Jump to content


Fotografije
- - - - -

Savjet oko drop bars.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
155 odgovora na ovu temu

#41 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 22 October 2021 - 11:18 AM

Ovako nešto, a :D
 
attachicon.gifIMG_20211004_174553~2.jpg

Сигурно имаш веееелику гаражу :)
  • 0

#42 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 October 2021 - 12:49 PM

Сигурно имаш веееелику гаражу :)



Si vid'o kol'i auto, a. Njega vozim radnim danom a bAcikl vikendom :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#43 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 22 October 2021 - 01:29 PM

A mi placamo gorivo :)


  • 1

#44 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 October 2021 - 01:37 PM

A mi placamo gorivo :)



Sitnih 50L na 100km.. sa uključenom klimom 70L.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#45 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 October 2021 - 01:50 PM

Vikendom vozi becigli, a radnim danom u autobusu trubi ovima na 2 točka i psuje kad ih obilazi. :)

P.S. Otkud to da ideš bajkom na posao? Zar nisi pre rekao da mrziš da voziš bajk po Bg-u?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#46 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 October 2021 - 01:58 PM

Vikendom vozi becigli, a radnim danom u autobusu trubi ovima na 2 točka i psuje kad ih obilazi. :)
P.S. Otkud to da ideš bajkom na posao? Zar nisi pre rekao da mrziš da voziš bajk po Bg-u?



Trubim.. ko će na koga nego svoj na svoga :D
Ne trubim naravno, ali ima ih dosta koji neozbiljno voze i guraju se izmedju vozila.

A bicom ma pos'o.. letos bio Smedetevski put raskopan neka 3 meseca. Autobusom se putovalo oko 1 sat za 5km. Autom bilo smorno po istoj gužvi. Bicikl se pokazao idealnim, 20min 6km do posla.. a onda sam se navukao :D
  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#47 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 October 2021 - 05:18 PM

'Senzacionalno! Biciklista se navukao na vožnju bicikla van rekreacije!'
Do sada je vozio samo lagane ture po par stotina km, ali sad ne može da odoli ni iskušenjima od dvadesetominutnih vožnji...
  • 2
The sea, the sea

#48 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 October 2021 - 05:40 PM

Navukao se na odlazak do posla biciklom jer je brže i jednostavnije. Ali ovde uvek postoji odredjen broj članova koji vole malo da pametuju ili da izvrću postove.
Pošto je tako, ne bih se više uključivao na forum neko vreme, da odmorimo malo.. vidimo se za 2-3 meseca.. možda.
Pozdrav svima.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#49 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 22 October 2021 - 07:34 PM

Šteta!
Nemoj tako ipak. Vrati se 2-3, ali nedelje.
  • 0

#50 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 October 2021 - 10:19 AM

Navukao se na odlazak do posla biciklom jer je brže i jednostavnije. Ali ovde uvek postoji odredjen broj članova koji vole malo da pametuju ili da izvrću postove.
Pošto je tako, ne bih se više uključivao na forum neko vreme, da odmorimo malo.. vidimo se za 2-3 meseca.. možda.
Pozdrav svima.



Takvih članova je uvek bilo i uvek će i biti. Ako ne na ovom forumu onda na nekom drugom, ako ne na forumu onda negde drugde u životu.

Nemoj da te to pogađa i da se sekiraš jer svi mi bismo u nekim slučajevima progovorili, pa makar i na dupe ako mora. Čovek se neke 2 godine života uči da priča, onda ceo život uči kad treba da ćuti...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#51 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 October 2021 - 11:09 AM

Dobar si Smasher, pogotovo ova zadnja, u pravu si sve...

Šta bi tek trebali da rade Bike Gremlin, Dušan i mnoge, mnoge druge ovde dobronamerne i kolege sa velikim znanjem...

Prosto kad neki čovek mnogo zna, on smeta onim drugima jer oni ne mogu da se popenju na njegov nivo i lakše im da pokušaju da ga spuste na svoj. Ako pristane da udje u polemiku i raspravu sa njima imaju šansu da to i urade. Oni pametniji i mudriji čuvaju te znalce i uče od njih, kao što sam ja na primer :) . Ja razmišljam pre kako se odužiti ovim ljudima od kojih sam ovoliko naučio.

Ostavio mi je utisak BikeGremlin od ranije gde sam čitao da je bilo slučajeva da ga ljudi baš napadaju (ko da može biti realnog razloga za to na bici forumu, naravno bez osnova). On je ostao dosledan svom stilu da uvek pomogne, šalje poučne tekstove, videe i sl. baz da im vrati uvredu na bilo koji način. Osta čovek dostojanstven jer ako je ne prihvatiš ta negativa osta onima koji su je i emitovali da je nose i pokušavaju da je dele dalje.

 

Sve ovo pišem kao reči utehe i podrška našem Chamedeu koji je jedan od najkvalitetnijih kolega ovde. Poruka i svim drugim dobrim kolegama da je ogromna većina nas uz njih samo ne oglašavamo se kao ovi kojima djavo ne da mira pa sedu i pišu negativan kontekst bilo koje vrste umesto da se dohvate ako su već nervozni nekoga u svojoj blizini (ako smeju ;) )

Uh, ajd


  • 0

#52 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 23 October 2021 - 04:26 PM

Eto, ja sam početnik kad je u pitanju drop korman.. i svidŽa mi se. I Smasher me je ubedjivao pored nekolicine drugih da je na drop kormanu vožnja udobnija u odnosu na flat korman. Letos probao.. i promenio bicycle :)


mogao si neko sunđerče da staviš na volan, da ne kupuješ novi bajs :D

A stvarno, kako si onako mogao da izvoziš brevet 1000, to je čudo. Tri dana da držiš šake na onoj tvrdoći, a putevi užas, pogotovo u istočnoj Srbiji, + sve one raskopane deonice sa radovima...
  • 0

#53 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 06 November 2021 - 02:48 PM

Evo slika i bivseg Gianta i sadasnjeg Scotta.
Mehanika XTR, pedale, patrona, pogon, salteri, zad, menjac, prednji menjac, 970. Viljuska RS Sid Race, kocnice Formula R-1, tockovi Mavic cross max SLR. karbonski volan, karbonska sticna . Znaci svaki delic mora da bude dobar da bi se doslo do te tezine. Npr, spejseri na luli karbonski, onaj poklopac na luli isto karbonski. Gume tubeless da bi se ustedelo na tezini unutrasnjih guma, a to je oko 400 gr.
Karbonski ram Scott scale 20.


@milovuk

Jedno pitanje, ako moze.. ovaj tvoj prethodni Giant bic.jel on sa 26 precnikom tockova? A ovaj sada Scott je 29, jel tako? Ako je sve ovo tacna moja konstatacija, reci mi tvoj savet i mišljenje u vezi voznje i krajnjeg izbora karbon bicikla sa 29 precnikom točka? Mislim, pisano je dosta u vezi toga odnosa 29 vs 26.. ali hteo bih da cujem neko tvoje opširnije iskustvo ako može? Hvala.
  • 0

#54 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 06 November 2021 - 02:59 PM

A ako su tockovi 27,5" :)


  • 0

#55 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 06 November 2021 - 03:45 PM

Moze i to i ako su 27,5 jos bolje. Vise materijala za upoređivanje i testiranje.
  • 0

#56 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 06 November 2021 - 03:57 PM

@milovuk

Jedno pitanje, ako moze.. ovaj tvoj prethodni Giant bic.jel on sa 26 precnikom tockova? A ovaj sada Scott je 29, jel tako? Ako je sve ovo tacna moja konstatacija, reci mi tvoj savet i mišljenje u vezi voznje i krajnjeg izbora karbon bicikla sa 29 precnikom točka? Mislim, pisano je dosta u vezi toga odnosa 29 vs 26.. ali hteo bih da cujem neko tvoje opširnije iskustvo ako može? Hvala.

 

Na oba bicikla su 26''. Moje misljenje bolje da ne iznosim, jer znam da se ne slaze sa vecinom.


  • 0

#57 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 06 November 2021 - 04:01 PM

Ako si vozio i 29" onda napisi svoje misljenje, kakve to veze ima da li ce se ostali sloziti ili ne, pogotovo ako te je @profa pitao za misljenje valjda te ceni inace te ne bi pitao.


  • 0

#58 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 06 November 2021 - 04:11 PM

Pa sta da pisem? Bice ko po obicaju, napadnu me vas deset i ja sledecih pet dana moram da se nesto branim i objasnjavam. 

 

Seti se teme o prednjim menjacima za Scott scale, za kadence, za varenje viljuske, za alate za merenje lanca itd, itd. 

A o velicini tockova bi imalo dosta da se pise, ali to vec zahteva mnogo zivaca.


  • 0

#59 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 06 November 2021 - 04:17 PM

To je bogatstvo komunikacije da se neki ne slazu, jedno je kad kazes svoje misljenje a drugo kad ubedjujes druge da moraju da rade kako ti mislis da treba. Evo i oko ovoga se prepiremo da li treba ili ne treba reci svoje misljenje :) Na kraju krajeva pitao te covek odgovori mu ukratko iz pristojnosti, ne trazi niko naucni rad. Ja mislim da velicina tocka treba da ide prema visini i tezini vozaca...amater nece primetiti razliku a profesionalcu ne treba savet.


  • 1

#60 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 06 November 2021 - 04:28 PM

Ma dobro, polako.. opušteno zelim da pricamo i caskamo i brate da uživamo u tome. Biciklizam kad je hobi i ljubav ne bi trebao da bude predmet ikakvog sporenja.
@milovuk većinom se slazem sa tvojim stavovima o karbon materijalu, i sam sam na polju bas dobrih dilema i usporedbi oko voznje i upotrebe raznih vrsta bic i materijala..
i sam u svojoj kolekciji imam i čelik i karbon i alu. I gravel i mtb i drumas…i 26 i 27,5 i 28-9
Ali ovo sad tvoje da su ti tockovi 26 totalno si me jos vise zainteresovao.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika