Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini trekking bajsa!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
105 odgovora na ovu temu

#81 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2022 - 11:47 AM

Не можемо :)



Ja video uživo. Ali grom je onaj Simplon gore iz posta #77.. njega sam probao :)
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#82 paja2504

paja2504
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 05 February 2022 - 12:38 PM

Kako ce neko koga ne interesuju brojke ili kupuje prvi put da zna koliki reach ili top tube mu odgovara?
 
Uzmi ti Pajo pa po starinski izmeri ram kao na slici, prislonis lakat na vrh sedista i dodas jos popreko tri prsta i ako su tik do volana nasao si odgovarajucu velicinu bicikla.
 
attachicon.gifMtb Reach to Handlebars.jpg
 
Zanimljive cinjenice vezane za pravljenje ramova za bicikle, da li ste znali da vam je duzina stopala ista kao rastojanje od ZGLOBA lakta do ZGLOBA sake ruke.

Napokon nesto konkretno!!!Hvala Dusane, hvala i svima na nekoj vrsti pomoci...Definitivno cu juriti ram Velicine M ali uz to "starinsko" merenje!
  • 0

#83 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 February 2022 - 01:46 PM



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#84 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 05 February 2022 - 02:58 PM

Ja video uživo. Ali grom je onaj Simplon gore iz posta #77.. njega sam probao :)


Поносни сам продавац тог Симплона. :)
  • 1

#85 paja2504

paja2504
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 05 February 2022 - 03:16 PM

Jos jednom hvala na Vasim misljenjima i predlozima iako ih je konkretno bilo malo.
Pa da izvucem neki zakljucak najbolje je da trazim u ponudi bajs velcine rama M na kome cu sediste podici i vilu udaljiti ili pribliziti osi sipke sedista ili L ali ne vislju/duzu sipku od 51 cm na kome cu samo vilu stelovati. I sve to da licno probam na licinom mestu sto bi rekli!!!
  • 1

#86 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 05 February 2022 - 11:41 PM

Ja sada ne znam šta smo ti preporučili a mrzi me da čitam ceo threed ponovo. U stvari sada ne znam ni šta meni treba.
Šalim se, srećno sa kupovinom i obavezno probaj bajs pre kupovine. Izvinjavam se za uzurpiranje tvoje teme...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#87 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 06 February 2022 - 12:54 AM

@paja2504   (link)


  • 2

#88 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 06 February 2022 - 09:54 AM

@paja2504 , Tako je ! Evo, Dusan011 je dao odličan predlog. 

 

@omega, ne samo prodavac, već i darodavac ;) Gume sam uz ram i ostale delove dobio praktično za dž. a fenomenalne su ! Veliki baloni, odličan profil, guma na gazećem delu je neverovatno kvalitetna. I nakon pet godina bez većih oštećenja.  n2:thumbsup

 

@chamade, uspravljena leđa su prvi utisak. Ko god sedne na bajs prvo zalegne malo k'o što bi na normalnom trekingu ili mtb-u, i onda krene lagano da se pridiže i pri tom i ruke ispravlja, i mic po mic, eto ti ga sedi, podigo glavu, i sa visine posmatra okoliš ...  :grin:

Vozam se po gradu 90% vremena, par puta sam samo pravio ture do 50ak kilometara i kad ne duva baš jak vetar nema problema.  n2:party-021

 

Izvinjavam se autoru na zloupotrebi teme, za sve indikacije i informacije o neželjenim efektima obratite se svom lekaru ili farmaceutu...  :mrgreen: 


  • 1

#89 paja2504

paja2504
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 06 February 2022 - 08:46 PM

Od danas sam ponosni vlasnik ovog predivnog bicikla. Hvala @Dusanu011 na predlogu za kupovinu i @sajkotik za info o prodavcu. Takodje bih hteo da ostavim preporuku za dalju saradnju sa Goranom ne znam dal je ovaj vid reklame dozvoljen na forumu, jer je covek dao sve od sebe da objasni i prakticno polaze kako se sta razmontira i montira na bicikl. Bicikl je bukvalno na izgled kao nov - ne koriscen. Nadam se da cu ga dugo voziti i da ce me dobro sluziti.
Jos jednom veliko hvala svima koji su uzeli ucesce u ovom temi jer mi je dosta pomoglo.

Zahvalni Paja2504.

https://www.2bike.rs...cm#.Yf8bXJbMLRY
P. S. Izvinjavam se za slike sto su okrenute
IMG_20220206_170349.jpg IMG_20220206_170340.jpg IMG_20220206_170248.jpg IMG_20220206_170349.jpg IMG_20220206_170340.jpg IMG_20220206_170349.jpg
  • 4

#90 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 07:56 AM

Veličina je izgleda prava. Lep bicikl, neka te dugo i dobro služi

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#91 paja2504

paja2504
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 31 May 2022 - 03:21 PM

Reko da se javim sa masinom sam prezadovoljan u protekla dva meseca sam presao oko 500 km. Srusio licni rekord na dnevnom nivou. Hvala jos jednom preporukana i objašnjenjima. Pozdrav i svako dobro!!!
  • 3

#92 BikerDiCattaro

BikerDiCattaro
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 03 June 2022 - 05:54 AM

Pozdrav svima
Da ne otvaram novu temu, trazim slican bicikl. Voznja skoro iskljucivo asfalt, grad i malo van grada,rekreativno.
Trazio sam nov bicikl i ovo su mi bile neke od interesantnih opcija:
https://www.bajkeraj...-2022-rage-red/
http://tempo.co.me/p...b-cross-50-men/
http://tempo.co.me/p...i/polar-shadow/
Gledao sam ovaj neki budzet iskljucivo zbog boljeg kvaliteta i dugotrajnosti, inace nemam neke velike zahtjeve od bicikla. Danas sam vidio oglas za oolovan i molio bi vas za komentar o tom modelu, kao i osvrt za ove nove koje sam linkovao, i eventualno neke alternative.
Evo ovog polovnog

https://www.facebook...ook_story_share
Da napomenem, visom sam 183cm, 80kg
  • 0

#93 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2022 - 03:09 PM

Polar. Da ne ponavljamo stvari koje mogu da se nađu na mnogo drugih sličnih tema, ako ta cifra ulazi u budžet i preferiraš nov bajs, to je najbolji izbor.
  • 1
The sea, the sea

#94 BikerDiCattaro

BikerDiCattaro
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 08 June 2022 - 08:34 PM

Uzeo sam danas Polar Shadow. Ovogodisnji model dolazi sa opremom LTWOO. Nadam se da nisam napravio gresku u vezi toga.
Da li je neko imao iskustva sa tim?

Sent from my DN2103 using Tapatalk
  • 0

#95 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 08 June 2022 - 10:27 PM

Da li je neko imao iskustva sa tim?

 

Nemamo, imas cast da budes korisnik brenda koji ce mozda oterati Shimano u zaborav. Inace samo L-Twoo i RotoR i Campagnolo prave 1x13 komponente, sam vrh vrhova, brutalno su izdominirali sto bi rekli mladi. :) Javi nam utiske, dal' je podvozan bicikl, kako se tebi cini, jel' se pedale lako ili tesko okrecu?


  • 0

#96 BikerDiCattaro

BikerDiCattaro
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 08 June 2022 - 10:47 PM

Dok se jos dvoumim da li da iz razloga gore navedene sumnje u kvalitet ove opreme, sutra probam da promijenim narudzbu u polar forester pro (sutra se bicikl predaje kuriru, u petak je isporuka) od vas iskusnijih ovdje zatrazih pomoc, podrsku, savjet...ja jesam potpuni amarer i pocetnik u svijetu biciklizma u kasnim cetrdesetim, i vjerovatno je vama preko one rabote pitanja poput ovog mog, ali priznajte da ovo ipak malo vrijedja inteligenciju. Mislim na poslednje rijeci prethodnog posta....u svakom slucaju hvala na pomoci

Sent from my DN2103 using Tapatalk
  • 2

#97 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 June 2022 - 11:05 PM

U jeee, pojma nisam imao da ovo postoji!
Neki novi Sensah i to duplo jeftiniji...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#98 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 June 2022 - 06:03 AM

Dok se jos dvoumim da li da iz razloga gore navedene sumnje u kvalitet ove opreme, sutra probam da promijenim narudzbu u polar forester pro (sutra se bicikl predaje kuriru, u petak je isporuka) od vas iskusnijih ovdje zatrazih pomoc, podrsku, savjet...ja jesam potpuni amarer i pocetnik u svijetu biciklizma u kasnim cetrdesetim, i vjerovatno je vama preko one rabote pitanja poput ovog mog, ali priznajte da ovo ipak malo vrijedja inteligenciju. Mislim na poslednje rijeci prethodnog posta....u svakom slucaju hvala na pomoci

Sent from my DN2103 using Tapatalk

 

Odgovorio sam već na isto ovo pitanje (prvo, o izboru bicikla) na sajtu i rekao da bih se, uzevši sve u obzir, ja odlučio za Scott SUB CROSS 50.

Polar Shadow mi je bio bicikl za koji sam se najviše dvoumio od ponude na sajtu sa kojeg su linkovani bicikli (ima bolje nable i kočnice u odnosu na Scott).

 

Sad, ako Polar ne dolazi sa opremom sa kojom piše da dolazi, onda već nisam siguran - a ne znam kakava je situacija sa Scott-om po tom pitanju.

 

Očekujem da ću u narednih godinu dve videti dosta tih LTWOO menjača i šiftera (kreću sa tim izgleda), pa ću valjda znati i kako se ponašaju, koliko traju i slično.

Za sad nemam pojma.
Edit: sajt im je krš, na tome su svakako štedeli, ali to ne znači da ne prave dobre menjače, ili barem dobar odnos plaćeno-dobijeno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#99 BikerDiCattaro

BikerDiCattaro
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 06:16 AM

Da, procitao sam tvoju preporuku, ali mi je ovdje odigrala ulogu cinjenica da sam u ovoj radnji mogao uzeti na 24 rate, pa sam se odlucio za shadow. E sad, ovo oko opreme me je bacilo u bedak. Ne znam sta da radim. Sad jedno hipoteticko pitanje, ako bi se ova oprema pokazala kao veoma losa, i kad bi doslo vrijeme za zamjenu, da li bi se na ovom ramu mogle ugraditi shimano komponente?

Sent from my DN2103 using Tapatalk
  • 0

#100 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 June 2022 - 06:52 AM

Da, procitao sam tvoju preporuku, ali mi je ovdje odigrala ulogu cinjenica da sam u ovoj radnji mogao uzeti na 24 rate, pa sam se odlucio za shadow. E sad, ovo oko opreme me je bacilo u bedak. Ne znam sta da radim. Sad jedno hipoteticko pitanje, ako bi se ova oprema pokazala kao veoma losa, i kad bi doslo vrijeme za zamjenu, da li bi se na ovom ramu mogle ugraditi shimano komponente?

Sent from my DN2103 using Tapatalk

 

Da. Menjači i ručice menjača se mogu menjati.

Drugim rečima: ne prave ramove samo za LTWOO (niti samo za Shimano).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika