Jump to content


Fotografije

MTB Fruskogorski Maraton 2010


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
496 odgovora na ovu temu

#481 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 May 2010 - 02:32 PM

http://www.mtbfanatic.com
This web page is not available.


serverska soba neobee.net-a je sinoc imala bliski susret sa gromom... trenutno ne rade jos nekoliko domena koji su hostovani tamo (izmedju ostalih i http://www.ris-cycling.com/)...

potvrđujem. ja se upravo telefoniram sa tehničkom podrškom .....
  • 0

#482 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 29 May 2010 - 08:39 PM

Ja ne moram da nosim roze da bih dokazao svoju muškost!

Al' što jes' jes', nisu lepe boje maratonskih majca, verujte mojoj ženi kad kaže, ako vam ja nisam merodavan :)

Već vas vidim kako se gurate da dobijete majicu =P~
Postavljena slika
:lol:


  • 0
Move along now, nothing to see here...

#483 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2010 - 12:56 PM

Majica je super! A ukusi su različiti. :wink:

Inače, nikada mi neće biti jasno zašto je čovek uopšte napravio tu podelu boja na "muške" i "ženske"!? :roll:
  • 0

#484 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 01:29 PM

Majica je super! A ukusi su različiti. :wink:

Inače, nikada mi neće biti jasno zašto je čovek uopšte napravio tu podelu boja na "muške" i "ženske"!? :roll:


Stvarno ne znam, roze baš može da bude „mačo” boja:

Postavljena slika
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#485 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2010 - 10:53 AM

Stvarno ne znam, roze baš može da bude „mačo” boja:


Pa koliko znam, dosta njih nosi roze kosulje, a ne verujem da su zbog toga manje muskarci. Osim toga, plava boja jako lepo stoji i devojkama. Zar onda nije besmislena ta podela!? :wink:

Anyway, odlutali smo od teme... Sorry! #-o
  • 0

#486 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 03 June 2010 - 09:09 PM

Evo da se vratimo na temu !
Ma ja bih da podijelim svoje iskustvo na velikom maratonu, zapravo u jednu ruku razocarenje.
1. Prvo je jer sam bio malo zalutao :D Zapravo mislim da nije bilo do mene , vec do obiljezavanja staze. Sad, ne znam tacna imena mjesta, izvinite, ali oni koji su vozili ce mozda razumjeti, radi se o mjestu nakon one kontrolne tocke (kod nekog manastira-crkve-gdje je bilo odvajanje za srednji cini mi se), e sad kad se prodje manastir i ona staza uz potok, i popne na vrh, izaslo se na makadam i trebalo skrenuti ostro desno i nakon 30m se predje asfalt i ulazi u sumu. E tu sam ja i jos dvojica, prosli ravno na taj makadam,i odvezli uzaludnih (10ak km) jer nije bilo ama bas nikakve markacije, pa je bilo logicno. Tako da mislim da je s obzirom na skracivanje staze u zadnji cas, koje nije bilo obiljezeno na karti ljudima koji ne poznaju FG bio veliki hendikep. Ali ok, pripisimo to mojoj gresci i neiskustvu.
Slijedi interesantnije desavanje
2. Na KT, mislim da se zove Crveni Cot,nakon USPONA se izlazi na asfalt gdje mene i jos dvojicu momaka docekuju momak i cura u crvenom reno 4, i kazu: "staza je skracena bla bla, vi morati ici desno za manasti Beocin"....nakon cini mi se 5-6 km stizu nas autom i kaze..."e jbg, krivo sam vam rekao, sad je dosao neki covjek( mislim onaj stariji gospodin) i pricao sam s njim i rekao nam da sam vas krivo poslao, ne trebate tuda.. :evil: " .....nakon mnogo samokontrole pitamo ga gdje treba a on kaze da nema pojma vise kaze nista nezna :evil: Pokupio je treceg decka koji se vec bio dosta smrzao i odvezao autom, a ja i drug nastavljamo kako nas je na kraju uputio asfaltom u beocin-kamenicu-planinarski dom....

Uglavnom, nije ovo kritika, vec iskustvo, i ni jednog momenta nisam pozalio sto sam dosao na FG , i sto se tice sporta to je bio jedan od najbolje provedenih dana u mom zivotu, kojeg cu sigurno pamtiti,jer sam dao od sebe maksimum, ne zbog rezultata, vec samo da udjem u klub onih koji su odvezli famozni veliki i to po onakvim uslovima,ali mi je krivo, sto sam nakon 6 sati po noci za volanom , sjeo na bike i krenuo na veliki maraton,zavrsio,sjeo u auto i 6 sati vozio kuci, drugi dan se probudio i shvatio da zapravo nisam odvezao sto sam planirao,ali krivicom organizatora !
Sorry na ovolikom postu !
  • 0

#487 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 June 2010 - 10:33 PM

Hm... verovatno misliš na manastir Jazak!? Ali, raskršće koje spominješ je na mapi (koju su svi takmičari dobili prilikom prijavljivanja) bilo lepo označeno, sa uzvičnikom u žutom kružiću, kao skretanje na koje treba naročito obratiti pažnju. Naravno da niko nije nosio mapu sa sobom i gledao kuda treba da vozi, ali ... dobro si rekao, sve je to samo jedno bogato iskustvo. Svaka čast za vožnju! Doćićeš opet, zar ne!? :wink:
  • 0

#488 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 04 June 2010 - 06:16 AM

Šteta... Verujem da je bilo lako promašiti neke od oznaka po tom vremenu, kojih ionako nije bilo kao obično. Na konkretnom mestu (to je kod Pinkijevog spomenika) gotovo sam siguran da je trajna oznaka ofarbana na putu i pokazuje u šumu (skoro sam tuda prolazio), ali koliko se to videlo po onom blatu i kiši to je drugo...

Ono što znam je da na maratonima nikad nisam video bilo koga da konsultuje tu mapu, lepa je to ideja, ali u praksi to je ipak trka i ko će sad da vadi mapu na svakoj raskrsnici! Plus, ti uvek MISLIŠ da dobro ideš, sve dok se ne ispostavi da ne ideš :)

Ništa, iskustvo je bitno, a kad su dobri uslovi, i staza bude kudikamo bolje označena. Pazi kad prve godine kad sam vozio Veliki čak ni JA se nisam izgubio (a ja sam poseban talenat za to! :D). Dođi nam opet, u svakom slučaju, daće Bog, biće sunce, suvo, i skroz druga priča!
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#489 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 June 2010 - 06:56 AM

@bomber
u pitanju je izvesni sudija koji je bio obavezan da mnogo toga uradi kako treba pošto je plaćen za to da radi, a pokazao se u najgorem svetlu u više navrata:
- takmičar dolazi da se potpisuje a on zadržava takmičara, jer (možeš misliti) priča telefonom
- kada su svi takmičari velikog maratona prošli tu tačku on je došao po pare i otišao kući, umesto da učestvuje u sastavljanju rezultata. Zahvaljujući njemu su rezultati (i proglašenje) kasnili najmanje sat vremena
- i sada ovaj tvoj slučaj.

Neće više suditi na trci koju ja organizujem, sve da je poslednji sudija na svetu. Više puta je pravio greške, ali je sada prevršilo.

Ja ti se izvinjavam u ime cele organizacije i obećavam da će sledeće godine ovo sve izgledati kao ružan san.
  • 0

#490 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 04 June 2010 - 07:58 AM

Da svjestan sam da sam trebao obratiti paznju na kartu, tj , mogao sam, i po onim uslovima, jer je bila lijepo pricvrscena na korman, ali eto, to je bila pouka za u buduce, za mene i za druge koji dodju prvi put ! Ja to ovaj put nisam radio, jer sam smatrao nepotrebnim, jer je staza na pocetku bila savrseno obiljezena, a i zbog naknadnog skracivanja rute, nama koji ne poznajemo FG mapa je bila skoro nekorisna :)
Sto se tice uslova, meni su odgovarali, jer mislim da momci (i djevojke :) ) koji su spremni , na suvom mogu napraviti mnogo vecu razliku u vremenu nego po onakvim uslovima, nego mi rekreativci koji imamo vise tehnike nego snage, tako sto se tice mene, ne bih se zalio da se ponovi vrijeme i iduce godine :mrgreen: , jer ja sam i dosao na FG nakon sto sam procitao clanak nekih momaka iz HR, jer su vozili neke godine sa slicnim uslovima i opisali FG maraton kao golgotu i prezivljavanje a ne trku ;) sto me je i privuklo
Dakle , jos jednom ,sto se tice mene, maraton cu pamtiti kao najdraze MTB iskustvo, i saznanje da nije bilo doticnih scena, mogao sam se plasirati i mnogo bolje, ce biti motivacija da se jos bolje pripremim za iduci put, jer cu doci sigurno !
I jos jedan predlog...jako mi se svidja ona recenica na Fanatic-u..."maraton se odrzava bez obzira na vremenske uslove".....pa neka tako bude i sa stazom , pa ko prodje selekciju FG prodje :)
  • 0

#491 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 04 June 2010 - 08:18 AM

p.s. da ne bude da je ovo samo moja prica....mogu je potvrditi startni brojevi 7(ja), 8(drug) i jedan decko, cini mi se iz zrenjanina, (on se "zaboravio" iskljuciti za srednji), ali ima njegov potpis na toj kontrolnoj tacki, jedini veliki broj :)
Ali da predjemo na veselije teme....mene zivo interesuje koje su gume radile dobro u onim uslovima, sta preporucuju ovi koji su vozili ? Ja sam imao Michelin XC All Terrain, nije bio los,ali sigurno ima bolje. Da znam za drugi put :D
  • 0

#492 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 June 2010 - 08:51 AM

Ali da predjemo na veselije teme....mene zivo interesuje koje su gume radile dobro u onim uslovima, sta preporucuju ovi koji su vozili ?


pricalo se o tome (isto se zapitao i markowe) u viewtopic.php?f=11&t=1007&st=0&sk=t&sd=a&start=150, pogledaj od stranice 11 pa nadalje
  • 0
--

#493 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 December 2010 - 08:27 PM

Da ne otvaram novu temu. Trazim malu pomoc. Ako neko moze da nadje onaj divan tekst onih hrvata koji su bili na maraton pre noliko godina kada je bilo mnogo blata i kada je covek napisao da nije ocekivao da takvo "brdence" moze da bude surova planina. Ako neko zna link za tekst neka postavi
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#494 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 04 December 2010 - 09:37 PM

Ariote, MISLIM da mislis na tekst koji je spomenut ovde (viewtopic.php?f=7&t=1974&st=0&sk=t&sd=a&start=120#p28098) ali nazalost taj sajt vise ne postoji. Nema ga ni u Wayback Machine (proverio ja). A mozda i ne mislis na taj tekst, nego neki jos raniji? Ovo je momak iz BiH od pre dve godine koji se izgubio pa preko 8 sati vozio Veliki maraton (ha, ja ga ne vozim puno bolje od toa i kad se NE izgubim!)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#495 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Postavljeno 04 December 2010 - 09:45 PM

ovo je to
http://strsljen.org/... ... iew&id=197

mada čovek reče da će se vratiti opet da vozi, ali nije :oops:


mark kako je, jel se spremas vec je najavljeno :D
  • 0

#496 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 December 2010 - 09:53 PM

Hvala Milane.... to je to. Hvala u Marku
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#497 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 04 December 2010 - 10:08 PM

ovo je to
http://strsljen.org/... ... iew&id=197

mada čovek reče da će se vratiti opet da vozi, ali nije :oops:


mark kako je, jel se spremas vec je najavljeno :D


Aa, to je taj tekst, bravo. Ipak nije bio onaj, mada je bio slican po opisu :)

Milane, evo, dobro, malo kaskam sa pocetkom treninga ali tempiram da špiciram u maju :) Na Maraton misliš, ili nešto drugo? Jedino što nemam pojma da li ću opšte biti u zemlji sledeće proleće, ali o tom po tom, spremam se kao da ću biti...

Ti?
  • 0
Move along now, nothing to see here...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika