Jump to content


Fotografije

Hidraulika Pitanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
169 odgovora na ovu temu

#141 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 07:23 PM

zanima me jel imaju neke odredjene sirine rotora jer jecimo na jednim magurinim sirna mi je ok dok na avidovim jedva stavim kocnice a rotor je avidov ... pa me zanima jel do rotora da je siri nego obicno jer sam cuo negde da je su za maguru malo siri ili je do pakni da su malo ili dobro ne namestene ili da su preblizu jedna drugoj ili nesto trece ? jel zna neko :D ?
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#142 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 08:04 PM

Ja sam cuo da su rotori za mehanicke kocnice siri (deblji) nego za hidraulicne, e sada da li je tacno ne znam...
  • 0
Specialized

#143 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 11:12 PM

ma moguce i to ...samo gledam vidim mogu g2 i g3 rotori na avid juicy 7 tako da cu porbati te da navatam negde...
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#144 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 13 March 2014 - 05:05 PM

Jel moze neko da mi odg na sledeca par piranja mngo mi treba :D
1. Koja je razlika izmaedju recimo 160mm i 180mm diska. Sta se postize vecim diskom? Bolje kocenje jace?
2. Ako moze neko da izmeri debljinu svog diska mnogo bi mi znacilo ili jos bolje razmak izmedju plocica u celjustim moze lenjirom a moze i imubom najbolje da metne izmenju i da vidi koliko je debeo (znam da je tesko ali mi treba :D )
3. Sta vam je bolje da je napred veci rotor a nazad zadnji ili obruntuo. Jel ima neke razlike ili samo do izglea ?
4. Kada treba rotori da se menjaju posle koliko km ili koliko treba da budu izgrebani
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#145 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 13 March 2014 - 05:31 PM

Veci precnik diska-bolje kocenje.
Na kocenju se veci deo tezine prenosi na prednji deo bicikla/motocikla/automobila pa je normalno da prednje kocnice budu jace. Ukoliko bi zadnje bile jace, zbog slabijeg kontakta sa podlogom (usled "prebacivanja" tezine na prednji stranu prilikom kocenja) moze doci do blokiranja kocnica i klizanja.
  • 0
.

#146 brga

brga
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 03 July 2020 - 02:36 PM

Imam problem sa desnom rucicom kocnice (zadnja kocnica). U pitanju je model Tektro Auriga Comp. Pusta mi ulje na rucicu tj, malo je sluzavo okolo. Bio sam u servisu, ozracili, napunili uljem medjutim drzala par dana i pospustila, sad jedva hvata.

E sad, oni kazu da je jedino resenje zamena rucice, kazu da je ta guma popustila. Da li to moze da se sredi posto ne mogu nigde da nadjem sada takvu rucicu (izgleda da je malo redji model)

Hvala svima na odgovorima

Attached Thumbnails

  • viber_image_2020-07-03_16-07-27.jpg

  • 0

#147 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 04 July 2020 - 10:21 AM

Ako su uzeli pare za zamenu ulja onda se kao razumeju pa nek promene i gumicu,ako si iz beograda mogu da ti posaljem broj servisera
  • 0

#148 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 04 July 2020 - 10:24 AM

Jel moze neko da mi odg na sledeca par piranja mngo mi treba :D
1. Koja je razlika izmaedju recimo 160mm i 180mm diska. Sta se postize vecim diskom? Bolje kocenje jace?
2. Ako moze neko da izmeri debljinu svog diska mnogo bi mi znacilo ili jos bolje razmak izmedju plocica u celjustim moze lenjirom a moze i imubom najbolje da metne izmenju i da vidi koliko je debeo (znam da je tesko ali mi treba :D )
3. Sta vam je bolje da je napred veci rotor a nazad zadnji ili obruntuo. Jel ima neke razlike ili samo do izglea ?
4. Kada treba rotori da se menjaju posle koliko km ili koliko treba da budu izgrebani

Veci rotor bolje koci,100kg nece zaustaviti 160 rotor,napred 180 pozadi 160,ako si tezi i zahtevnije vozis sumu onda i veci
Ovo pod 2 i 4 su nebitna pitanja jer je i do paknova a ne izgrebanosti
  • 0

#149 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 04 July 2020 - 11:25 AM

Dodao bih još da često na samom disku piše koja mu je minimalna dozvoljena debljina...
  • 0

#150 brga

brga
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 04 July 2020 - 01:30 PM

Ako su uzeli pare za zamenu ulja onda se kao razumeju pa nek promene i gumicu,ako si iz beograda mogu da ti posaljem broj servisera

Kazu nema tu zamene, to se ne menja. A niko nije hteo da mi kaze da se ne isplati puniti i da nece drzati 'vodu'.

Nisam iz Beograda, ali idem cesto, tako da mi mozes dati broj. E sad ne znam da li se to uspesno servisira ili je samo privremeno resenje ? Mislim na zamenu te gumice?


  • 0

#151 Kadi

Kadi
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 01:36 PM

Moze jedno pitanje u vezi Formula rx kocnica,bicikl je bulls coperhead 3 iz 2012 ili 2013 ,malo vozeno u ful xt780 opremi osim ti kocnica.Da predjem na stvar,bicikl dugo nije vozen,preko 2 godine i zadnja kocnica je skroz propala,malo po malo za par dana zadnjih je otkazala,ne hvata vide uopste.Ovde kod mene to niko nece da mi radi,ne znam ni sta je uopste.Pitanje je sta da radi.,nemam set za ozracivanje,pokusao bi sam al nemam one sisice sto ulaze u rucicu i klesta a polovno ne mogu zadnju naci
  • 0

#152 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 01:58 PM

Najverovatnije da treba uraditi bledovanje te kočnice.Otaje ti da nadjes nekoga ko to hoce i može da uradi.
U suštini nije komplikovano...
  • 0

#153 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 617 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 09 July 2020 - 03:50 PM

Pa ako želiš da pokušaš sam, možeš to da izvedeš sa dva šprica i 3mm crevom. I ulje naravno.


  • 0

#154 Kadi

Kadi
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 04:18 PM

Znam da mogu sam Ali msm da trebaju oni mali suplji sarafcici ili kako se vec zovu koji idu na kraj creva I ulaze u klesta I na rucici, ne Znam gde to da nadjem
  • 0

#155 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 05:02 PM

https://www.2bike.rs...?hl= bleed kit

 

Najjeftinije i najlakse resenje...


  • 1

#156 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 617 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 09 July 2020 - 07:23 PM

Ako imaš 785 kočnice, ne trebaju ti nikakvi šrafici i sl.

Na klešta nabodeš crevo od 3mm, a špric se navije jednako lako u ručicu kao onaj Šimano levak.


  • 0

#157 Kadi

Kadi
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 09 July 2020 - 09:57 PM

Formula rx su kocnice, upravo sam zavrsio ovo sa spricevima,dobio sam kocnicu hvala vam puno
  • 0

#158 Kadi

Kadi
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 10 July 2020 - 10:04 AM

Dobio i jutros izgubio,curi gumica na rucici,ima li ko da prodaje te gumice ili rucicu da nadjem negde,pise dot 4 ulje sa nju ,jel bas tako,nesto mi cudno da dot 4 ide u kocnice na bicikl
  • 0

#159 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 617 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 10 July 2020 - 01:37 PM

Da, ide dot. Koje si ti sipao juče?


  • 0

#160 Kadi

Kadi
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 10 July 2020 - 06:21 PM

Dot 4 bas kao sto pise al curi ulje na rucici,verovatno je vremenom procurelo
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika