Jump to content


Fotografije

Polozaj sedista i trnjenje ruku


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
60 odgovora na ovu temu

#21 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 April 2011 - 05:54 AM

Recimo juče, tokom miniranja Brankovog mosta n2:smiley-score010
  • 0

#22 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2011 - 06:26 PM

Evo napravili smo par slika sa vertikalnim i horizontalnim kurblama i dva najčešća položaja ruku koje (bi trebalo da) koristim, ruke na gripove i kočnice i na mesta gde se spaja korman s rogovima ali u praksi često se još ispravim u leđima tako da tek prstima dohvatim da upravljam jer mi je tako udobno, nema mnogo savijanja naginjanja i opterećenja na gornji deo.
Ne vidi se sedlo a nisam ni jednu slikao samo bicikl ali evo jedna stara, dakle sedlo je nekoliko cm više od kormana, koji sam nedavno podigao, bio je još niže. A sad posle pomeranja sedla max u napred, koleno pada tačno na pedalu.
Jedno nos ne pada na lulu, ali po onom linku ispadne da mi ram nije predugačak?!
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#23 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 20 April 2011 - 06:32 PM

Pa tebi je ova bicikla kraca za jedno 2 broja #-o .
  • 0
.

#24 sunex

sunex
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 20 April 2011 - 07:28 PM

A meni??? I ja imam problem sa trnjenjem ruku.

Attached Thumbnails

  • DSC01464.jpg

  • 0

#25 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2011 - 10:47 PM

Pa tebi je ova bicikla kraca za jedno 2 broja #-o .


Pa šta bi onda trebao da vozim, 23" sa ni 180 cm visine :)?
Onda ono što sam čitao za Capriolo ramove da su manji, mora da se odnosilo na dužinu.
Samo ja imam utisak da mi baš ne bi odgovaralo da mi je korman dalje... nemam pojma.
Evo sad sam opet merio, visina tačno je 21" (53 cm) a dužina (horizontala od lule do šticne) 58-59. Jel to kratko za moju visinu i 21" specifikaciju? I šta se predlaže u ovoj situaciji? Mislim, nije meni toliki problem, posebno leti i u jesen kad više i češće vozim. I kad prelazim 100+ km bude sve ok samo malo menjam pozicije ruku, smeta mi kad sam dugo u istom položaju, što važi i za sve ostalo (nekad pauza pa malo prošetam, prija mi promena posle dugog konstantnog okretanja, nekad ustanem na pedale da protegnem noge itd.) što je verujem normalno i da mi je bicikl potaman. Dakle ne žalim se previše, više me zanimalo dal tu nisu dobre mere ili šta, a i ako može nešto bolje da se podesi recite.
  • 0

#26 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 April 2011 - 08:18 AM

gledaj da ti je sediste ravno, kada se sedis da ne klizis napred kako bi sto manje tezine prebacivao na ruke.
mozda bi ti pomogle biciklisticke rukavice sa mekim punjenjem na dlanovima. time ce se dodatno ublaziti pritisak na nerve u saci zbog cega i dolazi do trnjenja ruku, pokusaj sa sundjerastim gripovima, i s'vremena na vreme menjaj poziciju ruku, protresi ih, i sl..
  • 0

#27 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2011 - 11:18 AM

Da da, to jeste gripovi na ovome su baš krš to će svakako biti bolje kad zamenim sve ovo dotrajalo za osmofaz, znači i šiftere onda moram i gripove da menjam jer su ovi kratki i tako uklopljeni, pa će stavim nešto udobnije. Inače ovako kako je sad ni nema mesta da staviš celu šaku između rogova i šiftera, već delom držiš preko tog proširenja (podebljanja) kojim šiftaš... Kad dođu trigeri biće više mesta. A rukavice ne bih da nosim, nisam ja neki ozbiljan bajker :).
Sedlo jeste skroz ravno, baš sam ga dobro udesio da me ne pritiska po sredini ali da nije ni u napred pa da klizim.
  • 0

#28 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 21 April 2011 - 11:32 AM

A rukavice ne bih da nosim, nisam ja neki ozbiljan bajker :).


Ne treba biti ozbiljan bajker da bi ozbiljno pao na dlanove i upropastio ih! Rukavice nisu modni detalj!
  • 0

#29 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 21 April 2011 - 11:39 AM

Kao sto rece kolega,rukavice nisu sminkeraj nego potreba.Mnogi od nas nisu ozbiljni bajkeri pa ih ipak nose poslusaj savet a i dobro ce ti doci zbog udobnosti a i sigurnosti.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 21 April 2011 - 11:59 AM

Pa tebi je ova bicikla kraca za jedno 2 broja #-o .


Pa šta bi onda trebao da vozim, 23" sa ni 180 cm visine :)?

Ne znam sta ali sigurno nesto duze od ovoga sto vozis ;).

Evo sad sam opet merio, visina tačno je 21" (53 cm) a dužina (horizontala od lule do šticne) 58-59

Ako je od sticne do lule tako mala duzina nije ni cudo sto sedis kao u fotelji :).
Nije bas isto ali ja na drumasu vozim 54-55 cm duzinu gornje cevi pa na to dodaj jos lulu od bar 10 cm pa volan koji ide jos napred do saltera, videces koliko je tebi bicikl kratak. A ja imam 181 cm.

Cela prica nije bitna ako tebi polozaj odgovara. A to je najbitnije.
  • 0
.

#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2011 - 01:07 PM

Postavljena slika
Ja sam merio ovo. A lula je 9 cm. Šta znam, ma ok je, ta neudobnost je veći problem ali rešiće se to (samo gripovima :mrgreen: ). Znam da bi rukavice dobro došle al reko sam sebi da to i bici dres nema šanse da nosim :), meštani bi me smatrali za većeg freaka nego sada. I naočare nekad stavim tek kad izađem iz sela :mrgreen:. A realno biće dosta samo nešto bolji gripovi, jer znam da kad imam i ranac (a izbegavam ga kad god mogu) onda ponekad kad vozim sporo (20ak kmh) i znam da mi neće smetati skinem ga pa okačim na korman da mi se malo proluftiraju leđa i onda kad uhvatim rogove preko onih mekanih naramenica šake mi se preporode, prosto mi dođe da namotam nešto na rogove i korman :mrgreen: umesto one tvrde tanke gume.
A inače ne vozim ja mnogo godišnje (2-3k km) pa da mi treba full oprema. Vozio bih više da imam gde, a da nisam tuda bio sto puta...
A i mišljenja sam da prvo treba normalan bicikl pa tek onda oprema, a ne da se namontiram na ovaj krš i još ni ne vozim za ozbiljno, to mi dođe ko kad ovi natakare spojlere i čuda na stojadine :mrgreen:. Plan je sledeći, bar tako vidim svoju bližu rekreativnu budućnost: Držim se basketa, fudbala, plivanja itd dok mogu, a kako godine odmiču sve više bicikliranja. Taman i kad dobavim neki drumaš jer me samo asvalt interesuje i kad manje budem mogao da trčim i skačem, znači kad uđem u tridesete onda pretpostavljam da ću ozbiljnije (tj više) da cepam, kao mnogi ovde. Tada može i dres s uloškom, i sve po redu, šta god treba :).
  • 0

#32 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 22 April 2011 - 05:37 PM

Znam da bi rukavice dobro došle al reko sam sebi da to i bici dres nema šanse da nosim , meštani bi me smatrali za većeg freaka nego sada. I naočare nekad stavim tek kad izađem iz sela


Ako zbog sela u kom zivis, i zbog toga sto te zanima kako ce u tom selu da te gledaju kada nosis dres i rukavice, zasluzio si da nikada iz tog sela i ne izadjes! Nista licno!
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#33 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 12 May 2011 - 07:57 PM

Pa tebi je ova bicikla kraca za jedno 2 broja #-o .

Ehh... ja sam visok 183cm, imam istu ovakvu Cobru, i pitam se što mi ruke trnu :( Kako se rešava problem duže "lule" na ovi zastarelim bajsevima (nije to zapravo ni lula, već ne znam kako se zove :) )
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#34 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 May 2011 - 10:31 PM

Vidim razvile se raznorazne teorije... Ja sam nekada imao problem trnjenja ruku, ali su hiljade i hiljade kilometara to izlecile.
Dakle, trening!
Ako si rekreativac, uvek ces imati problemcice takvog tipa... to je to.
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 May 2011 - 02:31 PM

Ehh... ja sam visok 183cm, imam istu ovakvu Cobru, i pitam se što mi ruke trnu :( Kako se rešava problem duže "lule" na ovi zastarelim bajsevima (nije to zapravo ni lula, već ne znam kako se zove :) )


Ma znaš i ti kako se rešava, bacimo ove krševe i kupimo kršten bicikl :D, neki prilagodljiviji i budžabilniji :).
Zezam se, ja sam veoma zadovoljan kako ova jeftinoća od bicikla ide i klizi kad je utegnut i podmazan/naduvan. A i nije mi ovo velik problem, više mi je to nekako nelagodan osećaj i nezadovoljstvo što ne mogu komforno da vozim kao poni ili harli :) nego što je ozbiljno trnjenje i smetnja pri vožnji. I ovo što Brane kaže, ne vozimo mi dovoljno niti redovno, barem za sebe znam sigurno, tek sam 800 km napravio ove godine, a i to tako što ne vozim, ne vozim (drugačije koristim lepo vreme) pa onda kad mi dođe, odmah 50-100 km. Nije to nešto mnogo ali posle pauze odvikne se malo telo od tog položaja, pa onda uvek ima malo tih sitnijih neprijatnosti.
  • 0

#36 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 May 2011 - 08:08 PM

Ja sam baš laik, ali ovo je i meni neobično! Tebi definitivno treba veći ram, položaj tvog tela na bajku "vrišti" da se namesti kako treba, a nema prostora. Izgledaš kao da te neko "zgužvao" u kutiju (no hard feelings!). :wink: Pored toga, voziš "50-100km" i to bez prethodnih priprema, zagrevanja i slično!? U takvom položaju!? Pa, baš me čudi što ti trnu ruke. :)

Btw, visinu sedišta podešavaš tako što sedneš na bajk, staviš petu na pedalu, i ispružiš nogu... treba da ti bude skroz ispružena noga.
  • 0

#37 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 May 2011 - 11:04 PM

Ma ok je, da se ne ponavljam po stoti put :), povremeno promenim hvat i sve u redu. Više me zanimalo šta tačno tu nije baš optimalno jer mi se mnogo što šta ne slaže u teoriji i praksi. Peta mi i stiže tačno do pedale napisao sam već u prvom svom postu, jedino što kao nije dobro je taj nagib leđa ali mislim da bi mi bilo samo još manje udobno da sam toliko nagnut unapred.
Evo sad sam baš opet upoređivao moj položaj sa onim navodno pravilnim sa linka iz drugog posta i tek sad vidim da onom liku vertikala iz kolena ne pada ni blizu centra pedale :shock:, baš kao što je meni bilo pre nego što sam sedlo sa centra gurno max napred. Al im je tutorijal :mrgreen:, ili možda to nije toliko bitno? Ja ni ne primetim neku razliku, a kad bih gurno sedlo skroz u nazad onda bih dobio položaj dosta sličniji ispravnom.
Postavljena slika
  • 0

#38 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 15 May 2011 - 07:52 AM

Ovo na slici je polozaj za odredjivanje visine sedista.
Vertikala iz kolene treba da pada na osovinu pedale ali kada su pedale u horizontalnom polozaju.
  • 0
.

#39 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2011 - 10:36 AM

A da, prso sam već skroz :oops: od viška razglabanja a manjka vožnje. Ni danas ništa od planirane vožnje jer je finale tenisa posred popodneva, i tako, uvek se nešto nađe...
A sad vidim da ovom i nije pedala skroz dole, da jeste bilo bi kao na mojoj slici, znači da mi je sedlo skroz dobro i po visini i po daljini od pogona. Sad ću još da spustim korman ono što sam ranije izvukao, jer nema razlike a samo je ružno taj zarđali deo, i više ništa ne diram.
  • 0

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 15 May 2011 - 12:54 PM

Ja sam se zbog Djokovica do sad przio na suncu :).
Ovde je pedala u produzetku cevi sedista. U tom polozaju je u stvari noga najvise ispuzena a ne kada su kurble vertikalne ;). Nije neka razlika ali je ima.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika