Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
763 odgovora na ovu temu

#61 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2020 - 05:57 PM

Nikad ne preporucujte vise ove gume teskasima, odgovorno tvrdim sa svojih 126kg

Žao mi je ako je preporuka bila loša. Tražio si tanje i brže gume, pričao sam iz ličnog iskustva (doduše, jesam 30% lakši od tebe :) ). Al, što kaže Dule, da li je pritisak bio ispravan - minimum 5 bara?

 

Ako si uzeo nove gume, otkupiću ih, nije problem :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#62 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 30 May 2020 - 06:06 PM

Nije losa preporuka nego nisam ja za to, al necu skidati, dodatna motivacija plus ljepse izgleda bicikl
Pritisak izmedju 6 i 6,5 bara, asfalt je kod mene katastrofa svugdje, stari onaj hrapavi, ispucali, iskrpljeni pa ne upija nikako, prenosi svaku neravninu na mene
Definitivno dobra kupovina, bio sam gledao drumase po oglasima, nema od tog nista zahvaljujuci Kojaku :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#63 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2020 - 06:12 PM

asfalt je kod mene katastrofa svugdje, stari onaj hrapavi, ispucali, iskrpljeni pa ne upija nikako,
 

Ne mogu sad da se setim tvog bicikla, jel ti imaš prednju suspenziju?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#64 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 30 May 2020 - 06:32 PM

Imam suspenziju al obicnu, nista ja to ne osjetim otpustio ili pritegao, samo kad kocim osjetim da udari ako je otpustena

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#65 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 June 2020 - 04:52 PM

Latex unutrasnje gume - znam da brze gube pritisak od obicnih. Koliko brze, ima li neko iskustva u praksi? Ili zavisi od konkretnog modela? Na primer kad se napumpaju na 6bar, posle koliko opadnu ispod 5bar? Porucio sam par Vittoria Competition Latex da probam. Ako gube dosta pritisak cak i kad se ne vozi, onda necu ni da ih montiram, neka ih za rezervu. Nisam u fazonu da pred svaku voznju proveravam pritisak... :)

 

Inace za spoljne sam za porucio Vittoria Corsa Control G2.0 Folding 30-622, ako ne stanu u viljusku (sto je realna mogucnost gledajuci iskustva drugih sa ovim ramom), ici ce neke Continental 28mm.


  • 0

#66 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 02 June 2020 - 04:59 PM

Pa ne moze takmicarska guma bez pumpanja.


  • 0

#67 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 June 2020 - 05:00 PM

To sluzi samo da kazes da imas najlaksu unutrasnju gumu. Lako se busi, lako gubi pritisak, nema pametnog razloga zasto bi ih vozio. Sem ako se zadnjih godina nesto drasticno nije promenilo. 

Znam ljude koji su bili bolesno opsednuti tezinom i zahvaljujuci tim gumama gubili trke a i titule. 


  • 0
.

#68 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 02 June 2020 - 05:02 PM

To su gume za velodrome. Zasto se ne pise/ kaze velodom?


  • 0

#69 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2020 - 05:07 PM

Nikad ne preporucujte vise ove gume teskasima, odgovorno tvrdim sa svojih 126kg (skinuo 4 u zadnjih 7 dana) da nije dobro
Ponasaju se isto kao Kenda Kwest 32-622, jednostavno ne idu ni nizbrdo, stalno moras da silujes da idu, onako osjecaj kao lezaj da je suv pa se vrti ali malo teze, zapinje i i vibrira. Ne da su mi utrnule sake, utrnule su mi ruke do ramena i prvi put da me zabolilo izmedju plecki od kako vozim, onako neka nelagoda kao da ce grc
Za sad ove moje 40-622 su za Kojak izmislile brzinu i udobnost, Kojak sve osjeti, i na svakoj pukotini u asfaltu koju ove ne registruju Kojak skace i usporava, a u Bosni je pukotina na pukotini
Kako god, skidanja nema, branim investiciju, odlucio sam da skidam na 110 kg pa cemo vidjeti dal ce onda biti bolje
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Nešto kod tebe ne štima. Vozio sam Kojak dobre 4 godine, i to jedan jedini par. Jedna je i dalje ok, drugu sam isekao na staklo. Duvao sam ih na 6 bara i išle su kao brzi voz.
Što se tiče tvrdoće, sve što se duva na više od 5 bara je tvrdo. Sad sam na Conti ultra sport 28mm, njih duvam na 7 bara i idu takodje odlično.

Poradi ti na kondiciji i redukovanju težine i rezultat neće izostati.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#70 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2020 - 05:10 PM

To su gume za velodrome. Zasto se ne pise/ kaze velodom?


Ne kaže se ni aerodom :P Velodromi nisu uvek bili u zatvorenom.
  • 0
The sea, the sea

#71 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 02 June 2020 - 05:16 PM

@chamade

To i kazem, nisu za 130kg ne kazem da su lose
Evo vratio sam ove svoje, stvarno nije islo na Kojaku, kad naduvam 6 kao da nemam gume, svaka pukotina na cesti usporava, ne mogu da razvijem brzinu jel me konstantno usporava, ako spustim na 5-5.5 onda onako, cuju se, spor sam, osjeti se da zvace. Za moju kilazu kenda kwest 10 evra par na spram Kojaka je bolja, imam je, isprobano
Ove moje su jedna Feng nesto, druga neki Cytec 700x42c max 5.1 bar i one prelete ove pukotine od kojih Kojak ne mogu da vozim, osjeti se ali ne usporava te
Vidio sam neke Schwalbe Spicer, kakve su one?

Schwalbe spicer maraton GT Tour (35 KM)
https://www.olx.ba/r/34379294/40813

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#72 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2020 - 05:25 PM

Latex unutrasnje gume - znam da brze gube pritisak od obicnih. Koliko brze, ima li neko iskustva u praksi? Ili zavisi od konkretnog modela? Na primer kad se napumpaju na 6bar, posle koliko opadnu ispod 5bar? Porucio sam par Vittoria Competition Latex da probam. Ako gube dosta pritisak cak i kad se ne vozi, onda necu ni da ih montiram, neka ih za rezervu. Nisam u fazonu da pred svaku voznju proveravam pritisak... :)
 



Imam Švalbe lite unutrašnje.. sa 6 bara za nekoliko dana opadne na 5, čak i ispod. Jeste lagana jer je tanka kao papir ali me izludjivalo stalno dopumpavanje. Sad ih koristim kao rezervne gume.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#73 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 June 2020 - 05:26 PM

Znaci i medju obicnim brendiranim ima takvih sto gube pritisak lako, zanimljivo.

 

@Dusan011 i @zare

Ok, jasno, hvala :) Onda cu ih ili prodati ili nositi kao rezervne. Gledao sam neki review od pre par godina gde su pricali o tome da vise gube pritisak od klasicnih ali nista konkretno.


  • 0

#74 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2020 - 05:29 PM

@chamade
To i kazem, nisu za 130kg ne kazem da su lose



Mojne me shvatiš pogrešno.. treba ozbiljno da poradiš na smanjenju težine. Ako imaš toliko koliko piše onda ne bi trebao da voziš na ćelavim gumama. A i nijedna neće pomoći šakama. Samo redukcija težine. Sa 20 manje ima da se preporodiš.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#75 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 02 June 2020 - 05:39 PM

Slazem se, samo, imao sam neku kendu, zaboravio naziv, imam je jos negdje, 700x42 ali ona kao mtb al u sredini glatka, s njom nisam mogao navuci 20km/h prosjeka nikako. Onda su mi dosle ove, ista dimenzija al glatke, 25 km/h udarao prosle godine sa njima i to kad sam umoran, ne cuju se uopste a ona kenda stalno zuji. Pa sam kontao kupim Kojak, skidam kile al se brzo vozim jer brzo je zanimljivo. Medjutim nece ici bas tako :)
Nema veze, volim sto sam probao, znam u svakom slucaju vise nego sto sam znao

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#76 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 June 2020 - 11:14 PM

Vittoria Corsa Control Graphene 2.0 folding 30-622 - najgora guma koju sam ikad imao po pitanju montaze. Nakon 2h i polomljena dva montiraca mislim da ce ici u oglas pa neka se neko drugi pati sa ovim. Schwalbe Marathon/Marathon Plus sa zicom su pesma za montazu u odnosu na ovo, a ko ih je montirao zna kako su teske za montazu.
Ne zelim ni da zamislim kako bi se proveo da mi pukne guma na putu. Jos sam namerno uzeo folding da bi bile lakse za montazu. Nije mi jasno zasto ih prave ovako knap, cak sam ubedjen da su malko manjeg obima nego sto bi trebale da budu. Felna je ok, npr Schwalbe Kojak 35mm su sele sasvim normalno, felna je 21mm siroka i ne bi trebalo da to pravi problem. Probacu sutra sa topeak montiracima jer sad ne mogu da ih nadjem, ali sumnjam da ce biti ista razlicito.

Pritom imam utiska da ce se potrositi vrlo brzo, koliko mi je gume ostalo po prstima u toku pokusaja montaze.
  • 0

#77 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 18 June 2020 - 11:23 PM

Pospes unutranju gumu i ivice spoljasnje sa bebi talkom + ispustis sav vazduh iz unutrasnje + pocnes sa montiranjem spoljne SUPROTNO od ventila i zavrsavas na ventilu. Sve vreme dok montiras spoljasnju pazis da ti je spoljasnja guma celim obimom sto blize sredini felne i polako je tako drzis u sredini i "razvlacis" dok ne dodjes do ventila.


  • 1

#78 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 June 2020 - 11:30 PM

Probao i po sredini da drzim prvu ivicu koju obacim u felnu, probao i po ivici da je drzim, bebi talk, sapunicu, tecni sapun, da krenem od ventila i nasuprot ventila, jednostavno guma je g*vno.
Probacu sutra opet, ali ne secam se kad me je guma ovoliko iznervirala. Da me negde na putu snadje da moram da je montiram, tacno da zaplacem.
  • 0

#79 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2020 - 11:33 PM

Ako je felna normalna moralo bi to ići bez neke preterane muke, dosta je tu stvar do tehnike. Ako ti gume ovako u drugim aspektima odgovaraju, nemoj žuriti s prodajom. Voleo bih da vidim uživo da li je baš toliko neizvodljivo, pokazaću ti sitne fore i cake ako se uklopimo narednih dana da se vidimo.


  • 0

#80 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2020 - 05:57 AM

Jos sam namerno uzeo folding da bi bile lakse za montazu.

To što je guma folding, tojest bez žice, ne znači automatski da je lakša za montiranje, nego samo lakša za pakovanje i fizički lakša od gume sa žicom. Čini mi se da će biti takvih problema dok ne počnu svi proizvođači felni da prave svoje namenske gume. Ovako uvek postoji mogućnost da se razilaze u par mm (ノಠ益ಠ)ノ
  • 0
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika