Jump to content


Fotografije

Trenazer


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#101 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2011 - 09:43 AM

Tako i ja čitnuh sa neta..
Gledala sam i klipove sa tjuba sa mag trenažerima, međutim ne mogu po tome da sudim jer zvuk možda nije realističan i možda postoji variranje u buci koju proizvode različiti modeli, redimo, Tacx-a. Neki komentar/iskustvo na ovo?
Isto, je l' vrti neko mag trenažer u stanu? Ili, još bolje, da li iznad vas neko vrti trenažer? :mrgreen:
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#102 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 November 2011 - 11:22 AM

Voziš uz Bodome i niko neće ni primetiti trenažer...
  • 0

#103 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 27 November 2011 - 11:27 AM

Pazi Jelchice....
Dobra je varijanta sa magnetnim trenažerom da se postigne to ajd nazovi zimsko održavanje kondicije.
Mislim da su ovi modeli i najrentabilniji i ujedno najjisplativiji-ima negde na forumu test ovih modela iz p.bajka, mislim da su to predstavljali ciklo i misaxtr...Oni su generalno prihvatljivi sa bukom, s tim što malo više "zuje" ako voziš velikom šajbnom u auzicu,tj.stojeći kada je najveća brzina točkova. E sad, ako je ispod nas loše odrađen pod izolacijski-tj.služi kao rezonator zvuka, malo hoće ukućanima ispod da se čuje, al ništa strašno :) pozzz
  • 0

#104 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2011 - 02:40 PM

Iskustva sa Tacx Cycle Force ...
Izuzetno stabilan(u kojem god prenosu bio,koliko god ustajao,"cimao se") i kvalitetan trenazer.
Odlicno prihvata vel'ke dvaJesosmice i dvadesetsestice.
Zadnja guma se strahovito brzo trosi(ne znam kakva su iskustva sa gumama namenjenim za trenazere).
Prilicno galami (sve vreme treninga imam osecaj da pricam sa calom :wink: ).
Znojenje je prilicno izrazeno tako da ce te u isto vreme imati i trenazer i fontanu,delimicno sam se resio "fontane" ubacivanjem ventilatora( za zimu kalorifer :D ).
Buka smeta,znojenje smeta ali dosada(je uzasna i nema mira) je mozda glavni razlog prodaje Tacx-a(probao sam sa TV-om al'...pa probao sam).

+ Kvalitetan trening koji nije ovisan o meteo uslovima,kvalitet i pouzdanost samog trenazera,jednostavnost upotrebe,ne zauzima mnogo prostora(moze se i sklopiti)...lepo izgleda u sobi kada dodju komsije.

- Buka,znojenje,trosenje zadnje gume,trosenje sajbni,lanca,kasete(resava se uzimanjem drugog bicikla ali je i to dodatni trosak),smooooor je vrteti u mestu.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#105 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2011 - 02:59 PM

Evo da i ja podelim iskustvo sa trenažerima:
Vožnja valjaka (mislim da su bili neki Tacx) je po meni katastrofalna u stanu, pogotovo ako je soba u kojoj se vozi jako mala, ja sam se za malo razbio k'o zvečka, ali ajde, na sve se treba navići, ali je to najmanje fiksni trenažer za zadnji točak:
vozio sam Tacx upravo taj "vazdušni", nemam pojma koji je model, ali znam da je crvene boje :P
zvuči u najmanju ruku kao industrijski usisivač :D
posle njega sam kupio Gist magnetni (ovaj je bio plav, za promenu) i ako se vozi u velikim prenosima, naravno da bude bučan (ali ni blizu kao onaj vazdušni), ali ovde postoji opcija da se vozi u najsitnijem presnosu gde opet može da se navari opterećenje magnetom (čitaj ručicom) i kada se tako vozi, komotno može neko i da se uspava pored toga
Sada imam kući Cycleops Fluid2. Koristi se kao i svi ostali vazdušni, ali bez one buke, zvuči skoro kao magnetni. Opterećenje mu daje nekakva tečnost u kroz koju prolaze latice elise ili šta je već tamo unutra, nisam ga otvarao. To naravno stvara temperaturu, pa je sa druge strane osovine na koju naleže točak postavljen propeler usmeren tako da hladi suprotnu stranu, baš kao ventilator. I pored svega toga radi fluidno, kao i magnetni.
  • 0

#106 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2011 - 03:18 PM

a znojenje je neminovno uz pedaliranje u zatvorenom.
čeklista za trenažer:
- podloga za ispod trenažera (znoj kaplje) može i neki stari peškir
- peškir za brisanje znoja
- mnogo hladne vode (bar 2 bidona za sat vremena)
- "knjiga za ispod prednjeg točka", ja koristim "zvono" za 25 CD-ova ;)
- pulsmetar sa štopericom
- dobra muzika ili neki materijal za gledanje (nikako gledanje trke!)
- prilika za da se nose stari i ofucani dresovi :mrgreen:
- otvoren prozor; što hladnije napolju - to bolje!

i na kraju, nije preporučljivo više od sat vremena zbog dehidracije
  • 0

#107 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2011 - 05:44 PM

Sa magnetnim trenažerom nije problem sama buka, mada je ima pri većoj kadenci, nego vibracije koje se prenose na pod, i sve se pretvara u tutnjavu. Zato ne verujem da je komšijama ispod i okolo baš prijatno kad se neko razmaše. Najidealnija varijanta bi bila staviti trenažer na zatvorenu terasu (pod uslovom da je zgrada solidno građena, da balkon ne otpadne :D )...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#108 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2011 - 05:58 PM

Najidealnija varijanta bi bila staviti trenažer na zatvorenu terasu (pod uslovom da je zgrada solidno građena, da balkon ne otpadne :D )...

Mozda nesto bolja, ali daleko od idealne.Vibracije se prenose kroz kruto telo ... Mozda ne bi bilo lose naci neku podlogu od deblje gume, ili gustog sundjera (ili sta god drugo) sto bi ublazilo problemNaravno ni to ne resava stvar u potpunosti.Idealni slucaj bi bila kuca u privatnom vlasnistvu, pa cepaj dok te zena ne ubije :D
  • 0
Postavljena slika

#109 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2011 - 06:59 PM

Sa magnetnim trenažerom nije problem sama buka, mada je ima pri većoj kadenci, nego vibracije koje se prenose na pod, i sve se pretvara u tutnjavu. Zato ne verujem da je komšijama ispod i okolo baš prijatno kad se neko razmaše. Najidealnija varijanta bi bila staviti trenažer na zatvorenu terasu (pod uslovom da je zgrada solidno građena, da balkon ne otpadne :D )...

Ovo se može dešavati ako trenažer nema "noge" (nogare ili kako god...) ili ako je podloga neravna.
Jako je bitno da se trenažer postavi na apsolutno ravno, odnosno on ne sme da se klima kada se postavi na podlogu. Postoje i trenažeri sa podešavajućim nogarama a postoje i oni kojima se nogare jako lako zagube :mrgreen:
Svakako je teško naći podlogu za to, mada se može koristiti i ona podloška za vežbanje koja može da se kupi u InterSportu, PlanetBajku i sl. Te sunđeraste podloge upiju dobar deo vibracija, ako se ne može postaviti na savršeno ravno.
Ja lično trenažer postavljam na tepih koji je rasprostrut preko parketa, nije idealna podloga ali imam par mesta koje sam "rezervisao" za trenažer.

Sa druge strane, treba izbegavati trenažer i pratiti prognozu:
Danas je bio predivan dan i proveo sam napolju oko 3h, sutra bi trebalo da je još toplije, pa mi je u planu i sutra da se vozi s' obzirom da bi trebalo da bude i toplije nego danas, što se prognozira i u sredu.

PS. Ja ću koristiti trenažer tek kada bude vejavica i sneg do kolena, ili ako bude ispod -10°C što se dešava sve ređe i ređe ;)
  • 0

#110 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 12:11 PM

A težina zamajca koliko utiče? Ima trenažera sa zamajcima od 1 kg, 2.. Koji pruža jači otpor? I šta je još povezano sa njim?
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#111 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 November 2011 - 03:56 PM

Mislim da je na fiksnim (vazduh, fluid) trenažerima zamajac standardizovan, nešto tipa da se recimo na određenom prenosu sa određenom veličinom točka pri XYZ vati točak vrti nekom brzinom od X obrtaja u minuti, ili približno tim obrtajima...

Sa druge strane nema potrebe zanimati se sa tim, pošto biciklovi danas imaju najmanje 18 brzina, znači najmane 12 različitih prenosa. Neki će uvek odgovarati nekome ;)
  • 0

#112 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 04:21 PM

Ehh.. Pa da, ali ja ne mogu da se gađam od trenažera do trenažera dok ne nađem onaj pravi. Nemam vremenaPostavljena slika :mrgreen:
Evo, recimo, čovek prodaje trenažer jer mu stvara premali otpor (jeste vrlo jak čovek, ali opet..).
Jedine krupne odlike po kojim mogu da razlikujem modele trenažera na tržištu je boja :P i težina zamajca. Pa daj onda ako mogu da vidim unapred o čemu se radi, nemam živaca da se igram i isprobavam. Da ne pominjem što će na trenažer ići "sitni", MTB pogon.
Zato, zamajac od kilo ili dva ili to nema mnogo veze sa rezistencijom?
Edit: koliko čitam, na fluidnom trenažeru se otpor po nekoj krivoj penje sa brzinom, dok kod ostalih tipova mnogo zavisi od konstrukcije trenažera, pa kom opanci Tom i Džeri.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#113 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 04:40 PM

U opstem slucaju tezi zamajac ces teze pokretati i ubrzavati, ali ce ti odrzavanje brzine biti lakse ...
  • 0
Postavljena slika

#114 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 04:45 PM

I to je sve?
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#115 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 30 November 2011 - 05:58 PM

Kom opanci Tom i Geri ! :D I to nije sve (Tv shop) ! :D A šta mislite o plutajućem (plivajućem) zamajacu ?! :D Drenažer !
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#116 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 30 November 2011 - 06:19 PM

Па суштина тренажера је да имаш неки отпор на који ће снага коју генеришеш да се троши. Најпаметније је закачити га на неки електрични генератор - а тај генератор на неки кућни потрошач - нпр. термоакумулациону пећ или бојлер :)
  • 0

#117 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 30 November 2011 - 06:37 PM

- dobra muzika ili neki materijal za gledanje (nikako gledanje trke!)


Sta si mislio pod ovim :?:
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#118 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 30 November 2011 - 06:42 PM

Па суштина тренажера је да имаш неки отпор на који ће снага коју генеришеш да се троши. Најпаметније је закачити га на неки електрични генератор - а тај генератор на неки кућни потрошач - нпр. термоакумулациону пећ или бојлер :)


Bravo Gajo! :D
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#119 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 November 2011 - 08:49 PM

- dobra muzika ili neki materijal za gledanje (nikako gledanje trke!)


Sta si mislio pod ovim :?:

Bar ja, kada gledam snimak neke trke, iako se ne ložim nešto preterano, i kada krene neka akcija a ja sa njima zapnem, iako treba samo da npr. razvrtim... i eto mene u lokvi znoja :mrgreen:

@gaja
sigurno ovde postoji neki pametan koji može konstruisati da umesto zamajca vrtimo osovinu generatora i stabilizatora na 220V, pa na to možda čak može da se nakači neki velik potrošač...
To bih ja prvi kod kuće napravio :)
  • 0

#120 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 08:51 PM

I to je sve?

U principu jeste.Ono sto tezi zamajac donosi sa sobom jeste manja brzina reakcije (mada to je na neki nacin pomenuto), ali i nesto mirniji rad (sto po prirodi stvari prati ovo prethodno)
...

A šta mislite o plutajućem (plivajućem) zamajacu ?! :D

Drenažer !

Novcanika :D

Idealna sprava koja cini zamenu seta kvacila par puta skupljom :D

Bar ja, kada gledam snimak neke trke, iako se ne ložim nešto preterano, i kada krene neka akcija a ja sa njima zapnem, iako treba samo da npr. razvrtim... i eto mene u lokvi znoja :mrgreen:

E ja kad krenem da gledam neku trku zaspim ko klada :D
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika