Jump to content


Fotografije

MTB Fruskogorski Maraton 2010


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
496 odgovora na ovu temu

#81 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 22 January 2010 - 06:54 PM

Da li postoji neki sajt posvećen biciklističkom Fruškogorskom maratonu? Našao sam ovo:
http://www.fruskagor...ski_maraton.htm
ali tu se spominje uglavnom pešačenje...

Zapravo, najviše me interesuju neki osnovni podaci: dužina, mapa, visinski profil. Pregledao sam prošlogodišnju temu (koja je, usput budi rečeno, prošle godine otvorena 03.05.; a ove godine 5 meseci ranije :D - ako i posećenost bude u skladu sa tim... ;) ), ali nisam našao ništa od podataka, a ponajmanje neku mapu.

Bilo bi lepo ako neko ima da okači; a onda i uprava može da to ubaci u prvi post ove teme, da bude pregledno i za novajlije ;)

Edit:
http://api.ning.com/... ... nstaze.gif
Ili ako nema bolje, može li neko na ovoj "mapi" da kaže šta je mali, srednji i veliki maraton? (nabrojano je 12 različitih staza)


Edit2:
Evo ga veliki, dajte još mali i srednji :)
http://www.stazeibog... ... b-maraton/
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#82 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 January 2010 - 07:05 PM

Imas mape u propozicijama za prthodne godine. Pogledaj stranicu takmicenja :)
  • 0

#83 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 January 2010 - 07:27 PM

Staza radosti i zadovoljstva...ako nista drugo. n2:smiley_bike n2:a1513 n2:Cm-smiley n2:cakesmileyn n2:redbull :mrgreen:
  • 0

#84 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 22 January 2010 - 07:30 PM

Imas mape u propozicijama za prthodne godine. Pogledaj stranicu takmicenja :)

Am I stupid, or something? :|

Ubih se tražeći i nigde ne mogu da nađem; ni u temi na forumu, ni na sajtu pod takmičenja. Na sajtu piše:
"Propozicije:
vise informacija na sajtu http://www.mtbfanatic.com"
http://www.cikloberz...show.php?id=154

Ajd neko sa boljim očima da okači link :D


Stole, legendo, tu smo i u trci za medalju :D :D :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#85 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 January 2010 - 08:02 PM

http://www.cikloberz..._show.php?id=78 :wink:
  • 0

#86 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 22 January 2010 - 08:56 PM

http://www.cikloberz..._show.php?id=78 :wink:



Tu ti je na dnu stranice. Ima samo 3 staze koje se voze za MTB maraton - ti si gledao ovaj planinarski. Ovde nema radosti i zadovoljstva, samo muke i patnje, he he :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#87 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 January 2010 - 04:45 AM

Biće (deo) sajt(a) koji će biti posvećen MTB fruškogorskom maratonu.


samo mi dajte malo vremena da ga završim...
  • 0

#88 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 23 January 2010 - 12:48 PM

http://www.cikloberz..._show.php?id=78 :wink:


#-o :D
Ja sam gledao samo u 2009., ne i ranije :)
Hvala puno, ovo me je interesovalo :D

p.s. Stole, ništa ne brini, docrtaću i našu stazu radosti i zadovoljstva :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#89 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 January 2010 - 12:55 PM

Stole, legendo, tu smo i u trci za medalju :D :D :D


Ako nas ne potuce konkurencija '95 i mladje. :mrgreen:


p.s. Stole, ništa ne brini, docrtaću i našu stazu radosti i zadovoljstva :D


Ne bi skodilo. :D n2:thumbsup n2:a1513
  • 0

#90 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 28 March 2010 - 07:32 AM

Juče sam probio led i odvozao stazu malog fruškogorskog maratona i imao sam šta da vidim. Ljudi, kakvo je stanje trenutno ovde nema maratona! Osim ako je nekom zadovoljstvo da pet kilometara gura bicikl kroz blato i zaobilazi hrpe posečenog drveta, ali ja nekako nisam zbog toga zavoleo ovu stazu...

Ovakvo je stanje na potezu od Grgetega ka TV-tornju. Kao što vidite, maratonska staza je postala odlagalište za drva:

Postavljena slika

Da, i ovo je na sred staze, na jednom mestu kako sam se provlačio, neke grane su mi zakačile onu polugu za oslobađanje točka, i ceo točak sam jednostavno ostavio za sobom! A pumpu koju sam tu negde ostavio, da ne spominjem.

Postavljena slika

Ovde mi se kajš od mobilnog upleo, ali vredelo je postaviti sliku da vidite kako izgleda dobar deo ovog poteza koji sam spomenuo, a stanje nije mnogo bolje pre i posle Astala, pre i posle onog drveta u čistini, nakon prvog uspona sa Glavice, pa posle, na onom "brzom spustu", koji više nije tako brz, pa i tamo van šume kad se izađe u njive. Možda će se sve ovo osušiti, ali ostaće ovako, i onda čik vozi po tome. Već ima takvih delova maratona od ranije koji su se skamenili sa tim ogromnim kolotrazima od traktora tako da se jedva voze (uspon od Jazaka na velikom maratonu, npr.)

Postavljena slika

Samo da podsetim da je ovako definisan nacionalni park (prema Vikipediji) - "A national park is a reserve of natural or semi-natural land, declared or owned by a government, set aside for human recreation and enjoyment, animal and environmental protection". Na Fruškoj gori izgleda da odavno važe neki drugi prioriteti. Ali pretpostavljam da kod nas biciklista vlada ista apatija kao i svuda, i da ćemo i ovo pustiti da prođe. Samo nemojmo se onda žaliti kad se FG maraton 2020 bude vozio po brdovitom betonskom naselju, iz čisto istorijskih razloga poznatom kao "Fruška gora".
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#91 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 March 2010 - 08:20 AM

isto rade i na stražilovu.... :x užas, a najžalosnije je da postoji zakon koji zabranjuje sve to, ne znam kako se niko iz nadležnih organa nije setio da prijavi to, ili štagod da uradi protiv ovakvog uništavanja nacionalnog parka! Jer da, treba da se seče staro i bolesno drveće, ALI to treba da se radi selektivno, i umesto starih da se posadi novo, tako se radi u normalnim zemljama.... :(
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#92 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 28 March 2010 - 11:15 AM

isto rade i na stražilovu.... :x užas, a najžalosnije je da postoji zakon koji zabranjuje sve to, ne znam kako se niko iz nadležnih organa nije setio da prijavi to, ili štagod da uradi protiv ovakvog uništavanja nacionalnog parka! Jer da, treba da se seče staro i bolesno drveće, ALI to treba da se radi selektivno, i umesto starih da se posadi novo, tako se radi u normalnim zemljama.... :(


Da, zaboravih da spomenem i Stražilovo... Što se tiče potrebe za tim "čišćenjem" šume od popadalih debala i starog/bolesnog drveća ("sanitarna seča"), nikad to meni nije bilo jasno, kako to da je šuma opstajala od praistorije bez te čovekove intervencije?! Trula debla su deo ekosistema, stanište mnogih organizama neophodnih za životni ciklus šume, i deo su biomase šume (i tu treba da ostanu, a ne da nekome služe za ogrev u selu/gradu). Nisam stručnjak, ali ne vidim koja je tu uloga čovek sa motornom testerom i traktorom.

Nešto već jednom mora da se uradi. Nikako da shvatimo da čak i u Srbiji pritisak javnosti MOŽE nešto da promeni jer je političarima stalo da ugađaju narodu, kao i svuda. Pritisak bi mogao u svakom slučaju da se vrši na Ministarstvo za životnu sredinu, kao što se sa delimičnim uspeho radilo sa Ledinačkim jezerom. Onda, zašto se planinarska društva ne oglašavaju? Oni možda najviše koriste Frušku goru u njene prave svrhe, da li samo nemo prolaze pored svega ovoga? Nemam direktnog kontakt sa njima pa ne znam, ali imaju solidan broj članova, i mogu da budu neki faktor. Tu su i Izvršno veće i njeni nadležni sekretarijati - koliko sam čuo Vojvodina treba da preuzme upravljanje Fruškom gorom u neko skorije vreme (možda upravo neko koristi taj vakum da bi harao šumom). Možda će tamo neko imati više razumevanja za vrednost FG kao nacionalni park, a ne kao besplatno skladište drva.

Trebalo bi da udružimo snage pa da otpočnemo neku kampanju. U maju će nekoliko hiljada ljudi prodefilovati tim stazama, to bi bila idealno prilika da se skrene pažnja velikog broja ljudi na ovu problematiku. Dokle god se niko ne buni naravno da će da rade šta hoće. Ja hronično patim od nedostatka vremena za ovakve stvari, ali sam voljan da se uključim u neku akciju, ali neko mora da bude pokretač svega toga, neće se desiti samo od sebe... A ako se ne uradi ništa, onda bolje svih da se bacimo na drumski biciklizam i da se oprostimo od šume.
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#93 Voja

Voja
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 28 March 2010 - 11:32 AM

Ovoga smo se godinama plašili, iako je bilo očigledno da stanje šume iznad Grgetega nezadrživo hrli ka ovom užasu.

Taj potez kada se izađe, na nažalost, sada već "čistinu", ionako sam zvao "Drvara", još od 2001 kada sam vozio svoj prvi FGM, a ljudi iz metalnog vagona na točkovima u šumi (tada mišljah- ma seku samo koliko im treba) mi prvi put mahnuli u pozdrav.

Od tada je taj deo postajao najtužnija golet (godinama ne gledam ulevo kad izađem gore), voljom nezajažljivih i bahatih.

Pridružujem se svakoj akciji za dizanje glasa protiv ovog sr...
  • 0

#94 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2010 - 07:35 PM

Hmmmmm....ovim tempom ce Kosutnjak a pogotovu Avala izgledati kao PRASUME AMAZONA u poredjenju sa FG....uzasno je to sto se tamo radi, ovi nasi nisu toliko radikalni, stavise, kada neko drvo prepreci stazu ovde, malte ne biva pusteno da samo istruli...vise puta sam hteo sam da od kuce ponesem testeru pa da rascistim staze...
Izgleda da je FG odavno prestala da bude nacionalni park, vec izvor ogreva, plakara, stolova, polica...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#95 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 29 March 2010 - 12:57 PM

Lose mi bude od takve "brige" o prirodnom bogatstvu :(
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#96 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 March 2010 - 04:35 PM

Napisao sam mail sa pitanjem NP "Fruška Gora" i nisam još dobio odgovor. Prethodno sam pisao i JP Vojvodina Šume, ali su me uputili na gorepomenuti NP. Niko mi ništa ne odgovara.

Trebali bi smo se naći svo zajedno, pa da im lepo pokucamo na adresu:

Змајев трг 1
21208 Сремска Каменица, Србија
Тел 01: +381 21 463 666
Тел 02: +381 21 463 667
Тел 03: +381 21 463 824
Тел 04: +381 21 462 662

Važno da imaju 4 broja telefona...
  • 0

#97 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 29 March 2010 - 05:35 PM

Pozdravljam svaki pokušaj da se na nekog vrši pritisak. Mogao bi Fanatik kao klub tu da se angažuje, kao orgnaizator jedne važne sportske manifestacije na FG koja je direktno ugrožena ovim što se dešava u šumi. Mada je tu potrebna smislena akcija - par pojedinaca će slabo šta postići. Mogli bi malo da se nađemo neformalno i vidimo šta bi moglo da se uradi, pogotovo pred ovogodišnji maraton - to bi bila prilika da se dobije jedna propagandna bitka ako ne rat.

Napisao sam mail sa pitanjem NP "Fruška Gora" i nisam još dobio odgovor. Prethodno sam pisao i JP Vojvodina Šume, ali su me uputili na gorepomenuti NP. Niko mi ništa ne odgovara.

Trebali bi smo se naći svo zajedno, pa da im lepo pokucamo na adresu:

Змајев трг 1
21208 Сремска Каменица, Србија
Тел 01: +381 21 463 666
Тел 02: +381 21 463 667
Тел 03: +381 21 463 824
Тел 04: +381 21 462 662

Važno da imaju 4 broja telefona...


  • 0
Move along now, nothing to see here...

#98 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 March 2010 - 06:26 PM

Planinarsko društvo Železničar pre nas organizuje pešački fruškogorski maraton na kom prisustvuje približno 20x više učesnika (lupio sam, možda i mnogo više), pa će se valjda oni više potruditi oko toga. Ja lično nemam nekada dovoljno vremena ni za trening.
  • 0

#99 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 March 2010 - 06:58 PM

Ej, ako ja mogu da iskamčim TV za petnaest biciklista koji će da voze jedno popodne, možete valjda i vi (bićete brojniji, majkumu) da dovučete TV ekipu na Frušku?

Ili je sve to sistem dobro mojoj glavi tu gde je pa se svi iz medija prave ludi?
  • 0

#100 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 March 2010 - 07:13 PM

Ako se ne varam, imamo ovde na forumu nekoga ko ima veze sa nekom televizijom ;)
Ne mora da se javi, ali možda može da pomogne na neki način. Ako treba pomoćiću i ja nešto, samo da se dogovorimo da se uklopim sa vremenom i obavezama...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika