Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
416 odgovora na ovu temu

#1 stojki2

stojki2
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 05:06 PM

Vase iskustvo sa Schwalbe gumama?Moje je katastrofalno.Pucaju na svim mogucim mestima.Rupe su nekad tolike da mozete dva prsta zavuci u rupu.Kroz rupu naduva balon unutrasnje kakvu bi ja zvakom i ustima tesko mogao. Napominjem da sam losa iskustva imao sa potpuno novim i polovnim u prakticno perfektnom stanju. :( Iskreno Schwalbe me je u pocetku privukao estetikom i zvucnim imenom. Nisam siguran da ce i ubuduce biti tako.Pozdrav
  • 0

#2 stojki2

stojki2
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 05:10 PM

Vase iskustvo sa Schwalbe gumama?Moje je katastrofalno.Pucaju na svim mogucim mestima.Rupe su nekad tolike da mozete dva prsta zavuci u rupu.Kroz rupu naduva balon unutrasnje kakvu bi ja zvakom i ustima tesko mogao. Napominjem da sam losa iskustva imao sa potpuno novim i polovnim u prakticno perfektnom stanju. :( Iskreno Schwalbe me je u pocetku privukao estetikom i zvucnim imenom. Nisam siguran da ce i ubuduce biti tako.Pozdrav


Jos jedna napomena.Desilo mi se i da spoljna pukne a unutrasnja ostane cela. :? :? :? Wtf? I onda unut. izviri u vidu naduvanog poluprovidnog baloncica. n:fighting0092 n:fighting0092 n:fighting0092
  • 0

#3 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 June 2011 - 05:13 PM

Ja sam imao model silento kupio nove.Ispucale su cele,busile se 3 puta mesecno,iskrivile se nacisto.U dve reci prava prevara nikada ih vise ne bih kupio.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#4 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 05 June 2011 - 05:53 PM

koji tacno model ti je pucao?
stoji da imaju tanke zidove i da se +- sve trose brzo,
ako vec busis tako brzo onda uzmi ili DoubleDefense ili SnakeSkin + jedna od opcija je da predjes na tubeless.
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2011 - 05:58 PM

Nisu prevara, ali ostaje mogucnost da si kupio "bajatu" gumu koja je cuvana u ko zna kakvim uslovima pre prodaje :)
  • 1
Postavljena slika

#6 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 June 2011 - 06:24 PM

Ne znam sta je u pitanju kod drugih guma ali moje su sasvim sigurno bile bajate
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#7 -mp-

-mp-
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 06:50 PM

Kao prvo: koliko ja znam te Silento su im jedan od najjeftinijh modela -> ne može se mnogo očekivati od njih...
Drugo: ista priča kao i za sve ostalo: gde, kako i koliko vozite? Ja ih koristim godinama (eno ih i na mom avataru) i zadovoljan sam - traju mi bar dve godine, pucaju par puta godišnje, a lepo klize po asfaltu i ne daju se kad siđem malo sa istog. E sad - ja 90% vremena provodim na asfaltu, a i onaj ostatak idem lagano, čisto da prođem. Vi verovatno vozite off-road malo žustrije? To bi objasnilo tolike probleme... Ja sam s njima išao na više tura, bilo je dosta truckanja po makadamu sa sve bisagama i nisu se raspale - nastavljao sam da ih vozim sve dok se gazeći sloj ne istanji previše...
Dakle, dajte malo više informacija u kakvim okolnostima su se pokazale loše. Ja mogu da potvrdim da su za osrednjeg, asfaltnog rekreativca skroz OK.
  • 1

#8 -mp-

-mp-
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 06:56 PM

Nisu prevara, ali ostaje mogucnost da si kupio "bajatu" gumu koja je cuvana u ko zna kakvim uslovima pre prodaje :)


E da, ovo me podseti: kad sam kupio prvi par ispalo je da je jedna bila falična. Uzeo sam ih kod Pirane gde su bile nabacane pored radnje na suncu tako da je možda stvarno bila "bajatost" u pitanju a ne fabrička greška. U svakom slučaju: posle par dana sam ih vratio jer je na jednoj unutrašnja pucala par puta i pri tim menjanjima sam primetio da kao da se (spoljašnja) rastegla - nije više tesno pasovala na felnu - i delovala je sva nekako... žvakasto :) Narednih godina sam potrošio nekoliko pari Silenta i nije bilo problema...
  • 0

#9 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 07:11 PM

Nisu prevara, ali ostaje mogucnost da si kupio "bajatu" gumu koja je cuvana u ko zna kakvim uslovima pre prodaje :)

+1 za bajatu gumu + silento je low budget guma.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#10 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 07:11 PM

Nisu prevara, ali ostaje mogucnost da si kupio "bajatu" gumu koja je cuvana u ko zna kakvim uslovima pre prodaje :)

+1 za bajatu gumu + silento je low budget guma.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#11 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 June 2011 - 07:34 PM

Silento jeste jeftina guma ali nije normalno da se nova guma iskrivi i ispuca posle 2 meseca.Da vam kazem jos jedno iskustvo sa jeftinim gumama.Kenda komodo je jeftina guma za godinu dana 3 puta probusena nije ispucala niti se iskrivila.Razlika u ceni je oko 100 kinti izmedju njih i silento.Pa sada razmislimo da li su schvalbe gume ovde i u inostranstvu iste,mislim da ne i onda treba pitati uvoznika zasto uvozi felericno djubre.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#12 Boycie

Boycie
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 404 posts
  • LocationZnači Zemun

Postavljeno 05 June 2011 - 07:49 PM

Silento je krš samo takav (poklanjam ih ako je neko zainteresovan) ali ako se isprsiš za maraton plus zaboravićeš kako izgledaju gumi defekti.Ostale modele nisam koristio.
  • 1

2010:5050 km 2012:4003 km 2014:1671 km 2016:3492 km 2018:0896 km 2020:0000 km  
2011:6755 km 2013:1851 km 2015:2294 km 2017:2110 km 2019:0495 km 2021:0000 km


#13 -mp-

-mp-
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 07:54 PM

Pa sada razmislimo da li su schvalbe gume ovde i u inostranstvu iste,mislim da ne i onda treba pitati uvoznika zasto uvozi felericno djubre.


Moguće, moguće... nisam znao da gume baš toliko zavise od toga koliko stoje i u kakvim uslovima... Ajd dajte još iskustava s "domaćim" Schwalbama - ja uskoro treba da preobujem drumaša i baš sam merkao neke Schwalbe ali sad ste me pokolebali :)
  • 0

#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 June 2011 - 08:05 PM

Moje silento su virele iz kontejnera posle 2 meseca.Voleo bih da cujem reviev schvallbe guma od nekog ko ih je kupio u inostranstvu msm da bi utisci bili 10 puta bolji nego sa ovima kupljenim kod nas
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2011 - 08:16 PM

U potrazi za novim gumama viewtopic.php?f=12&t=4733 dobio sam informaciju da na nase trziste svasta stize sto se zove brend i garantuje kvalitet(to kao nismo svi znali) i na moj pomen Schwalbe-a dobijam odgovor da nas "zvanicni" uvoznik prodaje Svalbe a ne Schwalbe :wink: Voleo bih da ovo neko potvrdi ili demntuje...

Druga informacija se odnosila na delove zvanicnog uvoznika Shimana, tj. da postoje razlicite klase kvaliteta istog artikla npr. 105 zadnji menjac i sl. Sta mislite o ovome?

100% znam da u nasu zemlju tekstil i tehnika ne dolaze sa znakom "A" kvalitet.
  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#16 Boycie

Boycie
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 404 posts
  • LocationZnači Zemun

Postavljeno 05 June 2011 - 08:30 PM

http://shop.jankovic...uemart&Itemid=1

kupljene prošle godine kod Jankovića za trekera,malo su teže al na trke na idem,lepo leže na drumu ,6k bez ...pu-pu-pu da ne ureknem
  • 0

2010:5050 km 2012:4003 km 2014:1671 km 2016:3492 km 2018:0896 km 2020:0000 km  
2011:6755 km 2013:1851 km 2015:2294 km 2017:2110 km 2019:0495 km 2021:0000 km


#17 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 June 2011 - 08:32 PM

Za texniku i tekstil znamo svi ali...Za simano nisam znao!Ovo za gume dokazuje moju teoriju da neko kod nas uvozi trule gume.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#18 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 05 June 2011 - 08:41 PM

Silento je guma za decu i za -60kg,ja sam vozio Racing Ralph i super su se pokazale,a za Marathon plus ne treba trošiti reči koliko je dobra guma.
Lično smatram da nema razlike u kvalitetu robe za naše i zapadno tržište,eventualno u ambalaži..
  • 0

#19 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2011 - 08:45 PM

Za texniku i tekstil znamo svi ali...Za simano nisam znao!Ovo za gume dokazuje moju teoriju da neko kod nas uvozi trule gume.


Mozda sam konfuzno napisao,nisam konkretno mislio na Shimano nego na robu iz radnji generalnog uvoznika Shimana .
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#20 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2011 - 08:56 PM

Sada vozim Nobby Nic + Racing Ralph Evo (kevlar ili kako ih već zovete) i odlične su. Te su kupljene nove/polovne sa bajka koji je donet odnekud.
Vozio sam Rocket Ron Epi i bile su ok. Malo su se više bušile nego ove, ali su bile ok.
Prošle godine sam uzeo par Nobby Nic Evo kod Jankovića i bile su fine (doduše nisam stigao da ih izraubujem jer su nestale sa bajkom). Nemam loše iskustvo sa njima niti znam nekoga ko ima.

A priča o tome kako kod nas dolazi B roba pai gume mi deluje skroz moguće...
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika