Jump to content


Fotografije

MTB ili trekk, 300-350e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
99 odgovora na ovu temu

#1 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 01:52 PM

Rešio da se podnovim malo, ali ne ide mi baš odlučivanje. Tražim neki MTB ili eventualno trekk koji vuče na MTB. Cenovni rang 300-350 evra. 192cm sam. Nešto je slaba ponuda u tom rangu. Za sad sam našao ova 3 modela, pa ako može malo pomoći...

Bulls 26", 57cm, SLX menjači, Tektro Auriga Pro kočnice, SR Suntour Raidon prednji amortizer:
https://www.kupujemp...er_id=682542724
Sviđa mi se, ali nemam priliku da ga pogledam, više sam za veći točak.

Kilimanjaro 27,5", XT/Alivio menjači, Rockshox XC30 amortizer, čini mi se da veličina odgovara:
https://www.kupujemp...er_id=682542724
Po opremi odličan, ali boja...

Stoke CRX 8.5, 28", XL, Deore oprema, SR Suntour Nex DS 63mm amortizer:
https://www.2bike.rs...2017-xl-kao-nov
Lepo izgleda, ali ne znam da li bi mi amortizer i uopšte trekk odgovarao jer volim i offroad da vozim, ništa ekstremno, ali opet. Pritom mi prodavac nepouzdan.
 


  • 0

#2 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 04:41 PM

Pa za te pare ima full xt sa boljom vilom reba ili fox cak
Evo pitaj za nizu cenu
https://www.2bike.rs...-5#.XrWMOyh8LFo
  • 0

#3 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 05:09 PM

Pa nije baš ,,za te pare", ovo je 70 evra preko. ( :

 

Ali i gotovo sigurno mi je mali, 51cm. 26" MTB mora oko 60cm, sa isto toliko gornjom cevi. Čekam da mi prodavac ovog Bulls-a što sam našao javi efektivnu dužinu gornje cevi, pošto je sedalna 57cm. BTW, kakav je amortizer SR Suntour Raidon? Po onome što sam video na netu bolja je od ove XC* serije.


  • 0

#4 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 06:11 PM

Za te pare ima full xt 3x9 grupa delova koja je 5 klasa iznad tih,mozda ne sad kad je sezona ali na jesen na pr,kao sto rekoh vec ram je najjeftinija stavka na bajku pa i ako je S velicina treba uzeti zbog ostalih delova pa kad naidje odgovarajuc ram prepakujes,jer je besmisleno uzeti odgovarajuc ram sa napakovanim bezvrednim delovima,mozds ces hteti ds predjes na nesto bolje kad skupis pare ili da vucic a onda te ne mozes prodati
  • 1

#5 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 06:16 PM

Ne tražim ja neku visoku klasu opreme, zadovoljan sam sa Acera ili nešto jačom u dobrom stanju. Iskreno, više od Deore ne bi ni tražio. Gledam da amortizer prednji bude pristojan, bar Suntour XCR, idealno Rockshox XC30. Da prepakujem s jednog rama na drugi već ne bih.


  • 0

#6 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 06:41 PM

Za te pare ima full xt 3x9 grupa delova koja je 5 klasa iznad tih,mozda ne sad kad je sezona ali na jesen na pr,kao sto rekoh vec ram je najjeftinija stavka na bajku pa i ako je S velicina treba uzeti zbog ostalih delova pa kad naidje odgovarajuc ram prepakujes,jer je besmisleno uzeti odgovarajuc ram sa napakovanim bezvrednim delovima,mozds ces hteti ds predjes na nesto bolje kad skupis pare ili da vucic a onda te ne mozes prodati

Vidim ja na piku da to tebi nije problem prepakivati :)
  • 0

#7 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 03:53 AM

Ne tražim ja neku visoku klasu opreme, zadovoljan sam sa Acera ili nešto jačom u dobrom stanju. Iskreno, više od Deore ne bi ni tražio. Gledam da amortizer prednji bude pristojan, bar Suntour XCR, idealno Rockshox XC30. Da prepakujem s jednog rama na drugi već ne bih.


Pa xt ti je dostupan za 350€ ne kapiram zasto bi isao na nize klase za iste pare,1 brend ima bajseve od 20 do 10 000€ oprema ga cini skupim,ima reba i fox zasto bi opet uzimao neke tuceve od 3kg zarad natpisa na ramu
  • 0

#8 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 03:54 AM

Vidim ja na piku da to tebi nije problem prepakivati :)


Sto ides toliko daleko imas to i ovde
  • 0

#9 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 04:48 AM

Ne mogu ovde kad sam ja tamo :)

Ova tvoja teorija, osim bas ako se covjek ne bavi tim pa mu nije problem ne pije vode. Kome se da zezati oko toga, vecina ljudi ne gleda nit zna koja je oprema, ne zanima ga koliko ce vrijediti za par godina i sl
Licno se ne bih htio zezati s tim, eventualno da ga dignem za dz pa ajd malo iz hobija da serafam
  • 0

#10 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 05:55 AM

Ja ne znam kakvo je to zezanje za dobijanje 5 klasa boljih delova,zbog takvog nezezanja vidim ljude od 190cm,100kg na decjim biciklima jer prodavac ima zvaku i na bajsu pise ktm,zato sto vecina ljudi ne zna nista o tome realno je da poslusa nekog ko zna sve o tome,nisam rekao da ce on prepakivati nego da ce naci odvovarajuc ram za iste pare koliko vredi taj neodgovarajuc sa boljim delovima,ako vec ima mogucnost kupovine sve u jednom nece se cimati naravno
  • 0

#11 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 05:57 AM

Pa xt ti je dostupan za 350€ ne kapiram zasto bi isao na nize klase za iste pare,1 brend ima bajseve od 20 do 10 000€ oprema ga cini skupim,ima reba i fox zasto bi opet uzimao neke tuceve od 3kg zarad natpisa na ramu

Pa nisam našao pristojan i odgovarajuć XT za taj novac, a zaista ne bih da prebacujem opremu na drugi ram. Da sam to uradim nemam ni alata ni iskustva, a nemam ni neki pouzdan servis u blizini ili nekog majstora koji bi to mogao da odradi.

Što se opreme tiče je uopšteno, odgovarala bi mi i Acera klasa, idealno Deore. Jedino bi da uzmem neki malo bolji amortizer.

Kilo gore/dole na mojih 100-ak ne znači puno. ( :
  • 0

#12 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 05:59 AM

Pa probaj da stavis u ranac flasu vode od 2 kg pa vozi par sati i videces razliku
Opet govorim iz iskusta da su te nize klase bacanje para jer ne vrede,mora covek da ih pokloni koliko su jeftine
  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 May 2020 - 06:01 AM

Moje iskustvo je da su i niže klase sasvim OK.

 

Acera je po meni već sasvim solidna oprema.

 

Naravno, bolje je polovan, ali super očuvan XT, od novog Acera (pogotovo po sličnoj ceni), ali to se ne može uvek lako naći, a i vreme košta.

 

Da ne govorim kako sam se sit navozao i sa klasama nižim od Acere.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 06:09 AM

Ja se secam kao klinac 20ak god i nisam znao sta kupujem, naravno ta grupa delova precenjeno bilo,tesko,uvek nesto potroseno i kvarno a novo kosta kao najbolja polovna klasa,bucno,naravno mlad i neiskusan pa bih to isto mogao reci jer sam bio u punoj snazi,a realno je bilo mucenje u odnosu na danas sta ima u ponudi
  • 0

#15 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 06:32 AM

Ma nemam ništa protiv XT mehanike, ali nisam našao odgovarajući bajs za ~350 evra sa XT opremom, eventualno samo zadnji menjač. Za te novce, koliko vidim, može idealno da se nađe bajs u pristojnom stanju sa Deore klasom opreme i nekim solidnim amortizerom tipa SR S XCR ili Rockshox XC30. To bi mi i odgovaralo, ali ni toga nema baš puno, a verovatno ću da kupujem i bez probe. Za Niš, Bg, NS bi i mogao da organizujem nešto, ali Valjevo ili Loznica gde se nalaze ova dva koja sam našao su mi trenutno van dometa. Nije da mi je baš toliko hitno, ali počelo je lepo vreme.


  • 0

#16 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 06:35 AM

Pa sto nisi zimus kupovao tona ih je bila,zasto tako svi navrat nanos kupujete ozbiljne stvari
  • 0

#17 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 06:44 AM

E pa sad, što nisam... ( :

 

Mada, i tada koliko sam gledao nisu cene bile niže, samo malo veća ponuda.


  • 0

#18 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 06:50 AM

Ja sam 4-5 bajseva uzeo od 270-350€ sve full xt cak i 780 grupe
  • 0

#19 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 07:00 AM

Pa ima manjih i sada, ali za moju visinu je tada bilo 2. Marin Bobcat 5 i Trek Marlin 7, nego što tada nisam mogao da preuzmem bajs... Međutim, šta je bilo mi sada ne znači puno. Znam da su sada cene veće zbog sezone, ali jbg.


  • 0

#20 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 May 2020 - 07:38 AM

Moras bjezati od usminkanih bicikala, vi sve ovde sto kacite je usminkano, znaci il je svercer il neko prodaje a zna sta prodaje.
Tu se ne moze proci povoljno to je valjda jasno.
Ja bih uvijek rizikovao sa hrdjavim lancem u pola cijene ili manje. Npr, ovog bih kupio da se ne bojim zene :)

https://www.olx.ba/r/37727660/40813
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika