Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#881 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 09 May 2018 - 02:20 PM

Ja sam jucer po preporuci prodavca iz planetbike u Nisu, koji ga vec 2 godine maltretira poprilicno, uzeo Velo plush.
IMG_20180509_095640.jpeg IMG_20180509_095654.jpeg IMG_20180508_192706.jpeg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#882 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 10 July 2018 - 12:01 AM

Ja sam jucer po preporuci prodavca iz planetbike u Nisu, koji ga vec 2 godine maltretira poprilicno, uzeo Velo plush.
attachicon.gifIMG_20180509_095640.jpegattachicon.gifIMG_20180509_095654.jpegattachicon.gifIMG_20180508_192706.jpeg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

I? utisci?


  • 0

#883 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 10 July 2018 - 05:17 AM

Utisci su prilicno dobri. Udobno je, i sto je meni bilo najvaznije, nema vise problema sa trnjenjem kod duzih voznji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#884 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 10 July 2018 - 06:00 AM

Koji je to tacno model? Plus je serija sa nekoliko modela.


  • 1

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#885 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 10 July 2018 - 06:11 AM

http://planetbike.rs...i/Sedišta/2014/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#886 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 July 2018 - 08:20 AM

Pre n.e. sam imao to sedište i to je jedino sedište koje se slomilo - pukla mu šina. Sreća, pukla je na sredini pa sam ga uhvatio šticnom i dovukao se kući. Da li su od tad popravili kvalitet izrade, ne znam.

 

(*i nisam imao 100 kila)


  • 1

#887 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 18 July 2018 - 11:45 PM

Nakon nekoliko promenjenih sedista i iritacija prepona razmisljam se da uzmem smp trk ili sr respiro soft atheltic za uspravljeniji polozaj sedenja..imam fakticki drumasa s  mtb volanom i podesivom lulom :D


  • 0

#888 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 July 2018 - 05:22 PM

Pa znaš kako, većina ljudi se oduševi selle smp trk-om, tako da je statistika na tvojoj strani ako ga probaš.

Ja imam selle smp extra na mtb (kao trk samo uže) i više mi godi od trk.

 

Evo sitna napomena glede nalaženja sedišta, odnosno zašto ja lično tako teško nalazim dobro sedište: provalila sam (tek posle dosta godina) da imam neki recimo limfni čvorić na preponi sa desne strane (samo sa desne!), koji dođe na ivicu sedišta i koji baš voli da otekne posle duže vožnje. Ono, na 80 km je kao lešnik a na 180 km je kao orah  n2:Dizzy  a prolazi za 2 dana. Eto, sto ljudi - sto guzica. Od nas koji patimo, svako ima neku drugu priču. Blago onima kojima su sva sedišta ista/dobra...


  • 3
Today is always here.
Tomorrow, never.

#889 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 19 July 2018 - 06:13 PM

80 km ... 180 km ... brate ... :D  meni utrne pedu u kolima već nakon 30ak km  n2:hahaha

 

Skoro me doktor obradovo, kaže zasad ništa strašno, ali trebalo bi ubuduće malo češće kontrolisati veličinu prostate ... pa se razmišljam da pazarim neko sa rupom ... je l' i tu ima razlike, il' kako se zalomi ? Mislim, ima li razlike između ženske i muške ... hmmm ... rupe ?  n2:party-021


  • 0

#890 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 July 2018 - 06:17 PM

80 km ... 180 km ... brate ... :D

meni utrne pedu u kolima već nakon 30ak km n2:hahaha

Ахахахахаха. Овако се нисам насмејао месец дана :D
  • 0

#891 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 19 July 2018 - 10:12 PM

Samo se ti smej, jeste smešno, iako sam u stvari samo bio iskren. :)

I ovo u vezi rupe isto, možda pitanje zvuči glupo, ali ozbiljan sam... Ima li razlike između ženske i muške verzije istog sedala sa rupom ili ne?
  • 0

#892 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 July 2018 - 06:36 AM

Konkretno, da li je ovo sedište muško ili žensko ? https://www.kupujemp...er_id=155927234


  • 0

#893 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1400 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2018 - 07:24 AM

Pfff... pa odavde se vidi da je nemoguce reci.

 

Ta podela na muska i zenska sedista se vrsi prvenstveno iz marketinskih razloga. Ne bih obracao paznju na to, ali nimalo, bitno je samo da ti odgovara. Drugim recima, ne verujem da ces imati vecu sansu da nabodes sediste koje ti odgovara ako izbacis "zenska", posebno ako trazis nesto udobnije i sire. Tako je i sa oblikom rupe - razlike u njihovoj velicini i obliku su mnogo vece izmedju razlicitih modela nego izmedju tih tzv "muskih" i "zenskih" varijanti.


  • 4

#894 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 20 July 2018 - 09:08 AM

Konkretno, da li je ovo sedište muško ili žensko ? https://www.kupujemp...er_id=155927234

 

To sedište je loše.

Mislim da sam davno imao identičan model, i mogu ti reći da se sunđer jako brzo sabije kod sedalnih kostiju, a onda ti onaj sunđer što je više ka sredini ustvari pritiska prostatu (zato što je sada na višoj poziciji od bočnih delova), tako da je na kraju sve to kontraproduktivno. Koliko god zvučalo nelogično, tvrdo sedište je udobnije, jer će manje omekšati/propasti pa neće doći do gore opisanog problema, a ako hoćeš da ti bude malo udobnije kupi šorc sa uloškom (mada se navikne dupe posle 2-3 vožnje). Ova varijanta sedišta je po meni znatno udobnija http://skr.rs/JVk

Ženska sedišta se razlikuju od muških uglavnom po širini, jer žene uglavnom imaju šire kukove pa su im i sedalne kosti na većem razmaku.


  • 2

#895 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 July 2018 - 11:09 AM

I ovo u vezi rupe isto, možda pitanje zvuči glupo, ali ozbiljan sam... Ima li razlike između ženske i muške verzije istog sedala sa rupom ili ne?

 

Ima donekle jer se karlice blago razlikuju, npr. kroz mušku nacrtom nije predviđen prolazak beba :P Mada će odluka o sedištu najviše zavisiti od razmaka sedalnih kvrga. Nekom su te kvrge tako blizu da može da udobno sedi na držalji od motike a neko mora da vija fotelju ako ne misli da jaše na mekim delovima...


  • 5

#896 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 20 July 2018 - 12:33 PM

ako neko ima smp trk na prodaju , tu sam :D


  • 0

#897 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 July 2018 - 01:00 PM

Kontam. Znači mora da se proba. Verujem da nije zanemarljiva stavka ni masa jahača/čice ...

 

Meni ovo koje imam na bajsu savršeno odgovara po lokalu, ali kad krenem malo dalje, recimo nakon 5-6-7 km (znači ne 50-60-70, il' nedaj bouze 150-60-70 :D) trne buljson ... znači mora da se menja ...

 

A oni kožni bruksevi ? Načitao sam se samih pohvala, a vidim ima ih po oglasima lepo očuvanih za par desetina evara ... 


  • 0

#898 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 20 July 2018 - 01:07 PM

SMP TRK postoji u nekoliko varijanti 
https://www.sellesmp...es/tourism.html
Vi koji vozite ovo sediste, koju verziju imate?


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#899 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 July 2018 - 01:18 PM

Ja teram upravo verziju TRK (SELLE SMP beše naziv)

 

@Sajkotik, neko bi trebalo da ti kaže da li se usrećio sa polovnim Bruksom, njemu je upravo poenta što se plastično deformiše spram vlasnikovog buljsona. Al' realno mislim da su preskupa za ono što nude (subjektivno, vozio nisam). Plaća se malo i fenserica.


  • 3

#900 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1400 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2018 - 01:21 PM

@ sajkotik:

Ne znam sta bih ocekivao od polovnog Bruksa. To je koza i ona se rasteze prema vozacu, sto znaci da je sediste verovatno donekle vec promenilo oblik. Mozda moze da se pritegne i time donekle ponisti promena, ali nisam bas ubedjen da to ide tek tako lako. Kuj ce ga znati.

Da se ja resim da uzmem Brooks, kao sto skoro sigurno necu, uzeo bih novo.

 

@ shoshonex:

Ja imam obicno SMP TRK tj ono za MTB. Stariji model od tih na linku, tako da ne znam kom bi to moje sediste odgovaralo.

Meni je to sediste previse nafatirano tj ima previse gela unutra.

 

edit. Pretece me mixitron.


  • 1




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika