Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2936 odgovora na ovu temu

#2741 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 11 October 2020 - 05:42 PM

Obilazite mesta koja vas stresiraju, u smislu nemojte ići tuda. Nemam pametniju ideju.

Evo ja imam.

Digneš bajs na trotoar, usporiš, siđeš na pešačkom, prođeš raskrsnicu i teraj dalje... Nema smisla nadjačavati se sa autobusima i isterivati pravdu. Bus > bajk. Nije vredno ležanja u bolnici.


  • 0

#2742 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 11 October 2020 - 07:10 PM

138 strana rođaci...
Leb ti j.. što reko Kesić
:)
Pravda za šlepere i buseve :)
Biciklisti su najjači momci u najtežem sportu na svetu (grand turovi) a nisu plačipičke
  • 0

#2743 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 11 October 2020 - 08:48 PM

@Цане Много тога доброг си рекао и образложио. Човек треба да ради оно што је исправно из разлога што је исправно, а да не размишља да ли ће то донети резултат.
  • 1

#2744 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 October 2020 - 09:04 AM

Ево сад погледах емисију САТ од претходне недеље. Опет Алвировић плаче над новим условима на техничком, а на крају следи закључак због ког би га стварно требало ухапсити: "(...) заправо много исплативије да отерају аутомобиле на отпад и да их баце и да онда иду бициклом или аутобусом. Е, то никако не доприноси заправо квалитетнијем животу грађана Србије (...)"!? Све европске (а и многе друге) земље се убише да пребаце људе из аутомобила на бицикле и у аутобусе, управо зато да би се живело квалитетније (и здравије) и да би (барем градски) превоз много боље функционисао. Али, Алвировић наставља са својом демагогијом. САТ је практично предводник идеје да возаче нико не сме да дира и да им се све може. А тек та глупост о бацању аутомобила... Месечно троше 200 евра само на гориво, али ће због пар ситница сад да баце ауто? Демагог на квадрат.

 

@омега Баш тако. Много тога доброг и паметног сам рекао. :D


  • 0

#2745 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 October 2020 - 09:19 AM

@mtb021 Где ћеш да се склониш када ти тротоари буду блокирани паркираним аутомобилима, трафикама, фрижидерима за сладолед и пиће, па и стубовима расвете и семафора? Даћу себи слободу да закључим да си Новосађанин. Код вас су бициклистичке стазе и култура и возача и бициклиста и пешака Холандија у односу на Београд. И нема никаквог "надјачавања" него ти људи свесно и намерно угрожавају живот иако чак и не радиш баш ништа да изазовеш такву реакцију. (а и да радиш, то не би било оправдање да те гази) Углавном, није проблем у томе што је бициклиста на коловозу, па ни решење не може да буде склањање, то је суштина.

 

Осим тога, многи имају проблем са бициклистима на тротоарима, посебно када су у питању старији и деца. Старији слабо и виде и чују, бициклисти их увек изненаде и пресеку. А деца су врло непредвидива, цимају се, потрче... Разумем и родитеље који сваког бициклисту у близини виде као опасност. Итд.


  • 0

#2746 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 October 2020 - 11:18 AM

Strasno je dobra ideja sa nalepnicama na kolima.

bar 90% nas vozi i automobile i vredelo bi dati do znanja vozacima da trenutno ispred njih u automobilu sedi jedan od biciklista koji mu inace smeta dok je na biciklu jer mu navodno usporava kretanje.

 

Treba neko to da izdizajnira i uoblici i to ce brzo da se rasiri.

Vecina vozaca automobila misli da su biciklisti ljudi koji samo bicikl voze.


  • 3

#2747 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 October 2020 - 01:23 PM

Nekidan vozim od Bg-a preko Ripnja i Popovića do Smedereva, posle toga nazad preko Grocke do Barajeva (poslednja vožnja ove sezone, morao sam da se ispišem sa stilom :D ). Iz nekog razloga na Avalskom drumu i posle ka Smederevu nam u dva-tri navrata trube i viču vozači automobila... Bez ikakvog razloga, tuda stalno voze biciklisti, mi smo u urednoj koloni sa desne strane kolovoza, ipak iz čista mira nas prepadaju sirenama i besno obilaze, kao da smo na traktorima (pravda za traktore). Ništa spektakularno, da, ali zanimljivo je da sam u povratku iz Barajeva prešao na ibarsku magistralu koju uvek izbegavam, u nameri da presečem ka Rušnju, ali promaših isključenje i na kraju prođoh skroz do Čukarice... Niko ni da me pogleda!

Zaključak? Nema pravila, čak ni pri kršenju pravila, a ni obrnuto...
  • 0
The sea, the sea

#2748 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2020 - 02:40 PM

Законом захтевати да сваки нови власник аутомобила мора најмање 3 месеца на видном месту да истакне.

У близини кафића да буде и осветљено :)

(не знам одакле је оригинално слика и постер, налази се на више сајтова)

 

 

prve-biciklisticke-trke-1-zgtm4.jpg

 

http://www.mojnovisa...e-u-novom-sadu/


  • 2

#2749 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 13 October 2020 - 03:08 PM

Ne znam bas po ovakvom vremenu da li mi se vozi bicikl bio gospodin ili ne, pogotovo po ulicama pored automobila. Napraviti fizicki odvojene staze za bicikle po gradu pa posle sve ostalo.


  • 0

#2750 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 13 October 2020 - 09:11 PM

@bakara @cane Dobra je ideja sa nalepnicom/tablom. Treba slično ponuditi i damama na dva točka.
  • 0

#2751 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 15 October 2020 - 08:46 AM

Ja se taman ponadao da je kod nas


B92: Novi pametni semafori: Kad naiđu biciklisti, gasi se zeleno svetlo za automobile http://www.b92.net/a...&nav_id=1748233
  • 0

#2752 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 15 October 2020 - 11:19 AM

Jašta, sve će stati zbog nas dokoličara.
  • 0

#2753 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 15 October 2020 - 02:21 PM

Nako ja, a zar ne voze levom stranom u V. Britaniji. 


  • 2

#2754 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 October 2020 - 04:29 PM

Nakon desetak vožnji i 1800 i nešto km po jugu Srbije (25.9. - 15.10.), o vozačima motornih vozila, a u poređenju sa vozačima u Grčkoj, rekao bih sledeće:

- Vole da trube
Kad nailaze otpozadi to i nije loša stvar, iako ja imam retrovizor, pa u mom slučaju trube u prazno. :)


- Obilaze na manjem rastojanju, generalno, a i češće se desi da neko obiđe na premalom rastojanju

- Kod uključivanja sa sporednog puta, u Gr imaju više obzira prema biciklistima, naši manje

I ono gde sam primetio najveću razliku: Iz suprotnog smera kreću u obilaženje drugog vozila, a da ih baš briga za biciklistu kome će proći na pola metra, recimo, ako se čovek ne skloni sasvim desno ili čak siđe s asfalta


Tako je na jugu, a kako je na severu Srbije, ne znam. Možda bolje, možda još i gore...
  • 0

#2755 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2020 - 05:18 PM

Tako je na jugu, a kako je na severu Srbije, ne znam. Možda bolje, možda još i gore...


Ja imam običaj da kažem kako je na jugu Srbije daleko bolje. Sad možeš da zamisliš kako je u Beogradu i okolini.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2756 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 October 2020 - 07:35 PM

Pretpostavljao sam, ali nemam lično iskustvo.
Samo što je saobraćaj intenzivniji, dovoljno je...

I ovde kod mene, Solun i okolina, je ludnica od saobraćaja, ali ako izuzmemo centar grada, gde uvek može da se desi neko njesra, na periferiji i van grada ne osećam se nesigurno.
  • 0

#2757 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 October 2020 - 07:56 PM

Relativno kratko živim u Nemačkoj ali razmišljam da ako ovde doživim nesreću, kao biciklista, to može da znači samo da sam veliki baksuz :) 

Ko je srpskijem drumovima velosiped vozio ni pakao mu neće teško pasti :)


  • 1

#2758 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 October 2020 - 03:52 AM

 

Ko je srpskijem drumovima velosiped vozio ni pakao mu neće teško pasti :)

Covece ,voziti po srpskim putevima je u stvari pakao,smrt mu dodje kao oslobodjenje od tog pakla, Kako vozim bicikl ovde,mislim da sam vise izgovorio psovki nego u celom svom zivotru.


  • 1

#2759 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 October 2020 - 04:26 AM

Nazalost, sve ste u pravu. Ogromna je razlika u mentalitetu i strpljenju nasih vozaca i onih iz malo kulturnijih naroda. Sto je recimo zanimljivije, u mnogim nekim slucajevima smo mi Srbi recimo kulturniji od drugih naroda kad su u pitanju neki maniri i pravila ponasanja, ali zato cim se dohvatimo volana kao da nas neko mlatne mokrom krpom preko cela. Nema pametnijeg, jaceg i boljeg od onog sto drzi upravljac.

I ja u Srbiji izbegavam da se motam po magistralama i oko vecih gradova. Bas zato uglavnom redovno vozim po selima Vojvodjanske ravnice, Kac, Budisava, Sajkas, Vilovo, Gardinovci, Titel, Mosorin itd... Jeste da je ravno kao tepsija i da vetar cesto ubija, ali je zato put relativno dobar, mestimicno i odlican a nemam taj osecaj da dok vozim bicikl da mi je glava u torbi... Bar ne konstantno...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2760 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 October 2020 - 04:51 AM

 Sto je recimo zanimljivije, u mnogim nekim slucajevima smo mi Srbi recimo kulturniji od drugih naroda kad su u pitanju neki maniri i pravila ponasanja,

Od kojih naroda? koja pravila ponasanja? Ja koliko znam u inostranstvu su Srbi isti kao i ti narodi gde zive, pa i po pravilima ponasanja i lako se integrisu u ta drustva. Nesto drugo je tu u pitanju,sto ja ne mogu da dokucim.U stvari imam teoriju ali nije za ovaj forum.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika