Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2936 odgovora na ovu temu

#2701 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 15 September 2020 - 08:28 AM

Да би људе лакше могао да угњетаваш, потребно је да им даш неколико вентила као илузију слободе. Овде, али и у многим другим земљама света (изузев оних уређених) неки од тих вентила су овакво стање у саобраћају, у несметаном загађивању природне средине (остављање отпада свуда), и још много сличних. Човек/људи тако, иако притиснут са свих страна, има вентил који му омогућава да не прсне тако да буде опасан по систем.
  • 1

#2702 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2020 - 08:39 AM

Сасвим случајно, овога пута имам и снимак. Пријавићу и ГСП-у, да чујем њихов званичан став.


Iskuliraće te taj sa kojim budeš pričao. Realno i boli ga paja kako će neki vozač da vozi jer to je posao za policiju.
A naši ne rade ono što im nije posao.. zapravo često ne rade ni ono što im jeste posao.

A ovaj što je prošao na nekoliko cm od tebe treba da misli pre svega o svojoj porodici koju neće imati ko da prehrani dok on leži iza rešetaka. Ja za takve poteze imam jednu rečenicu "sramota za profesiju". Jer i jeste bruka za profesiju da neko od nas (mislim na vozače C,D,E kat) vozi i ugrožava ostale učesnike.
Inače i dan danas posle 26 godina rada pamtim rečenicu starog vozača.. potrudi se sa NE dodje do povreda ostalih učesnika ili putnika. Jer kad se to desi tad počinje igranka. I evo, hvala Bogu što se toga tiče savest mi je mirna. Niko nema da upre prst u mene na ulici i da kaže kako sam ja kriv za njegovu povredu. Bilo je tu čukanja i češanja sa vozilima ali to je sve šteta materijalne prirode. Osiguranje isplati štetu i sve bude ok. Samo je bitno da svi ostanu čitavi. A tu i leži problem.. savest kod mnogih ne postoji.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2703 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 15 September 2020 - 09:29 AM

A ja kada kazem  nasto za Bg vozace odmah svi misle da je to upereno protiv svih. Nema sanse da idem u Bg biciklom. mnogo ste nadmeni i uobrazeni i brezobrazmi kao vozaci oduvek,ni Italijani vam nisu ravni,koji vaze za neuroznije u saobracaju,tacno se to da primetiti kada se vozim po selima,Bg vozila vise su blize biciklu i vecom brzinom idu od drugih. Ali kazem ,u proseku,cast Beogradjanima koji su cestiti,a takvih je vecina,samo sto vam brezobrazni kvare prosek.Tako sam u jednom selu sustigao vozaca autobusa BG table koji je pre toga me obisao slicno kao u ovom klipu,mora da ceka u selu,krajnja stanica,znaci svaki dan u isto vreme tu vozi i zna vec mene jer i ja vozim u isto vreme,znate sta kaze na moj prigovor, smeje se i dize palac,u prevodu-ebi se.


  • 0

#2704 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 September 2020 - 09:32 AM

@caneee

U pravu je @chamade sto kaze, taj iz GSPa apsolutno nista nece preduzeti, prijavljivao sam ja tako i njima i lasti, pa sam opet iste likove vidjao na istim trasama (davno bese, ali ne vidim razlog zasto bi sad bilo drugacije).


  • 0

#2705 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2020 - 09:48 AM

Тражио сам њихов званичан став по питању такве вожње и таквог менталног склопа. Возач ради за њих, они сносе одговорност за његово понашање на радном месту (и треба их подсећати на то). Исто као авиокомпаније за пилоте. Они морају да воде рачуна кога запошљавају и шта тај ради и морају да имају механизме да се такве ствари спречавају. Сматрам да је ово исправна процедура. Пријавити њима, да се чује неки њихов став, па пријавити полицији. И што неко рече, да пријављује увек и свако.


  • 2

#2706 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2020 - 10:39 AM

Тражио сам њихов званичан став по питању такве вожње и таквог менталног склопа. Возач ради за њих, они сносе одговорност за његово понашање на радном месту (и треба их подсећати на то). Исто као авиокомпаније за пилоте. Они морају да воде рачуна кога запошљавају и шта тај ради и морају да имају механизме да се такве ствари спречавају. Сматрам да је ово исправна процедура. Пријавити њима, да се чује неки њихов став, па пријавити полицији. И што неко рече, да пријављује увек и свако.


Ma jok, svako za sebe odgovara. Kažem ti, taj ko ti se javi ljubazno će da te sasluša i na tome će se i završiti.
Jedino rešenje je da ga prijaviš policiji mada nisam siguran da će i oni reagovati jer nije bilo incidenta.
Nažalost tako je na Balkanu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2707 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2020 - 10:47 AM

Па није. ГСП носи одговорност. А нисам их звао, контактирао их преко сајта. Не дају никакву мејл адресу, а порука може само до 300 знакова, али снимак ионако све говори. Можда буде неки људски ПР одговор, а можда и ништа. Можда и полиција буде баш у том фазону. Ипак, мислим да треба обавезно пријављивати, јер је управо скретање пажње (уз протесте) оно што мења ствари. Ако они имају једну пријаву годишње, па још без повређених и полиције, онда ће стварно да их буде баш брига. Али, ако свакодневно добију по 10 пријава то је већ друга прича.

 

А возач неће ни помислити да би могао у затвор (код нац вероватно и не може). Потрешће га само кад му кажеш да са пријавом насилничке вожње неће моћи да оде за шест месеци у Немачку да вози бус, како је планирао.


  • 0

#2708 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 September 2020 - 11:36 AM

Да би људе лакше могао да угњетаваш, потребно је да им даш неколико вентила као илузију слободе. Овде, али и у многим другим земљама света (изузев оних уређених) неки од тих вентила су овакво стање у саобраћају, у несметаном загађивању природне средине (остављање отпада свуда), и још много сличних. Човек/људи тако, иако притиснут са свих страна, има вентил који му омогућава да не прсне тако да буде опасан по систем.



Slazem se ja sa tobom i verovatno si u pravu, samo sto u tom slucaju generalno kao nacija trazimo izduvne ventile na totalno pogresnim mestima.

Izduvni ventil i ono sto nas smiruje bi trebalo da je nasa porodica, hobi i rekreativan sport, a ne kafana, zadruga i bahata i nasilnicka voznja.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2709 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2020 - 01:02 PM

Па није. ГСП носи одговорност. А нисам их звао, контактирао их преко сајта. Не дају никакву мејл адресу, а порука може само до 300 знакова, али снимак ионако све говори. Можда буде неки људски ПР одговор, а можда и ништа. Можда и полиција буде баш у том фазону. Ипак, мислим да треба обавезно пријављивати, јер је управо скретање пажње (уз протесте) оно што мења ствари. Ако они имају једну пријаву годишње, па још без повређених и полиције, онда ће стварно да их буде баш брига. Али, ако свакодневно добију по 10 пријава то је већ друга прича.
 
А возач неће ни помислити да би могао у затвор (код нац вероватно и не може). Потрешће га само кад му кажеш да са пријавом насилничке вожње неће моћи да оде за шест месеци у Немачку да вози бус, како је планирао.


Iskuliraj jer ćeš tako najviše živaca sačuvati.
Što se tiče odgovornosti nas strogo kažnjavaju nepristojan odnos prema putnicima, oštećenje inventara firme i slično.
Incidentne situacije prepustili su sudstvu i policiji jer to i jeste njihov posao.
Možda nešto možeš i da postigneš ali moraš da odeš direktno u pogon kod šefa saobraćaja ili referenta za bezbednost ako te ne mrzi da se zajebavaš sa time.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2710 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 15 September 2020 - 02:07 PM

Pa imaš svojih pola metra... :D
  • 0

#2711 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2020 - 02:44 PM

То му дође као признање да ми и јесте оставио био само пола метра. Корман ми је 68 цм.


  • 0

#2712 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 15 September 2020 - 02:52 PM

Da, može to da bude upravo priznanje.
  • 0

#2713 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Postavljeno 15 September 2020 - 04:18 PM

Koji qrac čitah jutros ovo. Nisam mislio da se javljam, ali posle malopređašnjeg slučaja hoću. Biće dugo pisanje, pa ko hoće nek čita.

Već sam pričao da se oguglalo na sečenja i prolaske uz sam dres, ali danas ne bi svejedno. Ja i kolega, šleper na magistrali uz nas, centimetri nas dele, posle nekog vremena i autobus. Voziš i hebeš sve živo, Bogu hvala, na točkovima. 

Idemo dalje. Ja napred, stiže me bus, auti u susret, ma on hoće da prođe. Ivičnjak sa desne strane, ne mogu da motam, udariću pedalom, sabija me i padam. Srećom na ruke, on ode. Znamo da se okreće na nekih 2,5 km, moramo se sresti. 

Stižemo ga na okretnici, skrećemo prema njemu. kako nas je video, pali bus, daje gas i prema nama. Mašemo i bežimo da nas ne zgazi, on odlazi. Znači zna šta je uradio. 

Tu prelomim, setim se jutros šta pročitah ovde, okrenem policiju i prijavim. Zvaće vas policajac kad dođe u stanicu da date izjavu, čekajte. Čekam.

Da se samo izvinuo. Da je mahnuo rukom idiot.

O ponašanju velikog broja bahatih i bezobraznih vozača motornih vozila u Užicu, nije vredno pričati. Bagra.

Moram i ovo da napišem, slučaj od pre 10 dana. Vozim, u susret nekoliko auta, kreće lik u preticanje četri auta. Vidim da nije za zajebavanje, hoće me odneti. Idem maksimalno desno, nalećem na pokidan i oštećen asfalt, probam da se iščupam, ulećem u rupe nastale od parkiranih kamiona i let. Padam na laktove i kolena, oguljen, srećom bez lomova. 

Pad ko pad, ko ga hebe, važno da mogu dalje, 35 km od kuće, ali teško kad to vidi bar 10 vozača i nijedan ne staje. 

Otišlo je sve u p.m.

Dosta je. 


  • 2

#2714 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Postavljeno 15 September 2020 - 05:42 PM

Idoh da dam izjavu. Pita policajac šta ja hoću. Znam da od toga nema vajde, pravim ti posao, ako možeš samo da ga nađeš i opomeneš, kažem ja njemu. Ili baci taj papir, radi kako hoćeš. 

Ostalo je da ga opomene.

Da mogu neke sankcije pa da se nauči pameti, ovako sviranje ...


  • 1

#2715 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2020 - 07:23 PM

Mogu sankcije. Na licu mesta.


  • 0

#2716 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 16 September 2020 - 09:17 AM

Nazalost, zbog slicnih situacija sam primoran da vozim skoro sredinom svoje trake, ukoliko vidim da neko hoce da me pretekne a nema prostora. Bolje da im tako dam do znanja da ne moze, nego da budem fin i da se sabijam uz samu ivicu i pokazem im da mogu da projure. 


  • 3

#2717 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 16 September 2020 - 09:32 AM

Tako i ja radim van grada, nije po propisu ali cuva glavu. U ogromnoj vecini slucajeva odustanu od preticanja. Naravno ima onih koji ce krenuti pa da i tenk stoji na sredini trake. Ali na njih uvek moras biti spreman kako god da vozis. 


  • 2
.

#2718 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 September 2020 - 12:45 PM

Ja sam sto puta u sebi rekao da cu tako voziti,jednostavno,ne mogu,neko je rodjen da se drzi propisa,a mi biciklisti svoga jednog metra,malo vrdam u tom okviru,ali jednostavno automatski se sklanjam,ne zato sto se bojim,nego jednostavno kao vozacu automobila ,ne volim kada mi biciklisti bez nekog razloga preprece put. Samo kada bi se ovaj narod naucio da smanji brzinu kada obilazi bicikliste,pa makar  ulazio i u makaze,moze i blizu da bude,to se ne moze izbeci,ali biti toliko bezobziran ne oduzeti gas prilikom takve radnje je vise nego bezobrazluk,i povezan je sa mentalitetom naroda.


  • 0

#2719 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 September 2020 - 04:53 PM

Данас поподне био на Ади (Циганлији). Кренем кући, пешачком стазом. Као и обично, гомилетина бициклиста вози ту, унутрашњим кругом, иако је забрањено. Већина барем вози лагано. Но, један лик (можда 30 год, стварно нисам обратио пажњу) се баш нешто залетео. Као да вози неки свој тренинг. Ту где не сме. Пролете поред мене и чујем одједном како неко виче: "Шта то радиш, будало?!" Окрененм се, он стао и урла бесан на три девојке, узраста око 16-17 година. Издра се и настави. Питам ја девојке шта је било, а једна каже: "Другарица се саплела, па смо се некако помериле". Еј! Њих три пешаче пешачком стазом, дебил јурца на бициклу иако му је забрањено, оне се само саплету, а он уместо да се извињава и да слети у траву ако треба, стаје и урла на њих!

 

Рекох им да обавезно зову обезбеђење за такве и да се не плаше силеџија. Наравно, обезбеђења и полиције никад нигде на Ади.


  • 0

#2720 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 September 2020 - 05:55 PM

Samo kada bi se ovaj narod naucio da smanji brzinu kada obilazi bicikliste,pa makar  ulazio i u makaze,moze i blizu da bude,to se ne moze izbeci,ali biti toliko bezobziran ne oduzeti gas prilikom takve radnje je vise nego bezobrazluk,i povezan je sa mentalitetom naroda.


Naučiće se kad budu prštale Evropske kazne. Znači minimum 200e. Dotle će biti ovako, možda se vremenom stanje malo poboljša ali sve će to biti slabo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika