Jump to content


Fotografije

bokaco7 [MTB] Capriolo Anolis


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
216 odgovora na ovu temu

#21 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2009 - 06:50 PM

Bolest je sve to

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - NEIZLECIVO ali nije smrtonosno 8) 8) 8)

Ne zaboravi i buzire u boji, kapice sajle u boji, rukohvate i sijaset jos drugih sitnica za uklapanje...

http://www.cikloberz...hp?img=1641&t=n

http://www.cikloberz...hp?img=1642&t=n
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#22 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 13 August 2009 - 06:58 PM

Kupis jeftin bajk, pa bi onda sve da menjas... Skupo ce to sve da izadje.


Jbg bolje je dati 500 nego dati 400 da se bajk od 100 dovede do 350, al' kad nema 500 na gomili...

Osim toga, i na biciklima na kojima nema više šta da se menja menjaju šrafove da im bajk bude lakši do prvog blata (20m), pa menjaju točkiće da budu u boji (20 min). Bolest je sve to, samo neko ima početnu fazu a neko poodmaklu 8)


=D> =D> =D> =D> Nema boljeg nacina da se kaze. Svaka cast.
  • 0

#23 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 14 August 2009 - 08:04 AM

Bolest je sve to

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - NEIZLECIVO ali nije smrtonosno 8) 8) 8)

Ne zaboravi i buzire u boji, kapice sajle u boji, rukohvate i sijaset jos drugih sitnica za uklapanje...

http://www.cikloberz...hp?img=1641&t=n

http://www.cikloberz...hp?img=1642&t=n



Onda prodajem bicikl i kupujem rolere, tu je valjda manji apgrejd. :D


Inace nasao sam odstojnike u planetu, hvala bogu!
Takodje sam uzeo i one celicne pedale, danas ih stavljam!

Za dalje, konsultujem vas, tj javljam se kad uzmem deore lx kocnice.

Puno pozdrava!
  • 0
B)

#24 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 01 October 2009 - 11:56 AM

Draga gospodo forumasi:
Sldece stvari su promenjene:
1) pedale- celicne kupljene,
2) ROCKSHOX Judy 4, plus treba da kupim poplock ( ako neko prodaje neka mi posalje privatnu poruku) (ima podrsku za disk za razliku od mog suntour-a)

Kocnice ostaju do marta-aprila sledece godine kada cu da uzmem diskove, ako mi ne izleti nesto povoljno a dobro ( imam nekih par kombinacija sa bb5 i bb7 pa cu videti)

Raspitao sam se kod likalnog majstora, za pletenje tockova i namestanja novih glava uzece mi 1000din. Ako se isprsim :) nekih 2x15e za neke solidne polovne glave, to me i ne izadje toliko puno.
Jel je ok kombinacija? Sta mi preporucujete od glava ako ne nadjem lx585?? (valjda mi treba centerlock varijanta zbog avid bb5 tj bb7)

Sad jedna mala tehnicka pomoc. Posto cu da uzmem zadnju disk glavu, idem na verijantu zubcanici sa kasetom, tj koliko kontam uzimam i 8komada zupcanika. Da li moze da ostane sram 3.0 zadnji menjac, mislim da sam procitao da on podrzava i osmofaz. Samo bih morao da menjam shifter na volanu, ali nije strasno on je nekih 800din nov.
Jel sam dobro skapirao sta treba, ili nisam.
pomoc?
Puno pozdrava!
  • 0
B)

#25 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 October 2009 - 05:17 PM

Menjač će se snaći, važno je da su uparene komande i kaseta.
  • 0

#26 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 01 October 2009 - 05:30 PM

MOJ TI JE SAVET DA NE DIRAS GLAVE AKO SU ISPRAVNE!!!SACEKAJ MALO,SKUPI MALO NOVCA PA KUPI TOCKOVE KOJI SU NAPAKOVANI ZA DISK-A NE OVAKO!ZICE SU TI NEODGOVARAJUCE ZA DISK, SAMO JE PITANJE VREMENA KAD CES DA SHVATIS DA SU TI FELNE BEZVEZE.NE DOVODI SEBE U NEPOTREBAN TROSAK. QUANDO GLAVE NISU DJUBRE.POSTOJI MOGUCNOST DA SU NA LAGER(TESKO - AL SE IPAK RASPITAJ)ZABORAVI NA 8-FAZ!
POZDRAV,I PUNO SRECE U SKLAPANJU. [-o<
  • 0
SPARK 10

#27 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 01 October 2009 - 09:16 PM

@aztec
Molim te pojasni mi malo ovo sto si napisao, ako ti nije problem. Ovo za zice, 8faz i ostalo.
Pozdrav

Mislite da je bolja varijanta da zamenim cele tockove???
Koliko bih mogao da dobijem za ove moje? Remerx grand hill su felne, 36 zbica, quando glavudze.
  • 0
B)

#28 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 October 2009 - 09:31 PM

@aztec
Molim te pojasni mi malo ovo sto si napisao, ako ti nije problem. Ovo za zice, 8faz i ostalo.


Investicija u diskove se ne zavrsava samo na kupovini disk sistema, tj poluga kalipera creva fluida i rotora, sa njima se veoma podrazumeva da imas i iole normalnu nablu, prilicno dobre zice nitnovane felne i isto tako dobre niple.Kocenje kod diskova je drugacije, oni silu kocenja preko zica prebacuju na felnu pa jel na put i samim tim opterecenje zica je mnogo vece nego kod v-brake sistema, pa samim tim sve sto je u vezi sa zicama treba da valja.


:wink:
  • 0

#29 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 03 October 2009 - 09:28 PM

Ljudi samo jedno pitanje, pri promeni vile ispala su mi dva prstena sa lagaerima, jedan je bio dole a jedan gore. Kod jednog od njih su lageri postavljeni ka unutra, a kod drugog ka dole ( ili gore, kako se gleda). Gde ide koji? Kontam da ovaj sa lagerima ka unutra ide sa gornje strane vrata vile, a ovaj sa drugi dole. Kako ovaj drugi da okrenem????
Pozzzz
  • 0
B)

#30 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 04 October 2009 - 07:46 AM

sto se tice kocnica-stolegrom je iskopirao tekst koji sve govori o tome.dalje, 8-faz vozi onoliko dugo koliko moras, i polako nabavljaj delove za 9-faz.
bice to jedna ljuta masina, samo polako, i pametno sa kupovinom delova!

naravno da je najbolja varijanta da zamenis cele tockove.po berzi se vrti oglas za tockove koji podrzavaju i disk i v-break(to ti je odlicna varijanta na duze staze).cena je oko 70e , a dobijas xt glave,dt zice,taurus felne.za tvoje tockove ne znam koliko mozes dobiti.
pozzz!
  • 0
SPARK 10

#31 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 05 October 2009 - 07:10 PM

Ljudi, ultra hitno mi je potreban savet! Posto se izjalovilo za rockshox j4, imam dve kombinacije"
DART1 sa 80mm hoda i DART3 sa 100mm hoda. Posto je moj suntour imao 80mm, da li bi ovaj od 100 iskrivio geometriju puno, ili da ga uzmem. Nemam iskustvo sa ovim, molim vas pomozite mi!
  • 0
B)

#32 shator

shator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 October 2009 - 07:27 PM

Ja sam imao isto suntour od 80mm, njega pokvario, sad teram nekog od 120mm. Bilo mi je cudno prvih 20min, posle sam se navikao i sve radi ok, i bolje nego ranije. A ne verujem da ce tebi tih 20mm da napravi toliku razliku.
Ovo je moje iskustvo, ovde ima iskusnijih od mene, neka oni iznesu svoje misljenje, valjda bolje znaju. :D
  • 0

#33 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 October 2009 - 10:29 PM

Vecina Xc-HT ramova su za vile 80-100mm tako da slobodno uzmi Dart 100mm,nece ti bitno narusiti geometrije stavise mozda je i popravi.Obrati paznju koliki vrat vile ti treba za ram na koji je stavljas :wink:
  • 0

#34 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 05 October 2009 - 11:11 PM

E hvala vam ljudi!
Vrat bi trewbalo da bude oko 19, sve ostalo je visak koji bih skratio verovatno. Jel to izvodjivo???
  • 0
B)

#35 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 October 2009 - 11:13 PM

Naravno. :wink:
  • 0

#36 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 06 October 2009 - 08:14 AM

Hvala na odgovorima, samo bih zamolio jos nekog da potvrdi ovo za 100mm hod. Znam da sam dosadan, he,he.
Evo, uleti mi i neki suntour xcr sa 80mm i lockom na sebi.. Za cenu cu videti. U svakom slucaju ovaj dart3 (prakticno nov) me ispada skuplje 15e od DArt1, a za suntour cu videti jos cenu. Do veceras imam vremena da odlucim.
Zahvalan sam na svakoj pomoci i preporuci sta da uzmem.
  • 0
B)

#37 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 06 October 2009 - 05:49 PM

zaboravi suntour!!!! :evil: :evil:.100mm nece promeniti nista na bajku-slobodno montiraj100-ku
  • 0
SPARK 10

#38 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 07 October 2009 - 09:23 AM

Izbor je pao na Dart3!
  • 0
B)

#39 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 07 October 2009 - 10:20 AM

100mm hoce promeniti geometriju bajka. I moje je misljenje da ce je promenuti na "bolje".
Jedini potencijalni problem je sto nije svaki ram dovoljno jak za duzu viljusku (koja ga vise opterecuje nego kratka). Ako nisi tezak preko 80kg, stavi slobodno 100mm, a ako si vise, ja bih prvo proverio koliku najduzu viljusku taj ram zvanicno sme da primi.
  • 0

#40 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 07 October 2009 - 01:48 PM

Eh sad, gotovo je. Ne znam kako da proverim za ram, pricao sam sa serviserom iz capriola, i on kaze da ce ici bez problema, mada veliko je pitanje koliko se covek razume u sve ovo. Imam trenutno 90kg, ali oduvek sam imao oko 77kg, pa cu nadam se uskoro se vratiti na nju ponovo.
Pozz
  • 0
B)




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika