Jump to content


Fotografije

MTB ili trekk, 300-350e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
99 odgovora na ovu temu

#61 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 May 2020 - 10:12 PM

Pa pitao sam ovde za savet jer nikad nisam čuo za Simplon, niti me mnogo interesuje šta piše na ramu. Sam bajs mi ne izgleda lepo. Delovalo mi je kao da je prevelika cena jer viđam slične za manje. Pritom ne znam da li bi veličina odgovarala, a prodavac mi nije ni odgovorio. Niti nešto pljujem, niti pominjam indijance...

Sve ok gledaj dalje, izletece vec nesto bolje, preskoci ovaj

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#62 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 10:40 PM

Ne znam čemu takav stav. Bajs mi je izašao u pretrazi, ispunjava neke uslove, zato sam i pitao za njega. Ovaj Focus mi je delovao bolje, a jeftiniji je. Da znam sam dovoljno dobro da procenim ne bi ni pitao ovde.


  • 0

#63 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 May 2020 - 11:14 PM

Ne znam čemu takav stav. Bajs mi je izašao u pretrazi, ispunjava neke uslove, zato sam i pitao za njega. Ovaj Focus mi je delovao bolje, a jeftiniji je. Da znam sam dovoljno dobro da procenim ne bi ni pitao ovde.

Pokušali smo da te edukujemo i dobio si odgovore na tvoja pitanja u vezi ovog bicikla, ne bih vise trosio vreme na to. Pozz

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#64 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 03:16 AM

Simplon je bolji brend od focusa,dt swiss duplo skuplji i vise tockovi od tih concept,meni je to bitnije,jer su zadnji menjaci iste cene,ovaj deore ima zakljucavanje na simplonu dok slx nema,a uopsteno oba kostaju 20€,pozovi pa pitaj sta te interesuje ne da cekas na odgovor i da se proda
  • 2

#65 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 06:20 AM

Pokušali smo da te edukujemo i dobio si odgovore na tvoja pitanja

 

Opaa,znaci biciklisticki Megatrend, mislio sam da forum sluzi da biciklisti pomazu jedan drugom u savetima i  razmenjivanjem iskustava u vezi bicikala,znaci  sluzi i  da pojedinci druge edukuju,koji nisu dovoljno edukovani. O:)


  • 3

#66 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 07:05 AM

Simplon je bolji brend od focusa,dt swiss duplo skuplji i vise tockovi od tih concept,meni je to bitnije,jer su zadnji menjaci iste cene,ovaj deore ima zakljucavanje na simplonu dok slx nema,a uopsteno oba kostaju 20€,pozovi pa pitaj sta te interesuje ne da cekas na odgovor i da se proda


E ovo mi je korisno, ne Simplon je Simplon, Reba je Reba. DT swiss nisam znao ni šta je uopšte. Da ja znam šta je Simplon i koja je razlika između tog Deore i onog SLX ne bi ni postavio ovu temu.
  • 0

#67 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 16 May 2020 - 09:06 AM

Opaa,znaci biciklisticki Megatrend, mislio sam da forum sluzi da biciklisti pomazu jedan drugom u savetima i  razmenjivanjem iskustava u vezi bicikala,znaci  sluzi i  da pojedinci druge edukuju,koji nisu dovoljno edukovani. O:)

 

Можда едукација није права реч, али ово није језички, већ бици форум, а суштина је ваљда битнија од форме ? Рекао бих да ти овде не видиш проблем у едукацији већ у едукатору.

 

Пре три године сам дошао овде да научим нешто, јер нисам знао такорећи ништа о бициклима. Да похватам основе,научим, образујем се, едукујем ... како год ...  

 

 

E ovo mi je korisno, ne Simplon je Simplon, Reba je Reba. DT swiss nisam znao ni šta je uopšte. Da ja znam šta je Simplon i koja je razlika između tog Deore i onog SLX ne bi ni postavio ovu temu.

 

Шта је симплон, каква је реба, дт, све то можеш да сазнаш на интернету за пар минута. Ако ти је неколико нас рекло да бајс ваља, то је ваљда довољно да те заинтересује да се мало едукујеш и сазнаш више ...

 

Није леп, не свиђа ми се како рам изгледа, и сл. нису баш неки аргументи кад се купује полован бајс и гледаш да добијеш најбоље што можеш за новац којим располажеш... 

 

Савете које добијеш можеш да послушаш или не, али ти га купујеш, својим новцем, одлука је твоја. Нас ако се сете на дан безбедности ...  :mrgreen:


  • 1

#68 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 09:39 AM

Šta je Simplon nisam baš uspeo da nađem na internetu, u stvari, jako malo izbaci na upit Simplon Cure. Ovaj Cure model uopšte nisam našao. Šta je Reba znam (pretraživao sam razliku između Reba, Recon, XC30 i XC28), ali ima puno bajsova sa tim amortizerom. DT Swiss nisam iskreno ni gledao, većina bajsova u toj kategoriji ima pristojne točkove pa mi to nije presudna kategorija, nisam ulazio dublje u to koji je koliko bolji i kome je kakva cena. Ne sviđa mi se kako izgleda, nije tehnički bitna stvar, ali mi jeste argument jer bi opet pre uzeo onaj Focus nego ovaj Simplon iako sad znam da je Simplon bolji bajs. Postavio sam upit za bajs jer mi se okvirno dopao i imam volje da naučim nešto novo, samo ne na takav način.


  • 0

#69 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 16 May 2020 - 10:59 AM

Е, ако је тако, ја се онда извињавам ако смо штурим и грубим коментарима повредили твоје нежно унутрашње токсично биће ...  n2:thumbsup


  • 2

#70 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 11:40 AM

Nema potreba za ironisanjem. Pitao sam za savet, neki se naljutiše što ne znam šta je DT Swiss i Simplon, izgleda da je bolje da nisam ništa ni pitao. n2:thumbsup


  • 2

#71 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 01:19 PM

Nema potreba za ironisanjem. Pitao sam za savet, neki se naljutiše što ne znam šta je DT Swiss i Simplon, izgleda da je bolje da nisam ništa ni pitao.

Znas kako.....moras da budes poltron,da se odusevljavas,titras jajca i taj fazon...Tako ti to ide sa umisljenim velicinama.Cast izuzecima.


  • 2

#72 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 16 May 2020 - 01:31 PM

Улете Цвија клизећи ...  :mrgreen:

 

Елем, токсик, оно горе је чиста за*ебанција. Нисам циник, нити сам склон иронији, сарказму ... погрешно си ме разумео, вероватно јер сам изабрао погрешног смајлита ... Овај је био примеренији   n2:tease  

n2:redbull


  • 0

#73 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 01:42 PM

Pa malo mi čudno da se neko maltene ljuti što kažem da mi bajs deluje malo precenjeno za taj nivo opreme jer jbg ne znam cenu i kvalitet DT Swiss točkova i nisam čuo za neki brend. Dosta vozim, ali nisam do sada toliko ulazio u materiju, pogotovo kod malo viših klasa opreme. Vizuelni izgled mi je takođe bitan, planiram da taj bajs vozim skoro svakodnevno sem zime pa ono, voleo bi i da mi izgleda dobro. Ovaj mi nekako nežno izgleda u toj boji i tim zakošenim linijama. Varovi su ogromni. Verovatno grešim, ali ne deluje mi kvalitetno i čvrsto. Pitam ovde jer mi probija planirani budžet, a opet ne nalazim trenutno ništa bolje, a onaj koji mi se dopao se prodao dok sam našao nekoga da ga pogleda.


  • 0

#74 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 01:48 PM

Pa vidis da nema uvoza i da se sve zivo prodalo,treba da se ubode velicina,izgled,cena,ocuvanost i isplatljivost,znaci samo ti nije po ukusu boja sve ostalo imas,ram uvek mozes promeniti jer nije skup deo
  • 0

#75 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 01:55 PM

Ceo ram mi se ne sviđa, ne samo boja, a zamena rama, kao što već rekoh, mi nije opcija.

 

Koliko sam razumeo puštaju polako uvoz?


  • 0

#76 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 16 May 2020 - 02:08 PM

Ма нико се не љути. Иако ти понекад делује да је тако, не значи да заиста јесте.  ;)

 

На страну визуелни момент који је, признајем, и мени битан ... то је индивидуално, или ти се свиђа или не ... али нежан сигурно није, можда теби тако делује, али веруј да симплоњани умеју добро да заваре рам.

 

Ја терам њихов антиквитет са краја прошлог миленијума, и одлично се држи, иако је сав прекривен варовима за које су ови на дотичном мала маца ...  :mrgreen:

 

stingay-2034.jpg stingay-2046.jpg viber_image_2020-01-14_12-57-55.jpg

 

Раније су се на већини бајсева видели варови, ретко који произвођач их је брусио, на новијим видим то је све чешћа појава ... Неко воли кад се виде, неко кад се не виде ... мени је искрено све једно ако је бицикл добар.

 


  • 0

#77 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 02:44 PM

A znam, ali taj tvoj je tamnije boje pa toliko i ne dolazi do izražaja. Ovo belo.. ružno. ( :


  • 0

#78 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 03:48 PM

Meni se sviđa, nije mi ni vizuelno ružan, slažem se da su varovi uočljiviji zbog bele boje rama, ali to (što se mog gledanja tiče) ne igra nikakvu ulogu.

Najbitnija stvar su komponente, a na ovom biciklu (ukoliko je sve u dobrom stanju ko što izgleda) nemaš šta da menjaš, posebno mi se dopada točak.

Po kakvom terenu planiraš da ga voziš? Šteta bi bilo ovakav bajs ne terati po offroadu
  • 0

#79 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 05:16 PM

Uglavnom blagi offroad, uz povremeno (2-3x u toku leta) penjanje uz neku planinu, ali bez ekstrema. Lagana vožnja naviše i naniže pešačkim stazama i putevima.

Mada, do sada me je Tourney oprema na kineskim točkovima vozala bez muke i problema. Amortizer je neki koliko da se kaže da ima. Posle svega pročitanog očekujem čuda od ovoga. Javljam posle prve takve vožnje čim uzmem nešto malo bolje utiske. ( :

Za Simplon se još nisam rešio, proba će moći tek od utorka.
  • 0

#80 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 05:55 PM

Konačno sam našao i tačnu specifikaciju. Model je Beat (najslabiji) iz 2015. godine:
https://www.heise.de...5-a1230290.html
Znači kompletna Deore mehanika (menjači i kočnice), DT Swiss M1900 Spline 29 točkovi (vidim da su oni najteži u katalogu), RockShox Reba amortizer.
Evo ga i katalog:
https://issuu.com/bi...alog_2015_s_web

 

I dalje nisam nešto ubeđen da ovo vredi 500 evra, 1800 evra je tada koštao novi top model (XTR/XT mehanika i sa DT Swiss XM 1501 Spline One 29 točkovima), ali ajd. ( :


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika