Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#81 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14630 posts

Postavljeno 18 September 2011 - 04:34 PM

1. Ako nisu jaki bolovi i ne zulja porodicne dragulje vozite jos neko vreme na tom. Dobro sediste vremenom malo promeni oblik i prilagodi se vozacu, neki kazu treba odpedalati najmanje 500km. Problem moze biti ako je sediste polovno pa je vec prilagodjeno necijoj drugoj "konfiguraciji". Da li staro sediste ima mogucnost da se prilagodi vama ostaje da se vidi. Podesite malo polozaj tela u voznji da vam vise tezine bude na rukama.
2. Nijedno.
  • 0

#82 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 September 2011 - 05:36 PM

1. Mozda malo sacekati, ali ne treba ocekivati Bog zna sta.
Sta to znaci dobro sediste? To ne zavisi od cene i marke, vec od cega je pravljeno. Jedino se sedista pravljena od prirodne koze oblikuju prema zadnjici. Zato i kostaju kao jedan bajs.

2. Postoji. Veca kilometraza, tvrdje sediste.
  • 0

#83 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14630 posts

Postavljeno 18 September 2011 - 07:28 PM

Moram malo da se nasalim mada u svakoj sali ima pola zbilje.



Usput budi receno po Indiji svako malo pa naletis na kozna sedista tipa Brooks ali za razliku od Engleza Indijci ih prodaju za dzabe.
  • 0

#84 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 21 October 2011 - 03:46 PM

Posle silne potrage i isprobavanja raznih sedista izgledao sam najzad pogodio pravo :D . I to Fizik Aliante, na moje veliko iznenadjenje:
http://www.fizik.it/...nte-Carbon-Kium
Do sada sam vozio ravna sedista tipa Fizik Arione i neka su mi vise a neka manje pravila probleme. Izbegavao sam "kriva" sedista jer sam probao ranije nekoliko slicnih modela i nikako mi nisu odgovarala.
Posto sam ove godine isprobao 4 razlicita sedista iz ocaja uzmem Aliante koje je drug skinuo sa svog bajsa cvrsto ubedjen da ce to biti pravo mucenje. Voznja od 2 sata i 15 minuta protekla je neverovatno udobno, ne racunajuci zadnjih 15-tak minuta kada je bilo malo problema. Sto je obzirom na duzinu voznje i normalno.

Naravoucenije, probajte svako sediste koje vam dodje pod ruku ;).
Drug ima 3 Aliante sedista u 2 varijante i to godinama a ja nisam ni pomislio da ih probam ](*,) ](*,) .
  • 0
.

#85 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 21 October 2011 - 04:03 PM

Жаре, нема то везе што ниси раније пробао - моје искуство је да једно те исто седиште почетком сезоне може да буде неудобно, док на крају пасује савршено. Ако постоји неки део бицикла који је најзезнутији за проналажење да одговара - онда је то седиште. Сем методе испробавања - не постоји ни један поуздан начин којим може да се утврди да ли некоме неко седиште одговара или не.
  • 0

#86 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 21 October 2011 - 04:34 PM

Interesantno je da Fizik Aliante u odnosu na ova 4 sedista (Fizik Arione, FizikTundra, BBB ne znam koji model i Specialized Gel SL40) ima sine toliko razlicito postavljene da su potrebne razlicite sticne za istu poziciju sedenja. Za ova 4 sedista mi je trebala sticna bez offset-a a za Aliante je morala sa 20 mm offset-a :shock: . Ocigledno proizvodjaci po tom pitanju nemaju neki odredjeni standard...
I sad umesto sticne bez ofset-a kupujem sticnu sa offset-om :mrgreen: .
  • 0
.

#87 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 21 October 2011 - 11:43 PM

Dva sata i nije bas puno. Koju sticnu prodajes?
  • 0

#88 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 22 October 2011 - 07:17 AM

Kada sednes prvi put na sediste i vozis 2 sata bez ikakvih problema je vise nego odlicno ;). Da ne pominjem da je voznja bila sve vreme iz sedista, skoro bez ustajanja.

Sticnu koju vozim nije moja :). Ne prodajem ni jednu ali imam Bontrager Race koje mi je kratka za ovaj ram, mozda i ode na oglase.
  • 0
.

#89 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 December 2011 - 09:02 PM

Promenjeno sedište. Sa selle royal jednostavno nije išlo-'oće ja.ca da stradaju,a o zadnjici i da ne pričam. Sad sam stavio ovo

Postavljena slika
Postavljena slika

prično je mekše,što se mojoj pozadini svidja. Kako će biti,pokazaće vreme-u svakom slučaju deluje mi ok.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#90 dennnic

dennnic
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBacka Topola

Postavljeno 27 April 2012 - 08:20 PM

Da li neko ima iskustva sa Selle Royal Lookin?
To je jedino sto se moze relativno povoljno naci u okolini, a da je malo kvalitetnije. Koliku sirinu sedista koristite? Mozda 160mm za mtb?
Zadnjih nekoliko godina vozim neko gumeno cudo iz capriola 130mm sirine, mislim da sta god uzmem sledece ce da bude nebo i zemlja u odnosu na to :D
  • 0

#91 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 April 2012 - 10:51 PM

Da li neko ima iskustva sa Selle Royal Lookin?
To je jedino sto se moze relativno povoljno naci u okolini, a da je malo kvalitetnije. Koliku sirinu sedista koristite? Mozda 160mm za mtb?
Zadnjih nekoliko godina vozim neko gumeno cudo iz capriola 130mm sirine, mislim da sta god uzmem sledece ce da bude nebo i zemlja u odnosu na to :D


Ја сам хтео да купит то атлетско ...али на крају сам купио ово исто Selle Royal Freccia наравно и оно има гел такође >>>>>

http://www.cikloberz...tart=30#p114663

једини проблем код тог је што је провидно тамо где је гел....и може да се деси да ти на тим спојевима пукне и цури тај гел који је лепљив.... бар сам ја тако чуо неколико коментара и савета...па сам пазарио ово у Планету за 2700дин...и добијеш лампицу назад! ;)
Јави шта си купио! Поздрав
  • 0
...Carpe Dies...

#92 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 May 2012 - 11:20 AM

Trenutno imam Velo 3061

Dobio sam ga uz bajs (Polar Mirage Pro) i presao ove godine oko 1200km na njemu. Uglavnom odgovara, postoje blagi bolovi pred kraj duzih voznji (80+ km), ali do 50km je ok.
Posto vozim u zadnje vreme relativno cesto duze relacije, razmisljao sam se da uzmem nesto udobnije pred kraj sezone. Medjutim, drugarica (buduci doktor) mi napricala svasta vezano za probleme koje muskarci - biciklisti imaju, pa se razmisljam i ranije da uzmem drugo sediste. Prvenstveno bih hteo da smanjim pritisak na prostatu, kanale itd. Ukratko, da zastitim nasledstvo koliko je god moguce :D

Moje sediste na amazonu kosta oko 20e. Da li ima poente da jurim neko slicne cene u Srbiji, a da bude dovoljno udobno i (najbitnije) ima rupu po sredini kao zastitu? Za tu cenovnu klasu ne znam koliko sedista ima sa zastitom tj rupom.

Ili da batalim jeftina i vozim ovako do kraja sezone pa da kupim drugo? Dotle cu valjda ustekati za Selle SMP TRK, koji zadovoljava potrebe za "cuvanje" nasledstva koliko mogu da vidim :) Polovno ne bih, ne znam ni kako treba novo da izgleda pa bih se vrv zeznuo i kupio vec istroseno.
Predpostavljam da je smp trk dovoljno udobno i za dugacke voznje (~150km)? Pitam posto mi deluje sa slika da je mekano, ne znam da li je tako i u stvarnosti. A koliko sam razumeo to nije najbolje za duze ture (kao i ovo moje sto je mekano pa ne radi posao najbolje za duze ture).
Ako ima neko udobnije za tu namenu (tj tvrdje), a da ima opet rupu po sredini, preporucite. Procitao sam celu temu, ali sem ovog SMP TRK nisam uspeo da izdvojim jos neko kao generalnu preporuku :)
Ko je iz BGa i ima Selle SMP TRK, voleo bih da se nadjemo samo da probam na kratko da li mi odgovara oblik. Za duze staze jbg, to cu vam verovati na rec :)

@renault 19
Kako ti se pokazalo to sediste? Koliko km prelazis u proseku? Koji je model i gde si ga uzeo (i za koliko para)? Mnogo pitanja, nadam se da ne smaram :)
  • 0

#93 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 May 2012 - 11:29 AM

Dodji na PM.
  • 0

#94 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 07 May 2012 - 12:52 PM

Posto si vec procitao celu temu, valjda si shvatio da ono sto meni odgovara nikako ne mora da odgovara i tebi i obrnuto. Jedina sigurna varijanta da zakljucis da li ti sediste odgovara je da ga probas i to na vise voznji.
Ako ces da kupis na nevidjeno skupo sediste to je tvoja stvar. To sto je skupo ne znaci da ce ti biti udobno ;). Ni to sto ima rupu ne znaci da ce ti biti udobno...

Po 1000-ti put ista prica, sam sebi postajem dosadan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#95 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 May 2012 - 04:26 PM

Slazem se, zato sam i pitao za smp trk ko ima, da se ne bih zeznuo i kupio skupo sediste koje mi ne odgovara :)

A udobnost manje/vise. I ovo sadasnje nije neki sampion udobnosti ali prezivljavam. Bitnije mi je kad sidjem sa bajka da me ne boli zadnjica, a taj problem sa trenutnim sedistem nemam. Vise mi je bitno da ima rupu zbog smanjenog pritiska na prostatu, pa posle toga tek da bude udobno - koliko je moguce.

@mixitron
Imas PP.
  • 0

#96 brutuskrombi

brutuskrombi
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 08:36 AM

promenio sam podosta sedala trazeci pravo za pozadinu coveka od preko 100 kila..... sedla sa gelom su nesto najgore sto sam probao a ono najmekse i najgelastije me je dovelo u stanje da kada sam posle xy kilometara stao u jednom momentu da se olaksam, medjunozhje mi je toliko utrnulo da nisam imao uopste osecaj da je to sto drzim u ruci moje.... potom bese neko tanko trkacko kozno, bilo je udobnije ali premalo za mene, pa potom cineli unicanitor koje je vrlo lepo leglo i na kraju sam zadnjicu pocastio brooksom b17... zahvalna mi je vec duze vreme.... to sam sedlo vremenom preselio sa mtb na drumasa i ne zalim ni jednog centa datog za njega....
verujem da je negde na temi vec apsolvirano ali... gel sedista su udobnija za krace voznje no vremenom se previse ulegnu a potom i raspadaju tako da postaju sve neudobnija a ona meksa kada se ulegnu iako imaju rupu po sredini pritiskaju prostatu.... kod izbora sedla je bitnije da vam je odgovarajuce velicine, tj. da na njega sedate sedalnim kostima vase straznjice, i po meni bolje je da je tvrdje nego li da izgleda mekano i udobno....
  • 0

#97 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 10 May 2012 - 03:00 PM

medjunozhje mi je toliko utrnulo da nisam imao uopste osecaj da je to sto drzim u ruci moje

Koliko cesto ustajes sa sedista u toku voznje? Video sam preporuku da treba ustati na svaki predjeni kilometar (bar da su predstavili vremenski), mislim da je to preterano, ali svakako treba ustajati cesto bas zbog tog problema koji si imao
  • 0

#98 brutuskrombi

brutuskrombi
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 11 May 2012 - 01:03 PM

medjunozhje mi je toliko utrnulo da nisam imao uopste osecaj da je to sto drzim u ruci moje

Koliko cesto ustajes sa sedista u toku voznje? Video sam preporuku da treba ustati na svaki predjeni kilometar (bar da su predstavili vremenski), mislim da je to preterano, ali svakako treba ustajati cesto bas zbog tog problema koji si imao


ma to davno bese..... na nekom 80-om kilometru od starta... ustajao sa sedla silazio sa bicikla konstantno svakako....
  • 0

#99 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 20 May 2012 - 11:41 AM

Kako vam se čini ovo sedište?
SPORTOURER X-RACE GEL FLOW
http://cikloberza.co...ow.php?id=20916
btw lik je napisao da je to Selle Italia, iako je proizvođač Sportourer.
Za te pare (35eur) ne očekujem neko ludilo, ali mi se čini da je sedište korektno.
Da li je neko imao iskustva sa pomenutim modelom?
Hvala!
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#100 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 20 May 2012 - 01:17 PM

Da nije to malo skupo za tu klasu sedista? Za te pare imas da biras vrhunska sedista, mada polovna.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika