Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#61 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 July 2011 - 05:50 AM

Moj zaključak je da je tema nazvana VRH ili PREVARA malo grubo nazvana i da je bolje pisati o svim proizvodjačima i utiscima ,pa nekom da posluzi i kao smernica kad ljudi odabiraju gume.
Posto je vec tako nazvana ,onda je moj odgovor VRH :wink:


Mislim da je svima jasno iz svih ovih pisanja da se radi o gumama koje se trenutno prodaju kod nas, i to očigledno „ispod tezge“. Previše potrošenih para na bajate gume ne može da me ostavi ravnodušnim i osećam potrebu da treba skrenuti pažnju prijateljima jer jedino tako će i prodavci prestati sa PREVAROM - kako drugačije nazvati gumu koja košta 25€ i traje dve nedelje - pa nismo valjda tolike veverice
  • 0

#62 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 July 2011 - 10:18 AM

Rubena posle nepunih 300km,jedan od tri defekta.
Guma je stara nekoliko godina.

Attached Thumbnails

  • Fotografija0409.jpg

  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#63 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 July 2011 - 01:52 PM

Heh, pazi kad mi se identična stvar dogodila, znači bukvalno na isti način i istom mestu mi je pukla nova novcata Rubena mislim da je bila Flash 1.75. Samo sam je namontirao, naduvao i krenuo a 50 metara od kuće osetim ko da mi je prednji točak jajast kad imam šta da vidim...
  • 0

#64 Stronger

Stronger
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 03 July 2011 - 02:05 PM

da li se isplati da uzmem Fat Albert 2.4 Snake Skin nove bukvalno za 30eura?
  • 0

#65 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 02:48 PM

Ma da, prevara, a Cannondale, Centurion, Scott (itd.) stavljaju Scwhalbe gume na bicikla, jer su ovce. A ja cu definitvno kupiti Kojak gume, pa cu vam preneti iskustva
  • 0

#66 stojki2

stojki2
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 05:51 PM

Ma da, prevara, a Cannondale, Centurion, Scott (itd.) stavljaju Scwhalbe gume na bicikla, jer su ovce. A ja cu definitvno kupiti Kojak gume, pa cu vam preneti iskustva

Pa ajde bas da ti odgovorim.Ja dok nisam kupio OK bajk akao sam ko lud Kendu i nista.Bolje receno nesto-neunistiva.A kad sam poceo da pucam pare na fancy Schwalbe da bi mi bolje izgledale na bajku..Mogu samo da ih menjam na tri meseca i da cutim il' da ih bacim i predjem na druge.Eto..A ti vozi i na felne samo ako ti odgovara.Meni su Schwalbe i njihovi prodavci i preprodavci samo kintu uzeli...i to ne malu. n2:757 n2:757 n2:757 A znas sta je jos interesantno.Uvek kad gledam nove bajkove na display-u na sajmovima itd. imaju Schwalbe..A kad gledam po forumima..Korisnici,pro. vozaci teraju Continental,Hutchinson i sl. Ne vrvi bas od Schwalbe-a Neki razlog postoji sigurno za te cinjenice.
  • 1

#67 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 06:39 PM

Uvek kad gledam nove bajkove na display-u na sajmovima itd. imaju Schwalbe..A kad gledam po forumima..Korisnici,pro. vozaci teraju Continental,Hutchinson i sl. Ne vrvi bas od Schwalbe-a Neki razlog postoji sigurno za te cinjenice.

Postoji. Continental, Hutchinson i sl. daju vece pare timovima nego Schwalbe :wink: .
  • 1
.

#68 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2011 - 07:42 PM

moje iskustvo sa Schwalbe gumama kupljenim kod nas je katastrofalno, zato i sumnjam da naši odu napolje pa kupe bajatu gumu za malo para, ali pretpostavljam da Schwalbe kupljena u Nemačkoj, na primer, nije bajata - nemci nemaju potrebe da drpaju svoje bicikliste kada ih ima verovatno 1000x više nego nas ovde
  • 0

#69 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 26 July 2011 - 09:55 PM

Moje iskustvo sa schwalbe gumama je jako pozitivno,vozio 2 god durano plus i sem sitnih pukotinica i dan danas su ok.E sad zavisi koju gumu kupis nisu sve iste klase,alivio i xtr nije isto a ipak pise shimano i na jednom i drugom :-k
  • 0
..............

#70 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 July 2011 - 10:30 PM

Sad i mene kao rekreativca zanima ovo.Dali se isplati uopste kupovati gume od doticnog proizvodjaca za rekreaciju ili ce ove moje cst 622-23 da vrse posao.Inace prijanjaju ekstra ove cst i ne mide na kinu kao neke njihove za mtb.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#71 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 July 2011 - 11:03 PM

A proverena informacija je da je doticnu rubenu do pre 2 godine pravio TRAYAL.Tako da me ne cudi da traju pola sezone.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#72 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 12:08 AM

Evo i mojih utisaka. Vozio sam na debelim celavim jeftinim Kenda-ma, ne vozim brzo ali predjem oko 30km u turi. Posle otprilike 1500 km prvo busenje zadnje gume, pri vizuelnom pregledu primetio sam da je dubina sare duplo manja od prednje gume, znaci trose se dosta ali sam bio prezadovoljan prianjanjem gume na beogradskom asfaltu punog peska i sljunka. Elem posto mi je komplikovano skidanje zadnjeg tocka te vracanje istog odlucio sam da probam prvi put kvalitetnije gume pa sam narucio iz Panceva Schwalbe Big Apple sa kevlar trakom kao zastitom protiv busenja. Bio sam malo skeptican kada sam video koliko je tanak gazeci sloj gume ali se pokazalo da je bojazan bila bez razloga. Dakle sa Schwalbe gumama sam presao od marta ove godine oko 1800 km i po izgledu sare cini se da mogu jos toliko. Zbog renoviranja biciklisticke staze iza Beogradskog sajma put kojim sam vozio bio je vise beton i sitan kamen nego asfalt gradskih ulica za koji su gume pravljenje. Nekoliko puta sam vozio do Batajnice a buduci da vozim samom ivicom puta i tu je samo sljunak i pesak, i zemlja i trava kad prodje kamion ili autobus pored mene. Primetio sam dve, tri zasekotine na gazecem sloju gume ali busenja nije bilo, cini mi se da kevlar traka radi posao. Dakle moje iskustvo je veoma pozitivno, jesu skupe ali meni su uspele da uliju dozu sigurnosti. Proizvodjac tvrdi da ce izdrzati od 3000 do 5000 km i cini mi se da ce tako i biti u mom slucaju.
  • 0

#73 DULEmajstore

DULEmajstore
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 07:27 AM

Imao sam problema sa gumama , pucao sam stalno pare na skupe gume koje nicemu nisu vredele, i onda sam sasvim slucajno kupio gume kenga klaw 26*1.95 . Te gume sam vozio tri godine i preso minimum 7000-8000 hiljada kilometara , i imao samo dva busenja . Sare su bile istrosene solidno , ali je cetvrtina ostala i slobodno je mogla da izdrzi hiljadu do dve km . Ali mi je pukla na falcu . Svaka kenda koju sam imao mi je pucala na falcu . To im je glavna mana , no ja sam prezadovoljan jer mi se desilo da sa novom gumom nisam mogao da napravim svoju uobicajenu turu od 50-60km i ni sa jednom gumom nisam presao toliko km .
Glavna mana im je sto su kramponke i sto9 su siroke . Izabrao sam sada neke gume (nisam gledao proizvodjaca) u planetu 26-1.15 . Nikada nisam vozio tako tanke gume , alim posto ovaj bajs vozim samo po asvaltu , drugi imam za lose puteve , sneg i extremne avanture, mislim da ce biti odlicne , a bicu zadovoljan ak mi izdrze i jednu sezonu odnosno2-3 hiljade km .

I da dodam jos ovo . Ljudi ne bacajte pare na skupe gume !
Ko se dvaput , triput opece , sledeci put nece sigurno .

Pozdrav.
  • 0

#74 novica

novica
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 07:09 AM

Imao sam na drumaša mišelin gume,spidijum 2,vožene nekih 3000 km. bez bušenja i pucanja. Dešavalo se da sitni kamenčići upadnu ugumu i malo je razderu.Zadnja se istrošila skroz pa reših da ih zamenim. Posle dugog razmišljanja uzeh Schwalbe stelvio .Guma je prelepa,nema šanse da i jedan kamenčić upadne u nju.Guma prosto klizi i osećam vezu sa asvaltom.Morao sam da se javim jer svako pljuvanje po ovoj gumi je neukusno.
  • 0

#75 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 19 August 2011 - 10:09 AM

Svi se slažemo da je Stelvio odlična guma, ali ne i ove što su na našem tržištu koje uveze Janković. On uvozi škart. Mogu slobodno ovo da kažem jer je trener kupio 20 stelvio guma od njega i nijedna nije bila okrugla.
  • 0

#76 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2011 - 10:26 AM

15. 9. 2011. montirao sam Schwalbe Green Guard dimenzija 37-622. Uzeo sam nove, preko http://shop.jankovic-comp.rs

Posle oko dva meseca i oko 600 km, same šare su se počele odvajati od unutrašnjeg (zelenog, zaštitnog) dela gume. Jednom rečju, guma se praktično raspada.

Veoma sam popizdeo. Za te novce sam očekivao da duže vreme neću razmišljati o spoljnim gumama.

Da napomenem, kupio sam i unutrašnje i spoljne, sve novo. Sve montirano kako treba, vođeno računa o odgovarajućem pritisku. Što se opterećenja tiče, ja + bicikl + prtljag ne prelazimo 110 kilograma, što bi trebalo da je nosivost samo jedne gume po specifikaciji proizvođača.

Veoma, veoma nezadovoljan.
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#77 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2011 - 10:33 AM

Imas pravo na reklamaciju pa ga iskoristi :)
  • 0
Postavljena slika

#78 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 12 November 2011 - 10:35 AM

Vec neko vreme razmisljam da narucim dve cx gume od njega i polako odustajem.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#79 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2011 - 10:39 AM

Imas pravo na reklamaciju pa ga iskoristi :)


Hoću svakako.

Prvi utisak o gumama je bio dobar, čak je prednja zadržala i jedan trn koji bi "občne" gume probušio tako da sam bio prezadovoljan. Planirao sam naručiti i komplet zimskih guma od istog proizvođača. Posle ovoga sam izgubio poverenje. S obzirom da gume stižu poštom iz Ade, ta reklamacija je cimanje i trošak, čak i ako je uvaže.

I dalje ostaje veoma ružan utisak, ne znam kako firma u koju se napolju svi kunu (posebno Maraton model, baš zbog dugotrajnosti) može ovako nešto sebi da dozvoli.

Koliko shvatam i čovek koji je započeo temu je dobio limun. Ne znam ima li mnogo ovakvih faličnih guma kod nas, ili sam baš ja baksuz.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#80 velinov

velinov
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 12 November 2011 - 11:39 AM

Ma kendine gume su najbolje,jos sa slime unutrasnjom,ja ni neznam sta imam u gumi.
  • 0





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika