Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#941 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 February 2019 - 11:55 AM

Pa docice vec neko sediste na biciklu koji kupujes pa neka ga menja za koje mu odgovara.

 

Do tada ja bi svakako izbegavao presiroka i premekana sedista, i drzi se neke zlatne sredine i birati neko klasicnog oblika cvrsto sediste normalne sirine


  • 0

#942 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 12 February 2019 - 01:11 PM

(link) (link) (link) (link)


  • 0

#943 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 12 February 2019 - 01:18 PM

kad sam imao problema sa trticnom kosti, odgovarali su mi trkacki bicikli gde sam povijen telom ka napred, ako sam vozio bajs gde sedim uspravno, bilo je jako bolno.


  • 0

#944 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 February 2019 - 01:52 PM

Zdravo, potrebna mi je pomoć i savet oko kupovine sedišta za muža. Hoću da mu kupim bajk, da ga skroz sredim, to će biti poklon, e sad njemu je problem sedište. Da ne zalazim u detalje, on ima neki zdravstveni problemčić pozadi, unutra, išao je na neke zahvate i bude neko vreme ok, onda opet. Ima neku fistulu, pa kakvo sedište bi trebala da mu nadjem, neko veće, mekše, nemam predstavu uopšte? Hvala

Ako ima fistulu zavisi na kom je mestu fistula i jako je teško odgovoriti.

Imao sam cimera u bolnici koji je imao fistulu, taj nije mogao da leži u krevetu i da sedi na normalnoj stolici, imao je custom stolicu na kojoj je sedeo kao u aero poziciji na hronometarskom biciklu,


  • 0

#945 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 12 February 2019 - 07:21 PM

Zdravo, potrebna mi je pomoć i savet oko kupovine sedišta za muža. Hoću da mu kupim bajk, da ga skroz sredim, to će biti poklon, e sad njemu je problem sedište. Da ne zalazim u detalje, on ima neki zdravstveni problemčić pozadi, unutra, išao je na neke zahvate i bude neko vreme ok, onda opet. Ima neku fistulu, pa kakvo sedište bi trebala da mu nadjem, neko veće, mekše, nemam predstavu uopšte? Hvala

  

Za fistulu  kada je upaljena  a upala ne prolazi ne postoji sediste a ni fotelja, samo hirurski noz. Sada ne razumem kazes da je isao na neke opracije,ako je operisao fistulu   onda je nema,jel tako, obicno ako se fistula operise, posle vise ne bi trebalo da bude problema higijena je tu najvaznija,znaci zapiranje,dozivotno. Da se ne ponovi,jer malo ko zna sta znaci kada se upali fistula i ne prolazi,koji su to bolovi-a ja znam.

 

Sediste  za  njega treba da je sto tvrdje znaci ili- sq lab 602 active- ili sele royal sciencia,imas u planet bike-u za sve vrste biciklova. Najbolje otici tamo i izmeriti sirinu sedalnih kostiju ,i po tome i uzeti sediste,ali ako ima preko 85kg verovatno ide najsire sediste.Ako mu kupis siti bike trazi sediste relax,ako kupis treking onda moderate,ako kupis  drumasa onda atletic.-Sele royal sciencia.


  • 0

#946 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 12 February 2019 - 07:32 PM

kad sam imao problema sa trticnom kosti, odgovarali su mi trkacki bicikli gde sam povijen telom ka napred, ako sam vozio bajs gde sedim uspravno, bilo je jako bolno.

Obicno se kod nas muskaraca pojavljuje cista na trticnoj kosti,to je ono kada se gnoji koren dlake zato sto dlaka ne moze da probije kozu pa se uvija ispod koze,i  od toga boluju dosta muskaraca, i to se periodicno zapali i kad tad mora na operaciju ,dok je fisura nesto drugo,to ti je bukvalno pukne cmar na nekom  unutrasnjem delu i gnoji se, i sve je dobro dok prolazi ,ali brale kada stvarno zaboli nema sedenja samo noz.


  • 0

#947 Trilijan

Trilijan
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationPetrovaradin

Postavljeno 13 February 2019 - 07:23 AM

Obicno se kod nas muskaraca pojavljuje cista na trticnoj kosti,to je ono kada se gnoji koren dlake zato sto dlaka ne moze da probije kozu pa se uvija ispod koze,i  od toga boluju dosta muskaraca, i to se periodicno zapali i kad tad mora na operaciju ,dok je fisura nesto drugo,to ti je bukvalno pukne cmar na nekom  unutrasnjem delu i gnoji se, i sve je dobro dok prolazi ,ali brale kada stvarno zaboli nema sedenja samo noz.

E, upravo, samo nisam htela puno da opisujem :)
Srećom nema stalno taj problem, nego se pojavljuje na neko određeno vreme. Zato sam razmišljala o nekom gradskom gde bi sedeo prave kičme, a sedište neko udobno, ne ona uska, mala. Po nekoj mojoj logici mislim da bi mu bilo najudobnije.
  • 0

#948 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 February 2019 - 07:53 AM

Napisao sam niz od 5 kraćih članaka u vezi izbora odgovarajućeg sedla. Prvi:

https://www.bikegrem...dla-za-bicikle/

U njemu je link ka narednim.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#949 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2019 - 09:42 AM

Бре, некад сам форум могао да читам док ручам... :)

Ја сам хтео био да линкујем буквално исто што је Душан поставио јуче. Дакле, тамо где је проблем вероватно не би требало да постоји никакав контакт са седиштем. Можда би послужило и неко од обичних седишта са процепом. Само буди опрезна са мекоћом седишта. Суштински, контакт би требало да се прави само на седалним костима са којима не би требало да буде проблема (бар ако не постоје загнојења баш код њих). Мени је, такође, велики проблем ширина седишта, односно ако седалне кости нису на равном делу, него на оном већ заобљеном.

 

Код меканих седишта кости упадну у материјал толико да почиње велики притисак и на околна ткива и нерве што доводи до великих проблема. Зато су таква седишта намењена за краће вожње (зависно од тежине возача). Треба водити рачуна и о томе да је бицикл довољно велик да возач уопште може да седи у одговарајућем положају. Дакле, са извученом штицном зарад ногу и са довољно високо (и близу) постављеним гриповима. А неко рече управо да му је више одговарао спуштен положај, да се проблематичан део задњице налази што даље од седишта.

 

Опет, било би неопходно консултовати лекара који ће да каже да ли он сме да вози бицикл и где је тачно проблем на телу. Ако се манифестује у средини не значи да неће бити погоршан/изазван и притиском, температуром и трењем 2-3 цм даље. А онда треба утврдити и ширину седалних костију будућег власника, потребан положај у вожњи и његове димензије (дохват ногу и руку у том положају). Куповина и само седишта, а поготово целог бицикла довољно је компликована и за себе самог, камоли за другог, па још када тај неко има по бицикл погубне проблеме.


  • 0

#950 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 February 2019 - 12:23 PM

E, upravo, samo nisam htela puno da opisujem :)
Srećom nema stalno taj problem, nego se pojavljuje na neko određeno vreme. Zato sam razmišljala o nekom gradskom gde bi sedeo prave kičme, a sedište neko udobno, ne ona uska, mala. Po nekoj mojoj logici mislim da bi mu bilo najudobnije.

Pa napisao sam koje, Sele royal (relax) Sciencia,ili SQ lab najbolje 602  active ali moze i neko drugo SQlab  imas u Probike -u pogledaj na njihov sajt.Dok mu se periodicno pojavljuje, nije strasno, na to sediste ne moze da utice, mislim pogorsavanje stanja ,samo higijena na visokom nivou i obicno se koristi fisuran mast ili factu mast. Kada  zaboli  normalno nema voznje bicikla a kada zaboli a ne prolazi eeeee onda je zlo. Ali to je jedna rutinska operacija gde siptomi bolesti potpuno nestaju posle operacije,i to je jedna operacija gde si neizmerno zahvalan hirurgu (i ekipi oko njega)

 

Samo da ti kazem nije stvar samo u sedistu,dosta cini i adekvatna biciklisticka odeca,jer vazno je da se sto manje znoji a to je biciklisticka  odeca, pa bar donji ves,koji ima antibakterijski ulozak nebitno da li je coolmax ili neki gel.


  • 0

#951 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2019 - 09:09 PM

Koliko sam shvatio, Bruks moras konstantno da tretiras, i to ne bilo kako nego iskljucivo mascu istocnotimorskih mangulica, i to samo od tamno zutih prugastih, ako se odazivaju na "Dzimi". U istom tom periodu moras da se samobicujes po guzici dok ista ne omekne, ali moras da pazis na ucestalost i smer sibanja, inace pisi propalo. Od naziva firme pozadi ka stranama i nadole, nikako drugacije. Takodje, Bruks moras da stitis od kise i bilo kakve vlage, sto se postize prekrivanjem kesama iz Harrods-a. E, nakon sto to radis nekih 5-10 hiljada milja (kilometri se ne racunaju), i ako to radis pravilno, doci ces u izuzetno zgodnu situaciju da mozes da procenis da li je sediste dobro za tebe ili nije. Ako jeste, blago tebi. Ako nije, kupi drugo.

Ahem.
Dakle... Brooks je nabavljen:
BrooksB17.jpg
a tu je i kutijica sa Džimijem u namaznom stanju.
Jimmy.jpg
Znam da mangulica ima u Bojčinskoj šumi, tako da ću krenuti da se češće pojavljujem u tim krajevima. Ako vidite da neko trlja sedište o svinjče, nestalo je proofide-a pa se snalazimo...
  • 3

#952 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 15 March 2019 - 09:25 PM

E, pa, u zdravlje da ga jašeš, i redovno da ga mrčkaš s' taj mas', da sija ki supernova ! :D


  • 0

#953 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 March 2019 - 09:41 PM

Ahem.
Dakle... Brooks je nabavljen:
attachicon.gifBrooksB17.jpg
a tu je i kutijica sa Džimijem u namaznom stanju.
attachicon.gifJimmy.jpg
Znam da mangulica ima u Bojčinskoj šumi, tako da ću krenuti da se češće pojavljujem u tim krajevima. Ako vidite da neko trlja sedište o svinjče, nestalo je proofide-a pa se snalazimo...

 

E, umotaj i sediste u foliju da bude u skladu sa bajsom ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#954 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 15 March 2019 - 10:43 PM

"Ko ima i po dupetu se maze"  -   kaze ona narodna   :mrgreen:


  • 0

#955 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 March 2019 - 07:37 AM

Najzad neko kupio, valjda ces napisati kakvi su pocetni utisci, i koliko stvarno treba km. Da se bruks fazonira i da legne naspram guzice. U zdravlju da ga koristis.
  • 0

#956 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2019 - 08:59 AM

E, pa, u zdravlje da ga jašeš, i redovno da ga mrčkaš s' taj mas', da sija ki supernova ! :D

Hvala! Sinoć sam ga macnuo i ostavio da se ugnjecavi preko noći. Al nije, i dalje kad ga čvrknem čuje se kao u drvo da sam kucnuo. Možda sam dobio Broox.

 

E, umotaj i sediste u foliju da bude u skladu sa bajsom ;)

:D

Samo da napomenem da ta folija još uvek stoji, iako su je vreme i vetar delom uništili. Taman dok se ovo sedište malo opusti i taj celofan će nestati, znači godinu-dve...

 

"Ko ima i po dupetu se maze"  -   kaze ona narodna   :mrgreen:

Ti da ćutiš tamo, pored mackanja još si i federe nabavio da bude potpuna mekanoća

 

Inače, da napomenem da je moja odluka o kupovini Brooks-a u ogromnoj meri pala nakon što mi je Makarije pozajmio njegov Brooks Flyer koji sam odvezao nekih 200-250 kilometara. Fotelja jbt. I dalje imam sav otpor prema ovakvom tipu sedišta, ali posle nekoliko godina nezadovoljstva sedištima koja sam koristio na turama, došlo je vreme da sve to zanemarim i probam ono što toliko ljudi koji voze ture hvale na sva usta.

 

A Makariju evo i još jednom hvala!  n2:redbull

Najzad neko kupio, valjda ces napisati kakvi su pocetni utisci, i koliko stvarno treba km. Da se bruks fazonira i da legne naspram guzice. U zdravlju da ga koristis.

Čuće se vremenom kako mi sedište odgovara, sigurno, jer em što svako iskustvo pomaže u temama kao što je ova, em što je sedište skupo pa ću da se derem i kukam na sav glas ako se ispostavi da sam bacio pare.


  • 0

#957 Sicmijesranje

Sicmijesranje
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 April 2019 - 01:00 PM

Pozdrav narode. 

 

Potreban mi je udoban sic za staticki (sobni) spiner. Na ovom kupovnom ne mogu ni HIIT od 15 minuta normalno da uradim, bol mi probija kosti. Zamolio bih za preporuke u nekom nizem cenovnom rangu (do 3000 recimo).

 

Hvala :) 


  • 0

#958 Sicmijesranje

Sicmijesranje
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 02 April 2019 - 08:19 AM

Takodje bih vas pitao kakva su vam iskustva sa navlakama sa gelom? 


  • 0

#959 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 02 April 2019 - 10:47 AM

Totalni drek ta navlaka,nestane tamo gde vrsis najveci pritisak na sediste posle moras da je mesis da bi opet sjedinio  gel.

 

Sto se tice sedista,znas svako ljudsko bice ima razlicitu guzicu,tu nema pravila ,pogotovo za te novce sto ti hoces da kupis,kupujes dok ne nabasas na dobro,a i guzicu treba navici i malo ocvrsnuti,nije priroda bas cista matematika. 

 

U svakom slucaju trazi tvrdje sediste,mekano ne valja.


  • 1

#960 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 April 2019 - 10:59 AM

Причали смо о навлакама, нико још није нашао на употребљиву. :) Немогуће их је причврстити како треба, стално клизе и то је вероватно највећи проблем. А још су и са додатном супер-клиз пресвлаком, ваљда да те натерају да не седиш уопште. За седиште дефинитивно мораш да испробаваш, јер зависи од много чега, а не знам ни каква је штицна на том статичном и како се качи седиште. Пробај да одеш на неки бициклистички догађај и замолиш да седнеш на седиште које је у твом ценовном рангу. Или одеш до ових који изнајмљују бицикле, ту су сигурно јефтина седишта. :) Па ако ти неко делује добро, питаш или да ти продају или тражиш такво ново. Мислим да су људи волели Velo Plush. Па ето, можда да почнеш од Вело модела.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika