Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1601 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 08:39 AM


Погледај мало моје претходне објаве.

Ево приде коментар извесног Марка са сајта Б92:
"Од загађеног ваздуха сваке године у Србији умре око 10 хиљада људи, тј. око 25-30 људи дневно. Овај број расте из године у годину. Дакле, загађен ваздух односи 3-5 пута више живота дневно од короне. У складу са тиме о корони треба да бринемо 3-5 пута мање него што бринемо о загађењу ваздуха и мерама заштите од загађеног ваздуха. А колико бринемо о загађењу ваздуха? Колико нас брине да ли наше термоелектране и фабрике и наши кршеви које возимо задовољавају еко стандарде? Шта користимо за грејање зими? Да ли треба да носимо гас маске 24 часа дневно? У овом тренутку број људи који умре од короне дневно једнак је броју људи који погине у саобраћају. У најгорем дану, када је умрло 18 људи од короне, тај број био је једнак броју људи који свакога дана умру од инфаркта. Од рака умре 55 људи дневно у Србији, тј. 20 хиљада годишње. Број умрлих од рака расте из године у годину а са њим заједно и наш укупни морталитет. Сваке године у Србији умре око 100 хиљада људи, умрли од короне неће чинити ни 3% од тог броја, али ће зато 20% бити умрли од рака, а чак 55% умрли од кардиоваскуларних болести. Ако правимо поређење са шпанским грипом, онда треба рећи да је од шпанског грипа умрло 50 милиона људи за две године, а било је 2 милијарде људи на планети."

На ову вест:
https://www.b92.net/...?nav_id=1745405

Такође, а писао сам и о томе, потражи изјаве нобеловца Лика Монтањеа (Luc Montagnier)

Све у свему - теорија завере... ;)
  • 4

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1602 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 10:45 AM

Zanimljivo je da se ovi podaci o zagadjenju vazduha, poginulim u saobracaju, bolesnim, ozonskim rupama, otrovu u hrani uzimaju od naucnika i struke a kad sa njihove strane dodju upozorenja o koroni i preporuke da se nose maske pa ulozeni trud da se naprave vakcine onda krene drvlje i kamenje po njima. Nego mene zanima da cujem misljenje od ljudi koji se toliko brinu za zdrav vazduh i ekologiju planete sta je po vasem misljenju energija buducnosti, drvece ne smemo da secemo, ugalj zagadjuje vazduh, nafta i vazduh i vodu, gasa ima ali dokle, hidrocentrale ugrozavaju ekosistem pogotovo male hidrocentrale a tek velike kinezi raselili milione sirotih ljudi i potopili prirodu u vestacko jezero i izazvali pomor ko zna koliko mrava i crva. Vetra nema dovoljno a verovatno ni sunceve energije za proizvodnju struje a da bi bilo morali bismo da smanjimo povrsine za proizvodnju hrane da bismo izgradili vetro parkove i solarne centrale. Sta mislite o nuklearnim elektricnim centralama, ako bog da fuzionim?


  • 1

#1603 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 12:18 PM

Пре ће бити да је ствар у разумном располагању ресурсима.

До пре неку годину једна "јача" сијалица трошила је 100-150-200W данас, "лед" технологијом тај утрошак енергије може да осветли два до пет пута већу површину животног или радног простора.
Осим тога "брже, јаче, боље" (и, додао бих "више") је пречица ка пропасти.
Жудња за још црњим и још већим Аудијем, сисама, вилама је погон трулог система.

Среброљубље уместо Сербољубља.

Треба ли заиста све да светли као Лас вегас, макар и са "лед"-ом?
  • 4

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1604 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 12:30 PM

Nisam siguran da sam baš ispratio gde se tu uklapaju ekseri, ali valjda je do mene. Hvala na pojašnjenju svakako.
  • 0

#1605 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 12:30 PM

@axl Odlicno, mozda jos neki primer ustede ne verujem da se mozemo grejati i pokretati fabrike na led sijalice. A sta cemo kada se dokaze da led sijalice zrace svetlost koja ostecuje vid, to nije deo zavere? Potrebno je neko vreme da se to dokaze posto su relativno nov izum ali svakako ce se pokazati. Cudo jedno da se taj razvoj i inovacija pokrece surovom zeljom za zaradom novca a ne zbog dobrobiti ljudskog roda a vi se hvalite tehnoloskim inovacijama i naukom i naucnicima osim lekarima, oni su deo zavere.


  • 1

#1606 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 01:07 PM

Јустин Поповић је прогрес дефинисао као кретање у воденици смрти. Јасно је као дан да се цивилизацијски (при чему већина то чита као технолошки) ,,напредак” плаћа удаљењем од човечности и људске суштине. Кретање у прогресу није донело човеку никакав суштински напредак у смислу његовог побољшања, већ само нове могућноси експлоатације и природе и људи. Привид слободе.
Што се тиче погинулих у саобраћају, умрлих од загађења, рака и осталих ствари, није ни потребно мишљење струке, довољно је бројање. А то може свако. Струка? Није ли струка одговорна за помор пчела у свету? Или се то дешава неким природним законима? Није ли струка та која номинује балавицу Грету за Нобелову награду? Није ли струка та која купи непотребне вакцине и заради милионе евра на превари? Итд...
Али све и да се призна струци да је честита, зашто се сваки дан не извештава о умрлим од рака или загађења са све конференцијама за штампу?
  • 1

#1607 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 03:50 PM

"Кретање у прогресу није донело човеку никакав суштински напредак у смислу његовог побољшања, већ само нове могућноси експлоатације и природе и људи. Привид слободе."

 

U koje doba u razvoju covecanstva bi nas vratio i rekao evo ovde se lepo zivelo?

 

"А то може свако. Струка? Није ли струка одговорна за помор пчела у свету? Или се то дешава неким природним законима? Није ли струка та која номинује балавицу Грету за Нобелову награду? Није ли струка та која купи непотребне вакцине и заради милионе евра на превари? Итд..."

 

Nije struka.


  • 0

#1608 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 October 2020 - 05:47 PM

Šta je sa LED sijalicama koje daju žući spektar svetla (2700 Kelvina, ili 4000 Kelvina)?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1609 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 06:05 PM

"Кретање у прогресу није донело човеку никакав суштински напредак у смислу његовог побољшања, већ само нове могућноси експлоатације и природе и људи. Привид слободе."

U koje doba u razvoju covecanstva bi nas vratio i rekao evo ovde se lepo zivelo?

"А то може свако. Струка? Није ли струка одговорна за помор пчела у свету? Или се то дешава неким природним законима? Није ли струка та која номинује балавицу Грету за Нобелову награду? Није ли струка та која купи непотребне вакцине и заради милионе евра на превари? Итд..."

Nije struka.

Ко каже да је човеков задатак на земљи да ,,лепо” живи? То је друга ствар и о томе би се могло полемисати. Ствар је у томе што овакав прогрес који се искључиво подразумева као технолошки, није донео ни бољег, напреднијег човека, нити је њему донео срећу. Донео му је разорну моћ на највишем нивоу коју користи против себе и околине, док истовремено троши огромне количине новца на лажну и декларативну борбу управо против онога шта сам чини.
Наравно да је струка.
  • 0

#1610 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 06:22 PM

@BikeGremlin  A mozda je u pitanju fosforni premaz na led diodama, saznace se za desetak godina...

 

@omega  Slobodno ti predlozi doba u kojem mislis da je ljudska civilizacija imala najbolji odnos ulozeno/ dobijeno, nemoj da se stidis. Lako je filozofirati kao mis sveta "Ako pobedim ucinicu sve da rata vise ne bude i da ne bude vise siromasnih" odnosno "da imamo neku postenu vladu onda bismo ziveli bolje"...


  • 0

#1611 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 October 2020 - 06:24 PM

@BikeGremlin A mozda je u pitanju fosforni premaz na led diodama, saznace se za desetak godina...

@omega Slobodno ti predlozi doba u kojem mislis da je ljudska civilizacija imala najbolji odnos ulozeno/ dobijeno, nemoj da se stidis. Lako je filozofirati kao mis sveta "Ako pobedim ucinicu sve da rata vise ne bude i da ne bude vise siromasnih" odnosno "da imamo neku postenu vladu onda bismo ziveli bolje"...


Je li išta bezbedno i dovoljno ispitano osim onih sijalica sa užarenim vlaknom?
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1612 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 06:39 PM

Ne znam, u pitanju je razlicit tip proizvodnje svetlosti... uzarena nit je toplotno zracenje, led je elektro-lucno (zavarivanje :))...


  • 0

#1613 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 October 2020 - 07:45 PM

Ne znam, u pitanju je razlicit tip proizvodnje svetlosti... uzarena nit je toplotno zracenje, led je elektro-lucno (zavarivanje :))...

 

Ali i jedno i drugo, pored toplotnog zračenja, zrače i svetlost, tj. zrake iz vidljivog spektra.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1614 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 08:04 PM

Pa ne bi ih koristili kao sijalice da ne zrace vidljivu svetlost, pitanje je sta jos zrace iz nevidljivog spektra ili koliko je degenerativno za vid biti izlozen pojacanom zracenju samo jednog dela vidljivog spektra.


  • 0

#1615 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 October 2020 - 08:42 PM

Pa ne bi ih koristili kao sijalice da ne zrace vidljivu svetlost, pitanje je sta jos zrace iz nevidljivog spektra ili koliko je degenerativno za vid biti izlozen pojacanom zracenju samo jednog dela vidljivog spektra.


Pa - sve sijalice zrače samo jedan deo vidljivog spektra. Nisu u duginim bojama.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1616 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 09:04 PM

Što se tiče raka, infarkta i slično...

Stvar je u tome što ako je nekome doteralo dotle, ionako bi umro u 2020.
Znači, ako mu je organizam u takvom stanju, u svakom slučaju bi okončao svoj život.

A oni što umru "zahvaljujući" Koroni, ne bi umrli da ih neko nije zarazio. Još bi poživeli, neko manje, neko više, neko mnogo više. A čak ni to "manje" nije beznačajno, ako je to neka draga osoba. Lako je frljati se brojkama, kao "samo" 1000 mrtvih i sl. ako su svih tih 1000 neki tamo daleki nepoznati ljudi i među njima nema onih do kojih nam je stalo.
  • 3

#1617 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 09:34 PM

Ти колега треба и још више да возиш те ваше бревете; тамо нема много да се мисли, а теби то баш иде.

@дуле завером би се сматрало истрајно инсистирање на "лед" (или било којој другој технологији) упркос очигледним последицама по кориснике (њихов вид или здравље уопште). Не знам откуд толика сигурност у наводе да је "лед" штетан али ако јесте, ја сам први против.

@fiery "ексери" су метафора. Замена узрока и последице је оно што је проблем. Лечи се пацијент, а не болест. Отклањањем последице не отклања се проблем, већ једино уклањањем узрока.
До тебе је само уколико питаш да би потврдио своја уверења уместо да их изазиваш и отвориш се за промену.
Тражи своју истину уместо што тражиш потврду за свој комфор.

"Кад би људи знали колико мало памети управља светом, умрли би од страха"
Иво Андрић
  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1618 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 09:44 PM


Dobro, ajde ako si makar ti uspešan mislilac, odgovori na moj post i prosvetli me... gde sam pogrešio?


*

nešto za ljubitelje teorije...

https://nova.rs/maga...azala-na-dokaz/
  • 0

#1619 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 10:12 PM

Није моје право да ти говорим шта да мислиш.
То што си написао је контрадикторно.
Прочитај, ако треба и сто пута, свој пост, па види да ли си, или ниси, у нечему погрешио.

Причамо о узроку и последици.
Манипулацији страхом и реакцијом.
Пропорцији и делотворности.
Истини и лажима.
Жив и здрав био!
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1620 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 10 October 2020 - 11:10 PM

Pre svega da kažem da ne čitam redovno postove na ovoj temi, nekad upadnem, neke (duže) postove pregledam onako na preskok...

Tako da sam video da su se juče spominjali rak i infarkt, između ostalog, pa sam se malo zamislio o tome koja je razlika između smrti od raka ili infarkta i one u koju i Korona umeša prste...

I, kao što sam i napisao, u slučaju Korone, osoba bi poživela još malo, srednje, mnogo... da je neko nije zarazio.

Gde je tu kontradiktornost, evo najlepše i najiskrenije te molim da mi objasniš...
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika