Jump to content


Fotografije

Hidraulika Pitanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
169 odgovora na ovu temu

#121 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 14 February 2014 - 05:23 PM

povukla je vazduh najverovatnije.

neka proba da nadruka pa ako se stvrnjava onda je to to.
  • 0

ಠ_ಠ


#122 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 14 February 2014 - 05:40 PM

Drukali smo malopre obe kočnice, ništa se ne dešava.

Da li da probamo da nadrukamo, pa da otpustimo malo na onu navrtku na kraju creva kod klješta da izađe vazduh? Ako ga ima...
  • 0

#123 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 14 February 2014 - 06:05 PM

nista ti to nece pomoci samo ce iscureti tecnost. Neka odnese tamo gde su mu radili servis I neka reklamira.

Mada postoji mogucnost da su mu otisle zaptivke, tj. da je serviser stavio pogresnu tecnost.

Ako ima vazduha, kocnica bi trebala da postane tvrdja nakon drukanja.
  • 0

ಠ_ಠ


#124 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 14 February 2014 - 06:18 PM

Ok, sutra u servis da vidimo o čemu se radi.

Je l to znači da potrošeni paknovi nisu uzrok toga?
  • 0

#125 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 14 February 2014 - 06:21 PM

Najverovatnije nisu. Mozes da pogledas koje je stanje paknova. Skini celjus ako ne mozes da vidis dok je namotirano I pogledaj koliko je mesa ostalo na njima./
  • 0

ಠ_ಠ


#126 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 14 February 2014 - 06:25 PM

Na jednoj pakni ima ~2 mm, a na drugoj ~1.5mm. I napred i nazad je isto.

Jedna pakna je neravnomerno trošena, tj. na jednom kraju te pakne ima manje mesa nego na drugom kraju.
  • 0

#127 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 14 February 2014 - 06:29 PM

To je normalno. Mogu jos malo da teraju, ali bi bil dobro promeniti ih. Ali onda definitivno nije do njih.
  • 0

ಠ_ಠ


#128 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 14 February 2014 - 07:08 PM

Zabrinjavajuće.
Hvala na odgovorima.

Kad problem bude rešen, dobićete odgovor.
  • 0

#129 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 08 March 2014 - 03:41 PM

samo jedno brzo pitaje o hidraulici da ne otvaram novu temu a to je procitao sam na pocetku da citroenovo LHM mineralno ulje moze da ide u maguru e sada zanima me kako da zamenim ulje jer mi je u kocnicama prethodno bilo magurino royal blood pa bih zeleo da to potpuno ukloim i stavim LHM zbog cene a kako neki kazu da je cak i kvalitetnije...tako ako neko zna kako neka slobodno kaza posto ne verujm da smeju da se mesaju 2 razlicita ulja...
PS krenuo sam da citam celu temu stigao do neke 5. stranice i nemam vise vremena jer mi je samo az ovo trebalo oko sat vremena :D ( dok ja sve pohvatam pogledam sta je sta odo vreme proleti za cas) a niko do tad nista nije pricao o tom ulju ...
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#130 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 08 March 2014 - 03:58 PM

samo jedno brzo pitaje o hidraulici da ne otvaram novu temu a to je procitao sam na pocetku da citroenovo LHM mineralno ulje moze da ide u maguru e sada zanima me kako da zamenim ulje jer mi je u kocnicama prethodno bilo magurino royal blood pa bih zeleo da to potpuno ukloim i stavim LHM zbog cene a kako neki kazu da je cak i kvalitetnije...tako ako neko zna kako neka slobodno kaza posto ne verujm da smeju da se mesaju 2 razlicita ulja...
PS krenuo sam da citam celu temu stigao do neke 5. stranice i nemam vise vremena jer mi je samo az ovo trebalo oko sat vremena :D ( dok ja sve pohvatam pogledam sta je sta odo vreme proleti za cas) a niko do tad nista nije pricao o tom ulju ...

Kucaj na https://www.youtube.com/ magura brake bleed. Imas dosta klipova detaljno objasnjenih kako se menja ulje. Ne zaboravi da skines pakne. Trebace ti i http://www.cikloberz....php?f=3&t=4309 ako nemas.
  • 0

#131 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 08 March 2014 - 04:11 PM

Kucaj na https://www.youtube.com/ magura brake bleed. Imas dosta klipova detaljno objasnjenih kako se menja ulje. Ne zaboravi da skines pakne. Trebace ti i http://www.cikloberz....php?f=3&t=4309 ako nemas.


ma proucio sam ja to sve znam napamet kako bleedovati magurine kocnice imam i ovaj bleeding kit napravio sve spremno samo da kupim ovo ulje koje sma milio citroenovo 820din 1 l koje je 20 puta jeftinije nego royal blood koje je 800 din 50ml.... nego me zanima kako da iz sistema ispumpam staro ulje a da stavim novo ? ili jednostavno samo dva puta da bleedujem da nedodje do kontakta i da se ne pomesa ?
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#132 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 09 March 2014 - 11:34 PM

Samo odsrafi sraf gde posle ide donji kit i pritiskaj rucicu kocnice i posle sipaj novo ulje. Mozda i ima neki drugi nacin ali tako sam ja radio prosle god na kocnicama avid juicy 3 sl,valjda nema razlike.
  • 0

#133 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5465 posts

Postavljeno 09 March 2014 - 11:49 PM

...ma proucio sam ja to sve znam napamet kako bleedovati magurine kocnice imam i ovaj bleeding kit napravio sve spremno samo da kupim ovo ulje koje sma milio citroenovo 820din 1 l koje je 20 puta jeftinije nego royal blood koje je 800 din 50ml.... nego me zanima kako da iz sistema ispumpam staro ulje a da stavim novo ? ili jednostavno samo dva puta da bleedujem da nedodje do kontakta i da se ne pomesa ?

drugar pre neki dan menjao ulje u magurama i kaze da je staro ulje promenilo boju. I smrdelo je :(
  • 0

#134 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 10 March 2014 - 05:23 PM

nez ja ovo ulje sto imam stoji u kocnicama preko god dana ako ne i dve i dalje je plavo ( taj njiho royal blood ) a sta vise meni cak i lepo mirisalo :D mozda je stavio neko drugo ulje ili je mozda pomesao 2 pa zbog toga sta znam :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#135 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 10 March 2014 - 07:51 PM

Jel zavrseno?
  • 0

#136 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 11 March 2014 - 07:37 PM

ne ali planiram neke nove da uzmem avidove malo ih merkam jos pa da ne uzimam dzaba ulje posto nemoze isto u shimnao i maguru i u avidove ... :D javljam vam cim odlucim (ako odlucim :D ) da ih bleedujem :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#137 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 11 March 2014 - 09:32 PM

Jedno pitanj,imam hidrauliku tektro draco i pri kocenju hoce da se cuje kao neko skripanje,grebanje....kada se zaletim i pocnem da kocim nista ali kako se usporava tj skoro pri stajanju pocinje da se cuje...
Malo me nervira,a u servisu jutros sve ok...
Ako moze neko nesto reci bio bih zahvalan.
Inace genesis razor je u pitanju
  • 0

#138 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 08:14 AM

Da napomenem da je to zaista grubo,nije klasican zvuk diska da se cuje,toliko je grebanje u pitanju da skoro amort se stresa.. Ako neko ima mozda neku ideju sta bi moglo to biti...
  • 0

#139 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 08:24 AM

Koje su plocice u pitanju i koliko su potrosene?
Meni je se desilo kada sam stavio nove plocice Metal da je imalo tok struganja dok nije sve naleglo.
Moze i da se desi da je limcic sto razdvaja pakne se iskrivio i izasao ka rotoru i tu cese metal o metal i pravi probleme?
  • 0
Specialized

#140 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 08:35 AM

Zaista ne znam koje su tacno plocice jer sam pre 2dana uzeo bajs,danas cu popodne pogledati detaljno. Juce mi receno u servisu kada sam odvezao bajs na pregled da je sve u ok stanju i da su kocnice bukvalno nove...
Nadam se da nije nista strasno..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika