Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1641 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 12 October 2020 - 09:31 PM

Izbacivanje goriva (jako retko) i/ili ostavljanje traga zbog ogromne razlike u temperaturi nema nikakve veze sa trovanjem iz vazduha.
 

Preporučene visine su 7000 feet zimi i 3000 feet leti za fuel jettison tj izbacivanje goriva. Stotine tona kerozina se prospu oko aerodroma godišnje, da po glavama, po hrani, po prirodi... i kažeš nema veze sa trovanjem. Važi.


  • 0

#1642 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 12 October 2020 - 10:08 PM

Pitajmo kapetana Џоа (link)


  • 1

#1643 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 13 October 2020 - 11:48 AM

Zna to svaka informaticki polupismena osoba, Windows, Android, Google, Viber i sve to moze da te prati samo je pitanje koliko je "vlast" zainteresovana da prati normalnog coveka a odgovor je nimalo. Imas cvorista interneta na kojima se beleze sve bezbednosno interesantne elektronske komunikacije, ako zele bez problema mogu da ti pogledaju sve komunikacije preko interneta ali to je samo ako si im posebno interesantan. Za obicne ljude moze biti zanimljivo saznanje da markentiske kompanije prate kretanje strelice misa tako da ne moras ni da kliknes a oni ce znati sta te je zanimalo na nekoj web stranici. Bilo su i neke price da svaki stampac ostavlja svoj trag na odstampanom papiru pa kad pregledaju papir znaju na kojem stampacu je stampano, pogledaju kome je prodan po serijskom broju i dodju pa ti zakucaju na vrata. I to znaju i rade sve drzave na svetu, zato su Ameri digli toliku frku oko kineskih 5G uredjaja, zato se Windows i Android dele besplatno po svetu, zato mobilni mogu da se kupe za jedan dinar. Ali realno to i nije neka opasnost za obicnog coveka, ako vlast zeli da ga prati i prisluskuje onda posalje ljude iz bezbednosne sluzbe pa ga uhode i snimaju.
Sad kad ovo znate verujem da cete kao borci za pravdu baciti svoje mobilne i kompjutere kroz prozor, ocete cvrc. Posto vas realno niko iz vlasti i ne ugrozava. Nego ste sto rece onaj Indijac umislili da ste nesto znacajniji nego sto jeste.

Много си измењао тезе овде. Није поента да ли је неко значајан, поента је да су могућности контроле огромне што је само по себи проблематично по много чему, па и по моралном питању. Логично је да се на ,,незанимљиве” особе неће трошити велики ресурси за контролу/праћење, али је потенцијал ту за случај да та особа почне да се бави нечим што систем доводи у питање на било ком нивоу. Е онда се то активира и осети се сва тежина ланаца. Зар мислиш да је систем надгледања, контроле и осталих репресивних ствари осмишљен и дизајниран да не би био употребљен у одређеном тренутку? Да то што је неко ,,обична особа”, аутоматски значи да је допуштено да буде под надзором? У ствари, теби као да је досадно. Схватају људи да си ироничан, али сад већ претерујеш.
  • 0

#1644 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 13 October 2020 - 01:22 PM

A gde si ti video primer ovde u Srbiji da je obicna osoba pod nadzorom vlasti? Postanu tek kad covek digne drugog u vazduh postavivsti bombu pod automobil, tek onda policija pogleda sve kamere u okolini, pregleda sva kretanja mobilnih telefona pa ako zakljuci da je neko zanimljiv onda proba da ga dovede na razgovor da ga pitaju sta je radio tu u to vreme itd...

Stvarno onaj Sadhguru u pravu svaka mu kao u Njegosa :)


  • 0

#1645 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 October 2020 - 06:12 PM

A gde si ti video primer ovde u Srbiji da je obicna osoba pod nadzorom vlasti?

Zavisi koliko se ko zameri vlasti,pogotovo ovi sadasnji sa manjkom kvalifikacija,njima je san da  sve kontrolisu da ne izmisljam sada  ironicne primere,ili ih uporedjujem sa nekim rezimima.
 
Usput naziv " Fantom" je imao jedino F4  jos iz vijetnamskog rata,mislim da to ne znas,pa  malo proguglaj.
 
Sto se tice ispustanja kerozina,ili petroleja kao visak iz aviona,mislim da se dzaba zabrinjavate nije to tako strrasno. Strasno je ono prskano sto jedemo a u Srbiji se previse prska sve bez kontrole, oni koji razumeju trebalo bi da znaju da herbicidi,i insekticidi sadrze teske metale i problem je u tome sto i najmanju kolicinu teskih metala ljudski organizam nije u mogucnosti da izbaci iz tela,jednom kada udje ostaje zauvek i polako se  teski metali kupe u telu.A sve zbog toga sto smo nastali u vodi,mi kada placemo ili se znojimo izbacujemo tecnost koja je istog sastava kao morska voda i u vreme nastanka zivih organizama u morskoj vodi nije bilo teskih metala,to je nas usud. A kerozin -nista strasno.


  • 0

#1646 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 13 October 2020 - 06:33 PM

Tooo, samo me lozite (link) ionako je ruzno vreme za voznju bicikla, ajoj pecate se na mamce kao ribice. Nego sta bi sa Mig-om 34?


  • 0

#1647 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 October 2020 - 06:51 PM

Ja vozio predvece, i nije tako strasno oko 8 stepeni oko 18h. Tako da rec ruzno vreme za voznju bicikla,je relativna,zavisi od bicikliste do biciklliste.


  • 0

#1648 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 15 October 2020 - 10:54 PM

https://www.index.hr...om/2222165.aspx
  • 0

#1649 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 06:30 AM

Placenik

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1650 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 16 October 2020 - 09:24 AM

Ево фашизам стигао
  • 0

#1651 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 12:42 AM

Screenshot-20201018-034208.png
  • 2

#1652 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 02:13 AM

Zakon (mere) postoje upravo zbog toga da ljudi ne bi postupali po savesti/ nivou obrazovanja/ bon-tona/ inteligencije. Razumem da Snezana i ti porucujete ljudima da nose maske ali nespretnom izjavom o savesti samo je dala izgovor onima koji ne zele da nose maske, po svojoj savesti naravno. I nosenje maske jeste "ogranicavanje slobode pojedinca" ali u istoj meri koliko i zaustavljanje na crveno svetlo, ustajanje kad se svira himna Srbije itd...


  • 2

#1653 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 02:23 AM

koja ludnica u komentarima... :D

(btw, ne poručujem ja ništa, samo objavim ono što mislim da je zanimljivo)


pa je posle objavila ovo:


Zahvaljujući mojoj poslednjoj objavi, otkrila sam neke za mene neprihvatljive činjenice o nekim od mojih pratilaca, te stoga moram da napišem sledeće i nadam se da ćemo se nakon ovoga ili rastati, ili će grupa takvih pratilaca na koju ciljam promeniti svoje ophođenje.

1. Ovo je privatni nekomercijalni profil. Na njemu pišem ono što ja želim i kad želim. Ako putujem, pišem o putovanju. Kad ne putujem, pišem o koječemu. Kad me neka tema zanima, pišem o njoj.
2. Nikome ne dugujem nikakvo objašnjenje o svom mišljenju ili delanju. Ja od lajkova ne živim, stoga, nemam nikakvu obavezu da ispunjavam nečija očekivanja.
3. Ja sam pre svega misleće biće, intelektualac i građanin sveta. Imam pravo da promišljam sve što me zanima i dotakne i da o tome javno pišem kao i svi drugi.
4. Ako neko želi da čita samo o putovanju, ima moj blog, pretplata je jedan evro i teme su strogo putničke. Mojim čitaocima to jesam obećala i to ispunjavam. Ostalima ne ispunjavam muzičke želje i nisam dužna da ih zabavljam.
5. Možete da se ne slažete sa mojim stavom i da mislite da nisam kompetetna - i to je potpuno legitimno. Ali ne možete da budete drski, mizogini, agresivni, prosti. Ne možete da nastupate s pozicije: ja od tebe očekujem... S kojim pravom očekujete? S kojim pravom vi meni branite slobodu mišljenja i izražavanja? Da ne govorim o uvredljivim nastupima u kojima mi se naređuje da sednem dole, da promenim temu, ocenjuje se šta je dobro za mene a šta ne. Takvi neka pozdrave svoje majke koje su propustile da ih vaspitaju na vreme.
6. Ja radim samo shodno svojoj savesti i volji. Da me je bilo briga šta drugi misle o meni i mojim izborima, nikad ne bih bila ovde gde sam. Stoga, pre nego što me prozovete za ono što napišem, zamislite se malo nad činjenicom da ova žena ovde ne hebe živu silu i da je uradila i radi nešto što niko od vas koji me kritikujete nije, niti će. I kako onda mislite da vi možete da mi kažete šta i kako ja treba da radim? S kojim pokrićem?
7. Ništa od onog što radim, ne radim zbog publike. Ja nisam zabavljač. Pisala sam objave i blogove i pre devet godina, i pre sedam, i pet, kad me je pratilo 30-ak ljudi. Snimam video bez ikakve zarade sad sa 4k pratilaca, snimaću ga i ako budem imala 4mil pratilaca. Radim to zato što volim, što sam kreativna i što moram da delim moj svet. Dovoljan mi je jedan čovek, makar zamišljeni budući čitalac, da moja misija ima smisla za mene. Dakle, ne očekujte od mene da vam podilazim.
8. Na početku mog puta priglašavali su me anti Srpkinjom. Pa velikom Srpkinjom. Na kraju su odustali od kategorizacija, shvativši da nisam ništa od toga što bi da mi prilepe. Pre par dana jedna FB prijateljica odrekla me se jer sam napisala da nema sanitarnih kontrola i da vlast manipuliše građanima Čilea. Sada me se odriču oni koji su mi aplaudirali pre par dana. Ali ja opet nisam ni u jednom taboru. "Drag mi je Platon, ali draža mi je istina." Uvek ću govoriti ono što mislim, makar to bilo i pogrešno, ali ću ga reći ako verujem u to. Kao što ću se korigovati kada saznam da sam pogrešila.
9. Melodramatično odjavljivanje iz kruga mojih pratilaca uopšte me ne dotiče, štaviše, smešno je. Idite, ljudi, doći će drugi, ili neće. I ja imam neke prijatelje sa kojima se ne slažem, pa preskočim njihove objave i ne pišem im na profilu o čemu i kako bi trebalo da pišu. Iznesem svoj stav i to je to. Ako ćemo raskidati prijateljstvo jer ne mislimo isto, onda je to jako tužno prijateljstvo. I kad odem sa nečijeg profila, uradim to bez pompezne objave. Mislim, koga briga što sam ja otišla?
10. I nadalje možete očekivati da ću povremeno, kad me nešto intrigira, pisati o tome, iznoseći svoj stav. Ako niste shvatili do sad - to je sloboda. I ne postoji niko na ovom svetu zbog koga ću se odreći prava da kažem šta mislim.
  • 3

#1654 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 02:27 AM

Ukratko, slobodna je, obrazovana, vaspitana i radi po svojoj savesti... Samo su to cekali da procitaju, pazi sad reakcije...


  • 1

#1655 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 04:54 AM

To je tacno. Ali putovati sam po tamo nekim Patagonijskim vukojebinama i biti sam,ne  moze  neko normalan ,covek je drustveno bice.


  • 0

#1656 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 05:04 AM

^^ A možda neki ljudi žele baš to, da ostanu normalni van nenormalnih društava.. jel ti to palo na pamet?

 
 

 

 


  • 0

#1657 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 06:36 AM

Samoca ubija,pitaj iskusne starije ljude.Ili psihijatre,sta oni kazu,valjda su oni relevantni.Sto se tice naseg drustva,slazem se s tobom.

 

Drustvene mreze cemu sluze ? Da zamene to? Zar nije tako? I to postaje svetski problem.


  • 0

#1658 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 18 October 2020 - 07:10 AM

Samoca ubija,pitaj iskusne starije ljude.Ili psihijatre,sta oni kazu,valjda su oni relevantni.Sto se tice naseg drustva,slazem se s tobom.

Drustvene mreze cemu sluze ? Da zamene to? Zar nije tako? I to postaje svetski problem.

Kako ti znaš kako se bilo ko drugi oseća. Možeš to izvesti samo iz nečijeg bloga?!? Šta god ko radi a ne utiče na tebe nije tvoja briga. Najgore napasti su oni koji znaju šta je dobro za nekog drugog.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1659 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14625 posts

Postavljeno 18 October 2020 - 01:43 PM

(link)


  • 0

#1660 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 October 2020 - 04:10 AM

 Možeš to izvesti samo iz nečijeg bloga?!? 

Blogovi? Samo forum na cikloberzi,a i to zbog prodaje delova i opreme za mene i moje bajseve. Zbog istog razloga kao sto ne gledam i  ne slusam politicare i realiti programe.Najkrace receno.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika