Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#921 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2018 - 03:14 PM

Добро, нисам баш луд. :) Наравно да превише обарања значи већи притисак на рукама. Седиште сам тек сад мало оборио, иначе је било равније (не потпуно равно, да нагласим :)), али једноставно ми је осећај био такав да би га требало мало оборити. Тешко је било оценити приликом монтаже, а и нисам покушавао да наместим не знам како идеално (испред радње). Него... тек толико. Како рекох, ново седиште захтеваће испробавање. Наравно, можда седиште ипак није за мене, видећу.

 

@shoshonex Да, и ја бих рекао да је кљун мало преширок. Види се и са слика, али ја лично нисам приметио никакав проблем са бутинама. Можда због широких седалних костију или од мршављења. :)

 

Елем, јављам утиске после прве озбиљније вожње.


  • 0

#922 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 13 August 2018 - 05:18 PM

Javi Cane, bas me kopka..Ne znam da li uzeti polovno sqlab 611 ili ipak nov smp trk, uvek imam problema s iritacijom prepona/butina..

Jel ovo 611?

https://www.2bike.rs...15#.W3G8Ir2xU0M
  • 0

#923 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 August 2018 - 07:39 PM

Čim je kljun na dole, telo klizi ka napred. Intenzitet zavisi od nagiba, ali čim se i malo obori, osetno je veći nego kad je sedlo horizontalno - kao što si i sam osetio.


Poslato s mobilnog, pomoću prstiju...
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#924 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2018 - 05:04 PM

Čim je kljun na dole, telo klizi ka napred. Intenzitet zavisi od nagiba, ali čim se i malo obori, osetno je veći nego kad je sedlo horizontalno

Kod mene je prednji deo oboren jer mi smeta kad je ravno zbog nižeg kormana. Možda malo klizim kad se uspravim i pustim korman, medjutim pošto to jako retko radim onda mi ne smeta. Sedlo je fizik tundra ll.. zna biti malo nezgodno, medjutim probao sam nekoliko drugih što sa rupom, što bez, sa gelom i bez i ispade da je tundra ipak bolja. Ili sam se jednostavno navikao.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#925 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 17 August 2018 - 02:03 PM

20180817_155741.jpg
20180817_155723.jpg
20180817_155638.jpg
20180817_155621.jpg

Једно од најбољих нискобуџетних седала. Препоручујем сваком ко вози у усправнијем положају од оног за друмаша. Имам два, на време се снабдео, ишла раније уз симплоне фабрички. Половна у продаји била око 15 евра. Тешка угрубо око 240гр
  • 0

#926 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 17 August 2018 - 03:00 PM

Koje je to sediste?
  • 0

#927 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 17 August 2018 - 03:00 PM

OT:

attachicon.gif20180817_155723.jpg
Једно од најбољих нискобуџетних седала....

a u pozadini...čežnja!  n2:doh


  • 1

#928 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 17 August 2018 - 04:53 PM

OT:

a u pozadini...čežnja!  n2:doh


Па за тебе је мало ионако :) добро нисам усликао авол што је на клоцнама ;)
  • 0

#929 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 17 August 2018 - 04:55 PM

Koje je to sediste?


Zoo selle italia, sportourer али стари модели
  • 0

#930 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2018 - 09:31 AM

Дакле, прва дужа вожња са Респиром. Само 110 км, али цео дан. Утисци - дефинитивно далеко боље од старог. Потребно је још мало привикавања, али сада су ми највећи проблеми гаће које жуљају и пропала штицна. :( Још и са старим седиштем имао сам тај проблем да мора да буде скроз напред. Чим је мало назад, на првој џомбици или малој рупи кад бајк поскочи седиште пропадне доле (а кљун горе). И сваки пут је штицна у све лошијем стању. Да могу да га померим скроз напзад и безбрижно возим било би супер. Но, први пут после много година нисам морао да избегавам седање после 50 км, нисам осећао ненормалан притисак где не треба. Притом још увек имам рану на препони зарађену на претходној вожњи, пре више од 2 недеље. Рекао бих да је чак и то боље него што је било.

 

Елем, није савршено, али сам прогледао. Притом је постављено тако да су шине равне што значи да је само седиште прилично нагнуто на доле. Но, у вожњи се не осећа, односно осећај је да је положај тачно како треба. Нема ни неког великог притиска на рукама и први пут ме није болело раме које је иначе оштећено. Ево, тек прошла ноћ, а нема никаквог бола у рамену. Иначе би ме рука болела по недељу дана. Али, гледано са стране, рекао би човек да мора да падам са седишта колико је нагнуто. :)


  • 0

#931 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2018 - 09:42 AM

Још два детаља:

1) Онај натпис РЕСПИРО на кљуну потпуно је нестао током прве озбиљне вожње. Притом ја заиста нисам приметио проблем са дебљином кљуна. То не значи да трење не постоји (носим шорц преко бициклистичких), али мислим да је највише у питању никакав квалитет фарбе. Или је можда у питању била налепница. У сваком случају, на самом седишту нема видљивих трагова трења.

 

2) Најблаже речено, квалитет не очарава. Код седишта која сам до сада користио, шипка за качење иде од кљуна, па онај равнији део за монтажу и онда се негде горе качи за само седиште. На овом линку види се да је код Респира другачије. Тачније, шипке улазе у неко лежиште много раније. Или боље речено, конструкција седишта се наглављује на шипке. Е, код овог седишта сам већ приметио да се са једне стране тај део поприлично мрда/клати. Мислим да нема никаквог утицаја на вожњу и не очекујем (за сада) да може баш да спадне, али свкакао не би смело да се клати. И то после прве вожње. Срећа да је седиште за мене осетно боље од старог.

 

Што се тиче трњења, мислим да би могло да буде и због грипова. Иначе су ергономски, из Планета. Од пре пар година, од почетка нисам баш задовољан. Елем, данас сам возио кајак. Други пут у животу, почетник, није важно. Углавном, весло сам вероватно држао чвршће него што би требало и после око пола сата осетио трњење у прстима. Седео удобно, нигде никаквог другог притиска, нисам ни ранац носио. Можда је и због проблема које имам одавно са раменима, али мислим да је највише притисак... стезања. Дакле, не због тежине на шакама током вожње бајка, него више због чврстине стиска, у комбинацији са лошим гриповима. И, наравно, сигурно је раније значајан чинилац било и лоше седиште. Али ето, ко има проблема са трњењем, нека проба друге грипове или да вози са слабијим стиском.


  • 0

#932 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 September 2018 - 08:34 PM

Колико сам разумео, бике24.де продавница има на акцији Брукс Б17 за 70 евра. Коме се исплати са свим осталим трошковима и жели баш то...


  • 0

#933 srkiborg

srkiborg
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 23 September 2018 - 01:19 AM

http://planetbike.rs...ED-black/22788/

Da li neko ima iskustva sa ovim sedistem sad je na snizenju u planet

Bike bilo je 7600 sad je 5000 dinara Inace vozim duze ture do 100 km a ponekad i duze.
  • 0

#934 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 04:35 PM

Kao što sam ranije pisao u ovoj temi, sicevi koji su meni ubedljivo najviše "legli" od onoga što sam probao i zbog čega nisam imao potrebe da dalje isprobavam, su definitivno Selle Royal Seta i Supra. Supra koliko vidim se više ne proizvodi i sve je nažalost teže i teže ga pronaći u oglasima. Seta, Bogu hvala i dalje može lako da se nađe. 

 

Međutim, pošto sam svoju staru "Supru" prodao sa starim bajsom i uz to zaboravio da je pre prodaje skinem a nisam znao da je sad malo ređa, morao sam da kupim neki drugi sic koji bi adekvatno odgovarao mojoj pozadini i zamenio slavnu Supru. Našao sam na oglasima za male pare gotovo novo SQlab 611 active verziju.. Kada sam ga montirao prvi put na bajs posle probne vožnje od nekoliko kilometara shvatio sam da nešto pucketa u sicu ili ispod sica. Posle sam ukapirao da je u pitanju beli elastomer koji je namenjen za vozače do 60 kila što ja sa svojih 99 kilograma to svakako nisam. :) Zbog toga sam naknadno preko neta naručio crni elastormer koji odgovara vozačima preko 80 kila i od kada sam ga stavio, pucketanje je prestalo.

 

Danas sam, nažalost posle dužeg vremena, najzad imao neku krštenu vožnju na bajsu i priliku da neka 2 sata odsedim na tom sicu. Ono što me je iznenadilo jeste to što je sic na prvi mah podjednako udoban kao i na kraju vožnje. Uglavnom sicevi koji mi odgovaraju su mi na prvi mah pretvrdi a posle sve dođe na svoje mesto, ali kod 611 Active je sve od početka bilo kako treba. Za ta neka 2 sata, iako zbog obaveza oko posla već više od 2 meseca nisam imao dužu vožnju, primetio sam da niti u jednom momentu nisam imao bilo kakvu nelagodnost što se tiče sedenja na biciklu. To mi se ni sa jednim drugim sedištima nije događalo, da već na prvoj vožnji sve bude kako treba. Međutim, moram da priznam da mi je kod sedišta najbitnije da mi se pogodi širina, i da sam po pirodi dosta prilagodljiv i na ravna i na ergonomska sedišta. Dakle, bitno je samo da sedalne kosti nalegnu kako treba, da nie preusko a ni preširoko zbog trenja butina, i onda je sve super. 

Uprkos toj "Active" tehnologiju i tom blagom njihanju sedišta radi olakšanja pritiska na sedalne kosti, ja to nisam nešto previše uspeo da primetim da se bilo šta pomera, ali moguće je da su ta pomeranja minimalna i takva da ih vozač ni ne oseti a ipak rade svoj posao. 

 

Suma sumarum je da je SQlab 611 odlično sportsko sedište umerene do malo veće tvrdoće koje ne stara pritisak na prostatu i deluje blagonaklono na sedalne kosti pa čak i kod neredovnih vozača. Novo jeste da košta malo više, ali svakako vredi. Moja topla preporuka u svakom slučaju. 


  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#935 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 25 December 2018 - 04:53 PM

Ispravi to blagonaklono, ubiće te žena ako vidi ... :D


  • 0

#936 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 05:24 PM

Nece, prema meni ima milosti. :D
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#937 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 07:34 PM

Jedna voznja od 2 sata ne moze nikako da utvrdi da li sediste odgovara ili ne, Uzastopno voziti najmanje 2 nedelje po 3-4 sata mogu da daju relevantne podatke. Ali sediste je vrhunsko,gledao sam  cenu novog 611 je  oko 14000 din a active verziju skoro 18000 din. Ja imam isto active verziju 602, sirine 17 cm, isto sam polovno kupio, vozim  bicikl na njemu oko 10000 km, i moje je zapazanje da je sediste  odlicno za kicmu. Samo imam problem leti kada vozim po tri cetiri sata svakodnevno. Moja sirina sedalnih kostiju je 14 cm i cini mi se da je sediste malo sire nego sto meni odgovara,tako da mi se stvorio na delu pozadine koja naleze na bok sedista jedno izbocenje koje je licilo na cistu i bio sam prilicno uveren da je cista u pitanju,medjutim eto sada zimi je nestalo,znaci da je u stvari to bilo nabreknuce od zuljanja ili potparivanja. Inace ja spustim sediste tako da nos sedista izgleda bas zestoko spusten(od kako sam primetio nabreknuce). Samo da mi je naci neko uze sediste polovno a da je povoljna cena,bas mi se ne daje 10000 din za novo sediste,odgovarajuce sirine.(a nije ni 100% sigurno da bi mi uze sediste vise odgovaralo)Trziste slabo i malo ima polovnih sedista SQ lab na cikloberzi.

 

Da odgovorim i SRKIBORGU na post od  23 septembra

 

Ja imam Selle Royal Sciencia- Moderate na trekingu -Sediste je odlicno vrhunsko,meni odgovara, isto sam ga kupio u Planet bike-u jos dok je kostalo 7200 din. Otisao sam da kupim Respiro ali momci u planetu su me ubedili da ne znaci da ce mi odgovarati (i bili su u pravu posle sam kupio Respiro jeftino polovno da isprobam nije mi odgovaralo pa sam ga prodao) i predlozili Sciencia moderate. Tamo sam i seo na neku stolicu gde se ocrtala sirina sedalnih kostiju i oni su mi p[reporucili to sediste., Za mene je to odlicno sediste.Matrijal sedista je vrhunski.  sve preporuke.


  • 0

#938 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 10:50 PM

Pa jeste 2 sata premalo da bi se dao neki bas kompletan test, ali poenta je da je prvi kontakt sa sedistem, iako nisam vozio skoro 2 meseca, odusevljava. Videcemo vremenom koliko ce mi odgovarati pa ako bude u medjuvremenu bilo kakvih problema izvesticu blagovremeno. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#939 Trilijan

Trilijan
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationPetrovaradin

Postavljeno 12 February 2019 - 10:11 AM

Zdravo, potrebna mi je pomoć i savet oko kupovine sedišta za muža. Hoću da mu kupim bajk, da ga skroz sredim, to će biti poklon, e sad njemu je problem sedište. Da ne zalazim u detalje, on ima neki zdravstveni problemčić pozadi, unutra, išao je na neke zahvate i bude neko vreme ok, onda opet. Ima neku fistulu, pa kakvo sedište bi trebala da mu nadjem, neko veće, mekše, nemam predstavu uopšte? Hvala
  • 0

#940 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2019 - 11:17 AM

Тешко ћеш му изабрати седиште без њега и можда је боље да му предаш поклон без седишта (или позајмиш од некога било шта, да изгледа комплетно). Прво је питање да ли би уопште смео да вози бицикл, потом да ли би требало да тражи неко специјално, медицинско седиште, а онда и како и колико он вози - у ком положају, колико често, колико километара? Као што можеш да прочиташ овде, битан је и положај седишта на бициклу, али и ширина, а мека седишта су углавном и широка и предвиђена за краће вожње у усправном положају, иначе доводе до проблема.

 

Но, пре куповине, ипак би требало да питаш његовог неког доктора да ли сме на бицикл.


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika