Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
763 odgovora na ovu temu

#41 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 May 2020 - 12:28 PM

https://www.njuskalo...-oglas-30316430

Moracu preplivati po njih al nije Una velika rijeka :)

Al pazi na vodostaj, da ne napraviš neku poplavu. Ipak si ti 100+ :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#42 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 21 May 2020 - 12:33 PM

Plutam kao bacva :)
Kazu da ce se i te granice otvoriti 01.06. izduracu do tad, e ako ne budem na Kojaku isao 30km/h prosjeka odustajem od biciklizma

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#43 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 May 2020 - 12:36 PM

Plutam kao bacva :)
Kazu da ce se i te granice otvoriti 01.06. izduracu do tad, e ako ne budem na Kojaku isao 30km/h prosjeka odustajem od biciklizma

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Neces ici prosek 30km/h odmah da ti kazem, ali nemoj da odustajes

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#44 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 21 May 2020 - 12:44 PM

Ma hocu, navukao sam prosle godine par puta na 27, to su bili oni dani bez daska vjetra, prigrijalo da vazduh treperi, na putu samo ja i kobre. Ispraznim bidon na pola ture i onda nazad pun gas da se prezivi

Doduse sad sam se dosta ispravio, kraca lula, riser prema sebi i ne mogu da navucem toliko. Vidjecemo, najbolje napredujem kad si zadam tako neki cilj, sad cu ja da krepavam samo da okacim ovde screenshot Strave sa 30km/h, kompleksas :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#45 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2020 - 08:55 PM

Nije u pitanju samo pritisak na gumi. Dve gume za asfalt naduvane na isti pritisak i iste sirine mogu da imaju skroz drugacije prijanjanje na podlozi kad se prave od razlicite smese. To je jasno kao noc i dan svakom ko je probao i tvdu i mekanu gumu.

Nisu nikakve price iz fotelje, nego iskustva sa bicikla. Poredicu konkretno Schwalbe Durano Plus i Conti gatorskin sa jedne, i Conti GP 4000 i 5000 sa druge strane.

Probao sve 4 i meni je razlika ocigledna. Mada moram priznati da sam ovaj post napisao iz fotelje. Probacu sledeci put da kuckam sa bajsa, da budem uverljiviji Gadjanu. :)

Kakve veze imaju skroz različite klase guma, babe i žabe.. prvo odlučiš koju ćeš gumu (klasu model kvalitet mekoću tpi grip zaštitu) pa onda biraš širinu. Ja sam mislio da je ovde polemika o širini.

Nova moda je da su široke gume superiorne i udobnije a jednako brze ili čak brže, tako kažu naučnici. :D


  • 0

#46 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 May 2020 - 09:27 PM

Aj što kažu naučnici, ali što se i pro vozači upecaše. Šta oni znaju, nije kao da im od toga posao zavisi.
  • 2

#47 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 21 May 2020 - 09:34 PM

Neces ici prosek 30km/h odmah da ti kazem, ali nemoj da odustajes

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Htio sam odmah danas ovo da prelomim, imao 26 na pola rute koja je minimalni uspon, znaci nazad bi isao brze ali kako uvijek biva odnekud krene vjetar, jedva sam se dovukao nazad ali pasce 30km/h il cu ja crknutiScreenshot_20200521-232806.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#48 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2020 - 09:52 PM

Imam i ja 25mm ali važi što ću ih staviti za vožnju gde mi je vreme bitno :D


  • 0

#49 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 May 2020 - 10:18 PM

Zato od tebe nikad profesionalac :-D

Ali nije to ni poenta na kraju. Čovek vozi to što vozi, ima kila koliko ima, ima i problema s rukama kakvih ima i u toj priči uske drimske gume nemaju šta da traže. Bar je to moj savet, meni ni iz džepa ni u džep.
  • 0

#50 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 05:24 AM

Aj što kažu naučnici, ali što se i pro vozači upecaše. Šta oni znaju, nije kao da im od toga posao zavisi.



Zayebi pro vozace. Mi na forumu znamo bolje. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#51 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2020 - 09:48 AM

Kada prestanu da se proizvode 23mm i da se prodaju, kada ih 25mm istisnu potpuno e onda možemo da kažemo, "jeste bolje je" :D


  • 0

#52 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 10:45 AM

Ako mozes negde da nadjes podatak o razlici u procentu prodaje guma 23mm i 25mm, sve ce ti biti jasno...

Za mene licno nema dileme izmedju 23 i 25mm. Sad je dilema da li 25 ili 28mm. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#53 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2020 - 11:18 AM

Ma 35-40c :D


  • 0

#54 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2020 - 02:51 PM

Ja vozim ćelave 30mm na gravelu sa diskovima i jednako sam spor kao i na drumašu sa 25mm i caliper kočnicama. Kako ću da vozim više zavisi od toga šta i kada sam jeo nego od guma
  • 5

#55 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 03:20 PM

Malo je bzvz sto stvarna sirina 25c guma cesto zna da bude bliza 27mm, nego 25mm.


  • 0

#56 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2020 - 05:00 PM

Malo je bzvz sto stvarna sirina 25c guma cesto zna da bude bliza 27mm, nego 25mm.


Kao što moje 23ke ispadnu 24-25 na ovim novijim širim felnama... Ali to je dobro jer su tačno u liniji sa kočionom površinom.

Koliko se ja razumem u fiziku i aerodinamiku, poenta je u kombinaciji felna-guma. Što je manji prelaz sa jednog na drugo u poprečnom preseku, to bolje. Zato su ove nove mavikove kombo gume+felne+umetak veoma brze, širina sistema više utiče na komfor.
  • 0
The sea, the sea

#57 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 09:17 PM

Skoro sam presao na 25 sa 23 i svaki dan se kajem sto nisam presao pre nekoliko godina. Vozio sam svasta od 23 mm guma najcesce visu pa i najvisu klasu pa nije da nemam iskustva ali osrednja 25-ica je potpuno druga prica. Ogromna razlika u udobnosti a ne primecujem nikakav gubitak brzine, naprotiv. Sa 23-kom sam skakao po rupama koje sada sa 25-icom lagano predjem i nastavim kao da ih nije ni bilo. 


  • 2
.

#58 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 09:37 PM

Ovo sto kaze Woody je ziva istina. Ista guma na felni 13mm i na felni 18 mm, kao da su u pitanju dve razlicite gume, kako vizuelno, tako i u voznji.

 

Jos jedna cinjenica koja se ne pominje mnogo, 25c u odnosu na 23c ima visi profil, samim tim je veci obim tocka, sto ima za posledicu nesto veci predjeni put u jedinici vremena, tj. za nijansu vecu brzinu pri istoj kadenci. A zbog vece kolicine vazuha u gumama, 25c je maltene dupo udobnija  od 23c. 


  • 0

#59 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 30 May 2020 - 03:25 PM

Ako možeš to sebi da priuštiš, najtoplija preporuka za Kojak 35x622. Dovoljno debele za udobnost, odlična zaštita od bušenja, dobro ponašanje u svim uslovima (osim, naravno, po ledu :) ), lete po drumu...

Nikad ne preporucujte vise ove gume teskasima, odgovorno tvrdim sa svojih 126kg (skinuo 4 u zadnjih 7 dana) da nije dobro
Ponasaju se isto kao Kenda Kwest 32-622, jednostavno ne idu ni nizbrdo, stalno moras da silujes da idu, onako osjecaj kao lezaj da je suv pa se vrti ali malo teze, zapinje i i vibrira. Ne da su mi utrnule sake, utrnule su mi ruke do ramena i prvi put da me zabolilo izmedju plecki od kako vozim, onako neka nelagoda kao da ce grc
Za sad ove moje 40-622 su za Kojak izmislile brzinu i udobnost, Kojak sve osjeti, i na svakoj pukotini u asfaltu koju ove ne registruju Kojak skace i usporava, a u Bosni je pukotina na pukotini
Kako god, skidanja nema, branim investiciju, odlucio sam da skidam na 110 kg pa cemo vidjeti dal ce onda biti bolje

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#60 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 May 2020 - 05:29 PM

Na kom su pritisku napumpane? Koja duzina voznje i kakav je asflat? Posto samo tezina vozaca nije dovoljna za zakljucak da nisu za teze ljude, moguce da postoji jos neki problem nevezan za gume, koje ti sire gume ublaze.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika