Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#41 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 21 August 2011 - 05:15 PM

Ali opet nisi merio istorodne stvari...
  • 0

#42 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 10:00 AM

Idemo malo na konkretne situacije :)

Sediste na bajsu je SB Wolf, deluje udobno ali posle krace voznje ubija koliko boli pozadina. Mislim da je problem sto je preusko...ranije sa starim bajsom mi je trebalo 2-3 voznje pocetkom sezone i naviknem se, sad i posle mesec dana nema sanse da se naviknem, bas boli. U subotu sam presao cca 15km i kad sam se vratio kuci nisam mogao da sednem na fotelju, osecaj kao da sam pao sa 2m visine dupetom na beton :(
Napomena bi bila da imam 100kg i 190cm visine, bajs vozim samo po asfaltu i to max 10km dnevno u proseku svaka 2-3 dana.
Definitivno moram promeniti sediste ali blage veze nemam sta traziti...vidim neke sa gelom, pa sa vazdusnim dzepovima, pa siroka pa uska trkacka...haos u glavi. Nemam bas love za bacanje da kupim nesto skupo pa da mi ga jos ukradu.
Molio bih za neki savet ako je moguce!

P.S. Sta kazete za ovo sediste iz prilozenog fajla

Attached Thumbnails

  • originalslika-4596675.jpg

Dodaj prilog


  • 0

#43 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 11:38 AM

Isto što su rekli meni, ja kažem tebi... moraš da nađeš neko za koje misliš da će ti odgovarati i da ga probaš. Tako je jedino moguće da nađeš neko sebi odgovarajuće sedište.

To sedište sa slike je loše. Usko i tvrdo k' o kamen :) Pretpostavljam da si ga dobio na nekom od Capriolo modela ? Imao sam slično i bacio sam ga posle dve vožnje jer nije ni za šta.
  • 0

#44 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 12:39 PM

Isto što su rekli meni, ja kažem tebi... moraš da nađeš neko za koje misliš da će ti odgovarati i da ga probaš. Tako je jedino moguće da nađeš neko sebi odgovarajuće sedište.

To sedište sa slike je loše. Usko i tvrdo k' o kamen :) Pretpostavljam da si ga dobio na nekom od Capriolo modela ? Imao sam slično i bacio sam ga posle dve vožnje jer nije ni za šta.


Bas tako! Capriolo Pogonia je model, sediste lepo izgleda ali neudobno da ne poverujes!
Ali kako da isprobam sediste??? Uzmem u radnji sediste, stavim ga na pod i sednem :) ko ce mi dati da montiram sediste na bajs i da isprobam, treba bar 10-15min voziti da bi video kako se osecas u voznji.
  • 0

#45 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 12:41 PM

kako va mdeluje ovo sediste, moram priznati da prvi put cujem za sediste koje se naduvava???
Tvrdoća sedista se može kontinuirano podešavati pomoću Air-Comfort vazdusne podstave
S integrisanom pumpom i praktičnim ventilom za regulisanje pritiska
Dimenzije: cca. 30x21x11 cm ili cca. 29x18x11 cm

Attached Thumbnails

  • HR_64304_01_b.jpg

  • 0

#46 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 12:58 PM

kako va mdeluje ovo sediste, moram priznati da prvi put cujem za sediste koje se naduvava???
Tvrdoća sedista se može kontinuirano podešavati pomoću Air-Comfort vazdusne podstave
S integrisanom pumpom i praktičnim ventilom za regulisanje pritiska
Dimenzije: cca. 30x21x11 cm ili cca. 29x18x11 cm

E sad...najbolje onda kancelarijsku stolicu da nabudzis na sticnu.
  • 0

#47 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 01:44 PM

evo još jedno na tu foru, a nije kao "za dedu"

  • 0
SPARK 10

#48 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 01:53 PM

Poenta je naći što udobnije sedište za što manje novca :D A to sedište na naduvavanje je verovatno mnogo skupo.

Ne, nisam mislio da ti daju sedište da se ti voziš, pa ako ti se ne sviđa da ga vratiš :) Otprilike pokušaš da vidiš koje bi ti najbolje odgovaralo, kupiš to, probaš ga. Ako ti ne odgovara, prodaš i kupiš drugo. Tako ćeš moći da suziš izbor i na kraju ćeš tačno znati koje ti odgovara. A kad jednom nađeš odgovarajuće sedište, uvek ćeš znati kakvo sedište ti odgovara i znaćeš šta da kupiš.
  • 0

#49 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 06:36 PM

Potrebno mi je usko sedište koje se u svom zadnjem delu na više od polovine svoje dužine naglo širi


Postavljena slika

E jesam dosadna :mrgreen:


pokusavam da nadjem gde ima da se kupi ovo sediste.
Naime i ja mam problema,posle nekih 30-40 km pocinje da me zulja bas..mozda je to normalno i treba da naprvim pauzu :D
  • 0

#50 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 06:47 PM

pokusavam da nadjem gde ima da se kupi ovo sediste.
Naime i ja mam problema,posle nekih 30-40 km pocinje da me zulja bas..mozda je to normalno i treba da naprvim pauzu :D


Ako ti ne smeta da budes ladyjowa :arrow:

http://www.cikloberz...ow.php?id=28967
http://www.cikloberz...ow.php?id=45872

n2:bikegirly

By the way, probao sam ovo Trk kod mixitrona na bajsu. Jeste da je glomazo i duplo sire nego sto bi meni pasovalo, al dozivljaj je kao u fotelji SIV-a. n2:to_keep_order n2:friends
  • 0

#51 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 06:55 PM

hhahaha video sam to lady [-X
  • 0

#52 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 07:19 PM

Uh, izgleda udobno baš. Meni ne smeta taj natpis lady na njemu, ali 100 evrića... :shock: Što je mnogo mnogo je :D Jedna trećina mog bajka :D
  • 0

#53 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2011 - 07:24 PM

Sedište može samo da se naruči online ili eventualno ako se pojavi neko u oglasima, ne uvozi se. Ako računate da sa nekim delite poštarinu od 20e, izaći će vas oko 65e.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#54 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 07:27 PM

Ne zaboravite da je sediste najvazniji deo bajka. Jednom kada nadjes ono koje ti odgovara samo ga prebacujes sa jednog na drugi. Ni 100 evrica nije mnogo ako je ono pravo ;).
  • 1
.

#55 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 08:08 PM

Nije, ali ako je pravo. Opet naglašavam da je poenta naći nabolje moguće sedište za što manje novca. :)
Ja kao student, teško bih se nakanio da dam toliko novca za sedište. :D :D A mislim da i mnogima drugima to pretstavlja bacanje novca. Može se naći isto toliko dobro sedište, za pola od te sume. Samo je potrebno tragati sve dok ne naiđeš na ono pravo.
  • 0

#56 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 08:17 PM

Ne zaboravite da je sediste najvazniji deo bajka. Jednom kada nadjes ono koje ti odgovara samo ga prebacujes sa jednog na drugi. Ni 100 evrica nije mnogo ako je ono pravo ;).


Što jes jes. Ja imam dva ista, plaćam-ne pitam.
  • 0

#57 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 08:27 PM

Plać'o bih i ja da zarađujem :D Ali šta kad kažem svojim da mi daju 10 000 za sedište ? Ništa, samo bi se slatko nasmejali.:D

Za sad tražim neka socijalna :D Za 2, 3 000 :D A kad porastem onda ću da kupujem ta opasno skupa :P
  • 0

#58 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 22 August 2011 - 08:56 PM

ne vozite vi dovoljno bicikl, da ojacate odredjene delove dupeta i voilaaaa
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#59 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 09:06 PM

Huh ! Dnevno odvezem krug od 30 km, a onda nedeljno bar jednom odem na neko lepo putovanjce od 160, 170 km. Mislim da je dovoljno da dupe ojača i bude tvrdo k'o beton :P Ali izgleda da nije to u pitanju...
  • 0

#60 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2011 - 09:52 PM

Sedište može samo da se naruči online ili eventualno ako se pojavi neko u oglasima, ne uvozi se. Ako računate da sa nekim delite poštarinu od 20e, izaći će vas oko 65e.

Trenutno na CRC-u, Selle SMP TRK je na akciji i košta 38 evra. Poštarina za Srbiju je 11 i nešto. Od carine zavisi kolika će biti krajnja cena...
Ako neko zna sajt gde ima jeftinije, nek javi... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika