Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8695 odgovora na ovu temu

#8301 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 05:30 PM

Meni je degutantno svako poredjenje sa tapkarosima..

izvinjavam se,

moje pominjanje tapkarosa nije bilo upuceno tebi, nego tak onako, kao primer.

Jednom sam (ispostavilo se na kraju da sam bio sretan da sam) bio da tako kazem...prinudjen...

u situaciji da koristim njihove usluge, i nisam se posle toga kajao vec sam mislio da sam bio najsretniji covek na planeti.

Cak ni na njih, kao pojavu, (vise) ne gledam samo na jedan nacin.

 

Tebe nisam poredio (barem nisam namerno hteo)

nego mi je ostao citiran onaj tvoj post gde pominjes sta bi *prodavci trebalo da ti urade sto si podelio tu informaciju*

nekako mi je (u tom trenutku) imalo smisla da ostane citiran. Sad mozda i ne bas :(


  • 0

#8302 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 05:41 PM

Ma ja sam naviko haha ,bolje mi da zaradimo nego nemac jel tako
  • 0

#8303 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 May 2020 - 06:11 PM

I ja sam prodao bajs za 360eur koji je posle par dana prodavac oglasio na 560eur...

sta sad? da se ljutim na njega?

 

Inace sam trgovac.

Da li sam ja mogao da prodam za vise?

Mogao sam, ali treba cekati... meni se nije cekalo.

 

Zalosno je sto se vi ovde svadjate oko glupog kineskog nosaca iz lidla... zato sto je on kupio 5 komada a vi niste...

 

sutra da bude akcija vi opet ne bi kupili...mrzelo bi vas, lose vreme, nasli bi razlog...

A i da odete opet ne bi nasli nosac, iz prostog razloga sto lidl to namerno radi.

 

izbace po par komada koji se odmah prodaju, znaju da iz radnje svakako necete izaci praznih ruku, a ako vam bas to treba moracete sutra ponovo doci...i opet cete mozda isto proci.

E zato oni nemaju online narucivanje...ne moze da kupis samo ono sto si hteo :)

napravice oni opet akciju sa nosacima ali sve ce opet biti isto.

 

i jos nesto...

poenta trgovine je da kupite jeftino a prodate skupo.

Ako kupujete samo ono sto ima svuda da se kupi, necete dobro proci

Kupujte ono sto nema da se kupi.

 

 

Sirota smo zemlja pa zato i obracamo paznju sta onaj drugi radi i kako je smislio da zaradi, da je vise para ne bi ste ni pogledali sto je neko kupio 5 komada...ma ne bi ih ni on kupio.
 

 


  • 2

#8304 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 06:51 PM

Sve receno, nije nama rhythmking kriv sto smo sirotinja al je lakse kad nekog okrivis

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#8305 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 May 2020 - 06:52 PM

Da nismo sirotinja bilo bi jos gore. Sto se dokazalo na skorasnjem primeru korone. Pokupovali ljudi sve zivo iz radnje nestasica svega, ne mogu ovi u radnji da napune koliko ovi trpaju u korpu. A ovde narod sirotinja pa nije mogao da napravi tolike zalihe svega.
  • 0

#8306 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 May 2020 - 07:00 PM

A sto se tice gledanja sta ko radi, nije bas da me interesuje, svako zivi, zaradjuje, radi kako mislim da treba i kako on smatra da je najbolje za njega. Samo nemojmo govoriti da je nesto posteno kada nije. Pogotovo ne ovde gde se skupljaju ljubitelji biciklizma i gde pomazemo jedan drugom, sto savetima sto necim drugim.
  • 2

#8307 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 07:12 PM

A sto se tice gledanja sta ko radi, nije bas da me interesuje, svako zivi, zaradjuje, radi kako mislim da treba i kako on smatra da je najbolje za njega. Samo nemojmo govoriti da je nesto posteno kada nije. Pogotovo ne ovde gde se skupljaju ljubitelji biciklizma i gde pomazemo jedan drugom, sto savetima sto necim drugim.


Liku i ja sam ljubitelj kafe i stvarno nemojmo reci da je posteno sto kafici zaradjuju 6x na njoj,kad je kod kuce mogu popiti jeftinije,tamo se skupljaju ljubitelji kafe a mozemo kod mene da se skupimo i ne damo pare prevarantima od ugostitelja,i to nije samo kafa,zamisli koliko zarade na drugim artiklima,sljam 1 umesto da se pripomazemo oni nam deru kozu s ledja
  • 0

#8308 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 07:29 PM

Da nismo sirotinja bilo bi jos gore. Sto se dokazalo na skorasnjem primeru korone. Pokupovali ljudi sve zivo iz radnje nestasica svega, ne mogu ovi u radnji da napune koliko ovi trpaju u korpu. A ovde narod sirotinja pa nije mogao da napravi tolike zalihe svega.



Iskreno da ti kazem, to sto ljudi u vreme Korone sve pokupovase nema toliko veze niti sa nasim mentalitetom niti sa plateznom moci. Ja imam burazera u Americi koji mi je takodje potvrdio da je tamo bila poprilicna panika i grabljenje svega i svacega u supermarketima. Slicno je bilo i u gotovo svim drzavama Evrope. Svakako da to nije primer ljudske solidarnosti, ali je solidarnost nesto sto u momentima straha i panike od nepoznatog i neizvesnog, poslednje o cemu ljudi razmisljaju. Nije da to opravdavam jer i sam nisam mogao da kupim kilu brasna skoro 2 meseca (a u inat nisam hteo da uzmem dzak od 25 kila jer mi ne treba toliko) ali svakako mogu da razumem....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8309 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 May 2020 - 07:45 PM

Liku i ja sam ljubitelj kafe i stvarno nemojmo reci da je posteno sto kafici zaradjuju 6x na njoj,kad je kod kuce mogu popiti jeftinije,tamo se skupljaju ljubitelji kafe a mozemo kod mene da se skupimo i ne damo pare prevarantima od ugostitelja,i to nije samo kafa,zamisli koliko zarade na drugim artiklima,sljam 1 umesto da se pripomazemo oni nam deru kozu s ledja


pa nije bas isto poredjenje. Posto je tebi kao fizickom licu neto i bruto isti a njemu nije. Mada hajmo da se manemo vise teme. Ja u plocu ti u klin i obratno. Ti svoje misljenje ja svoje. Sto se tice kafe preporucujem nesspreso aparate. Odlicna kafa, jes malo skuplja za kucnu upotrebu ali ako si ljubitelj probaj.
  • 0

#8310 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 07:57 PM

...Pogotovo ne ovde gde se skupljaju ljubitelji biciklizma i gde pomazemo jedan drugom, sto savetima sto necim drugim.

Pa kako je mogao vise i bolje da pomogne, osim sto je objavio da krece akcija?

Ne znam kakva su ocekivanja drugih, al je meni to bilo dovoljno.

 

Kontam da nije ocekivao da ce neko da mu kaze hvala., pa sam to ipak uradio,

jer ne verujem da je ocekivao da ce da budu izrecene/napisane ni ove druge stvari.

Ne znam :(


  • 0

#8311 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 08:11 PM

pa nije bas isto poredjenje. Posto je tebi kao fizickom licu neto i bruto isti a njemu nije. Mada hajmo da se manemo vise teme. Ja u plocu ti u klin i obratno. Ti svoje misljenje ja svoje. Sto se tice kafe preporucujem nesspreso aparate. Odlicna kafa, jes malo skuplja za kucnu upotrebu ali ako si ljubitelj probaj.


Fizicko ili pravno lice tek o tome ovde nije tema, kao ni o zakonu ,kao ni o postenju ni laznom moralu,sve se kupo-preprodaje i nema razloga da vise kukumavcite,dobili ste informaciju na izvolte, zloupotrebili ste ,od mene vise nista
  • 0

#8312 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 08:15 PM

Pa kako je mogao vise i bolje da pomogne, osim sto je objavio da krece akcija?
Ne znam kakva su ocekivanja drugih, al je meni to bilo dovoljno.
 
Kontam da nije ocekivao da ce neko da mu kaze hvala., pa sam to ipak uradio,
jer ne verujem da je ocekivao da ce da budu izrecene/napisane ni ove druge stvari.
Ne znam :(

Ma brate znam gde zivim i sta mogu da ocekujem,nek sam 1000 prodaja imao gde su ti ljudi da napisu pohvalu,dodje 1 i po kukolj i zapati se celo zito
  • 0

#8313 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 09:14 PM

Lidl je kriv
FB_IMG_1590700207969.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#8314 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 28 May 2020 - 10:20 PM

Impresivna količina nepoznavanja stvari i zamena teza.
Ne svađamo se mi oko kineskog nosača nego komentarišemo postupke ljudi. Dakle nije ad hominem. Pise na Lidlu, na zidu ispred kakav pristup se ocekuje pri kupovini.

Drugo, nije poenta trgovine kupiti jeftino a prodati skupo. To se kaže za akcije i druge hartije od vrednosti a za to treba ogromno znanje.

Kafici imaju logistiku, zaposlene, inventar, prostor, zakup, troskove za struju, doprinose, poreze, sistem nabavke, dolaze inspekcije, marketing...i sad ide ppređenje cene kafe u kafiću sa ispijanjem kod kuće? Verujem da svi vide sustinske razlike i neuporedivost sa preprodajom stvari ko zna kakvog porekla.
Em polusvet prevaranti blejaci varaju sistem i ljude em su nelojalna konkurencija koja zestoko ugrozava rad i opstanak onih poput Planetbike, capriolo itd
  • 4

#8315 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 04:20 AM

Pa znas poreklo stalka iz lidla,ne pravi slona od misa,i prodavac ima struju i dazbine,decu i troskove,treba im nov mobilni i tike za fizicko,kes za uzinu,pa corba i registracija za auto,pa letovanje,dakle nije poenta da ti popovi odrede koliko ces na necemu zaraditi postenom preprodajom,pogotovo sto necije milijarde pravdate nekim postenim placanjem poreza i lokalima,doprinosima,pa ja tamo radim i mnogi koje poznajem i ne ne prijavljuju radnike,ne izdaju fiskalne,nece biti penzija,nisu ni redovne plate,niko od nas nije na pijaci rekao jagode iz arilja a na gajbi pise turkey,dobili ste najpostenije informaciju o stalku i nastavite da drvite, jedva cekam sledeci kontigent da sve pokupujem,da opravdam reputaciju da jednom budete u pravu
  • 0

#8316 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 05:27 AM

koliko god se slazem sa stavom o tapkarosima, koji je pokusao da objasni kolega Fallout, u nekim situacijama je to jedino resenje.
I kao takvo je bolje nego nikakvo.
Npr, kako nabaviti kartu za pozorisnu prestavu ili koncert benda..za koje verujes da ce da budu poslednji? Ikada!
 
Ono sto sam shvatio da svi mi svet gladmo svojim ocima, a svi smo razliciti i stoga imamo razlicite poglede.

Meni deluje neverovatno da postoje ljudi kojima je mrsko da odu u LIDL i da pazare famozni stalak
a nije im problem da poruce da im kurirska sluzba isti stalak donesi po vecoj ceni,
samo zato sto LIDL to nema kao opciju. Ja i dalje ne verujem al takvi ljudi zaista postoje!



Nisu svi ljudi koji nisu kupili stalak u Lidlu a zeleli su, lenji. Mnogi od njih imaju ispunjen privatan zivot, posao, porodice, decu koju voze u vrtic, skole, na sport. Bas iz tih razloga mozda nisu stigli da istog ili sledeceg dana kad je akcija pocela kupe stalak. Sigurno je da bi na posletku ipak uspeli da nije takvih preprodavaca koji su navukli zalihe i sada to preprodaju po berzi. Ti si uspeo da kupis taj stalak zahvaljujuci toj objavi i zato se sad zahvaljujes. Da si koji slucajem do te informacije dosao par dana kasnije kada se vec sve rasprodalo, a da potom vidis da isti taj stalak sada neko na berzi prodaje po osetnoj vecoj ceni, drugu bi pesmu pevao. Kada smo pristrasni, tesko mozemo biti objektivni.


Kao sto rekoh, svako moze da radi sta hoce, pogotovo kod nas u Srbiji, da kupuje i dovlaci razne kolicine kojecega i da to posle preprodaje na berzi. Kolega Belgarath je pokusao da objasni da to nije legalan nacin prodaje ali onom ko ne zeli to da vidi, suvisno je pokusavati objasnjavati.

Na kraju, kad vec svako radi sta hoce i kad je svako sebi i za sebe u pravu, onda bar nazovimo prave stvari pravim imenom. Nije to videlo T od trgovine a preprodavac je suvise lepa rec za taj posao. Adekvatna bi bila ŠVERCER, a ta filozfija koju gura RhythmKing a koja se jasno vidi iz njegovog citata u kom kaze da jedva ceka da opet pokupuje sve na akciji svima u inat, samo govori u prilog tome...
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8317 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 06:13 AM

Opet laz iz svakog slova,nisam rekao opet a sve ste sami zasluzili komentarima,nastavite da kukumavcite i projektujete ,da pijete krvave kafe kod kriminalaca po gradu a dodjete ovde da popujete oce nas,zabavljate me
  • 0

#8318 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 29 May 2020 - 07:05 AM

Ekipo, uozbiljite se malo  n2:party-021

Ove me tema bukvalno podseca na trenutnu politicku situaciju...svi su u pravu...na svoj nacin.

Ni jedna, ni druga, strana nece popustiti u svom izlaganju.

Svako je odgovoran za svoje postupke i ponasanje, svako kroji svoju reputaciju delima...


  • 0

#8319 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 May 2020 - 09:07 AM

Drugo, nije poenta trgovine kupiti jeftino a prodati skupo. To se kaže za akcije i druge hartije od vrednosti a za to treba ogromno znanje.

Pa to onda kupuje skupo a prodaj jeftino
Salim se...
Ali valjda shvataš da je neko ko to radi na crno na samom dnu te piramide trgovine i skuplja mrvice trgujući na crno.
Princip je potpuno isti i nikake gospode nema u tom poslu ni na vrhu piramide ni na dnu...čak su ti na vrhu mnogo zajebaniji.


Nisu svi ljudi koji nisu kupili stalak u Lidlu a zeleli su, lenji. Mnogi od njih imaju ispunjen privatan zivot, posao, porodice, decu koju voze u vrtic, skole, na sport. Bas iz tih razloga mozda nisu stigli da istog ili sledeceg dana kad je akcija pocela kupe stalak. Sigurno je da bi na posletku ipak uspeli da nije takvih preprodavaca koji su navukli zalihe i sada to preprodaju po berzi. Ti si uspeo da kupis taj stalak zahvaljujuci toj objavi i zato se sad zahvaljujes. Da si koji slucajem do te informacije dosao par dana kasnije kada se vec sve rasprodalo, a da potom vidis da isti taj stalak sada neko na berzi prodaje po osetnoj vecoj ceni, drugu bi pesmu pevao. Kada smo pristrasni, tesko mozemo biti objektivni.

Baš ne razumeš kako lidl radi akciju?

Ne izbace oni sto komada robe na akciju već svega par komada (poenta im je da to nestane) i sutradan izbace opet par komada i tako rade do kraja akcije...
I ako u magacinu imaju još, jednostavno te teraju da dolaziš ponovo a ne da ti kupiš taj nosač i zavrsis posao.


Ako misliš da prodjes pored lidla kad imaš vremena i kupiš to što hoćeš a znaš da je tražen artikal... Bolje nemoj da računas na to.
Jeftinije ti da kupiš na berzi

Ja sam pored nosača i pumpi prosao mnogo puta, ali recimo kada sam hteo da kupim brusilicu ni u jednom je nisam našao, a drugar je kupio jednu i to samo zato što je neko vratio.

Do


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#8320 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2020 - 09:39 AM

O mene se nisu ovajdili, kupio sam flips sa ukusom slanine i pardon s kikirikijem :D smazao ispred lidla da se počastim i zapalio neplanirano na Avalu pošto me drugari zvali.
Inače spazio sam ekstra ponudu za hilti burgije ogromne dugačke po bar metar a samo 1700 din i to tri komada različite debljine. Kad mi je trebala kupili smo 50cm i koštala je valjda 2000 din a nije ni bila dovoljna jer zidine debele skoro metar.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Bing (1)