Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike fitting (prilagodjavanje položaja na biciklu)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
168 odgovora na ovu temu

#121 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2021 - 07:36 PM

@Chamade
Jedno pitanje za tebe...
Kada si stavio drugu lulu koja ima velik pozitivan ugao kako bi ti se pritisak rasteretio sa vrata i ruku na tim ultra dugim vožnjama, da li je ta promena pozicije kormana uticala na neki način na tvoj položaj sedenja na sicu? Jer ako si rasteretio težinu tela sa ruku, to znači da si je uspravnijim položajem premestio na sic. Da li ti je sic ostao u istom položaju sa kljunom blago pognutim na dole ili sa ga ispravio u horizontalu?



Pravo pitanje.

Sic je sa originalnom lulom bio više nagnut. Sa zamenom lule ugao sedla sam smanjio, tj podigao kljun. Mislim da su razlike u tim opterećenjima pozadine neznatne što se za ruke ne može reći jer zglobovi su dosta osetljiviji.
Sedlo je Fizik Tundra 2, prilično tvrdo ali i potpuno ravno.. nije izdignut zadnji deo. Probao sam SMP treking i road, Specialized, jop neka i ostao na Fiziku. Verovatno sam se dobrom delom i navikao na njega.


Milovuk@ imaš pravo za preglede. Ja nijednom nisam išao ali i retko kad se forsiram. Ja sam uglavnom u fazonu "kad zapne ja popustim".
Ne volim da vozim drumaškim tempom od 30+ km/h. Mogu dugo da vozim ali visok tempo mi izvlači mnogo energije. A kad se to desi onda moram da jedem.. jbga, začarani krug :D
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#122 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 15 August 2021 - 09:01 PM

Pravo pitanje.

Sic je sa originalnom lulom bio više nagnut. Sa zamenom lule ugao sedla sam smanjio, tj podigao kljun. Mislim da su razlike u tim opterećenjima pozadine neznatne što se za ruke ne može reći jer zglobovi su dosta osetljiviji.
Sedlo je Fizik Tundra 2, prilično tvrdo ali i potpuno ravno.. nije izdignut zadnji deo. Probao sam SMP treking i road, Specialized, jop neka i ostao na Fiziku. Verovatno sam se dobrom delom i navikao na njega.


Milovuk@ imaš pravo za preglede. Ja nijednom nisam išao ali i retko kad se forsiram. Ja sam uglavnom u fazonu "kad zapne ja popustim".
Ne volim da vozim drumaškim tempom od 30+ km/h. Mogu dugo da vozim ali visok tempo mi izvlači mnogo energije. A kad se to desi onda moram da jedem.. jbga, začarani krug :D

 

 Da ti kazem za nas ne pregledane, mnogo je bolje to kako ti vozis, a to je duze ture nizim intezitetim, nego kratke ture jakim intezitetom. Ovo sto cu sada da napisem nije niko za pohvalu, ali krv sam zadnji put dao 1986 kada sam bio na regrutaciji, a pritisak mislim da nikada nisam merio. Medjutim osecam se odlicno, redovno vozim, imam dobru tezinu i mislim da sam u dobroj formi. Pa videcemo, idemo dalje...


  • 1

#123 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 August 2021 - 09:36 AM



Pravo pitanje.

Sic je sa originalnom lulom bio više nagnut. Sa zamenom lule ugao sedla sam smanjio, tj podigao kljun.


Menjanjem položaja lule promeniće se ugao kako sedalne kosti dodiruju sedište. Često biciklisti sede i na pubičnom luku i on je na primer čest problem kod žena. Ako pratiš ženski pro biciklizam videćeš da je bilo žena koje su radile labiaplastiku (usmine) da bi imale manje problema.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#124 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2021 - 10:32 AM

Menjanjem položaja lule promeniće se ugao kako sedalne kosti dodiruju sedište. Često biciklisti sede i na pubičnom luku i on je na primer čest problem kod žena. Ako pratiš ženski pro biciklizam videćeš da je bilo žena koje su radile labiaplastiku (usmine) da bi imale manje problema.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Bitno je da meni odgovara, a kako izgleda potpuno je nebitno :)
Da treba da bude strogo vodoravno proizvodjači ne bi pravili šuie i nosač na šticni koji se podešava već bi bilo fiksirano sedlo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#125 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2021 - 10:39 AM

Ako pratiš ženski pro biciklizam videćeš da je bilo žena koje su radile labiaplastiku (usmine) da bi imale manje problema.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Kako li je hirurgu koji ovo radi? :D
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#126 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 11:08 AM

Kad sam otvarao temu nisam mogao ni pretpostaviti da će se dovde doći :) :)
  • 0

#127 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2021 - 11:23 AM

Kad sam otvarao temu nisam mogao ni pretpostaviti da će se dovde doći :) :)


Da si ti živ i zdrav :)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#128 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 02:56 PM

A vi, kako te?

 

p1.jpg P2.jpg


  • 1

#129 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 05:33 PM

Šta ovo Radomir ne prenosi Vueltu?
Ne može da se gleda sada...
  • 0

#130 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 06:19 PM

Mozda 'ladi j... noge na godisnjem odmoru.


  • 0

#131 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 06:27 PM

Ko mu je dao odmor pred zadnji grand tur u godini još me to zanima samo !!!
Nema smisla.
  • 0

#132 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 07:48 PM

"Ne Radomire, ne mozes da ides na svoj vec isplanirani odmor jer treba da komentarises dogadjaj koji ce se organizovati i narednih 100 godina"

 

Ima smisla, Milance?


  • 0

#133 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 07:51 PM

Ne mogu da prihvatim. Imao je vremena izmedju tureva a ne da nas ovako ostavi.
  • 0

#134 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 08:17 PM

Menjanjem položaja lule promeniće se ugao kako sedalne kosti dodiruju sedište. Često biciklisti sede i na pubičnom luku i on je na primer čest problem kod žena. Ako pratiš ženski pro biciklizam videćeš da je bilo žena koje su radile labiaplastiku (usmine) da bi imale manje problema.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Bez izmotavanja i podyebavanja, stvarno me zanima šta je to...
Možeš li svojim rečima da objasniš šta je to ta labiaplastika?

Mislim, mogu ja to da izguglam, ali fora je da to ostane zapisano na forumu. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#135 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 16 August 2021 - 08:22 PM

:)
I nas zanima, al' svojim rečima radi razumevanja.
  • 1

#136 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 August 2021 - 09:09 PM

Smanjivanje labija (usmina) tačnije malih usmina. Labie umeju da budu različite, veličina i oblik. Žene koje imaju novca i ne sviđa im se izgled to operišu. Kod biciklistkinja (tačnije kod svih žena) pubični luk je niži (zaravnjeniji) u odnosu na muškarce, naravno postoje izuzeci ali su baš to izuzeci. Same kosti ostavljaju malo mesta za sve to što se tu nalazi i često (kod žena) pravi problem.

Off-topic Jesam radio u GAK-u u sali (veoma kratko) ali sam bio na gornjem delu tela (čudno zvuči ali anestezija voli uvek da se odvoji od hirurga koliko god je moguće), tako da realno ne znam ginekološke zahvate (sem onog osnovnog) i iskren da budem nikad me nije zanimala (ginekologija u celosti).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#137 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2021 - 09:35 PM

Uprošćeno, ako sam dobro shvatio.. žene mogu da menjaju oblik svoje pice :D
Mene zanima da li hirurg ima katalog modela ili žena nacrta željeni oblik ili veličinu?

I da, ova tema ipak odlazi na pravu stranu :D
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#138 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 August 2021 - 04:50 AM

Hahahah!

Jesam seljak ali ne mogu da se ne smejem!

Eto ja, siroma', pojma imao nisam da žene čak i to ne menjaju ako im se estetski ne sviđa (nevezano za biciklistkinje).

Pitanje je zapravo, ima li nešto što danas žene ne operišu i ne menjaju mu oblik, veličinu, izgled? :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#139 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 August 2021 - 06:23 AM

Smanjivanje labija (usmina) tačnije malih usmina. Labie umeju da budu različite, veličina i oblik. Žene koje imaju novca i ne sviđa im se izgled to operišu. Kod biciklistkinja (tačnije kod svih žena) pubični luk je niži (zaravnjeniji) u odnosu na muškarce, naravno postoje izuzeci ali su baš to izuzeci

 

Jesam radio u GAK-u u sali

Sumnjiv si ti meni ,posto si otvorio i ovu temu, zato i mozes da kupujes pedale za 400E :grin:


  • 1

#140 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 August 2021 - 07:30 AM

Sumnjiv si ti meni ,posto si otvorio i ovu temu, zato i mozes da kupujes pedale za 400E :grin:

Jok ja, nisam sudelovao u otvaranju teme. Samo sam pisao da se neke stvari neće namestiti same od sebe, koliko god trenirali.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika