Jump to content


Fotografije

MTB ili trekk, 300-350e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
99 odgovora na ovu temu

#21 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 10:58 AM

Pa ti si onda bogat kad mozes da si priustis rdjavo
  • 0

#22 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:22 AM

Sve je to bila rdjavo pa usminkano, nisam bogat al imam dovoljno godina, sve je to baba u Njemackoj vozila na pijacu da kupi sir i kajamak od Sarove :)
  • 0

#23 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:33 AM

Pa ti prijatelju gledaj robu a ne babu sto prodaje sir,onaj koji nema iskustva nek slusa ako hoce iskusnije
  • 0

#24 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:55 AM

Ne kazem ja da ti nisi u pravu.Hocu da kazem da se moze kupiti i dobar bicikl za malo para, treba vremena i moras biti brzi od ostalih ali moze. Kad ga ulickas i uslikas u hladu da bude kao nov. Zato sam stavio ovog Centuriona, gledao sam ih 2 - 2 i po puta skuplje, samo usminkane, pise ekstra stanje, zakljucavanje viljuske na volanu, hidraulika, full XT (nije bitno sto nije), sutradan prodano
  • 0

#25 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 11:59 AM

Pa vidis razmisljaju ljudi realno takvi se bajsevi prodaju brzo i uvek traze,to je pravo ulaganje
  • 0

#26 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 12:10 PM

Pa jel bolje da platis 200 evra za neusminkan ili 400 za usminkan, skupa je sminka
  • 0

#27 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 12:17 PM

Pa jel bolje da platis 200 evra za neusminkan ili 400 za usminkan, skupa je sminka

Mozda sam 1 i po put bio s nasminkanom ribom,tako da mogu da je prepoznam

https://www.2bike.rs...-6#.XraezCh8LFo
  • 0

#28 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 07:25 PM

https://www.2bike.rs...oo#.XrcDRCh8LFo
  • 0

#29 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 08:22 PM

Super su to ponude, ali ja i dalje nemam gde da prepakujem delove na drugi ram.


  • 0

#30 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2020 - 09:36 PM

Pa vidis razmisljaju ljudi realno takvi se bajsevi prodaju brzo i uvek traze,to je pravo ulaganje

Ko o čemu, baba o uštipcima... Kupi brate zlatne poluge, mangulice ili uloži pare na berzu pa obrni malo love, isplati se! Po tebi bi svi trebali da vozimo samo xt i dura ace, sve ostalo je prevara i đubre koje ne može da se preproda...

 

Može da se otvori poseban podforum 'saveti za dobra ulaganja u biciklističku opremu', ali ovde ljudi traže savete za kupovinu bicikla koji nije kapital nego sredstvo prevoza, rekreacije i slično. Mnogo iskusnih vozača i servisera su mnogo puta pisali o upotrebljivosti raznih klasa mehanike, generalni konsenzus je 105/deore optimalno, tiagra/sora/acera radi posao bez problema, a ekstremi tipa xt/dura ace i tourney su za one sa veoma dubokim/plitkim džepovima. Poenta je da sva ta mehanika dobro radi kada se lepo upari, našteluje i održava, sve prema potrebama... VOŽNJE. Ne ulaganja za kasniju prodaju. Ne kupovanja prevelikog ili premalenog rama jer ima xt pa posle traži drugi, prepakuj... Izvinjavam se za off.


  • 4
The sea, the sea

#31 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 09:50 PM

Ja isto ne kontam, to je ok za ove neke na forumu koji imaju vise bicikala, pa vide nesto povoljno s nekom opremom koja im se svidja pa sami znaju sta s cim mogu upariti i ne zure nigdje, plus urade sami

Ovako covjek kupuje opremu, pa onda kupuje ram pa placa da to neko preslozi pa sjedne na bicikl a mozda mu onda bicikl ne legne i njemu se to zgadi sve i batali bicikl. Govorim iz licnog iskustva, samo sto sam ja uporan kao magare, ja bas zainatim kad mi nesto ne ide :)

Logicnije je da prvo kupi odgovarajucu velicinu rama i velicinu tocka koja mu odgovara a poslije ako ne bude zadovoljan opremom nek se nadogradi, i to zimi kad ce taj bicikl koji ce biti donator biti jeftiniji nego u sezoni
  • 0

#32 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 02:25 AM

Ko o čemu, baba o uštipcima... Kupi brate zlatne poluge, mangulice ili uloži pare na berzu pa obrni malo love, isplati se! Po tebi bi svi trebali da vozimo samo xt i dura ace, sve ostalo je prevara i đubre koje ne može da se preproda...
 
Može da se otvori poseban podforum 'saveti za dobra ulaganja u biciklističku opremu', ali ovde ljudi traže savete za kupovinu bicikla koji nije kapital nego sredstvo prevoza, rekreacije i slično. Mnogo iskusnih vozača i servisera su mnogo puta pisali o upotrebljivosti raznih klasa mehanike, generalni konsenzus je 105/deore optimalno, tiagra/sora/acera radi posao bez problema, a ekstremi tipa xt/dura ace i tourney su za one sa veoma dubokim/plitkim džepovima. Poenta je da sva ta mehanika dobro radi kada se lepo upari, našteluje i održava, sve prema potrebama... VOŽNJE. Ne ulaganja za kasniju prodaju. Ne kupovanja prevelikog ili premalenog rama jer ima xt pa posle traži drugi, prepakuj... Izvinjavam se za off.

I ti isto ko baba da je sve to isto,stavi malo prst na celo,za iste pare se nalazi taj famozni ,preskupi,cuveni,profesionalni ciganima znani xt,bez prepakivanja i prodaje,svako moze da ga vozi i priusti,samo malo da otvori vidike a ne da se stiska i ogranici uplaseno od bauka xt,aaaa
  • 0

#33 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 02:35 AM

Ja isto ne kontam, to je ok za ove neke na forumu koji imaju vise bicikala, pa vide nesto povoljno s nekom opremom koja im se svidja pa sami znaju sta s cim mogu upariti i ne zure nigdje, plus urade sami
Ovako covjek kupuje opremu, pa onda kupuje ram pa placa da to neko preslozi pa sjedne na bicikl a mozda mu onda bicikl ne legne i njemu se to zgadi sve i batali bicikl. Govorim iz licnog iskustva, samo sto sam ja uporan kao magare, ja bas zainatim kad mi nesto ne ide :)
Logicnije je da prvo kupi odgovarajucu velicinu rama i velicinu tocka koja mu odgovara a poslije ako ne bude zadovoljan opremom nek se nadogradi, i to zimi kad ce taj bicikl koji ce biti donator biti jeftiniji nego u sezoni

Ti pricas sad isto o nekoj nadogradnji o cemu i baba,ja sam dao 1 od predloga kompromisa ako je manji ram sto ne znaci da je pravilo,250€ sam platio eybl takav sa full xt 3x10 grupom i xt 785 hidraulikom,manitou vila i bese neki dobri tockovi,i sad kao svi preskoce takvu ponudu zbog malog rama,pa hvala im,da ga prodaju za 50€ i nadju odgovarajuc,prepakuju izadje ih isto ili da doplate 50€,jel to bas cimanje a za takvu konfiguraciju,pa ima carbon ramova za 150€,koliko bi ga onda takva zver izasla,350€,i,koliko bi bio da je vec slozen,pa jedno 600€ kapiram,eto to je iz ugla prodavca a moze da bude i pametnog investitora u bajs koji se ne plasi xta
  • 0

#34 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 09:35 AM

Rešio da ipak dignem malo cenovni rang pa sad gledam ovaj Focus Black Forest:
https://www.2bike.rs...st-xl-za-visoke

Gledam i neki Bulls Copperhead 3.0:
https://www.2bike.rs...3-27-5-xxl-3x10
Samo čekam da prodavac postavi slike konačno da vidim o čemu se radi... ( :

Najverovatnije ću jedan od ta dva, čekam još danas da se javi prodavac sa slikama za Bulls. Po temi ovde je relativno pouzdan preprodavac, a Bulls je, ako je Reba amortizer, sa boljom grupom opreme za istu cifru, možda čak i malo jeftiniji. Ovaj Focus je čini mi se lični pa ne znam koliko je pouzdan prodavac, a pitanje da li ću imati nekog da pogleda u NS-u.


  • 0

#35 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 May 2020 - 10:16 AM

Fokus na slikama deluje prilično očuvano a i koristi novija konstrukcijska rešenja, pa si dobar godinama unapred za kompatibilnost delova. Uz par treking točkova ispletenih po meri bicikla ubijaš dve muve jednim udarcem.


  • 1

#36 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 11:05 AM

Sviđa mi se Focus dosta, ako se prodavac Bulls-a ne javi sa slikama danas, najverovatnije ću da ga poručim. Jedino što ide bez probe... to me brine. Što se Bulls-a tiče, bolje je oprema, ali bez slika ne znam iz koje je godine model. Focus je model iz 2015.


  • 0

#37 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 May 2020 - 11:18 AM

Koliko je neizgreban, ne liči da je prešao više od 2-3 hiljade, ili nije nikad vožen k'o što bog nalaže i zapoveda. Možda te sačekaju ležajevi i takoti nevidljivi kvarovi, al' to ti je svakako sudbina sa polovnima, to što platiš + 50 na servis :D


  • 0

#38 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 11:26 AM

Pa valjda neće odmah, koliko je mogao da ga izarči za tih 3-5 sezona, a da ga ne izgrebe malo više. Valjda i Deore oprema traje malo više od Tourney... ( :


  • 0

#39 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 12 May 2020 - 12:06 PM

Fokus lepo izgleda (ako nisu samo stare slike),oprema dobra,cena je ok.

Idi vidi,probaj i pazari ako je sve ok.
  • 0

#40 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 May 2020 - 12:14 PM

Pa valjda neće odmah, koliko je mogao da ga izarči za tih 3-5 sezona, a da ga ne izgrebe malo više. Valjda i Deore oprema traje malo više od Tourney... ( :

 

Nisi ti nikad video facu gosn Grbića kad mu posle "sezonice" donesem bajk da ga samo malo pipne ako nešto treba n2:Dizzy Ne mislim na krupne stvari nego na kojekakve šolje, poldloške, ležajeve... ali kažem, to ti sleduje kad-tad na svakom biciklu.

 

Ovo deluje dooosta dobro UZ uslov da se na bicikl sedne i da se proba.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika