Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#961 DareTrek

DareTrek
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 18 June 2019 - 07:53 PM

Ne znam da li je bilo ove informacije u ovoj temi ali, ali morao sam da podelim sa vama :) ja probao i zaista uspeo da izmerim sirinu sedalnih kostiju tako da znam odakle da krenem u potrazi za sedistem...https://www.youtube....h?v=E7j9LUVJrjA


  • 0

#962 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 07 February 2020 - 02:41 PM

Jel imao neko iskustva sa sicom:

http://powerbike.rs/...elo-3289-black/

Uzeo bih neko jeftiniji sic, pa eto gledam šta ima u ponudi. Najgore je što pojma nemam o kvalitetu sedišta i kako oderditi. U suštini prilagodim se na svako "sportsko" bili 900 dinara ili 40e  :)

Ima i na Aliju brdo sedišta, do 20e, na oko lepo izgledaju. Imate iskustva, preporuka neka?


  • 0

#963 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 07 February 2020 - 09:57 PM

Na tvom mestu bih pogledao kopije poznatih modela na Aliju, ali ne one ful karbon.

Ovog tipa:
https://a.aliexpress.com/_sjK3XU

Proveren oblik, kvalitet izrade OK po mom iskustvu, nema mnogo brige ako se obično navikneš na bilo koje sedlo.
  • 1

#964 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2020 - 12:53 AM

Vidi vidi ovo, ja ništa nisam u toku, Kinezi svašta prave.. Izuzetan dizajn i težina za tu cenu, ovo ako je upotrebljivo džabe je. Oblik mi baš deluje obećavajuće a vrlo lepo i izgleda estetski.

Ti si probao ovo? Jel nije tvrdo neudobno, može da se vozi normalno na dužim vožnjama? Nisam nikad seo na karbonsko sedlo, a nisam ni skontao najbolje, ovo ne bi trebalo biti potpuno tvrdo?

Dva sedla koja sam zadržao i vozim u rotaciji su Specialized Riva, "žensko" sa rupom, odlično mi je sve osim što je čak 325 grama.

Drugo je Fizik Aliante S i ono je odlično, mogu da vozim 200 km bez problema mada pošto je zaobljeno više bih voleo da je barem ravnije a idealno kada bi imalo rupu onda bi bilo savršeno. Ono je 270 grama.


  • 0

#965 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 February 2020 - 07:53 AM

Ja sam naručivao i karbonska, oko 120g, odlična su. Ovde sam plaćao 50e ona od preko 400g. Ne treba bežati od Alija za ovo jer su cene mnogo dobre pa se može eksperimentisati pa i ako se omaši lako se prodaje po nebavnoj ceni
  • 0

#966 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 08 February 2020 - 03:35 PM

Ovo koje sam stavio za primer je kopija Specialized Romin Evo. Nije karbon i jeste tapacirano. Nisam vozio baš to, ali jesam sličnu kopiju Selle San Marco Aspide (starija verzija) i kvalitet je bio na mestu, težina nešto ispod 200 g s čeličnim šinama i tapaciranom plastičnom osnovom. Postoje i slične kopije Specialized Power, Prologo Dimension, Pro Stealth, Selle SMP...

Što se tiče karbonskih netapaciranih, nemam ličnog iskustva. Koliko sam shvatio iz diskusija po forumima, kvalitetna sedla su elastična i to im daje udobnost (npr. Berk, Tune, Ax Lightness i slično). Verzije sa Alija su obično kruće, bez mnogo savijanja pod opterećenjem. Opet ima ljudi kojima su OK, sve zavisi od preferencija.
  • 1

#967 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 08 February 2020 - 04:08 PM

Ovo je na aliju najvise narucivano karbonsko sediste, razmisljam vec neko vreme da ga kupim.  https://www.aliexpre...rchweb201603_53

 

To je kopija ovog od oko 300e https://www.bikerada...n-brief-review/


  • 1

#968 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 08 February 2020 - 04:29 PM

Hvala Fiery.

Ima stvarno lepih siceva sa Alija.

Ovaj prvi red sa ovog linka mi se sviđa i karbon su šine:

 

https://www.aliexpre...c2-3b7811591539

 

 

Ima i ovog, pogledajte prvu recenziju sa fotkom:
https://www.aliexpre...dd-936c490beed9

 

Ovo ima više recenzija i kupaca, malo je ružnije ali izgleda da je ok:

https://www.aliexpre...80-4b298879194f


  • 0

#969 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2020 - 04:38 PM

Mene brine da će mi biti tvrdo možda i za prave vožnje sa uloškom jer sam navikao ipak na nešto masivnija ispunjena i elastična sedla, ali i teža. A za everyday po gradu bez uloška će mi biti sigurno pretvrdo.. moraću stalno da nosim gaće. Problem mi je što još uvek nemam dva bajsa, pravi rekreativni i za grad pa mi onda ovaj služi za sve vrste vožnji.

 

Ja ću sigurno sad neko da odaberem sa alija, za te pare vredi probati. Baš mi se sviđa dizajn estetika težina i što ima rupu.


  • 0

#970 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2020 - 06:54 PM

Samo imajte u vidu da će trebati dosta strpljenja. Već mesecima pošiljke iz Kine putuju sve duže, a sada je dodatno smanjen broj letova pa je za očekivati da se čekanje produži još više.
  • 0

#971 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 08 February 2020 - 08:56 PM

Samo imajte u vidu da će trebati dosta strpljenja. Već mesecima pošiljke iz Kine putuju sve duže, a sada je dodatno smanjen broj letova pa je za očekivati da se čekanje produži još više.

Istina, ali je i prilika da se naruceno dobije za dz, ako istice buyer protection time i otvori se dispute za full refund. Jeste pomalo na kvarnjaka, ali sami su postavili taj princip  :mrgreen:


  • 0

#972 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 February 2020 - 09:00 PM

Istina, ali je i prilika da se naruceno dobije za dz, ako istice buyer protection time i otvori se dispute za full refund. Jeste pomalo na kvarnjaka, ali sami su postavili taj princip  :mrgreen:

 

Posle se čudimo kad naderemo zbog naše "lukavosti".  :)

 

Prosto da požele ljudi trgovati sa nama...


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#973 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 09 February 2020 - 03:38 AM

Nije to baš samo lukavost u ovoj situaciji. Prodavac garantuje da će u nekom roku roba stići (i taj rok je prilično dugačak). Ako ta garancija istekne, a roba nije stigla, zašto kupac ne bi tražio povrat? Šta da radi ako naručeno ne stigne uopšte na kraju, da se pomiri s gubitkom da se prodavac ne bi uvredio?
  • 1

#974 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 February 2020 - 09:29 AM

Ja sam imao slicnu situaciju. Narucio sam robu sa Gearbest-a koja je, kako je pisalo na sajtu, stize za 4 do 6 nedelja. Posto je za tacno 4 nedelje trebalo da putujem i znao sam da posle toga necu biti u mogucnosti da primim robu, zeleo sam da opozovem posiljku. Kada su me pitali zasto, ja sam im objasnio, ali su mi tada predlozili da doplatim par dolara i onda ce mi garantovati da ce roba stici za maksimum 4 nedelje. To sam i uradio ali roba nije stigla u garantovanom roku. Posle kada sam otputovao pratio sam status posiljke i pisalo je isporuceno, a ja niti sam paket dobio niti sam bio u mogucnosti da ga podignem ako je ostao negde u posti. Onda sam se zalio i poslao im mail, i vratili su mi sve do jednog dolara. Tako da sto se mene tice, jeste da nisam dobio sta sam zeleo, ali su bar korektni sto se povrata tice...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#975 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2020 - 10:01 AM

Trenutno nije pravo vreme za naručivanje iz Kine. Jedino ako salju Singapurskom poštom ili sa Yanwen-om. China post ne koristite nikako, jer ce stajati do maja kod njih.
  • 0

"Лажима је све почело"


#976 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 February 2020 - 12:59 PM

Da li to "trenutno" znaci i pre mesec dana? To pitam jer sam pre tacno mesec dana porucio samaraljke nadajuci se da ce mi stici u neko dogledno vreme. Da sam znao da se toliko ceka ne bih ni narucivao. Koliko god da su proizvodi iz Kine jeftiniji, treba da se toliko ceka da na kraju izgubim volju za onim sto sam porucio.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#977 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2020 - 01:12 PM

Da li to "trenutno" znaci i pre mesec dana? To pitam jer sam pre tacno mesec dana porucio samaraljke nadajuci se da ce mi stici u neko dogledno vreme. Da sam znao da se toliko ceka ne bih ni narucivao. Koliko god da su proizvodi iz Kine jeftiniji, treba da se toliko ceka da na kraju izgubim volju za onim sto sam porucio.



I stigne kad se najmanje nadaš.. posle 3-4 meseca :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#978 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 February 2020 - 06:00 PM

Za one koji bi da stigne roba brže preporuka za prodavca koji šalje Singapur Poštom. Dva puta sam naručivao, dva puta mi stiže za 10-12 dana Singapur poštom. I čak piše da šalje iz Singapura. Kako, pojma nemam. Možda stvarno imaju robu i u Singapuru pa odatle pošalju, ne znam...

To je ovaj prodavac:
https://www.aliexpre....89484c4d1Ki1bN

 

Naravno da ne pozanjem prodavca lično i ne reklamiram ga zbog nečeg trećeg :) ;)

Ako još neko ima isto iskustvo da još neki od prodavaca šalje Singapurskom, Vi postavite link.


  • 0

#979 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 09 February 2020 - 08:29 PM

Meni je najskoriji paket stigao za tacno 2 meseca china postom, naravno singapurskom bude znatno brze. Na aliju prodavac zatvorio porudzbinu kao sa je stiglo, ja reko necu odmah da otvaram dispute, za 2 dana stize paket.
Medjutim to je bilo na samom pocetku epidemije, sad ko zna kakvo ce stanje biti.


Sto se sedista tice moje neko iskustvo je da bez probe nema poente prica, kupovao sam napamet sedista koja ljudima odgovaraju da bih posle svake voznje bio u agoniji... Al ok, nisam bas sasvim bazdaren tj reprezentativan primerak sto se toga tice :)
  • 0

#980 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 February 2020 - 01:07 PM

Ahem.
Dakle... Brooks je nabavljen:
attachicon.gifBrooksB17.jpg
a tu je i kutijica sa Džimijem u namaznom stanju.
attachicon.gifJimmy.jpg
Znam da mangulica ima u Bojčinskoj šumi, tako da ću krenuti da se češće pojavljujem u tim krajevima. Ako vidite da neko trlja sedište o svinjče, nestalo je proofide-a pa se snalazimo...

Htedoh i ranije da javim utiske nakon prve sezone koriscenja Brooks-a, ali sam stalno to odlagao za "kada dodjem kuci pa da to napisem na miru" a svi znamo kako se to najcesce zavrsi...

 

Elem... Ja sam se stalno opirao kupovini takvog sedišta - skupog i izvikanog, koje se najčešće pominje u kontekstu neke vrste statusnog simbola a mnogo redje samo kao odlično sedište. Medjutim, nakon što sam više tura izvozio na par sedišta koja su bila prihvatljiva ali daleko od dobrog dugoročnog rešenja, isprsio sam se tih nešto manje od 100€ i krenuo da vozim. U pitanju je najobičniji model tj Brooks B17 Standard.

 

Utisci su odlični. Na Brooks-u sam odvezao nekih 2000km, od čega 1000km na višednevnim turama a nekih 600km na celodnevnim vožnjama (100 ili više km na dan). Ono što hoću da posebno napomenem je da ja više ne vozim sa uloškom - obične gaće, obične bermude i to je sve. Sto ili dvesta kilometara na dan, svaki dan, na natovarenom biciklu i apsolutno nikakvih problema nemam. Na prethodnim sedištima sam bez uloška mogao da vozim samo povremeno, ili maksimalno jedan dan na turi pre nego što bih morao da obučem nešto sa uloškom i odmah krenem da se stravično kuvam (letnje vožnje) što je baš smetalo na turama.

 

Sedište je tvrdo. Kada ga kucnem, kao da sam kucnuo u cepanicu, a takav je i osećaj kada na njega sednem, čak i sada posle 2000km. Sasvim sigurno ne bih koristio takvo sedište za povremene vožnje po gradu, jer mislim da za taj tip vožnji ima i boljih tj prikladnijih i jeftinijih sedišta, ali za duge vožnje a posebno višednevne - teško mi je da zamislim bolje, zaista.


  • 3




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika