Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1101 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 08:38 PM



И ко сад не чита написано?
Нигде ја то нисам рекао што си ти написао. Нисам рекао да ПЛ плаши народ грипом већ државни органи. Затим ти исти државни органи позивају на остајање код куће, а онда жмуре на масовну неодговорност. Двоструки стандард. Играчи се тестирају и они могу да један по другом скачу тестирани непоузданим тестовима, док публика не може на трибине - чак ни они који су тестирани - ни под којим условима. Двоструки стандард опет.
Протести који су били организовани у неким европским државама због претераних мера и кршења Устава су били силом сузбијани, док ови којих сада има нису осујећивани силом. Тај и тај циљ протеста који су се из САД проширили на Енглеску и још на неке земље, је да покажу да су блек лајвз метерс. И да успут поруше неке споменике, послуже се робом из продавница и то. Ваљда ће сад протествовати и због овог Србина чији је врат настрадао под коленом полицајца на исти начин као и Флојдов. Па макар и поштовали одстојање :)


Čitam i pitam, jer nikako da utvrdim, kakva je veza između pravila fudbalske lige i odnosa vlasti prema masovnim protestima. Premijer liga se otvara u skladu s pravilima i preporukama. Protesti se održavaju protiv pravila i preporuka. Jedni na druge nemaju nikakav uticaj. Ako se vlast ne usuđuje da primeni silu protiv masovnih protesta, je l' to znači da treba da ukinu sva pravila? A pouzdanost testova i validnost strategije testiranja, kao i razlika između prenošenja zaraze među dvadesetak igrača na terenu u odnosu na prenošenje među hiljadama na tribinama je tek priča za sebe, za koju realno ni ti ni ja nemamo potrebnu stručnost za neku smislenu raspravu.

I sad treća priča koju ne znam kako da povežem, o protestima u drugim zemljama EU. Šta ima Velika Britanija sa suzbijanjem ili nesuzbijanjem protesta u EU?

U vezi ovih protesta u Velikoj Britaniji, koliko mogu da vidim paralelno ih drže i protivrasističke i ekstremne desničarske grupacije. Da li i jedni i drugi spadaju u te tačno određene grupacije sa tim i tim ciljevima?
  • 0

#1102 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 09:15 PM

Ваљда није ПЛ држава у држави? Власти једне земље би требало да имају истоветан однос према свим субјектима који су погођени ,,кризом”. Ми међутим имамо да се допушта ПЛ да не примењује прописе који су такорећи до малочас били неупитни и који су минуто пер минуто наметани путем мејнстрим медија, док истовремено не пушта гледаоце ни у броју који би гарантовао тзв. социјалну дистанцу. Мени то делује као веома чврста веза.Ако не постоји ризик од заразе између људи који деведесет минута размењују флуиде и дахћу један на другог, о чему је реч у протеклих три-четири месеца. Зар нас нису обучавали: не пипај! Не рукуј се! Не љуби се! Не диши! Не треба ништа више да знамо.
Са друге стране, власт која је такође ширила панику, одједном не спречава протесте екстремних левичара (чини ми се да сам видео Антифа ликове, али ме немој држати за реч) контрапротесте оних који нису ради да им се сруши Черчил (ово је ваљда, аналогно твом опису карактера протестера) из неких својих разлога. Мени је сасвим свеједно који од екстрема мажњава по најки продавницама носећи пароле из тинк-тенк центара, а за које време се не води рачуна о прокламованој опасности од вируса, само док се према корони односе доследно - или је има или нема. Међутим, нема доследности, већ само дуплих стандарда. Није ни код нас боље.
  • 1

#1103 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 10:00 PM

U Velikoj Britaniji je u toku popuštanje mera koje prati usporavanje širenja zaraze. Trenutno je dopušteno održavanje sportskih i kulturnih manifestacija bez "žive" publike, kao i otvaranje radnih mesta onima koji ne mogu da rade od kuće, otvaranje neesencijalnih prodavnica i drugi koraci. Otvaranje Premijer lige prati ova pravila. Šta je tačno problem u vezi ovoga? Je l' ni jedna mera protiv epidemije više nikada ne sme da se ukine, čak ni kada se opasnost smanji?

Po pitanju protesta vidim jednu doslednost, a to je nespremnost britanske vlasti da se suprotstavi masovnim mirnim demonstracijama. Inače ne vidim da su se u Britaniji dešavale pljačke povezane s ovim demonstracijama, ako je to iz nekog razloga bitno za priču o koroni.
  • 0

#1104 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 10:17 PM

U Velikoj Britaniji je u toku popuštanje mera koje prati usporavanje širenja zaraze. Trenutno je dopušteno održavanje sportskih i kulturnih manifestacija bez "žive" publike, kao i otvaranje radnih mesta onima koji ne mogu da rade od kuće, otvaranje neesencijalnih prodavnica i drugi koraci. Otvaranje Premijer lige prati ova pravila. Šta je tačno problem u vezi ovoga? Je l' ni jedna mera protiv epidemije više nikada ne sme da se ukine, čak ni kada se opasnost smanji?
Po pitanju protesta vidim jednu doslednost, a to je nespremnost britanske vlasti da se suprotstavi masovnim mirnim demonstracijama. Inače ne vidim da su se u Britaniji dešavale pljačke povezane s ovim demonstracijama, ako je to iz nekog razloga bitno za priču o koroni.

Не питај мене да ли укудати мере или не, ја ни на почетку нисам био за онакав Холивуд, а нисам ни сад. Опасност се дакле смањила? Па, добро :)
Мирне демонстрације у којима страдају споменици? За сада.
  • 0

#1105 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 June 2020 - 07:42 AM

Pa eto, sledeći put možda pratiti kompletnu situaciju na terenu kad se traže nedoslednosti  :smile:

 

Mirne demonstracije u kojima nema nasilja i pljačke. Spomenika u demonstracijama koliko vidim stradalo ukupno jedan, i to bi se reklo da bi lokalne vlasti svejedno uklonile jer se slažu s protestantima. Ali to je već daleko od korone.


  • 0

#1106 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 19 June 2020 - 07:00 AM

Не питај мене да ли укудати мере или не, ја ни на почетку нисам био за онакав Холивуд, а нисам ни сад. Опасност се дакле смањила? Па, добро :)
Мирне демонстрације у којима страдају споменици? За сада.

Strada istorija, to je problem. Zanimljivo je kako su uzbuđeni zbog robovlasnika koji su živeli pre bar jednog veka. To vreme je bilo takvo stanje sada je bar malo drugačije ali što sklanjaju spomenike je idiotizam. Hoće li Gruzici skloniti spomenik Staljinu (najverovatnije pobio više ljudi nego Hitler, ne računam Nemce kao žrtve Staljina)? Hoćemo li da sklonimo komuniste sa Kalemegdana? Hoće li skoro cela Evropa da tuži Tursku za zarobljavanje brodova i odvođenje posade i putnika u roblje?

P. S. Morao sam da reagujem, skoro nema nikakve veze sa tvojim post-om.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1107 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 19 June 2020 - 07:02 AM

Pa eto, sledeći put možda pratiti kompletnu situaciju na terenu kad se traže nedoslednosti

Mirne demonstracije u kojima nema nasilja i pljačke. Spomenika u demonstracijama koliko vidim stradalo ukupno jedan, i to bi se reklo da bi lokalne vlasti svejedno uklonile jer se slažu s protestantima. Ali to je već daleko od korone.

Protesti su mirni kada je zaprećeno izvođenjem nacionalne garde na ulice Amerike.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1108 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 08:00 AM

Pa eto, sledeći put možda pratiti kompletnu situaciju na terenu kad se traže nedoslednosti  :smile:
 
Mirne demonstracije u kojima nema nasilja i pljačke. Spomenika u demonstracijama koliko vidim stradalo ukupno jedan, i to bi se reklo da bi lokalne vlasti svejedno uklonile jer se slažu s protestantima. Ali to je već daleko od korone.

Недоследности колико волиш, друга је ствар што их не признајеш. Страдао један, док су неки други одбрањени на овај или онај начин. Није баш да су били ненасилни док су нападали Вестминстер, можда је требало да запале нешто да би добило ознаку насиља. Јесте далеко од короне, управо због нефоследности која прати целу причу око вируса од кад се појавио (што је такође променљива).
  • 0

#1109 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 08:40 AM

Strada istorija, to je problem. Zanimljivo je kako su uzbuđeni zbog robovlasnika koji su živeli pre bar jednog veka. To vreme je bilo takvo stanje sada je bar malo drugačije ali što sklanjaju spomenike je idiotizam. Hoće li Gruzici skloniti spomenik Staljinu (najverovatnije pobio više ljudi nego Hitler, ne računam Nemce kao žrtve Staljina)? Hoćemo li da sklonimo komuniste sa Kalemegdana? Hoće li skoro cela Evropa da tuži Tursku za zarobljavanje brodova i odvođenje posade i putnika u roblje?
P. S. Morao sam da reagujem, skoro nema nikakve veze sa tvojim post-om.
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

За сада се неки контраверзни идеолошки протести толеришу имајући у виду вирус, док је према протестима који су се односили на тзв. Антикорона мере, примењивао сасвим другачији приступ. Короне има или нема, али је очигледно сматрају селективном када је у питању карактер масе људи на коју ће да навали - може протест, публика на стадионе не може иако има места да се распореде на прокламовану сигурну дистанцу, дистанца у банкама мора, између фудбалера на утакмицама не мора, итд....
  • 0

#1110 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 09:55 AM

Ne priznajem nedoslednosti koje se zasnivaju na nepoznavanju situacije :smile: Na primer kao ti protesti u Vestminsteru - nisi znao da policija jeste intervenisala i uhapsila veliki broj prisutnih baš zato što su bili nasilni?

 

@Serbian_SPIRIT, protesti u Velikoj Britaniji su mirni otkad je zaprećeno izvođenjem nacionalne garde na ulice Amerike? Zašto se britanski protestanti plaše garde na ulicama Amerike? Je l' to nešto kao što omega misli da rasturanje protesta u Nemačkoj ima veze s protestima u Velikoj Britaniji?


  • 0

#1111 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 10:25 AM

Ne priznajem nedoslednosti koje se zasnivaju na nepoznavanju situacije :smile: Na primer kao ti protesti u Vestminsteru - nisi znao da policija jeste intervenisala i uhapsila veliki broj prisutnih baš zato što su bili nasilni?

@Serbian_SPIRIT, protesti u Velikoj Britaniji su mirni otkad je zaprećeno izvođenjem nacionalne garde na ulice Amerike? Zašto se britanski protestanti plaše garde na ulicama Amerike? Je l' to nešto kao što omega misli da rasturanje protesta u Nemačkoj ima veze s protestima u Velikoj Britaniji?

Реч је о недоследностима у вези са корона кризом у којој се примењују вишеструки аршини. Па ти си рекао да су протести ненасилни, откуд сад хапшења? :) Недоследности немају везе са тим да ли неко према твом мишљењу познаје или не познаје ситуацију, већ у различитим аршинима који су очигледни.
Омега мисли једно, а ти тумачиш на свој начин :) растурање антикорона (против мера и кршења Устава у Немачкој) немају дирктне везе са ,,Џорџ Флојд” или опонентском птотестима у Енглеској, јасно, али су индикативни по питању понашања великог броја западних европских земаља у целој корона папазјанији.
А полиција је ухапсила те људе зато што су 1. Били насилни 2. Нису поштовали антикорона мере?
Ако теби није недоследност да те истовремено позивају на ,,остани код куће”, и пуштају да се у хиљадама гужваш на улици (али не и на дистанци на стадиону где се то може спровести пуштањем публике у ограниченом броју) онда ништа. :) Испеглаће се и то до јесени када ће вероватно корона поново кренути да ,,хара”, па ће можда бити Јово наново, ако не буде згодно да се призна сценарио или буде готов бућкуриш за вакцинисање.
  • 0

#1112 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 11:20 AM

http://hr.n1info.com...ronavirusu.html

 

Na kraju je dala poruku za sve one koji tvrde da se zdravstvo poigrava brojkama u korist političkih opcija i izbora:

"To je iz neke stand up komedije? Zdravstveni radnici su među najodgovornijim dijelovima društva, nikada ne bi profesiju i zdravlje stavili na kocku zbog dnevno-političkih zbivanja".

 

povodom izjave: "Tko nema prijeku potrebu neka ne ide u BiH i Srbiju!"


  • 0

#1113 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 02:00 PM

Реч је о недоследностима у вези са корона кризом у којој се примењују вишеструки аршини. Па ти си рекао да су протести ненасилни, откуд сад хапшења? :) Недоследности немају везе са тим да ли неко према твом мишљењу познаје или не познаје ситуацију, већ у различитим аршинима који су очигледни.
Омега мисли једно, а ти тумачиш на свој начин :) растурање антикорона (против мера и кршења Устава у Немачкој) немају дирктне везе са ,,Џорџ Флојд” или опонентском птотестима у Енглеској, јасно, али су индикативни по питању понашања великог броја западних европских земаља у целој корона папазјанији.
А полиција је ухапсила те људе зато што су 1. Били насилни 2. Нису поштовали антикорона мере?
Ако теби није недоследност да те истовремено позивају на ,,остани код куће”, и пуштају да се у хиљадама гужваш на улици (али не и на дистанци на стадиону где се то може спровести пуштањем публике у ограниченом броју) онда ништа. :) Испеглаће се и то до јесени када ће вероватно корона поново кренути да ,,хара”, па ће можда бити Јово наново, ако не буде згодно да се призна сценарио или буде готов бућкуриш за вакцинисање.

 

Ja sam rekao da je Velika Britanija pokazala nespremnost da se suprotstavi masovmim mirnim demonstracijama. Demonstracijama koje nisu bile mirne se jesu suprotstavili. Opet ne čitaš, ili čitaš ono što želiš, a ne ono što piše?

 

Ti si izjavio da je Premijer liga dobila neko posebno dopuštenje da ne prati propise, iako je to što rade u potpunosti u saglasnosti s aktuelnim propisima. Kada vidim da neko piše očiglednu neistinu, obično pretpostavim da je u pitanju poštena greška, posledica neznanja. Jesi li ti znao da je to što pišeš neistinito tada kada si pisao?

 

Nego, protesti u Nemačkoj, Koliko sam mogao da ispratim, širom Nemačke su tokom više nedelja održavani brojni protesti protiv mera za zaustavljanje epidemije. Neki od protesta su nasilno rastureni uz hapšenja, neki su održani mirno i bez incidenata. Veliki broj protesta je održan uz redovnu prijavu lokalnim vlastima, neki su održani bez prijave ili uprkos zabrani. Nije bilo konzistentnog odgovora od strane vlasti, deluje da je više zavisilo od procene lokalne policije ili vlade. Neki od protesta su zabranjeni eksplicitno zbog straha od nasilja. U bar jednom slučaju, protest protiv državnih mera je bio održan bez problema uz prisustvo policije, dok je kontraprotest rasturen vodenim topovima jer nije bio uredno prijavljen. Učesnika je bilo od nekoliko desetina do nešto preko hiljadu.

 

U Velikoj Britaniji je održano nekoliko protesta protiv rasizma, kao i protiv rušenja spomenika. Većina protesta je prošlo mirno, na nekim je bilo incidenata i hapšenja. Ako sam mogao dobro da ispratim, vlasti nisu rasturale mirne proteste. Učesnika je od nekoliko stotina do preko deset hiljada.

 

Dakle, kakve to tačno indikacije imaju ovi protesti? Meni deluje prilično očigledno, ali me zanima prvo šta je tvoje mišljenje.

 

Inače, svestan si da u Kini već kreće nešto što bi moglo da bude drugi talas epidemije?


  • 1

#1114 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 04:55 PM

Ja sam rekao da je Velika Britanija pokazala nespremnost da se suprotstavi masovmim mirnim demonstracijama. Demonstracijama koje nisu bile mirne se jesu suprotstavili. Opet ne čitaš, ili čitaš ono što želiš, a ne ono što piše?
 
Ti si izjavio da je Premijer liga dobila neko posebno dopuštenje da ne prati propise, iako je to što rade u potpunosti u saglasnosti s aktuelnim propisima. Kada vidim da neko piše očiglednu neistinu, obično pretpostavim da je u pitanju poštena greška, posledica neznanja. Jesi li ti znao da je to što pišeš neistinito tada kada si pisao?
 
Nego, protesti u Nemačkoj, Koliko sam mogao da ispratim, širom Nemačke su tokom više nedelja održavani brojni protesti protiv mera za zaustavljanje epidemije. Neki od protesta su nasilno rastureni uz hapšenja, neki su održani mirno i bez incidenata. Veliki broj protesta je održan uz redovnu prijavu lokalnim vlastima, neki su održani bez prijave ili uprkos zabrani. Nije bilo konzistentnog odgovora od strane vlasti, deluje da je više zavisilo od procene lokalne policije ili vlade. Neki od protesta su zabranjeni eksplicitno zbog straha od nasilja. U bar jednom slučaju, protest protiv državnih mera je bio održan bez problema uz prisustvo policije, dok je kontraprotest rasturen vodenim topovima jer nije bio uredno prijavljen. Učesnika je bilo od nekoliko desetina do nešto preko hiljadu.
 
U Velikoj Britaniji je održano nekoliko protesta protiv rasizma, kao i protiv rušenja spomenika. Većina protesta je prošlo mirno, na nekim je bilo incidenata i hapšenja. Ako sam mogao dobro da ispratim, vlasti nisu rasturale mirne proteste. Učesnika je od nekoliko stotina do preko deset hiljada.
 
Dakle, kakve to tačno indikacije imaju ovi protesti? Meni deluje prilično očigledno, ali me zanima prvo šta je tvoje mišljenje.
 
Inače, svestan si da u Kini već kreće nešto što bi moglo da bude drugi talas epidemije?

Рекао си да си демонстрације ненасилне, а онда да је било хапшења због насиља.
Нисам рекао да је ПЛ добила посебно допуштење да не прати прописе, јер није суштина у прописима који се формално могу променити очас посла. Суштина је да је оно што је прокламовано као недопустиво и непожељно понашање због опасности од короне, одједном почело да се толерише јер наводно, опасност је одједном мања (у случају ПЛ на терену, али неи на трибинама) па и протести могу да се одржавају без придржавања у до јуче у стену урезане мере. Да ли су се супротставили протестима зато што је полело насиље или зато што не постоји никакво придржавање антикорона препорука, односно на неодговорно понашање гомиле се зажмурило. Као, није више толико опасно. А колико је опасно тачно у овом тренутку? Опасно да нас жабокувају за други талас (који, према твојим речима, ево га већ креће из Кине и сад већ треба да се спремамо за полицијски час, што значи бицикл у гаражу) али недовољно опасно да се не допусте гомиле на улицама? :) За колико дана ће опет бити опасно да не може гомила на улице? Зависи од брзине доласка из Кине, или од чега?
Код протеста увек постоји бојазан да игром случаја од ненадилног постане насилни. У Немачкој су са посебном пизмом растурали антикорона протесте ккји су по свом принципу ненасилни. Али већина протеста се тако и декларише, све фок непто не плане.
И сам кажеш да власти нису растурале мирне протесте, али реч је о корони. Зашто толерисати гомилу на улици, било какву? Кажеш да је опасност мања, али исто тако кажеш и да је опасност већ спремна да постане опет велика јер Кина.
Наравно да имам своје мишљење о карактеру Џорџ Флојд протеста који је изгубио живот због захвата коленом на црногорски начин, али је неважно за ситуацију са короном. Ја од почетка нисам био присталица мера какве су се спроводиле, и које че се можда већ сутра, поново спроводити. Реч је о томе да они који су већ установили доцијалну дистанцу, маске, рукавице и недодиривање, наједном жмуре на понашање које су до јуче етикетирали као неодговорно.Чиста недоследност.
  • 1

#1115 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 04:59 PM

U vezi ovoga što se vas dvojica boksujete, nisu protesti zbog mera protiv korone nego zbog ograničavanja sloboda i prava čoveka.

Kapiram da je to nekome iz ugla Srbije teško dokučivo...


  • 0

#1116 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 05:23 PM

U vezi ovoga što se vas dvojica boksujete, nisu protesti zbog mera protiv korone nego zbog ograničavanja sloboda i prava čoveka.
Kapiram da je to nekome iz ugla Srbije teško dokučivo...

Ниједан од нас двојице не каже за Флојд Џорџ протесте да су протести против корона мера. Њих смо се дотакли узгред. Могуће да си у праву да је у Србији недокучиво - ено у ЦГ на исти начин као полицајац Шовин ограничавају права и слободе, а у Србији нико не протестује. Ни у свету :)
  • 0

#1117 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 08:20 PM

Рекао си да си демонстрације ненасилне, а онда да је било хапшења због насиља.
Нисам рекао да је ПЛ добила посебно допуштење да не прати прописе, јер није суштина у прописима који се формално могу променити очас посла. Суштина је да је оно што је прокламовано као недопустиво и непожељно понашање због опасности од короне, одједном почело да се толерише јер наводно, опасност је одједном мања (у случају ПЛ на терену, али неи на трибинама) па и протести могу да се одржавају без придржавања у до јуче у стену урезане мере. Да ли су се супротставили протестима зато што је полело насиље или зато што не постоји никакво придржавање антикорона препорука, односно на неодговорно понашање гомиле се зажмурило. Као, није више толико опасно. А колико је опасно тачно у овом тренутку? Опасно да нас жабокувају за други талас (који, према твојим речима, ево га већ креће из Кине и сад већ треба да се спремамо за полицијски час, што значи бицикл у гаражу) али недовољно опасно да се не допусте гомиле на улицама? :) За колико дана ће опет бити опасно да не може гомила на улице? Зависи од брзине доласка из Кине, или од чега?
Код протеста увек постоји бојазан да игром случаја од ненадилног постане насилни. У Немачкој су са посебном пизмом растурали антикорона протесте ккји су по свом принципу ненасилни. Али већина протеста се тако и декларише, све фок непто не плане.
И сам кажеш да власти нису растурале мирне протесте, али реч је о корони. Зашто толерисати гомилу на улици, било какву? Кажеш да је опасност мања, али исто тако кажеш и да је опасност већ спремна да постане опет велика јер Кина.
Наравно да имам своје мишљење о карактеру Џорџ Флојд протеста који је изгубио живот због захвата коленом на црногорски начин, али је неважно за ситуацију са короном. Ја од почетка нисам био присталица мера какве су се спроводиле, и које че се можда већ сутра, поново спроводити. Реч је о томе да они који су већ установили доцијалну дистанцу, маске, рукавице и недодиривање, наједном жмуре на понашање које су до јуче етикетирали као неодговорно.Чиста недоследност.

 

Gde sam napisao da su svi protesti bili mirni? Molim tačan citat.

 

Onda se vraćamo na ono što sam već pitao - je l' postojanje pandemije znači da više nikada ne smeju da se ukinu mere, inače je sve bila laž? Ne razumem, kako tačno zamišljaš da bi to trebalo da funkcioniše? Lako je vikati "nedoslednost" kad se apsolutno svaka mera i kontramera proglašava za nedoslednu, bez obzira na to koliko jasno i daleko unapred je izložen plan i kriterijumi. Šta bi po tvojim kriterijumima bilo dosledno (osim gušenja masovnih protesta)?

 

A koji su ti što nas "žabokuvaju" za drugi talas? Kina, kao veliki predstavnik zlih zapadnih sila? I stvarno ne znaš od čega zavisi uvođenje i ukidanje mera? Opet tražiš nekonzistentnosti u stvarima o kojima nisi informisan? I, onako uzgred, šta ako bih ti rekao da bi mnogo čudnije, da ne kažem sumnjivije, bilo kada se nikakav drugi talas ne bi desio?

 

I nisi mi odgovorio na pitanje, koje to indikacije imaju protesti koji su se nedeljama održavali u Nemačkoj, većinom bez incidenata koliko sam mogao da vidim, na mnogo masovnije proteste koji se održavaju u Velikoj Britaniji, takođe većinom bez incidenata? Da ponovim, u Nemačkoj su se tokom dela aprila i čitavog maja u brojnim gradovima širom cele države održavali redovni protesti protiv mera za suzbijanje epidemije na kojima su učestvovale stotine, pa i hiljade ljudi. Na nekim od tih protesta su se dešavali sukobi između demonstranata i policije, neki od protesta su nasilno rastureni, mada su takvi u manjini. Bar jedan od nasilno rasturenih protesta je bio kontraprotest, protest za mere protiv korone. Da ponovim, u Velikoj Britaniji se u poslednjih nedelju dve održavaju većinom mirni protesti na kojim učestvuju i desetine hiljada ljudi. Na nekim od ovih protesta su se desili sukobi s policijim pa su nasilno rastureni. Ceo tvoj zaključak odatle je "Nemci su s posebnom pizmom rasturali antikorona proteste"? Ozbiljno?

 

Ono što definitivno nisam pitao je šta misliš o karakteru antirasističkih protesta, ali hvala na odgovoru svakako. Potpuno se slažem da je to nebitno za situaciju s koronom. Da li bi mi takođe odgovorio i na neka od pitanja koja jesam postavio?


  • 0

#1118 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 09:07 PM

Где сам ја рекао да си ти написао да су сви протести били мирни? Нисам. Али можда је ово цитат који тражиш, јер бих рекао да тражиш углавном испуњење форме, а не суштине ,, Po pitanju protesta vidim jednu doslednost, a to je nespremnost britanske vlasti da se suprotstavi masovnim mirnim demonstracijama“.
Већ сам ти одговорио на сва питања, али не читаш. Можда интерпретираш, откуд знам. Рекао сам да сам од почетка био против ригорозних мера, па не знам како си закључио да мислим да би гушења масовних протеста сматрао доследним. Уосталом, како гушити протесте на којима не постоји придржавање прокламованих мера и истовремено држати прокламовану дистанцу? Сад ти мени одговори да ли је то могуће и у ком тренутку попуштања мера су протести почели, као и да ли ти сматраш да ли су они рискантни или не? Да ли је опасност од заразе короном мања само зато зато што је административно промењен пропис и као, нема више короне. Па има ли је или нема? :) Доследно би било да се није малтретирао народ претераним мерама које одједном, преко ноћи не важе. Или, доследно би било, да ако короне има, онда нема ни протеста, ни размене флуида и дисања у лице (нема маске ни рукавица!) на утакмицама, додиривања, свега пто је до пре пар сати било но-но.
Могуће је да тебе нико не ,,жабокува” јер ми се чини да ти ригорозне мере контроле, карантина, полицијског сата, забране љубљења у Аустрији, неустаљени критеријуми дистанце (нема научног доказа да је два метра сигурна зона, али ипак је неко рекао толико и ми сви у бунар), итд..., делују сасвим примерено и одговарајуће. Немаш ништа против још времена проведениг у полицијском сату?
Са једне стране отварају се границе, попуштају мере, људи седе по кафићима, ресторанима, друже се, протестују у хиљадама, а са друге стране вирус се захуктава. Или сам те погрешно разумео да се захуктава? Или ови што попуштају мере не виде да се вирус захуктава?
Слажем се са тобом да би било много чудно да се други талас не деси, јер би то значило одустајање од сценарија који даје резултате. И тек ће да да.
Да ли по твом мишљењу протести нису спорни са тачке ризика, већ је добро што се толеришу (или допуштају, свеједно за поенту), а ризик се повећава само ако се претворе у насилне?
Током тих протеста у Немачкој, да ли је постојао ризик од заразе короном, ако је учествовало ба стотине и хиљаде људи? Да ли је постојао ризик од заразе короном приликом физичког контакта полицсјца са демонстрснтом у току млаћења или хапшења те трпања у марицу истог?
Да ли у Енглеској постоји већи ризик заразе на трибинама него на улици или терену?
  • 0

#1119 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 19 June 2020 - 10:23 PM

AMAN!

 

Sutra ispred Skupštine u 17h

 

(@Fiery is excused, reason - Belgium) ;)

 

Svi ostali - ajde!


  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1120 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 20 June 2020 - 08:18 AM

IMG-ee4d14e79792a1049a11153cc5f0c893-V.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika