Jump to content


Fotografije
- - - - -

Savjet oko drop bars.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
155 odgovora na ovu temu

#21 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 October 2021 - 03:41 PM

... imati N bicikala * ...
  • 0

#22 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 03:42 PM

Pa nisi ti mnogo stariji od mene.. ako je po korisničkom imenu to je svega 6 godina.
E sad, ili ja kasnim ili je neka tamo kriza :D
Nego, imam i MTB, i treking pretvoren u turing.. oba koristim za ono za šta su namenjeni. MTB pomalo za šumske staze, makadam i za vožnje po gradu (do posla, ili neke sitne nabavke i slično). Treking je nalik turingu i njega isključivo vozim kad kačim bisage na nekoj cikloturi.
A drumski CX.. odnedavno.. a jbga, nije meni do trkanja ali će mi odlično poslužiti za 600+ km gde treba spojiti udobnost i brzinu. Za sada sam zadovoljan biciklom jer je bar 20% udobniji od prethodnog. Smasher zna koji sam bic vozio, i sa njim sam baš i pričao o prednostima i manama.
Zaključak je.. najbolje je imati 2 ili 3 različita bicikla, ukoliko je finansijski moguće.

 

 

Nisu vazne godine zivota, nego godine provedene u sedlu. :D

 

Imao sam ja istovremeno i Gravel i mtb. I vozio sam gravela, ali nekako na silu. 

 

Inace moj Mtb nije ovaj sto sada vecina vozi. Znaci nemam 29 sa 2.2. ili 2.4 gumama , na koje se vlasnici drumasa verovatno zagrazavaju, a i ja. Pa tek oni siroki volani od metear i po,i kad sednu na bicikl ko na coper neki da su seli. Jos kada im se naduju jakne, jer ne voze dzubine a ono, ko padobran.

I da me neko odmah ne edukuje, znam zasto se voze i ti volani i ti tockovi, ali to  zasto su namenjeni vlasnici ne voze ni 5%, a sve ostalo asfalt .

 

Moj MTB sam pravio prema mojim potrebama. Znaci 70% los asfalt, a 30%, makadam i zemlja. To je karbonski ram sa rejsing geometrijom, sto znaci da se sedi dosta polegnuto, nesto slicno Gravelu. Druga vazna stvar je volan, Ritchy carbon super logik, sirine ramena, ravan. Na kraju imam rogove. Kada stevim ruke na rogove, pozicija je slicna , kao kada se na gravelu stave ruke na samaraljke,.

Treca  isto vazna stvar, gume 1,8 sa  kramponima, Nobby Nick Schwalbe, tubeles u kombinacij sa Mavic cross max SLR tockovima, izuzetno brza kombinacija tockova.

Sve ukupno oko 9.5 kg. E zato sto sam napravio ono sto meni treba, za ono sto najvise vozim, ovo mi odgovara.

Da nemam ovo, sigurno ne bi vozio ove MTB sto su sada u modi. Izabrao bi neki gravel.


  • 0

#23 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 04:12 PM

@Milovuk
Jos samo da na taj tvoj Mtb dodaš drop bar ala Salsa Cutroat ili Fargo i Bog da te vidi!?
  • 0

#24 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2021 - 04:21 PM

Nisu vazne godine zivota, nego godine provedene u sedlu. :D
 



I tu smo slični.. ja sam od malih nogu na biciklima.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#25 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 04:31 PM

Nisu vazne ni godine nego broj predjenih kilometara, pa jos ako su objavljeni na Stravi strava!! U stvari najvaznije je koliko ste lanaca promenili za zivota :) A mozda je najmerodavnija prosecna brzina !?


  • 0

#26 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 04:33 PM


Ma odličan je moj bicikl. Sad je tu najslabija karika, vozač
  • 0

#27 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 05:15 PM

Nisu vazne ni godine nego broj predjenih kilometara, pa jos ako su objavljeni na Stravi strava!! U stvari najvaznije je koliko ste lanaca promenili za zivota :) A mozda je najmerodavnija prosecna brzina !?


E.moj dečko. Koja Strava? Pa kad sam počeo da vozim, tada tek počeli prvi televizori u boji.
  • 3

#28 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 05:58 PM


Sve mi jasno osim ovog dela:

Treca isto vazna stvar, gume 1,8 sa kramponima, Nobby Nick Schwalbe, tubeles u kombinacij sa Mavic cross max SLR tockovima, izuzetno brza kombinacija tockova.


Mislim i tu su mi jasni točkovi, nisu mi jasne gume :) Nobby Nic je trenutno dosta na nekoj trail/enduro strani, a ovo što ti kažeš da voziš je mnogo više neki XC. Deluje da ne mogu nikako biti brze kao druge gume (osim ako nije u pitanju neki raniji model, to nisam pratio). Gledam čisto iz perspektive gde sam ja skoro na mtb stavio te gume - odličan grip, super za blato, čak su i dosta brze na asfaltu u odnosu na ono što sam ja očekivao ali deluje da ima mnogo bržih i prilagođenijih onome što kažeš da voziš...
  • 0

#29 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 06:21 PM

E.moj dečko. Koja Strava? Pa kad sam počeo da vozim, tada tek počeli prvi televizori u boji.


Мој први телевизор у боји је био црно-бели, али са тада куповним шареним провидним стаклом на постољу испред њега!
  • 0

#30 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 06:40 PM

Nisu vazne ni godine nego broj predjenih kilometara, pa jos ako su objavljeni na Stravi strava!! U stvari najvaznije je koliko ste lanaca promenili za zivota :) A mozda je najmerodavnija prosecna brzina !?


Upravo tako. Na biciklu se za par godina vožnje popije sva pamet ovog sveta. Što više okrećeš - sve si pametniji. :)

@Milovuk

Težina tvog mtb bajka je impresivno niska bar za moje pojmove mtb-a Ja razumem tvoju potrebu da pređeš na nešto čime se lakše ide i preko džomba a nije ni problem da se zagazi off road. Ja volim malte ne sve vrste bicikala, i svaki ima svoju svrhu. Rado bih prešao jednog dana i na mtb, kada budem imao dovoljno vremena da vozim i po drunu i off road. Sad trenutno nemam, a zaljubljen sam u drumski bicikl pa moje srce može da pripada samo jednom biciklu. :)

Nego imaš li par fotki tog tvog mtb-a? Kad si ga već tako lepo opisao, da i vidimo kako izgleda....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#31 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 07:20 PM

Evo slika i bivseg Gianta i sadasnjeg Scotta.

Mehanika XTR, pedale, patrona, pogon, salteri, zad, menjac, prednji menjac, 970. Viljuska RS Sid Race, kocnice Formula R-1, tockovi Mavic cross max SLR. karbonski volan, karbonska sticna . Znaci svaki delic mora da bude dobar da bi se doslo do te tezine. Npr, spejseri na luli karbonski, onaj poklopac na luli isto karbonski. Gume tubeless da bi se ustedelo na tezini unutrasnjih guma, a to je oko 400 gr.

Karbonski ram Scott scale 20.


  • 2

#32 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 07:48 PM

Sve mi jasno osim ovog dela:


Mislim i tu su mi jasni točkovi, nisu mi jasne gume :) Nobby Nic je trenutno dosta na nekoj trail/enduro strani, a ovo što ti kažeš da voziš je mnogo više neki XC. Deluje da ne mogu nikako biti brze kao druge gume (osim ako nije u pitanju neki raniji model, to nisam pratio). Gledam čisto iz perspektive gde sam ja skoro na mtb stavio te gume - odličan grip, super za blato, čak su i dosta brze na asfaltu u odnosu na ono što sam ja očekivao ali deluje da ima mnogo bržih i prilagođenijih onome što kažeš da voziš...

 

Ima brzih guma, naravno, ali neki slik ili polu slik mi je nekako odvratan na MTB, pogotovu sa amortizerom. A i vozim cele zime, tako da ima i snega, blata, rizle. Plus sto su ove tubeles a to volim. I dosta su uske 1,8, a opet dovoljne da cuvaju ram, felne i vozaca  :)


  • 0

#33 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2021 - 07:55 PM

Ima brzih guma, naravno, ali neki slik ili polu slik mi je nekako odvratan na MTB, pogotovu sa amortizerom.



Ovako nešto, a :D

 

IMG_20211004_174553~2.jpg


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#34 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 07:57 PM

Ovako nešto, a :D

 

attachicon.gifIMG_20211004_174553~2.jpg

 

To je brzo nema sta. Ali to je samo za asfalt, sta ce ti onda amotizer i uopste MTB?


  • 0

#35 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2021 - 08:03 PM

To je brzo nema sta. Ali to je samo za asfalt, sta ce ti onda amotizer i uopste MTB?



Amortizer je bio već tu, glupo je skinuti ga.
Nego, imam ja i traktorske gume..

IMG_20210728_180828.jpg kad mi se vozi tamo gde mu i jeste namena. Kojak sam uzeo jer sa ovim biciklom često idem na posao. Za asfalt je odlična kombinacija. Zapravo, MTB je odlična igračka i za off i za grad. Sad ostaje da nadjem još jedan par točkova da se ne zamajavam sa zamenom guma. 

 

Gle, mobilni mi izokrenuo sliku  n2:Heristical


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#36 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 08:05 PM

Amortizer je bio već tu, glupo je skinuti ga.
Imam ja i traktorske gume..

attachicon.gifIMG_20210728_180828.jpg kad mi se vozi tamo gde mu i jeste namena. Kojak sam uzeo jer sa ovim biciklom često idem na posao. Za asfalt je odlična kombinacija. Sad ostaje da nadjem još jedan par točkova da se ne zamajavam sa zamenom guma

 

Da najbolje da nadjes jos jedan par. Sada je dosta pala cena 26, mogu dobri tockici da se nadju.


  • 0

#37 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2021 - 08:09 PM

Da najbolje da nadjes jos jedan par. Sada je dosta pala cena 26, mogu dobri tockici da se nadju.

Vidim, ima na oglasima, ali prvo da odem kod drugara da vidim da li negde u nekom ćošku ima nešto da vredi jer je 26 menjao na 27,5. Ako ima eto mi ih na poklon. MTB vozim tek od prošle jeseni.. godinama stajao nekorišćen, sa V-brake točkovima i lošom vilom. Pa sam to izmenjao, ono skinuto prodao, nešto dobijao na poklon i sklopio spravu za grad.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#38 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 08:17 PM

@chamade    Da ostanemo na temi, sto rece @profa samo stavis drumski volan i eto najboljeg bicikla na svetu, ima sve moze sve :)


  • 0

#39 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 08:17 PM

Upravo tako. Na biciklu se za par godina vožnje popije sva pamet ovog sveta. Što više okrećeš - sve si pametniji. :)

@Milovuk

Težina tvog mtb bajka je impresivno niska bar za moje pojmove mtb-a Ja razumem tvoju potrebu da pređeš na nešto čime se lakše ide i preko džomba a nije ni problem da se zagazi off road. Ja volim malte ne sve vrste bicikala, i svaki ima svoju svrhu. Rado bih prešao jednog dana i na mtb, kada budem imao dovoljno vremena da vozim i po drunu i off road. Sad trenutno nemam, a zaljubljen sam u drumski bicikl pa moje srce može da pripada samo jednom biciklu. :)

Nego imaš li par fotki tog tvog mtb-a? Kad si ga već tako lepo opisao, da i vidimo kako izgleda....

 

A zamisli tezinu kada bih izbacio sa bicikla ko sto izbacuju sa ovih novih, prednji salter, pogon sa tri sajbne i prednji menac. Medjutim ja to ne bi uradio taman da kilo skinem.Ovo meni zlata vredi. 

 

Pre dva meseca sam imao koronu i trinesti dan od dobijanja, ja krenem da vozim i to na brdo. Sav jos uvek kilav i nikakav. Kako mi je tad lepo legla najmanja napred sajbna. Para je vredela  :)


  • 1

#40 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2021 - 08:51 PM

@chamade    Da ostanemo na temi, sto rece @profa samo stavis drumski volan i eto najboljeg bicikla na svetu, ima sve moze sve :)



Da stvorimo Frankešrajna :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika