Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2936 odgovora na ovu temu

#2801 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 22 May 2021 - 06:02 PM

Nesto mi poznat tvoj slucaj. Jos uvek zalim...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Šalim se malo sa kolegom Tomislavom sa kojim smo se lepo družili u Niškoj Banj, ali se i desio taj nezgodan slučaj kad je kolega naglo zakočio zbog promašenog skretanja, a ja nisam držao odgovarajuće odstojanje.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 0

#2802 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 June 2021 - 01:26 PM

nemoj srcka da vas strefi:


  • 0

#2803 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 June 2021 - 03:59 PM

Ne smem da napisem sta bih uradio ovom majmunu da pogresi jos vise pa me ostavi zivim. 


  • 1
.

#2804 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 June 2021 - 09:35 PM

Dobio je samo 45 dana zatvora...


  • 0

#2805 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 June 2021 - 04:33 AM

A šta se desilo sa biciklistima?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2806 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 June 2021 - 06:06 AM

Živi su i oporavljaju se.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#2807 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 17 June 2021 - 06:14 AM

Ovaj nije ni kočio, nije ni skrenuo ni malo, pokušao da izbegne, nije mi jasno, kao da je imao povez na očima. Čudna situacija.
  • 0

#2808 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 June 2021 - 06:56 AM

Mobilni verovatno.
  • 0

#2809 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2021 - 07:42 AM

Piše u komentaru da nije imao dozvolu i da je legally blind (verovatno zato i nema dozvolu)
  • 0

#2810 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 17 June 2021 - 08:02 AM

Као да је намерно :/
  • 0

#2811 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 June 2021 - 08:27 AM

Slična situacija na starom obrenovačkom pre više godina (5-6). Žena i muž na biciklu, pokupila samo ženu jer je gledala decu na zadnjem sedištu.
Pretprošle godine u Nemačkoj pokupio ženu namerno jer je hteo da ide u zatvor jer nema para.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#2812 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 17 June 2021 - 10:09 AM

Dobio je samo 45 dana zatvora...

 

Kod nas bi ga verovatno oslobodili. U najgorem slucaju bi dobio neki mesec uslovno.

Nego, ne kazu za dzabe da je vodovna cev od pola cola sa krivinom od 90 stepeni na kraju, iz raja izasla  n2:hahaha .


  • 0
.

#2813 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 17 June 2021 - 01:37 PM

Kod nas niti bi se on zaustavio niti bi ga ko posle tražio :)


  • 0

#2814 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 June 2021 - 02:13 PM

Kažu da je i tamo gde je ovo snimljeno dobio 45dana zatvora i 1 godinu uslovno zahvaljujući videu.
Nije da hoću da branim korumpiranost u Srbiji ali nije ni preko manja.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#2815 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 June 2021 - 03:24 PM

Kod nas bi ga verovatno oslobodili. U najgorem slucaju bi dobio neki mesec uslovno.
Nego, ne kazu za dzabe da je vodovna cev od pola cola sa krivinom od 90 stepeni na kraju, iz raja izasla  n2:hahaha .


Ima li negde takva od karbona da se nađe, da ne vučemo bespotrebnu težinu?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2816 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 17 June 2021 - 04:25 PM

Nikako. U ovakvim slucajevima ne pomaze. Pola cola je za vansudsko poravnanje ;).

Nego mislim da nije pola cola nego 3/4.


  • 1
.

#2817 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 September 2021 - 11:21 AM

Sam na putu saobracaj relativno slab,nigde auta u vidnom polju   i u retrovizoru, odjednom vidim auto i napred i pozadi u daljini,priblizavaju se. I bas se mimoidju pored mene,normalno ne smanjivsi brzinu,sta mogu da dobiju od mene,samo  da im pozelim da tako prodju ili oni ili nijihovi najmiliji kada voze bajs,nema postovanja ni za lek,a mladi siljokurani prednjace. Isto tako dve trake u istom smeru,auto obilazi auto i prodju bas pored mene,mislim sreca da auto ne obilazi kamion izgurali bi me bukvalno s puta,to se meni X puta desilo,ali teraj dalje sta ces,budala na svakom koraku.

 

Znam ja da tako prolaze svi biciklisti,ali malo mi je lakse kada se izjadam. :?


  • 0

#2818 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 26 September 2021 - 02:13 PM

Pa da, svi biciklisti tako prolaze, dok jednom ne prodju. Onda bude groblje ili bolnica i opet nikom nista. 

 

Nocas komsiji udarili auto parkiran van ulice (ima i snimak), majmun presao skroz na levu stranu i 20 metara vozio (oko 80 km/h) preko ivicnjaka, udario parkiran auto i otisao.

Ujutru dosla policija i hoce da pise komsiji kaznu jer mu je parkiran na zelenoj povrsini.


  • 0
.

#2819 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 September 2021 - 08:53 PM

Sam na putu saobracaj relativno slab,nigde auta u vidnom polju   i u retrovizoru, odjednom vidim auto i napred i pozadi u daljini,priblizavaju se. I bas se mimoidju pored mene,normalno ne smanjivsi brzinu,sta mogu da dobiju od mene,samo  da im pozelim da tako prodju ili oni ili nijihovi najmiliji kada voze bajs,nema postovanja ni za lek,a mladi siljokurani prednjace. Isto tako dve trake u istom smeru,auto obilazi auto i prodju bas pored mene,mislim sreca da auto ne obilazi kamion izgurali bi me bukvalno s puta,to se meni X puta desilo,ali teraj dalje sta ces,budala na svakom koraku.
 
Znam ja da tako prolaze svi biciklisti,ali malo mi je lakse kada se izjadam. :?



Vozeći se po srpskim putevima, pretežno po Vojvodini u proteklih nekoliko nedelja, uspeo sam da se prisetim kakva nezaboravna iskustva biciklista na drumu u Srbiji svakodnevno proživljava.

Zanimljivo je to da ako nema nikoga na putu, automobil te obilazi u širokom luku i skoro bespotrebno potpuno pređe u levu traku. Rekao bi neko, e to je savestan vozač. Međutim ako kojim slučajem ide vozilo u susret i ako se jasno vidi da će se u momentu mimoilaženja i biciklista naći na putu, ne postoji ta sila koja tu konjinu za volanom može naterati da na jedan sekund prikoči i omogući bezbedno kretanje biciklisti na putu. Devet od 10 vozača će to uraditi, svega mi, kao da ih je ista P... donela na ovaj svet.

Ne kapiram stvarno kako ta stoka za volanom ne može da ukapira da ne mora da udari prednjim delom auta u bicikl, da je dovoljno da ga dokači retrovizorom, očeše vratima, da čovek nezgodno padne, slomi kičmu vrat... Jel moguće da je ljudima toliko teško da shvate kako lako sranje može da se desi?

Nazovite me i paranoikom, ali moje lično mišljenje je da prosečan drumski biciklista u Srbiji, pogotovo kad vozi sam u okolini većih gradova na prometnijim putevima radnim danom, svaki put kada zajaši bicikl delimično stavlja sopstvenu glavu u torbu.

Potrebno je da prođe još jako, jako puno vremena da se mentalitet prosečnog srpskog vozača i njegovo ophođenje prema biciklisti u saobraćaju korenito promeni... Nažalost...
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2820 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 September 2021 - 05:08 AM

Bas tako, sta me jos iritira. Napr. 2-3 auta ili vise u koloni dolaze u susret,prvi saceka da prodje ili jos neki,mislim na vozaca auta iza mene, za drugog ili treceg ili za ostale nema zivaca, presece me i obidje,normalno suvise blizu ,da ne kazem opasno.Sada mozete me nazvati mrziteljem gradova sto nisam, ali prednjace  bas oni u malom rastojanju izmedju mene i njih,valjda su navikli da se provlace u gradu na malom rastojanju,ili su suvise zivcani pa ne mogu da secakaju onih nekoliko sekundi.

 

I primetio sam  cesto policiju po sporednim putevima na izvesnim delovima bas na raskrscima ceka nedeljom,jer zna da vikendasi ce birati sporedne puteve ako su si malo dali oduska u vikendici ,da ih lapaju. Ajde to je u redu,ali sto ne stoji radar na pravcima ponekad,da bi vozace naucila da je nesigurno voziti 150 km/h moze da ode dozvola ,tu ne mislim na vikendase oni su u proseku pazljivi,nego policija uvek stoji ponekad na istom mestu i vozaci navikli i tu voze uvek laganije, a kada bi znali da na vise mesta moze da stoji, ipak bi iz predostroznosti imali obzira. TO potvrdjuje pravilo da policija (saobracajna) sluzi da se sto vise stavi novca u budzet umesto da bude u sluzbi i zastiti svih ucesnika u saobracaju,i kao mera predostroznoasti.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika