Jump to content


Fotografije

Lukavi prodavci i tako to na tu temu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8695 odgovora na ovu temu

#8221 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 09:16 AM

Shvaćen je on itekako dobro...
  • 0

#8222 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 04:52 PM

Ne znam čemu toliko ke***nje oko morala i etike.
 

 

Ako nisi primetio, postenim ljudima je stalo do morala i etike. Onima drugima nije. 


  • 4
.

#8223 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 05:01 PM

Aham al na tudj racun moralisu
  • 0

#8224 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 05:31 PM

Etiku mi je predavao (pre jedno 17 god.) prof. Marić (klinički psihijatar u Lazi) koji je imao više intimnih veza sa svojim studentkinjama. Odavno sam naučio da se držim podalje od ljudi koji drže predavanje o etici.

 

Kakva koincidencija, pustih sa jutarnjeg na hepiju neki klip sa Miroljubom i Maricem da ide u pozadini, a na forumu listam postove i bas u trenutku dok sam citao ovaj tvoj, Maric govori o predavanju etike na visoj medicinskoj  https://youtu.be/AKYJMkPEm1Q?t=596


  • 0

#8225 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 01:05 AM

Decko s tobom nesto nije u redu,ne budi povrsan nego isprati tok postova kako se neko meni prvi obrati i maliciozno pomene kao sad ti,pravi psiholog i vidovita zorka, a ja dokon pa ispravljam krive drine i onda treba na istripovane i lazove da budem fin,ovde ima 25000 oglasa,svi su kupci te robe koju preprodaju,ne dobijaju je dzabe,na svemu zarade,pa i ova roba iz linde spada u biciklisticku koja treba da se preprodaje,kakva bre srpska etika za to,recite prosto sta god komsija da uradi nek mu crkne krava i lisica podavi kokos,da mirno spavate

](*,)


  • 0

#8226 Neiskusni

Neiskusni
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 08:16 PM

Decko .....

e hvala ti sto si me nazvao deckom.... odavno niko nije


  • 0

#8227 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 08:26 PM

Sta preso si na devojke :D
  • 0

#8228 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 18 May 2020 - 08:56 AM

Ako nisi primetio, postenim ljudima je stalo do morala i etike. Onima drugima nije.

Ali ceo deo o čemu se priča ovde nema veze sa nepoštenjem. Preprodaja nije ne poštenje (sen ako se ne laže u oglasu), koliko nešto košta ne određuje etika i moral nego potreba i potražnja. Zašto onda postoje cena lekova i cena med. usluga, da li je moralno staviti cenu na ljudski život?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8229 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 03:20 PM

Ja sam moralan prema svom detetu koje treba da jede leba, a ne prema nekom ko sedi u fotelji i sve bi da mu donesu na noge po fabrickim cenama
  • 0

#8230 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 04:46 PM

Nije bas za ovu temu, ali ne nadjoh prikladniju. Pitam ove sa rosebikes da li ce im skoro stici odredjene felne sa 20 i 24 rupe, oni meni ovo odgovorise. Jaku neku vutru vare  :mrgreen:   

 

Screenshot-1.jpg

 

 


  • 1

#8231 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 23 May 2020 - 08:15 PM

Ali ceo deo o čemu se priča ovde nema veze sa nepoštenjem. Preprodaja nije ne poštenje (sen ako se ne laže u oglasu), koliko nešto košta ne određuje etika i moral nego potreba i potražnja. Zašto onda postoje cena lekova i cena med. usluga, da li je moralno staviti cenu na ljudski život?
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Covek je povezao postenje sa moralom i etikom. Vrlo precizno, dakle da li je moralno i eticki vestacki stvarati nestasicu time i traznju i gurati cene gore? Enron je to radio sa strujom. Šiško sa pikapom radi to sa sedistima u Lidlu, ili pumpama ili stalcima. Kupi po 40 od svakog i digne cenu 2 ili 3 puta. Dodatna vrednost njega je nula.

Gledao sam bajk cannondale prekjuce za 320e....danas je kod preprodavca 800eura.

Ovi ljudi deformišu trziste dodajuci tačno ništa od vrednosti. I vidim neko komentariše kako Lidl nabavi to sediste za nekoliko evra...Lidl sa retail mrezom, stotine objekata, hiljade ljudi, pprez, logistika, nabavka a to kosta mnogo. Krajnje neprimereno poredjenje.
  • 5

#8232 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 23 May 2020 - 10:43 PM

Šta je ne pošteno? Što je nabavio robu kod prodavca po jednoj ceni i prodaje je po drugoj ceni? Lepo recite, ne sviđa vam se to što radi, zarađuje pare a vi mislite da nije ništa uložio. Jeste, našao je robu, imao pare da je kupi, i može da sedi na toj robi dok je ne proda. Šta je ne pošteno??? Može da stavi cenu koju hoće, jer se to zove free market, a vi možete ili ne da kupite. Tu se završava sva priča.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8233 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1372 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2020 - 11:04 PM

Zanimljivo kako je odjednom rapidno poraslo interesovanje za dvotočkaše (čak i novine pišu o tome, a na forumu gomila novih članova i tema), tako se našlo i 'snalažljivih' likova da to iskoriste. Takođe je zanimljivo da je termin 'slobodno tržište' počeo da se koristi za preprodaju na crno. Ispada da je i ratno profiterstvo validan oblik slobodnog tržišta?

Sa jedne strane imamo prodavce koji savetuju da kupujemo polovno, sa druge iste te prodavce koji sami formiraju cene i 'dodaju vrednost' tako što ulažu svoj novac da bi ga multiplicirali. Zamislite da prestanemo kupovati novo jer 1) bolje je polovno ili 2) ne možeš stići do novog jer je neko 'uložio u legalan posao' i pokupovao sve?

Ne bunim se, svako bi trebalo da može da bira, ali se izbor ograničava, a opravdanja su smešna, u najmanju ruku. Sve na štetu sporta i reputacije biciklista.
  • 3
The sea, the sea

#8234 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 12:19 AM

Šta je ne pošteno? Što je nabavio robu kod prodavca po jednoj ceni i prodaje je po drugoj ceni? Lepo recite, ne sviđa vam se to što radi, zarađuje pare a vi mislite da nije ništa uložio. Jeste, našao je robu, imao pare da je kupi, i može da sedi na toj robi dok je ne proda. Šta je ne pošteno??? Može da stavi cenu koju hoće, jer se to zove free market, a vi možete ili ne da kupite. Tu se završava sva priča.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Glagolski pridev "nepošteno" se piše, eto baš ovako.

 

Tvoje neznanje o tome budi sumnju da znaš značenje reči.

 

 

Funkcioniše ovako:

 

...čuo sam nekad negde u osnovnoj da se to nešto sa "ne" piše odvojeno...

Ima nešto - neću, nisam, nemoj, nemam, što se piše spojeno, a sve ostalo je ODVOJENO.

Pa nije.

 

Isto tako, štagod da si "čuo" o moralu, a valjano bi bilo, u stvari, pročitati nešto na tu temu van slavskih rasprava, ne znači da nešto o tome i znaš.

 

Bole je lepo objasnio, a za potrebe jasnoće, citiraću sam sebe.


  • 5

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#8235 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 12:20 AM

Integritet je posledica imanja kičme.

 

Društveni doprinos je aspekt koji nadograđuje delo.

 

2+2=5 je matematika osnovne škole.

 

"Ja sada idem, iz ovih stopa, da se bacim ravno u Savu..."

 


  • 2

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#8236 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 May 2020 - 07:38 AM

Stvarno, nazi grammar..... ok, hvala na ispravci.

Čovek preprodaje robu a vama se ne sviđa cena, to je problem, i  javno ga žigošete ovde. Ja nemam ništa od toga da li će bilo ko na cikloberzi da prodaje bilo šta jer ne kupujem tu ništa, niti prodajem. Moral i etiku ste ubacili jer realno niko od vas neće da pročita zakon o trgovini. Da li je moralno što se forum koristi za promovisanje ličnih web stranica koje se bave istim sadržajem kao forum, da li je to reklama i da li je navedeno da je to reklama?????

 

https://www.paragraf...o_trgovini.html

 

Koliko prodavaca ispunjava uslove iz zakona?!?!?!?!

Odgovor na Woody-jev post

(Serbian_SPIRIT

Member Since 10 Dec 2007)

Nisam nov član na forum, to što ne pišem svaki dan i ne vidim da svakoj čorbi treba da se dodam, jednostavno nemam vremena. Svako treba da bira i da ima izbor, tačno, ja sam samo da država svoje korumpirane pipke drži što dalje od svake vrste slobode. Uključio sam se u ovu temu jer se počelo pisati o regulaciji tržišta (biciko držača, (ispraviće me alx ako se piše zajedno)) pa sam hteo da dam svoje mišljenje. I dalje niko nije naveo šta je nepošteno, prvo rythmking nije kupio sve biciko držače iz Lidl-a, drugo cena biciklo držača nije kod svih preprodavaca ista, treće rythmking je naveo u neko od postova da akcija u Lidl-u postoji i da je cena biciklo držača u Lidl-u ta.


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8237 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 08:00 AM

Covek je povezao postenje sa moralom i etikom. Vrlo precizno, dakle da li je moralno i eticki vestacki stvarati nestasicu time i traznju i gurati cene gore? Enron je to radio sa strujom. Šiško sa pikapom radi to sa sedistima u Lidlu, ili pumpama ili stalcima. Kupi po 40 od svakog i digne cenu 2 ili 3 puta. Dodatna vrednost njega je nula.
Gledao sam bajk cannondale prekjuce za 320e....danas je kod preprodavca 800eura.
Ovi ljudi deformišu trziste dodajuci tačno ništa od vrednosti. I vidim neko komentariše kako Lidl nabavi to sediste za nekoliko evra...Lidl sa retail mrezom, stotine objekata, hiljade ljudi, pprez, logistika, nabavka a to kosta mnogo. Krajnje neprimereno poredjenje.

I za 320€ je bio kod preprodavca samo se izgleda manje razumeo
  • 0

#8238 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 08:05 AM

Stvarno, nazi grammar..... ok, hvala na ispravci.
Čovek preprodaje robu a vama se ne sviđa cena, to je problem, i  javno ga žigošete ovde. Ja nemam ništa od toga da li će bilo ko na cikloberzi da prodaje bilo šta jer ne kupujem tu ništa, niti prodajem. Moral i etiku ste ubacili jer realno niko od vas neće da pročita zakon o trgovini. Da li je moralno što se forum koristi za promovisanje ličnih web stranica koje se bave istim sadržajem kao forum, da li je to reklama i da li je navedeno da je to reklama?????
 
https://www.paragraf...o_trgovini.html
 
Koliko prodavaca ispunjava uslove iz zakona?!?!?!?!
Odgovor na Woody-jev post
(Serbian_SPIRIT
Member Since 10 Dec 2007)
Nisam nov član na forum, to što ne pišem svaki dan i ne vidim da svakoj čorbi treba da se dodam, jednostavno nemam vremena. Svako treba da bira i da ima izbor, tačno, ja sam samo da država svoje korumpirane pipke drži što dalje od svake vrste slobode. Uključio sam se u ovu temu jer se počelo pisati o regulaciji tržišta (biciko držača, (ispraviće me alx ako se piše zajedno)) pa sam hteo da dam svoje mišljenje. I dalje niko nije naveo šta je nepošteno, prvo rythmking nije kupio sve biciko držače iz Lidl-a, drugo cena biciklo držača nije kod svih preprodavaca ista, treće rythmking je naveo u neko od postova da akcija u Lidl-u postoji i da je cena biciklo držača u Lidl-u ta.

Pa vidis da nije dovoljno sto sam na dan akcije napisao taj post,ne bi bilo dovoljno da im kupim u lidlu,odnesem na gajbu i skuvam rucak,operem sudove,dam bulju,nista to ne bi valjalo ako sam preprodavac sirokih asortimana,mogu da valjam pegle iz nemacke ali ne i bajseve
  • 0

#8239 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 08:21 AM

Bajs je osetljiva roba, može biti 100€ a može 10k € a da se na izgled i ne razlikuju mnogo za ljude koji nisu u temi. Neću da kažem da iko ovde od kolega vara (ne znam to) ali preprodaja može da bude itekako predmet prevare pa je zato ova roba osetljiva u odnosu na pegle (kao što reče). Takođe znam i preprodavce koji imaju respekt i imidž poštenih ljudi ali ovih drugih je više.
  • 0

#8240 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 08:51 AM

Ti znas da ih je vise,podvalili ti mnogo toga ili ti rekla vidovita zorka?
Prvo kazes da ne znas to a onda da ih je vise prevaranata,bravo
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika