Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#21 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 10:28 AM

Cena sedista nema presudan uticaj na udobnost sedenja. Skupa su skupa zbog upotrebljenih laganih i cvrstih materijala i kvaliteta zavrsne obrade sto daje rezultat tek kod takmicara gde se svaki gram meri. Polazni ugao namestanja sedista je naravno uvek 0 ili horizintalan ali dalje sam oblik krivine sedalnog dela kao i udaljenost bicikliste od volana odredjuje da li ce se taj ugao menjati u nekom smeru. Onima koji sastavljaju bicikle je najlakse objasniti da sediste postave u horizontalan polozaj da ne bi gubili vreme (novac za vlasnika sastavljacnice bicikala) na postavljanje raznih tipova sedista u razlicite uglove koji variraju stepen ili dva.
  • 0

#22 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 02:38 PM

Tačno je da široko sedište iziskuje uspravniji položaj, ali meni ne treba baš takvo sedište. Potrebno mi je usko sedište koje se u svom zadnjem delu na više od polovine svoje dužine naglo širi, kako bi zadnjica nalegla na taj deo. Takvo sedište omogućava bolju udobnost, a i odgovara za nagnut položaj.
  • 0

#23 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 20 August 2011 - 02:42 PM

probaj fizik gobi
  • 0

#24 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 03:05 PM

Izgleda kao da je dobro, ali mi ništa ne znači dok ne pogledam uživo. Tako da, otići ću u prodavnicu i pogledati šta imaju da ponude. :)
  • 0

#25 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 03:22 PM

Izgleda kao da je dobro, ali mi ništa ne znači dok ne pogledam uživo. Tako da, otići ću u prodavnicu i pogledati šta imaju da ponude. :)


Gobi imas u planetbike-u, ako ti je do gledanja uzivo. 8)
  • 0

#26 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2011 - 03:29 PM

Potrebno mi je usko sedište koje se u svom zadnjem delu na više od polovine svoje dužine naglo širi


Postavljena slika

E jesam dosadna :mrgreen:
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#27 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 03:34 PM

Ljudi, dzabe gledanje dok se ne isproba. Dva na izgled skoro potpuno ista sedista daju takvu razliku pri voznji da je to neverovatno. Proba i samo proba. Pustite price sta kome odgovara. Svacija zadnjica je drugacija :).
  • 0
.

#28 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 03:53 PM

Potrebno mi je usko sedište koje se u svom zadnjem delu na više od polovine svoje dužine naglo širi, kako bi zadnjica nalegla na taj deo. Takvo sedište omogućava bolju udobnost, a i odgovara za nagnut položaj.


Izvinjavam se, ja pogresno razumeo. Moj predlog za sediste SQ-lab 621 onda ne uzimaj u obzir to je za mlekadzije. Poslusaj onda Zare-ta, drugacije ti ne mozemo pomoci.
  • 0

#29 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 04:06 PM

Ljudi, hvala vam u svakom slučaju. Znao sam da nema spasa mom dupetu dok ja to ne isprobam, ali svaki savet je koristan na svoj način. :)
  • 0

#30 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 August 2011 - 04:32 PM

Ja imam sirinu kukova 300 mm tako da bi tek za sediste sirine 210 mm + moglo da se kaze da vecina guze sedi.


brate n:krstixf7 minli
  • 0

#31 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 06:25 PM

Izvini to sam merio odokativno, evo preko odela malo ispod 330mm oduzmes malo na odelo i kozu i na kraju ostane sirina kukova.
  • 0

#32 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 August 2011 - 08:03 PM

Ma, dobro je dok nisi merio na bedrenim kostima :roll:
  • 0

#33 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 10:19 PM

Sta da merim na bedrenim kostima?
  • 0

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 August 2011 - 06:42 AM

Isto što i na kukovima - ništa. Ni jedno ni drugo nemaju veze sa sedenjem.
  • 0

#35 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 21 August 2011 - 10:12 AM

Ima, stari dobri nacin da se odredi Q-faktor je da se izmeri sirina kukova bicikliste. Narodski receno to je odstojanje od centra jedne do centra druge pedale, jer teorija kaze da bi zglob kuka, kolena i stopala trebalo da budu u istoj ravni da na nekom od njih ne bi doslo do bolova. Recimo decko u pubertetu i punoletna devojka mogu biti iste visine ali im se sirina kukova drasticno razlikuje pa se bicikl mora tako i podesiti. Postoji i formula za izracunavanje minimalne sirine sedista preko sirine kukova ali to nije bio razlog zbog koga sam ja naveo svoju. Ja sam mislio da coveku treba siroko sediste (mlekadzijsko jelte) a sediste koji je covek naveo u linku je imalo sirinu 175mm. Pa sam mislio da coveku kazem da mu to sediste nece omoguciti da mu 80-90 posto guze sedi na njemu jer ja imam i sire sediste pa i na njemu jedva sedi cela zadnjica. Nisam mogao da mu navedem obim struka da bi covek imao predstavu o mojim proporcijama jer neko moze da bude mrsav a neko debeo. E sad bio mrsav ili debeo, covek sedi na kostima a njihova sirina se ne menja sa povecanjem tezine. Zato je najlakse izmeriti sirinu kukova i preko formule izracunati Q-faktor i minimalnu sirinu sedista.
  • 0

#36 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 21 August 2011 - 03:17 PM

stari dobri nacin da se odredi Q-faktor je da se izmeri sirina kukova bicikliste.



Šta će mu Q faktor za širinu sedišta?

......Postoji i formula za izracunavanje minimalne sirine sedista preko sirine kukova


Ovo kao kad bi postojala formula za određivanje rastojanja bradavica na osnovu širine ramena, ili razmaka zenica na osnovu razmaka ušiju. Zašto bi izračunavao preko neke kvazi formule, može da sedne na karton ili plastelin ili testo ili šta već nađe i izmeri centar-centar udubljenja koje prave sedalne kosti. I tako tri puta pa izvuče prosek i eto podatka izraženog u mm.

.......80-90 posto guze sedi na njemu jer ja imam i sire sediste pa i na njemu jedva sedi cela zadnjica.



Ova postavka mi isto nije jasna. O kojih 80% pozadine pričamo? Nije to fotelja pa da sediš na njemu, nego se oslanjaš manje-više uskim delom, sedalnim kostima.

.......Zato je najlakse izmeriti sirinu kukova i preko formule izracunati Q-faktor i minimalnu sirinu sedista.


Znači, ovo ne da nije najlakše, nego je prilično šašavo.
  • 0

#37 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 21 August 2011 - 04:39 PM

Pise lepo STARI nacin, ali jos uvek moze da se koristi ako nemas kartone ili testa a u radnju dodju gospodin i/ili gospodja sa sve pantalonama i suknjom pa ti elegantno premeris kukove i izracunas kvazi formulom Q-faktor i sirinu sedista u zavisnosti od polozaja voznje i pola vozaca, odes po bicikle stavis sedista podesis visinu izvolte gospodo probajte... Odgovara? Molim, hvala, dovidjenja... Ono za bradavice i ostalo je glupo poredjenje, ako vec poredis onda poredi istorodne stvari. Po tvome bi ispalo da zene nemaju sire i nize karlice a muskarci vise i uze a naucnici se bas potrudise da premere po celom svetu. Posto su sedalne kosti deo karlice eto lako veze preko kvazi formule. Covek je napisao da zeli da mu 80-90 posto zadnjice sedi, nisam to ja predlagao koliko treba, pitaj njega sta mislo pod time. Oko ovog poslednjeg citiranog se i mozemo sloziti. Danasnjim prodavcima je lakse da ti prodaju gotov bicikl koji ti ne odgovara pa ako mora ti dokupi sediste, sticnu, lulu, korman, rukavice, rogove, pantalone sa uloskom... sve dok placa to je dobra musterija.
  • 0

#38 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 21 August 2011 - 05:00 PM

Pise lepo STARI nacin.....


Dobro evo nije to tako bezveze, i ja sam čuo za takve metode npr. za merenje broja cipela. Izmeriš dužinu one stvari (samo mora malo da se povuče) pa to pomnožiš sa koeficijentom koga sad ne mogu da se setim i dobiješ tačan broj obuće. Zadivljujuće jednostavno, jedino što nije primenjivo za žensku obuću.

Nemoj se ljutiš :mrgreen:
  • 0

#39 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 August 2011 - 05:03 PM

=D> =D> =D>
  • 0
puno znoja,malo krvi

#40 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 21 August 2011 - 05:10 PM

Ne ljutim se, uvek moze sala na moj racun.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika