Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#561 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 April 2020 - 08:16 AM

Ako ne grešim ti živiš u Srbiji?
Koji je razlog tvog "nepreseljavanja" u Nemačku ukoliko žudiš za takvim konceptom življenja?
Ili se pak diviš samo disciplini i još ponekom aspektu?
Pitam jer smatram da se samo "disciplina" ili ma koji drugi aspekt društvenog života, teško (ili nikako) može prosto preslikati iz jednog u drugi sistem.
Sve je isprepletano, te bi se uz nemačku disciplinu moralo promeniti, usaglasiti, još nebrojeno elemenata sistema, pa bi to onda bila - Nemačka, ako već nju spominjemo.
Mogu da razumem da bi trebalo da, kao društvo, poradimo na disciplinovanijem odnosu prema zajednici, osvešćavanju pojedinaca i preuzimanje odgovornosti za posledice sopstvenih postupaka, ali lično, a i kao pripadniku ove zajednice; hvala - ne treba mi ""nemačka disciplina"

 

Скоро да не верујем шта ћу написати. Потпуно сагласан са мишљењем! (знак узвика на крају) 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#562 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 April 2020 - 08:55 AM

O tome kol'ko je u nemčiji lepo govore valjda i ovih 5 milijardi gastosa koji su se stuštili u svoja sela čim je prestala kinta da pritiče. Just sayin'.


  • 0

#563 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 April 2020 - 09:13 AM

O tome kol'ko je u nemčiji lepo govore valjda i ovih 5 milijardi gastosa koji su se stuštili u svoja sela čim je prestala kinta da pritiče. Just sayin'.


Svi koje znam da su tamo sa dozvolom (ne na crno) su ostali.
  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#564 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 05 April 2020 - 09:45 AM

Можемо да се подсетимо да је у току Другог светског рата сво становништво Немачке (част изузецима) било на страни тадашњег вође и режима. Сви они обични људи, комје, колеге, учитељи, радници - уествовали су у свему што се дешавало. То је после завршетка рата било узрок запрепашћења у целом свету и тема која се много проучавала.


  • 0

#565 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2020 - 10:28 AM

Svi koje znam da su tamo sa dozvolom (ne na crno) su ostali.



Oni neće da se vrate jer ih pre svega čeka obavezna kućna izolacija od 14 ili 28 dana. Zatim ne znaju kad će moći da se vrate nazad što može rezultirati gubitkom radnog mesta a to automatski znači ostanak u Srbiji do daljnjeg. Ujedno svi oni imaju urednu zdravstvenu zaštitu i nemaju potrebu da dolaze u Srbiju.
Ovo stanje pravi problem sezoncima i oni su primorani da se vrate jer sad tamo nemaju zaradu a ni zdravstvenu zaštitu. Prosto rečeno oni su tamo sada višak, tj nepoželjni.. kako kod ih nazvali svakako su im samo smetnja.

Taj zapad ustvari nije tako bajan i sjajan jer su ljudi sa strane tamo uvek stranci i ostaće stranci.
To su reči mog oca koji je tamo živeo 15 godina i to u vreme kad je Jugoslavija bila prilično cenjena u njihovom svetu.
U sadašnjem vremenu u odnosu na vreme iz 70-ih naši ljudi se ni upola od toga ne cene kao tada.
Jednostavno rečeno vreme je učinilo svoje. Kapitalizam i želja sa zaradom je sve izraženija i to menja ljudske odnose, na gore naravno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#566 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 05 April 2020 - 11:09 AM

Oni neće da se vrate jer ih pre svega čeka obavezna kućna izolacija od 14 ili 28 dana. Zatim ne znaju kad će moći da se vrate nazad što može rezultirati gubitkom radnog mesta a to automatski znači ostanak u Srbiji do daljnjeg. Ujedno svi oni imaju urednu zdravstvenu zaštitu i nemaju potrebu da dolaze u Srbiju.
Ovo stanje pravi problem sezoncima i oni su primorani da se vrate jer sad tamo nemaju zaradu a ni zdravstvenu zaštitu. Prosto rečeno oni su tamo sada višak, tj nepoželjni.. kako kod ih nazvali svakako su im samo smetnja.

Taj zapad ustvari nije tako bajan i sjajan jer su ljudi sa strane tamo uvek stranci i ostaće stranci.
To su reči mog oca koji je tamo živeo 15 godina i to u vreme kad je Jugoslavija bila prilično cenjena u njihovom svetu.
U sadašnjem vremenu u odnosu na vreme iz 70-ih naši ljudi se ni upola od toga ne cene kao tada.
Jednostavno rečeno vreme je učinilo svoje. Kapitalizam i želja sa zaradom je sve izraženija i to menja ljudske odnose, na gore naravno.

Тачно тако


  • 0

#567 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 05 April 2020 - 02:27 PM

@mirek200   Eno fini kulturni svet sa demoktratskim zakonima se otima ko ce od koga da ukrade kineske maske za lice, pa kad ih se dokopaju cuvaju ih puskama. Fini su samo kad to njima odgovara a pokazu koliko se vole i koliko su posteni u zla vremena. Sto kaze narod ne pada sneg da pokrije breg nego da svaka zverka pokaze trag. Ne ocekujem da ce zapadoljupci imati bilo koju dobru rec o Kinezima i ako su nam poslali medicinsku opremu preko veze.


  • 0

#568 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 06:19 AM

Ne ocekujem da ce zapadoljupci imati bilo koju dobru rec o Kinezima i ako su nam poslali medicinsku opremu preko veze.

I virus,onako preko veze. O:)  Znaci ti si istocnoljubac? .Pa vidis meni se svidjaju Japanke, Gde one pripadaju,zapadu ili istoku.?


  • 0

#569 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2020 - 06:28 AM

@mirek200   Eno fini kulturni svet sa demoktratskim zakonima se otima ko ce od koga da ukrade kineske maske za lice, pa kad ih se dokopaju cuvaju ih puskama. Fini su samo kad to njima odgovara a pokazu koliko se vole i koliko su posteni u zla vremena. Sto kaze narod ne pada sneg da pokrije breg nego da svaka zverka pokaze trag. Ne ocekujem da ce zapadoljupci imati bilo koju dobru rec o Kinezima i ako su nam poslali medicinsku opremu preko veze.



Baš tako.. fini su samo kad njima odgovara.
Italija je primer.. ostale zemlje iz EU sad su pokazale svoje lice. Boli ih paja za Italiju. Svako gleda svoju zadnjicu i svako se snalazi za sebe.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#570 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 06:35 AM

 i svako se snalazi za sebe.

A kako bi trebalo? 


  • 0

#571 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3353 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 07:05 AM

Ех, Кинези...65 милиона људи је побијено у систему који им је и данас актуелан. Имају метод социјалног кредитирања, па ако имаш мањак бодова јер си урадио нешто што се не уклапа, или ниси нешто што јеси, добијеш забрану летња авионом и путовања возом. Треннутно је неколико милиона људи под сличним забранама, а то ти је цела Србија.


  • 0

#572 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2020 - 07:08 AM

A kako bi trebalo?



Da se ponekad okrenu malo i ka slabijim ili ugroženim. Al' prc.. na muci se poznaju junaci.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#573 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 08:04 AM

Da se ponekad okrenu malo i ka slabijim ili ugroženim. Al' prc.. na muci se poznaju junaci.

“Da kažemo koliko respiratora imamo….ja sam za to kriv! A zašto širite paniku? Reći ću vam zašto sam za to kriv, a na kraju ću vam reći koliki je broj respiratora. Zato što sam želio nabaviti još više respiratora. Zato što je nemačka vlada, kao i mnoge druge vlade, donela odluku da više neće izvoziti respiratore. Zato što to čuvaju za svoje tržište. Ja sam želio predstaviti da imamo puno manje respiratora, kako bismo mogli uzeti još respiratora”, govori uzrujan Vxxxć na snimci...

Slabiji i ugroženi, ali mentalno pre svega.
  • 0

#574 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 08:35 AM

A možda da se ne bavimo toliko EU i solidarnošću u okviru iste, nego da za početak pogledamo kako je to u našem dvorištu. Grad Šabac je tražio od ministarstva odbrane krevete sa smeštaj obolelih, i bio je odbijen, te su morali da se snalaze i krpače kako bi opremili poljsku bolnicu. Mene ovo više i zanima i brine.


  • 3

#575 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 09:23 AM

Da se ponekad okrenu malo i ka slabijim ili ugroženim. Al' prc.. na muci se poznaju junaci.

Ebi ga Shamade. Pa  brinu oni o svojim ugrozenim,mislim na penzionere i one u kolicima invalidskim,zar ne brinu? Da ne razglabam. Ne  mozemo mi za nase probleme uvek kriviti druge. Zajedno vozimo bicikl,ali svako odgovara za sebe,mogu da te upozorim na vreme na neku opasnost na putu ili ce me biti bas briga(onaj lKineski lekar sto je upozoravao na novi virus  sto je sikaniran i na kraju je umro od zaraze). Ako ti se probusi guma,mogu da ti pomognem,ali u oci cu ti reci kakav si ti to biciklista kada ne nosis sa sobom set za lepljenje ili rezervnu gumu(nasi logisticki problemi sa zarazom).ljutio se ili ne.


  • 2

#576 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 09:25 AM

Ovaj post je greska,molim admina da ovo izbrise


  • 0

#577 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 10:33 AM

@mirek200   Obicno zapadoljupci tako razmisljaju, ako nisi sa nama onda si istocnoljubac. Nisam ni jedno ni drugo.


  • 0

#578 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 06:53 PM

neverica

 


  • 1

#579 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2020 - 07:50 PM

@mirek200   Obicno zapadoljupci tako razmisljaju, ako nisi sa nama onda si istocnoljubac. Nisam ni jedno ni drugo.



Ako može definicija severnoljubca i južnoljubca.. gre'ota to odvajati :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#580 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 06 April 2020 - 08:07 PM

Severna i Juzna Amerika?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika