Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#21 as

as
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 09:21 PM

Imam Smart Sam i Hurricane kupljene u Sloveniji, i za oba para imam samo reči hvale!
  • 0

#22 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2011 - 09:30 PM

U potrazi za novim gumama viewtopic.php?f=12&t=4733 dobio sam informaciju da na nase trziste svasta stize sto se zove brend i garantuje kvalitet(to kao nismo svi znali) i na moj pomen Schwalbe-a dobijam odgovor da nas "zvanicni" uvoznik prodaje Svalbe a ne Schwalbe :wink: Voleo bih da ovo neko potvrdi ili demntuje...

Postoji tihi uvoznicki propagandni rat po ovom pitanju.Naime kada obidjes scwalbe struju neces moci da omanes a da ne cujes da uvoznik kende prodaje gume proizvedene pre 5 godina, i vice versa ...

Druga informacija se odnosila na delove zvanicnog uvoznika Shimana, tj. da postoje razlicite klase kvaliteta istog artikla npr. 105 zadnji menjac i sl. Sta mislite o ovome?

Ovo je vec proverljivo, i od klase opreme koju kupis zavisi samo da li ces to uociti pre ili kasnije ...

Jeftinija roba npr nable klase hb fh rm 30 40 60 65 kupljene u srbiji vrlo brzo riknjavaju, dovoljno je i stotinjak km pa da odu bogu na istinu, razlog pretegnutost ... Iste te kupljene u hungariji rade kao san i posle 5000 ...

Slucaj 2 zadnji alivio kupljen u Srbiji ispusti dusu (uhvati povelik luft) nakon 7000km, kupljen u Svici i maltretiran u raznovvrsnijim uslovima posle ~15000km radi bez problema ...

Sa skupljom opremom je slicna prica ali su kilometraze vece u oba slucaja ...
  • 0
Postavljena slika

#23 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 June 2011 - 06:01 AM

A priča o tome kako kod nas dolazi B roba pa i gume mi deluje skroz moguće...

Ma daaaaaaj, pa mi dobijamo robu istog kvaliteta kao i CRC ili Bike-Discount n2:thumbsup n2:thumbsup n2:thumbsup
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#24 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 06 June 2011 - 11:31 AM

ja sam uzeo Road cruiser, ali ih josh nisam montirao

http://shop.jankovic... ... t&Itemid=1
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#25 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 06 June 2011 - 11:53 AM

Pre 7-8 godina kupio skoro nov bicikl Scott Sonoma i na njemu gume Schwalbe Country Cruiser (700x38c - 28x1.50).Nisam puno ni zahtevno vozio ali do sada bez bušenja i oštećenja.Moja masa(težina) je 100 +-5kg.
  • 0

#26 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 June 2011 - 12:36 PM

Jedno vreme su naši uvoznici kupovali felerične serije delova za računare, Kinezi naprave seriju od stotinak hiljada matičnih ploča i jedno 20-30% ne radi, umesto da ih bace naši ih kupe na kilo, kao otpad i ugradjuju ih, svaka treća crkne kad prvi put upališ komp ali se zbog razlike u ceni isplati uvoz. Verujem da i uvoznici delova za bicikle ne propuštaju takve prilike za kupovinu jeftinih delova (sedišta sa rupom za ventilaciju koja pucaju posle dva meseca).
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#27 clumsy

clumsy
  • Members
  • PipPipPip
  • 96 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 06 June 2011 - 02:11 PM

Imam Schwalbe marathon plus i stvarno su super.
  • 0
It’s utterly impossible for me to build my life on a foundation of chaos, suffering and death.

#28 -mp-

-mp-
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 06 June 2011 - 02:33 PM

Ova tema me podseti na interesantan događajčić od pre... pa previše ( :) ) godina. Trknuh bajsom nešto kratko do grada i kad sam se vratio primetim da je zadnja guma omekšala. OK, fino da sam stigao kući pa na miru da popravim, kad primetim sledeće:

http://www.cikloberz...p?img=10069&t=n

Reko jbt ovo izgleda ko glava eksera?! NIje valjda...

http://www.cikloberz...p?img=10068&t=n

O da! :D

Jeste SIlento jeftina guma ali ne verujem da bi ni Maraton Plus ovo preživeo :)
  • 0

#29 marin

marin
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationKnjaževac

Postavljeno 06 June 2011 - 06:53 PM

Ja sam u Zaječaru, u Codex-u kupio par sillento 700 guma i posle kratkog vremena su se pojavile pukotine na njima. Kada sam pitao u prodavnici gde čuvaju gume, čudili su se i rekli da su im gume u magacinu i da su verovatno takve i došle, pa su mi dali drugu gumu besplatno (nažalost imali su samo još jednu takvu), tako sam ja sledeće 2 godine pravio kombinacije sa tim ispucalim gumama. Imam preko 100 kg i kada sam se navikao da ih ne gledam, sasvim dobro su služile. Sada opet imam Shwalbe ali 700-32 jeftinije i zadovoljan sam. Ove sam poručio od "Braće Janković".
Verovatno još uvek postoji negde neki lager tih Sillento guma koje su očigledno provele celo leto, ili dva na suncu. Ako nisu mnogo ispucale, naduvaj ih na 4 bara i vozi. Bolje su i takve od CST i drugih Kineza.
  • 0

#30 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 06 June 2011 - 07:45 PM

Jel ima neko iskustvo sa rubena gumama? Dobih 2 gume 26x1.50 slick neke, ne znam tacno koje...
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#31 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 June 2011 - 08:29 PM

Ova tema me podseti na interesantan događajčić od pre... pa previše ( :) ) godina. Trknuh bajsom nešto kratko do grada i kad sam se vratio primetim da je zadnja guma omekšala. OK, fino da sam stigao kući pa na miru da popravim, kad primetim sledeće:

http://www.cikloberz...p?img=10069&t=n

Reko jbt ovo izgleda ko glava eksera?! NIje valjda...

http://www.cikloberz...p?img=10068&t=n

O da! :D

Jeste SIlento jeftina guma ali ne verujem da bi ni Maraton Plus ovo preživeo :)

Ali kada si izvadio ekser guma se izduvala, zar ne? :)
To nije nista cudno da se nabije neki predmet u gumu, i da tek kada se izvadi, guma se naglo izduva.
Pitnaje je da li bi kod Schwalbe Marathon Plus gume mogao da se izvadi ekser i da se nista ne dogodi? :)
  • 0

#32 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 06 June 2011 - 08:37 PM

Jel ima neko iskustvo sa rubena gumama? Dobih 2 gume 26x1.50 slick neke, ne znam tacno koje...

Imam Rubenu fliper (slik),vrlo dobra guma u svojoj klasi.
  • 0

#33 stojki2

stojki2
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 06 June 2011 - 10:30 PM

koji tacno model ti je pucao?
stoji da imaju tanke zidove i da se +- sve trose brzo,
ako vec busis tako brzo onda uzmi ili DoubleDefense ili SnakeSkin + jedna od opcija je da predjes na tubeless.

Racing Ralph i Furious Fred..Ajde Fred je Racing guma i poznata je po vrlo tankim zidovima i kao jedna od najlaksih.Ali je i Ralph pucao potpuno isto.
  • 0

#34 avid

avid
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 07 June 2011 - 01:11 PM

Double Defense ,Snake Skin ,tubeless

Dali bi neko mogao da mi objasni ove pojmove posto se nerazumijem.
  • 0

#35 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 07 June 2011 - 02:31 PM

Jel ima neko iskustvo sa rubena gumama? Dobih 2 gume 26x1.50 slick neke, ne znam tacno koje...

Imam Rubenu fliper (slik),vrlo dobra guma u svojoj klasi.


Ovo je Rubena FLASH 26x1.50. Namontira ih pa će da vidimo :mrgreen:
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#36 santjago

santjago
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2011 - 03:48 PM

Prošle godine sam na mtb-u prešao oko 3k km, na nekim no name gumama. Prednja je bila slik a zadnja neka kramponka, a obe prilično ispucale. Ko me zna, zna da nisam nimalo lagan :mrgreen: Elem, imao sam samo jedan defekt. Zimus sam pazario polovan treker, iz eu, sa Maxxis worm drive gumama koje su izgledale jako dobro. Za 2k km sam imao 4 defekta a peti neću da rešavam pa je bike u garaži. Pošto bajs nije stariji od 2008 godišta mogu samo da nagađam zašto se sve to dešava, da li su starije gume na njemu ili su same po sebi krš. Skoro sam ih video, lik koji iznajmljuje bajs kaže da su odlične a na oko ispustile dušu, moje nove u odnosu na njih. U tri slučaja probijalo ih je parčence stakla, samo jednom parče eksera. U svakom slučaju idu gume u đubre, ne daju mi se tolike pare za marathon plus a nekada sam čitao kako su kenda kwest sasvim ok. Ne mogu da nađem temu, par ljudi ih je hvalilo mada su ih tek uzeli, ako neko vozi ove gume neka dojavi utiske.
  • 0

#37 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 12 June 2011 - 08:00 PM

Ovako da se zabode ekser retko se viđa kao da je zakucan u gumu ili da ga je neko držao dok se pređe preko njega.
  • 0

#38 -mp-

-mp-
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 12 June 2011 - 08:03 PM

Ali kada si izvadio ekser guma se izduvala, zar ne? :)
To nije nista cudno da se nabije neki predmet u gumu, i da tek kada se izvadi, guma se naglo izduva.


Naravno :) Ovde (mi) je zanimljivo što se tol'ki ekser baš tako lepo zabio... baš bih voleo da znam "tehničke detalje" kako se to desilo: kako je stajao pri bliskom susretu, dal se odmah do kraja zabio itd...

Pitnaje je da li bi kod Schwalbe Marathon Plus gume mogao da se izvadi ekser i da se nista ne dogodi? :)


Ne verujem - kol'ko shvatam, specijalnost Marathona je u tome što je gazeći sloj vrlo debeo pa razne sitnice ni ne dođu do unutrašnje gume, a ne da ima neki samozaptivajući sloj. Ali moguće da bi mnoge bolje gume bile robusnije, da bi pružile ekseru veći otpor pa se ne bi tako direkt zabio nego odbio u stranu?
  • 0

#39 santjago

santjago
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2011 - 08:32 PM

Naravno :) Ovde (mi) je zanimljivo što se tol'ki ekser baš tako lepo zabio... baš bih voleo da znam "tehničke detalje" kako se to desilo: kako je stajao pri bliskom susretu, dal se odmah do kraja zabio itd...

Kao i kod automobila, češće strada zadnja guma. Prednjom preletiš preko eksera koji leži, on se podigne, okrene i ako se pogodi da u pravom trenutku naleti zadnja guma bude bingo :mrgreen:
  • 0

#40 clumsy

clumsy
  • Members
  • PipPipPip
  • 96 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 12 June 2011 - 08:37 PM

512 km sa Marathon plus gumama bez busenja. Videcemo koliko ce izdrzati :wink:
  • 0
It’s utterly impossible for me to build my life on a foundation of chaos, suffering and death.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika