Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1081 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 12:36 PM

Ako proteste ne organizuje Premijer liga, kakve veze imaju interna pravila Premijer lige s protestima i zašto bi ono što je Premijer liga uvela za svoje utakmice trebalo da važi za proteste koji s njom nemaju veze?

S jedne strane imaš proteste koje organizuju amateri i neprofitne organizacije i na kojima se učesnici okupljaju dobrovoljno, besplatno i bez ikakvih obaveza, a s druge strane imaš profesionalnu organizaciju koja s ciljem ostvarivanja profita organizuje sportske utakmice između profesionalnih klubova prema kojima ima ugovorne i zakonske baveze i koja naplaćuje ulaznice za publiku prema kojima takođe ima ugovorne i zakonske obaveze.

Аматери? :) као што беше онај наш аматер који је по белом свету предавао како се праве протести...
Значи ,,аматерима” је дозвољено да се понашају неодговорно и да крше све могуће мере и прописе, једном речју да их боли уво за корону, док Премијер лига на утакмицама примењује два стандарда: Играчи могу да размењују телесне флуоде пљујући један по другоме, дахћући и дишући један другоме у лице, знојећи се један преко другог, могу да буду у блиском контакту целе утакмице, али публика не сме на трибине иако је можда тог преподнева била у гомили на протесту и успут, да цитирам Специјално васпитање, приклала нешто? Занимљиво :) поготово је занимљиво кско корона гледа на све то, будући да сама бира где ће.
На крају, ко даје дозволу ,,аматерима” да организују масовно окупљање на коме нема поштовања мера? Вероватно градске владти или неке више инстанце које су шириле панику.
  • 1

#1082 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2020 - 01:03 PM

Аматери? :) као што беше онај наш аматер који је по белом свету предавао како се праве протести...

 

Bilo bi zanimljivo čuti kako ti se litije uklapaju u celu konstrukciju, u doba korone. Jel i to neka "amaterska" priča?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#1083 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 01:07 PM

Privatna organizacija poput Premijer lige ima kontrolu nad onim što se odvija pod njihovom organizacijom, a nema nikakvu kontrolu nad onim što se odvija izvan njihove organizacije; i dalje ne razumem šta je tu toliko zbunjujuće. Takođe mi je malo teško za poverovati da neko stvarno ne vidi razliku između dopuštanja fudbalerima da igraju uz intenzivne testove i dopuštanja netestiranoj publici da gleda.

 

Protestna okupljanja u Engleskoj nisu legalna u ovom trenutku, dakle odigravaju se bez dozvole i protiv propisa (izvor ovde). Zašto vlast to dopušta je interesantno pitanje koje nema apsolutno nikakve veze s Premijer ligom.

 

Uzgred, koja je to profesionalna, profitna organizacija koja stoji iza protesta, kad već nisu amateri?


  • 0

#1084 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 June 2020 - 01:15 PM

 

 

Uzgred, koja je to profesionalna, profitna organizacija koja stoji iza protesta, kad već nisu amateri?

 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1085 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 01:25 PM

Bilo bi zanimljivo čuti kako ti se litije uklapaju u celu konstrukciju, u doba korone. Jel i to neka "amaterska" priča?


Да ли је то питање ,,ин женерал”, реторичко, мени или си то убацио онако само, револтиран односом званичне Црне Горе према Србима?
  • 0

#1086 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 01:37 PM

Privatna organizacija poput Premijer lige ima kontrolu nad onim što se odvija pod njihovom organizacijom, a nema nikakvu kontrolu nad onim što se odvija izvan njihove organizacije; i dalje ne razumem šta je tu toliko zbunjujuće. Takođe mi je malo teško za poverovati da neko stvarno ne vidi razliku između dopuštanja fudbalerima da igraju uz intenzivne testove i dopuštanja netestiranoj publici da gleda.
 
Protestna okupljanja u Engleskoj nisu legalna u ovom trenutku, dakle odigravaju se bez dozvole i protiv propisa (izvor ovde). Zašto vlast to dopušta je interesantno pitanje koje nema apsolutno nikakve veze s Premijer ligom.
 
Uzgred, koja je to profesionalna, profitna organizacija koja stoji iza protesta, kad već nisu amateri?

И мени је тешко за поверовати да неко скреће тему са суштинског на споредно, односно да не види двоструки стандард. Тестирају се пре утакмице тестовима за које се зна да нису поуздани, затим се налазе у блиском контакту без маски и рукавица деведесет минута, да би се опет тестирали и после утакмице. А за то време публика не може никако.
За исто то време одржавају се ,,недозвољени” масовни протести, забрањени, али ипак све деструктивнији, које организују домаћице и средњошколци из краја. Кључна ствар је да исте званичне структуре власти једне земље које су шириле панику и прописивале мере против короне, преко ноћи допуштају (кажеш из теби нејасних разлога) масовно неодговорно понашање одређених групација људи. Дакле, је ли опасна или није опасна корона? Има ли је или нема?
  • 1

#1087 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2020 - 01:42 PM

 револтиран односом званичне Црне Горе према Србима?

Pa sad, nisam revoltiran, odavno sam otupeo, ajd recimo da me čudi odnos vlasti države Crne Gore prema svojim građanima (pogotovo posle današnjih snimaka :) ), zapravo njihova glupost.

 

Ali moje pitanje je bilo - u toj sveopštoj "režiji", imaju li i litije svoje mesto? :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#1088 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 01:42 PM

Kome ce da naplacuju ulaznice kad budu bile prazne tribine?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1089 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 01:46 PM

@Срђони
Сад видим да мене питаш (како ти се литије уклапају у целу причу). Но, одвећ сам стар (број један, Алан Форд) да бих одговарао на провокативна питања. Ја сам се са ових пар реплика осврнуо на двострки стандард видљив у Америци, Енглеској, итд - сетимо се само како су млатили оне који су протествовали против прекомерних државних мера и кршења Устава, рецимо у Немачкој - а што се мог мишљења у вези са короном тиче, у њему нема никаквих недоследности.
  • 1

#1090 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 01:48 PM

Pa sad, nisam revoltiran, odavno sam otupeo, ajd recimo da me čudi odnos vlasti države Crne Gore prema svojim građanima (pogotovo posle današnjih snimaka :) ), zapravo njihova glupost.
 
Ali moje pitanje je bilo - u toj sveopštoj "režiji", imaju li i litije svoje mesto? :)

Ниси револтиран што туку и хапсе Србе у Црној Гори? Жао ми је због тога.
  • 1

#1091 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 02:03 PM

И мени је тешко за поверовати да неко скреће тему са суштинског на споредно, односно да не види двоструки стандард. Тестирају се пре утакмице тестовима за које се зна да нису поуздани, затим се налазе у блиском контакту без маски и рукавица деведесет минута, да би се опет тестирали и после утакмице. А за то време публика не може никако.
За исто то време одржавају се ,,недозвољени” масовни протести, забрањени, али ипак све деструктивнији, које организују домаћице и средњошколци из краја. Кључна ствар је да исте званичне структуре власти једне земље које су шириле панику и прописивале мере против короне, преко ноћи допуштају (кажеш из теби нејасних разлога) масовно неодговорно понашање одређених групација људи. Дакле, је ли опасна или није опасна корона? Има ли је или нема?

 

I opet, Premijer liga ne organizuje proteste, protestanti ne određuju pravila Premijer lige. Je l' Premijer liga treba da zabrani protestna okupljanja da to ne bi bio dvostruki standard?

 

I nemoj da mi stavljaš reču u usta, čitaj šta pišem. Rekao sam da su razlozi zašto se protesti ne guše silom interesantni, ali nemaju veze s Premijer ligom. Nisam rekao da su nejasni.

 

Uzgred, koje su tačno te određene grupacije ljudi čije se neodgovorno ponašanje dopušta? 


  • 0

#1092 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 02:08 PM

Kome ce da naplacuju ulaznice kad budu bile prazne tribine?

Treba onaj naš konobar iz FSS da se seti da iznajmljuje Englezima stadion sve sa publikom, bakljama, tv ekipama, može čak i rezultat da ispregovara... n2:party-021


  • 0

#1093 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 02:17 PM

Да, ПЛ не организује протесте, али се у истој земљи види да се може и овако и онако, мало плашимо народ бауком грипа, мало допуштамо гужву коју не допуштамо километар или пет даље. Није Премијер лига на Марсу, па може загрљај и пљување на утакмици, на трибини не може, на улици може ако се протестује против једне ствари, а ако се протестује против друге не може.
Које су групације на протестима? Па оне које протестују јер је циљ протеста тај и тај. И сам си рекао да је интересантно због чега се томе гледа кроз прсте. А све је кренуло од колена на врату Флојда Џорџа, идентично као што се колено црногорског полицајца управо налази на врату Србина у Будви.
  • 1

#1094 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2020 - 02:34 PM

Ниси револтиран што туку и хапсе Србе у Црној Гори? Жао ми је због тога.

Jbg, u vestima ne piše nacionalnost ni ovih što su odbili da predaju vlast mada su smenjeni, ni ovih što ih zbog toga biju. Jasno sam rekao: čudi me reakcija države Crne Gore prema svojim građanima. Jer se to sigurno moglo drugačije.

 

I, leba ti, otkud znaš da koleno policajca na nečijem vratu, nije koleno Srbina?

 

A o litijama, sveopštoj režiji i o tome kako celu gužvu s koronom svako koristi kako mu je u interesu, evo - odustajem. Tobom se definitivno ne može manipulisati :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#1095 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 02:58 PM

Jbg, u vestima ne piše nacionalnost ni ovih što su odbili da predaju vlast mada su smenjeni, ni ovih što ih zbog toga biju. Jasno sam rekao: čudi me reakcija države Crne Gore prema svojim građanima. Jer se to sigurno moglo drugačije.
 
I, leba ti, otkud znaš da koleno policajca na nečijem vratu, nije koleno Srbina?
 
A o litijama, sveopštoj režiji i o tome kako celu gužvu s koronom svako koristi kako mu je u interesu, evo - odustajem. Tobom se definitivno ne može manipulisati :)

Ти грађани су Срби, немој се правити невешт. Можемо релативизовати и рећи да су ухапшени као грађани, али је истина другачија. Чуди те реакција једино ако досада ниси бринуо шта се дешава са Србима тамо. Да те подсетим, слично се дешавало и у једној другој земљи тамо полетком деведесетих, а биланс ти је ваљда познат.
То за литије и не знам зашто си убацио и зашто би те занималомоје мишљење о литијама у Црној Гори, и у каквој је то вези са мојом оценом да у Енглеској нису доследни. :)
  • 1

#1096 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 03:19 PM

Да, ПЛ не организује протесте, али се у истој земљи види да се може и овако и онако, мало плашимо народ бауком грипа, мало допуштамо гужву коју не допуштамо километар или пет даље. Није Премијер лига на Марсу, па може загрљај и пљување на утакмици, на трибини не може, на улици може ако се протестује против једне ствари, а ако се протестује против друге не може.
Које су групације на протестима? Па оне које протестују јер је циљ протеста тај и тај. И сам си рекао да је интересантно због чега се томе гледа кроз прсте. А све је кренуло од колена на врату Флојда Џорџа, идентично као што се колено црногорског полицајца управо налази на врату Србина у Будви.

 

I onda ja skrećem s teme...

 

Znači Premijer liga plaši narod gripom zato što su uveli pravila za koja cene da odgovaraju situaciji, pravilima i preporukama zvaničnih organa? A što je problem što dvadesetak testiranih igrača sme na teren, a nekoliko hiljada netestiranih gledalaca ne sme na tribine? Je li to u protivnosti s aktuelnim pravilima i preporukama u Engleskoj?

 

Za koje proteste može da se ide na ulicu, a za koje ne može? I koji je to taj i taj cilj protesta?


  • 0

#1097 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 04:22 PM

I onda ja skrećem s teme...

Znači Premijer liga plaši narod gripom zato što su uveli pravila za koja cene da odgovaraju situaciji, pravilima i preporukama zvaničnih organa? A što je problem što dvadesetak testiranih igrača sme na teren, a nekoliko hiljada netestiranih gledalaca ne sme na tribine? Je li to u protivnosti s aktuelnim pravilima i preporukama u Engleskoj?

Za koje proteste može da se ide na ulicu, a za koje ne može? I koji je to taj i taj cilj protesta?

И ко сад не чита написано?
Нигде ја то нисам рекао што си ти написао. Нисам рекао да ПЛ плаши народ грипом већ државни органи. Затим ти исти државни органи позивају на остајање код куће, а онда жмуре на масовну неодговорност. Двоструки стандард. Играчи се тестирају и они могу да један по другом скачу тестирани непоузданим тестовима, док публика не може на трибине - чак ни они који су тестирани - ни под којим условима. Двоструки стандард опет.
Протести који су били организовани у неким европским државама због претераних мера и кршења Устава су били силом сузбијани, док ови којих сада има нису осујећивани силом. Тај и тај циљ протеста који су се из САД проширили на Енглеску и још на неке земље, је да покажу да су блек лајвз метерс. И да успут поруше неке споменике, послуже се робом из продавница и то. Ваљда ће сад протествовати и због овог Србина чији је врат настрадао под коленом полицајца на исти начин као и Флојдов. Па макар и поштовали одстојање :)
  • 1

#1098 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2020 - 04:27 PM

Чуди те реакција једино ако досада ниси бринуо шта се дешава са Србима тамо.

Ne znam da li si primetio, ali ovu vrstu tihe lične diskvalifikacije (suptilni nagoveštaj da neko nije "dovoljno dobar" pripadnik svoje nacije) dosta često podmećeš u diskusijama u kojima učestvuješ. Iskreno sam se nadao da će taj način komunikacije izumreti sa devedesetima, ali očigledno da na ovim prostorima evolucija, za razliku od korone, nije evidentirana pojava :)

 

Elem, kad Srbin u Srbiji prekrši zakon, pa ga uhapse, to je ok. Kad to uradi u nekoj drugoj zemlji, to je ugnjetavanje stolećima mučenog naroda. Vrlo jasno sam se ogradio od metoda crnogorske policije, ali ti mi ne odgovori na pitanje - kako znaš da ono koleno nije srpsko?

 

Jasno ukazuješ na režiju i manipulaciju kad su globalne stvari u pitanju, pratiš svetske tokove, čak i tačno znaš koje su interesne grupe u pitanju. Kako to da je ne prepoznaješ i kada se dve interesne grupe u komšiluku tuku oko imovine, uz užasnu (obostranu, i trostranu :) ) i režiju i manipulaciju narodom?

 

Nisu li i to, što bi ti rekao, dvostruki standardi?


  • 4
Homesick for a place you've never been...

#1099 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 05:45 PM

Ne znam da li si primetio, ali ovu vrstu tihe lične diskvalifikacije (suptilni nagoveštaj da neko nije "dovoljno dobar" pripadnik svoje nacije) dosta često podmećeš u diskusijama u kojima učestvuješ. Iskreno sam se nadao da će taj način komunikacije izumreti sa devedesetima, ali očigledno da na ovim prostorima evolucija, za razliku od korone, nije evidentirana pojava :)

Elem, kad Srbin u Srbiji prekrši zakon, pa ga uhapse, to je ok. Kad to uradi u nekoj drugoj zemlji, to je ugnjetavanje stolećima mučenog naroda. Vrlo jasno sam se ogradio od metoda crnogorske policije, ali ti mi ne odgovori na pitanje - kako znaš da ono koleno nije srpsko?

Jasno ukazuješ na režiju i manipulaciju kad su globalne stvari u pitanju, pratiš svetske tokove, čak i tačno znaš koje su interesne grupe u pitanju. Kako to da je ne prepoznaješ i kada se dve interesne grupe u komšiluku tuku oko imovine, uz užasnu (obostranu, i trostranu :) ) i režiju i manipulaciju narodom?

Nisu li i to, što bi ti rekao, dvostruki standardi?

Не бих рекао да иконе ,,подмећем” ишта, али ако си нешто од онога што сам рекао схватио на тај начин, онда се искрено извињавам. Но, оно због чега се нећу извинити је то што кажем кад приметим да се саговорник прави невешт и релативизује ствари. Можеш да се не слажеш са тим, али управо то радиш јер: Срби у Црној Гори нису никаква ,,интересна група”, већ народ коју је ту земљу и државу одвајкада настањивао и стварао. Откази на послу, малтретирање, хапшења, батине, третман ала Флојд, није због сукоба интересних група већ је метод којим се српски народ у Црној Гори жели ставити на маргину; спомињеш деведесете, али не зато што видиш да се понавља оно што се дешавало Србима тих деведесетих, већ причаш о еволуцији комуникације, као да је то важније од насиља над нашим народом које се дешавало тих година, а сада се понавља, са надам се, не истом катастрофом.
Шта мења на ствари када би тај полицајац био Србин? Србин из Црне Горе? У том случају је у реду, шта? Шта би то доказало (под условом да је тако) осим да у сваком житу има кукоља? Па и Косову и Метохији имаш Срба у полицији па је чињеница да се над Србима тамо врши насиље, погром штавише, који и данас траје.Тај полицајац је службено лице, као и сви који су хапсили омладинце, жене и старе људе ових месеци по Црној Гори и они у том чину не представљају ниједан народ, већ државу и њене намере.
Да ли се народом манипулише, то јесте за полемику (мени је одличан пример рецимо, корона паника), али да Срби опет страдавају, то је непорецива чињеница. Сад, како ти то осећаш изнутра, не знам, а не желим да подмећем. Међутим, на релативизацију ствари ћу увек реаговати.
  • 2

#1100 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 05:53 PM

Иовако је офтопик, па да пређемо на корону. :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika