo mirisa karakteristicnih za kinesku radnju. Posto je vrednost narudzbe bila preko 50 dolara bilo je ponudjeno da kupim laser za 0,7 dolara sto sam i uradio. Laser je ispravan ali LED svetiljka ne radi.
  • 0

#99 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 16 December 2011 - 06:54 PM

Dres deluje super koje si visine i težine da znam za ovaj xxl dal mi odgovara?
Kakav je kvalitet? Jer to isto kao DealExtreme? odnosno bez dodatnih troškova?
  • 0

#100 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 16 December 2011 - 06:57 PM

Dres deluje super koje si visine i težine da znam za ovaj xxl dal mi odgovara?
Kakav je kvalitet? Jer to isto kao dealextrim? odnosno bez dodatnih troškova?


Malo je veci nego sto bi trebalo (ali kad obucem nesto ispod) bice taman. Zeljena tezina je 75 kg ali sam sad dodao koji kg pa Imam 79kg, visok sam 181 cm.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika