Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8695 odgovora na ovu temu

#8241 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 08:58 AM

Ogradio sam se od preprodavaca odavde jer ne znam kakvi su, na to sam mislio. A ovo drugo mislim na mom lokalu.
Mada nije ni važno, nije mi to bila poenta već da je bajs specifična roba u smislu naslova teme.
Mene nisu varali, kupujem uvek novo kao što rekoh i tako ću i nastaviti sve dok budem mogao. Ne zameri ninačemu.
  • 0

#8242 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 09:17 AM

Ja ne smem da pisem o svom postenju jer znamo da ce doci baba vange i reci da se reklamiram,samo niko nije konstatovao da sva roba koja se pojavi prolazi vise ruku,prva ruka u srbiji je kupila od nekog ko je preko nabavio od nekog,ne ulazim kojim kanalima,ovde ko zna koliko se ljudi ugradi do krajnjeg korisnika,i sad tebi je ok tvoj komsija jer ima 200 bajkova posto ce ti nekad zatrebati, a vecina te robe ima neku falinku jer nije novo,i svaki sledeci preprodavac moze doci na los glas jer kupuje na veliko i ne zagleda svaki sraf na svakom bajku,moj prijatelj je kupio za 150€ carbon tockove koje smo prodali za 700€,on nije preprodavac ali je nekome to tema za razglabanje, iako je taj na 150€ isto zadovoljan kao i onaj ko ih je platio 700€,samo su nezadovoljni posmatraci sa strane ocigledno cime
  • 0

#8243 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2020 - 09:19 AM

Kralj ritma uvek vozi sa pol pozicije ispred Lidla.  

On kaze za akciju, jer zna da necete stici pre njega.  n2:crazy


  • 0

"Лажима је све почело"


#8244 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 09:27 AM

Kralj ritma uvek vozi sa pol pozicije ispred Lidla.  
On kaze za akciju, jer zna da necete stici pre njega.  n2:crazy

E to to to sam cekao da mi se obije o glavu,sigurno sam to uradio s nekim zadnjim namerama,dajte masti na volju,zbog takvih nema vise sledeci put informacija o dobrim prilikama,samo dranje,para se ima,ima se mesta,da malo rasteretim lidl za pilice
  • 0

#8245 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 09:28 AM

Inicira potražnju pa poentira. :)
Šalimo se malo
  • 0

#8246 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 09:36 AM

Nemoj tako nisi se salio posle si dodao,ja se ne salim s tudjim poslom i novcem,cak ni sa lopovskim
  • 0

#8247 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 09:48 AM

Stvarno, nazi grammar..... ok, hvala na ispravci.
Čovek preprodaje robu a vama se ne sviđa cena, to je problem, i javno ga žigošete ovde. Ja nemam ništa od toga da li će bilo ko na cikloberzi da prodaje bilo šta jer ne kupujem tu ništa, niti prodajem. Moral i etiku ste ubacili jer realno niko od vas neće da pročita zakon o trgovini. Da li je moralno što se forum koristi za promovisanje ličnih web stranica koje se bave istim sadržajem kao forum, da li je to reklama i da li je navedeno da je to reklama?????

https://www.paragraf...o_trgovini.html

Koliko prodavaca ispunjava uslove iz zakona?!?!?!?!
Odgovor na Woody-jev post
(Serbian_SPIRIT
Member Since 10 Dec 2007)
Nisam nov član na forum, to što ne pišem svaki dan i ne vidim da svakoj čorbi treba da se dodam, jednostavno nemam vremena. Svako treba da bira i da ima izbor, tačno, ja sam samo da država svoje korumpirane pipke drži što dalje od svake vrste slobode. Uključio sam se u ovu temu jer se počelo pisati o regulaciji tržišta (biciko držača, (ispraviće me alx ako se piše zajedno)) pa sam hteo da dam svoje mišljenje. I dalje niko nije naveo šta je nepošteno, prvo rythmking nije kupio sve biciko držače iz Lidl-a, drugo cena biciklo držača nije kod svih preprodavaca ista, treće rythmking je naveo u neko od postova da akcija u Lidl-u postoji i da je cena biciklo držača u Lidl-u ta.

Непоштено је правити вештачку несташицу што у овом случају може да се тумачи као нека врста монополизације. Неколико њих ноћивају испред врата Лидла да би у цик зоре маскирани и у рукавицама извршили атак на сталке као ономад на пилиће у Лидлу. Покупују све и онда брз конкуренције нормалне цене, покушавају да диктирају своје услове монопола над сталцима. Ко зна, можда то покушају и са чарапама. Наравно да је непоштено као и свака друга монополизација. Поштено би било да су оставили један део сталака у Лидлу, па би купац могао да бира да ли да купи по 30е уз рачун и гаранцију или за 50 без ралуна и гаранције.
  • 3

#8248 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 10:04 AM

Omego nemoj da otkrivas sve fore ,mozda nije svako tako lukav pa mu dajes finte za sledece nabavke
  • 0

#8249 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 10:15 AM

E to to to sam cekao da mi se obije o glavu,sigurno sam to uradio s nekim zadnjim namerama,dajte masti na volju,zbog takvih nema vise sledeci put informacija o dobrim prilikama,samo dranje,para se ima,ima se mesta,da malo rasteretim lidl za pilice

 Svaka cast, samo si pogresno rekao,trebao si da kazes -Dok je ovaca za sisanje,bice i para. Ali nemoj da mislis da gledam negativno na to,naucio sam i prilagodio se ,ti si personifikacija celokupnog mentaliteta u Srbiji,od majstorluka, pa "trgovine"  i do svih pora drustva, politike pa i zdravstva.Moralisanje? Pa ko jos obraca paznju na to,moralisati po forumu je bas ono-COOL!!!


  • 7

#8250 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 10:28 AM

Svaka cast, samo si pogresno rekao,trebao si da kazes -Dok je ovaca za sisanje,bice i para. Ali nemoj da mislis da gledam negativno na to,naucio sam i prilagodio se ,ti si personifikacija celokupnog mentaliteta u Srbiji,od majstorluka, pa "trgovine"  i do svih pora drustva, politike pa i zdravstva.Moralisanje? Pa ko jos obraca paznju na to,moralisati po forumu je bas ono-COOL!!!


Ali ipak smo poslednja rupa na svirali zbog takvih samozvanih psihologa koji vole da komsiji rikne krava,uspesne zemlje se trgovinom vinu na vrh a mi cemo ostati sitne duse na dnu uvek dok ne budemo gledali svoja posla
  • 0

#8251 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 12:14 PM

Nemoj tako nisi se salio posle si dodao,ja se ne salim s tudjim poslom i novcem,cak ni sa lopovskim

Pa da, jer vidim da si se primio previše.
  • 0

#8252 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 01:26 PM

Neko bi mozda mogao i ozbiljno da vas shvati a mnogi posteno zive od preprodaje,da ne kazem ceo svet
  • 0

#8253 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 02:03 PM

Ih ih gde ti ode ceo svet???
  • 0

#8254 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 May 2020 - 02:39 PM

Непоштено је правити вештачку несташицу што у овом случају може да се тумачи као нека врста монополизације. Неколико њих ноћивају испред врата Лидла да би у цик зоре маскирани и у рукавицама извршили атак на сталке као ономад на пилиће у Лидлу. Покупују све и онда брз конкуренције нормалне цене, покушавају да диктирају своје услове монопола над сталцима. Ко зна, можда то покушају и са чарапама. Наравно да је непоштено као и свака друга монополизација. Поштено би било да су оставили један део сталака у Лидлу, па би купац могао да бира да ли да купи по 30е уз рачун и гаранцију или за 50 без ралуна и гаранције.

Ali kao što rekoh on nije jedini koji je stalak/stalke kupio pa da diktira cenu. Sa druge strane niko ne pominje stvari koje su stvarno pod monopolom države (cena brašna, cena ulja, cena struje, cena vode itd.). Da li je to pošteno i moralno da ako hoću struju mogu da je kupim samo od jednog ponuđača / preprodavca? On nije izazvao nestašicu, sa druge strane vi ste svi upućeni koliko je robe količinski bilo u ponudi i koliko je svaki od preprodavaca kupio?!?! Realno ti stalci se prodaju za oko 50e. Lidl ih da na rasprodaju i prodao ih sve sa stanja, ne verujem. Ono što mislim da su preprodavci uradili je da su napravili veštačku potražnju za robom i da se kao sada tražena roba neće naći skoro na rasprodaji.


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8255 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 02:47 PM

Sve sto radis radis za pare,to sta radis je neka preprodaja,na tvu sta vidis je preprodaja oglasnog prostora,izadjes na ulicu ides negde da potrosis pare i das nekom preprodavcu sta zaradis,oduces se i obujes od preprodavca si kupio garderobu,sednes u auto kupio si ga od preprodavca,sipas benzin od preprodavca,mozes da poneses kafu od kuce a mozes i da je popijes u kaficu po 10x vecoj preprodavnoj ceni,imas diskontne cene,na trafici,u manjoj i vecoj prodavnici,mega marketu,isti proizvod svuda razlicita cena,u drugoj drzavi jos jeftinije,e sad mi daj link gde se jos zalis na te preprodavce kao ovde na trgovce bajsevima i robom iz lidla
  • 0

#8256 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 03:41 PM

Evo neko me pita za stalak koliko u dinarima pa konstatuje da ima u lidlu za 3600 ahahhaha,zbog takvih zajebanata i treba po usima,njima se zalite sledeci put kad stvarno nijedan ne ostane za obicne smrtnike
  • 0

#8257 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 03:54 PM

U Nisu juce na polici tri stalka po 3600.Navalite preprodavci
  • 0

#8258 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 04:40 PM

Ma gde da idemo u tu selendru jebes pare nije vredno haha
  • 0

#8259 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 May 2020 - 08:01 PM

U NS postoji tačno određeni tip ljudi koji za popularne koncerte, bioskopske projekcije i sl. pokupuje puno karata, pa ih posle preprodaje (zvani "tapkaroši").

 

Meni su takvi ljudi uvek bili odbojni. I nekako mi je neprihvatljivo kupiti od njih kartu, koliko god da mi se ide, čak i ako je nude ispod cene (pred početak, za ono što se ne proda). To sam valjda povukao od kućnog vaspitanja - da je to ružno i sramota raditi. :)

 

Radio sam svakakve poslove u životu, živeo i siromašno, ali nikad se nisam time bavio. Ne mogu reći da nikada ne bih - računam da je ipak bolje od krađe. Ali i dalje mi je to, za razliku od mnogih drugih poslova (uključujući i "potcenjene", tipa kopanja i odnošenja đubreta), to mi je nekako sramota.

 

Naravno, nismo svi isti - svako ima svoje mišljenje i viđenje.


  • 5

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8260 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 08:24 PM

Ja znam ljudi koji su svercali svim i svacim legalnim, znaci od gaca s Arizone do cigara preko granice i svi su ih pljuvali, al kad su zaboli milione onda niko nema problem s tim :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




2 članova čita ovu temu

1 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    simass, Bing (1)