Jump to content


Fotografije

Trenazer


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#121 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 30 November 2011 - 09:12 PM


  • 0

#122 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 30 November 2011 - 10:20 PM

razvrtim... i eto mene u lokvi znoja :mrgreen:

Aha-ha #-o
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#123 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 10:23 PM

na to možda čak može da se nakači neki velik potrošač...
To bih ja prvi kod kuće napravio :)


A devojke/žene bi zapravo bodrile svoje dragane da što više vrte pedale :lol:

@Gaja - svakako da je poenta da se ima neki otpor; ja bih samo da se zaštitim od situacije da uzmem trenažer i da se ispostavi da je otpor iznenađujuće mali i da mi i ne koristi naročito. Trenažeri se u opisima razlikuju po boji, dizajnu i težini zamajca, a na ovoj temi pokušavam da saznam koliko mi znače te odlike ili da jednostavno uzmem bilo koji. Neko veće iznenađenje će me koštati ili vremena&truda ili love.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#124 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 November 2011 - 10:43 PM

ja bih samo da se zaštitim od situacije da uzmem trenažer i da se ispostavi da je otpor iznenađujuće mali i da mi i ne koristi naročito.

Otpor ne regulišeš samo na trenažeru, nego i na menjaču... A i ne ličiš baš na Čaka Norisa... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#125 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 10:54 PM

Srđoni, Srđoni.. Kako si ti sad nadrljao :))))
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#126 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 11:12 PM

A zasto? Kontam da nisi pustila bradu i brkove pa da licis na pomenutog baju :D
  • 0
Postavljena slika

#127 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 11:15 PM

Pa 'si čuo š'a mi je rek'o, a? Nisam baš tako jaka, a? Dobro, dobro :)
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#128 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 December 2011 - 12:15 AM

Srđoni, Srđoni.. Kako si ti sad nadrljao :))))

Ups. Ovo će biti - ubi me prejaka... Jelčica :D. Ne sumnjam u tvoju snagu, video sam je na delu!
Al ajd sad ozbiljno: na Tacxovom magnetnom trenažeru imaš 10 stepeni otpora i to kombinuješ sa svojim menjačima. Čisto sumnjam da bi ti sve kombinacije bile preslabe. A premali otpor se javlja onda kada guma ne legme dobro na valjak, nego ga jedva dodiruje. Možda je to bio slučaj sa osobom koju si pominjala...
Uz to, ako pogledaš bilo koji video za trening, videćeš da tu intervala sa baš teškim prenosima i nema puno, i većina treninga se radi sa visokom kadencom...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#129 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 December 2011 - 08:17 AM

ja bih samo da se zaštitim od situacije da uzmem trenažer i da se ispostavi da je otpor iznenađujuće mali i da mi i ne koristi naročito. Trenažeri se u opisima razlikuju po boji, dizajnu i težini zamajca, a na ovoj temi pokušavam da saznam koliko mi znače te odlike ili da jednostavno uzmem bilo koji. Neko veće iznenađenje će me koštati ili vremena&truda ili love.

Voleo bih da ti vidim facu kada zavrtiš bilo koji Tacx ili CycleOps trenažer :D
Kada malo bolje razmislim, svi trenažeri su namešteni da simuliraju vožnju po ravnom. Koliko dugo možeš voziti po ravnom u najvećem prenosu, pretpostavljam da je 44-11?
  • 0

#130 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2011 - 08:37 AM

Faca će verovatno biti: hell yeah :D
Ne znam koliko mogu tako da vozim, nisam isprobavala..
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#131 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 01 December 2011 - 09:58 AM

Smatram da je sve sto je napisano tacno u vezi trenazera stim sto bih dodao da je bitno i pitanje motiva. Ja pripadam onoj grupi ljudi sto nikada nije trcala na onim trakama u teretanama isl. Probao sam Tacxov trenazer 15min, podesio na najvece opterecenje i utisak je bio kao da vozim po ravnom stim sto je bio sitan prenos, dalje se opterecenje postize na menjacu ali opet nedovoljno da se simulira brdo, tek kada sam zaglavio kartoncic kao kocnicu izmedju zamajca i kucista dobio sam efekat brdske voznje tj. opterecenje u rukama i celom telu. Nisam probao da izdignem prednji tocak zbog pravilne ajnzic voznje. To bih preporucio kao i nosac za trenazer sa ovalnim postoljem da moze ceo bicikl da se klati levo desno. Na kraju sam ipak uzeo kvalitetnu opremu za zimu i zbog price o motivu tj. vise volim realnu voznju, ali onima koji ne zele da prave pauze u treningu i ne smeta takva voznja , trenazer je prava stvar!
  • 0

#132 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 01 December 2011 - 01:33 PM

Primera radi, na Elit-ovom magnetnom trenazeru, opterecenje na trecem nivou je kao da u srednje-teskom prenosu penjes Avalu, sto nije bas tako slabo. Taj trenazer ima 5 nivoa opterecenja.
Drugo, nije isto kad stavis bajk na bilo koji trenazer i probas da izvrtis par minuta, tada mozes dobiti utisak da je opterecenje slabo, ali nakon samo pola sata, videces da i drugi nivo opterecenja moze biti jak i naporan.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#133 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 December 2011 - 06:03 PM

Čak i ako se čini da nije teško, treba probati na tom, najjačem prenosu voziti malko duže.
Trenažer nije zamena za brdske vožnje, nego za zagrevanje (warm-up) razvrtavanje (spin-out), kao i lagani trening (spinning).
Ništa od toga ne bi trebalo da traje više od sat do sat i po vremena plafon!

Kao što sam već i napisao, trenažer koristim samo ako se napolju stvorio glečer ili ako je samo hladno kao na nekom :mrgreen: u ređim slučajevima, kada mi je kontinuitet treninga bitan i kada nisam stogao za vreme dana da odradim trening napolju.
  • 0

#134 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2011 - 06:51 PM

Hvala na odgovorima dosad!
Nego, koliko sati otprilike može da traje jedna guma? Recimo da se stavi neka jeftinija, 500-700 din?
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#135 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 01 December 2011 - 08:22 PM

Moze da traje 5min a moze i vecito ako se pravilno koristi.Guma treba da je slik, ucentrirana, jedno 20 posto ispustena i ne sme da ima proklizavanja na valjku. Obicno se koriste original gume za trenazer ili polovne tkzv. djubre gume...http://forum.slowtwi...i?post=2886589;,
http://forums.bicycl...17/m/8511079441
  • 0

#136 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 01 December 2011 - 10:22 PM

Hvala na odgovorima dosad!
Nego, koliko sati otprilike može da traje jedna guma? Recimo da se stavi neka jeftinija, 500-700 din?


a jel se to spremaš za trku!?
Postavljena slika

neki od modela

Postavljena slika
  • 0

MCWkdP0.gif


#137 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 December 2011 - 08:07 AM

za trenažer imam drumski zadnji točak sa nekom praistorijskom Schwalbe gumom 700x21c i koristim je isključivo za trenažer već 3-4-5 godina, ne znam ni sam... guma je blago izduvana da bi bolje prijanjala na osovinu zamajca.
  • 0

#138 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 December 2011 - 09:18 AM

Eno nešto probavam jedan magnetni trenažer i susreo sam se s čudnim problemom - kao da je točak (trekera, 700x35 guma) prevelik; kako god da podesim visinu platforme koja nosi valjak (tj koliko god da je spustim), guma leži i na valjku *i* na platformi. Posle 40 sekundi probne vožnje, to... struganje... mi je pojelo gume za 400 km... uzeo metlicu i očistio s poda komade :shock:

(ako probam da dignem platformu, to toliko uđe u gumu (izduvala se malo, pa može) da ne može da se vozi-okreće bez volovskog upinjanja- a kontakt s platformom i dalje postoji)

Probao sam da prebacim platformu u drugu rupu/položaj, ali tamo joj je položaj takav da nisam ni pomislio da je opteretim bilo čim.

Elem, el' ima nešto što bi trebalo da znam a ne znam, ili postoje geometrije/vrste bicikla koje ne funkcionišu s magnetim trenažerima, ili bi trebalo da stavim drumašku gumu ili kojiveć?
  • 0

#139 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 02 December 2011 - 09:29 AM

Na nekoliko mjesta pročitah preporuke za korišćenje guma, namjenjenih za trenažere, i to, baš iz razloga velikog trošenja običnih...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#140 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 02 December 2011 - 09:33 AM

Aj da i ja prenesem svoja iskustva, vozio sam preko zime 2 sezone Tacx speedmatic trenazer...Taj ko kaze da je otpor premali ocigledno da nije ni probao i ne zna o cemu prica...Imao je 10 stepena opterecenja, plus sto kazu ljudi iz prethodnih postova kada se prebaci na veliku sajbnu ( drumas u pitanju) necu ni da pricam o prenosima 52- 11 ili 12 pozadi...
To ne mozes ni da okrenes a kamoli da imas kadencu u tim stepenima kad ti je opterecenje na 9 ili 10...
Prodao sam ga zbog prevelike buke koju pravi, dosta je bucan pri velikoj kadenci, kome ne smeta super je inace...
A ovi sto pricaju da im je slab otpor...Jel moze ovako da se kladimo... Ko od vas koji ste tvrdili da je otpor slab izvrti sat i po na Tacx satori trenazeru sa kadencom preko 90 uz stepen opterecenja 10 i prenos 53-11, dobije trenazer na poklon...
Ako ne uspe, da onda plati 100 evrica...heheh
Poslusajte malo Gamzzija, ne prica on to badava...
  • 0
Passo di Gavia




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika