Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#521 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 03 April 2020 - 08:09 PM

Moguce je da te nisam shvatio na najbolji nacin. Nadam se da ste shvatili mene, nije bitno da li je pozar podmetnut ili je slucajno izazvan, pozar je pozar i sada je bitno da ga ugasimo (da se slikovito izrazim). Bez obzira ko i sta je pouzrokovalo pocetak epidemije desice se ponovo nesto slicno, a sto bude vise ovakvih dogadjaja sve cemo blize i blize biti da otkrijemo pravi uzrok. A onda cemo ili pronaci nacin i lek da se zastitimo ili ce oni koji su ovo uradili namerno nahebati.


  • 3

#522 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 03 April 2020 - 08:50 PM


  • 1

#523 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 01:24 AM

Zanimljivo je oko ekonomije. Ako pandemija traje mesec dana, tj ne radi se mesec dana, to i nije tako strašno, zapravo nije uopšte strašno, jer su kolektivni godišnji po mesec dana u većini proizvodnih delatnosti. Slažem se da usluge najviše propate, na primer transport putnika u svim vidovima i druge usluge.  Oni će imati problema.

 

Mi smo 78 dana ili više, bili zgaženi, niko nije radio, pa se preživelo. Tada je privreda kod nas bila na mnogo klimavijim nogama sa ekonomske strane ali je možda postojala u većem obimu, proizvodilo se više gotovog proizvoda nego sada.  Sa jedne strane bojim se da poskupi prevoz putnika, jer ko što napisah njih pogađa najviše, ali s druge strane ako gorivo ostane na istom na svetskom nivou, onda neće ni prevoz da ide na gore. Sem što će se uvek naći neki monopolista koji će "zbog Korone" da digne da zaradi u bilo kojoj delatnosti. Videćemo...


  • 0

#524 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 April 2020 - 11:14 AM

Danas sam se provozao od Petrovaradina ka Bukovcu, okolnim makadamima, gde obično nema žive duše. Iznad Bukovca, desetine automobila, a grupa od dvadesetak ljudi spušta se prema selu, zauzeli ceo put, uredno ćaskajući.

 

Zbog te besvesti nećemo uskoro moći da izađemo iz kuće.


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#525 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 April 2020 - 11:19 AM

Danas sam se provozao od Petrovaradina ka Bukovcu, okolnim makadamima, gde obično nema žive duše. Iznad Bukovca, desetine automobila, a grupa od dvadesetak ljudi spušta se prema selu, zauzeli ceo put, uredno ćaskajući.

 

Zbog te besvesti nećemo uskoro moći da izađemo iz kuće.

 

Da, moraš biti disciplinovan, ne doprinositi još većem sranju, a kad prođeš, možeš biti siguran da će ti reći da si bio budala i da se moglo puno opuštenije, "eto mi na primer..."  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#526 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 11:50 AM

Danas u Lidlu guzva za medalju. Jedan veliki MINUS za vladu koja je odlukom da  uvede celodnevni policijski cas nedeljom,samo stvorila uslove za lakse zarazivanje.Pa ne mora da bude korona, na takav nacin se i gripa dobije lakse,dzaba maske i rukavice,kada su velike guzve.Dodju ljudi  a vec nose maske cim izadju iz kuce,dok dodju i Lidl ili bilo gde nakupi se kondenzacija  jos lakse se zaraze.

 

FalloutBoy-Koliko pamtim ti si kritikovao nas narod  kako niko ne slusa sta mu se govori i kako je neodgovoran i bio si za uvodjenje celodnevnog policijskog sata -str.21. Bez da razmislis kako bi se to odrazilo na psihu naroda,za vreme epidemije a i posle,a jos se i ne zna da li je ili nije epidemija. Sto se ne blokiraju gradovi kao najveci uzrocnici zaraze ako je ima?,Odmah pada vlada,jel tako? prpa.

 

Pitanje je i koliko ce na ovaj nacin stariji od 65 godina izdrzati sve ovo zatvoreni u kuci ili stanu.Da li ce se tu voditi statistika?

 

Uzgred vidim dosta starijih koji ne postuju ovu odluku i potpuno ih razumem.Ne nasedaju na fataliste.


  • 0

#527 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 April 2020 - 11:56 AM

 

FalloutBoy-Koliko pamtim ti si kritikovao nas narod  kako niko ne slusa sta mu se govori i kako je neodgovoran i bio si za uvodjenje celodnevnog policijskog sata -str.21. Bez da razmislis kako bi se to odrazilo na psihu naroda,za vreme epidemije a i posle,a jos se i ne zna da li je ili nije epidemija. Sto se ne blokiraju gradovi kao najveci uzrocnici zaraze ako je ima?,Odmah pada vlada,jel tako? prpa.

 

Pitanje je i koliko ce na ovaj nacin stariji od 65 godina izdrzati sve ovo zatvoreni u kuci ili stanu.Da li ce se tu voditi statistika?

 

 

Manje zlo. Da.

 

Ne bi me iznenadilo da i dođe do toga.

 

Za blokiranje gradova, a bez 24 karantina - ne znam, nisam siguran koliko bi to pomoglo. Možda i bi. Možda ne bi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#528 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 11:57 AM

Nemci su disciplinovani, prijavljuju svoje rodjake kad krse zabrane  :) Eh da je nama ta disciplina


  • 1

#529 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 12:15 PM

Nemci su disciplinovani, prijavljuju svoje rodjake kad krse zabrane  :) Eh da je nama ta disciplina

Hoces da kazes da bi unuk Nemac prijavio svoga dedu ili babu,ili komsiju? Ja u to bas ne verujem.


  • 0

#530 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 12:18 PM

Nemci su disciplinovani, prijavljuju svoje rodjake kad krse zabrane :) Eh da je nama ta disciplina

Ako ne grešim ti živiš u Srbiji?
Koji je razlog tvog "nepreseljavanja" u Nemačku ukoliko žudiš za takvim konceptom življenja?
Ili se pak diviš samo disciplini i još ponekom aspektu?
Pitam jer smatram da se samo "disciplina" ili ma koji drugi aspekt društvenog života, teško (ili nikako) može prosto preslikati iz jednog u drugi sistem.
Sve je isprepletano, te bi se uz nemačku disciplinu moralo promeniti, usaglasiti, još nebrojeno elemenata sistema, pa bi to onda bila - Nemačka, ako već nju spominjemo.
Mogu da razumem da bi trebalo da, kao društvo, poradimo na disciplinovanijem odnosu prema zajednici, osvešćavanju pojedinaca i preuzimanje odgovornosti za posledice sopstvenih postupaka, ali lično, a i kao pripadniku ove zajednice; hvala - ne treba mi ""nemačka disciplina"
  • 3

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#531 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 12:26 PM

1939.-1945. samo su slusali naredjenja, disciplinovano...


  • 2

#532 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 April 2020 - 12:27 PM

Ajd još samo ovo, ko ima strpljenja i razume hrvatski, Ante Tomić je u pitanju, mentalnog zdravlja radi... :)

 

https://www.jutarnji...HCA6WdHTaOXYJIs


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#533 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 12:40 PM

@alx   To sam se malo nasalio (stavio sam i smajlija) jer kukaju Srbi kako u zapadnim zemljama sve uredjeno, svi postuju pravila i zakone i disciplinovani su pa u Svedskoj nema policijskog casa i tako to, samo srpska vlada terorise svoj narod... Ako procitas pazljivo nisam napisao da zelim da zivim u Nemackoj daleko im lepa kuca, vec je moj komentar bio slican tvom zakljucku, da uz ponasanje koje se ocekuje od Nemaca (disciplina) ide i ovo da prijavljuju rodjake (sto Srbi ne mogu da shvate pa pitaju kakva je to disciplina kad prijavljujes svoje rodjake koji krse zakon).

Nemam ja problema sa disciplinom, nikad bezao iz skole, odsluzio vojni rok... bez problema se prilagodim Japanu, Svajcarskoj.


  • 2

#534 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 02:00 PM

Ne sećam se više kada je lažovska banda obećala masovna testiranja, a mi još testiramo sedamsto osamsto ljudi dnevno?! Po stanovniku mi imamo manje testiranih i od Bosne i od Makedonije i od Crne Gore i od Hrvatske, a za Sloveniju da i ne govorim. Slovenija je testirala preko dvadeset hiljada svojih građana, daleko najviše od svih zemalja bivše Juge. Kako oni misle da rešavaju ovaj problem, bez adekvatnog testiranja? Možda da nas sve zatvore na mesec dana bez prava izlaska iz kuća i stanova. Tada više ne bi bilo ni virusa, a ni nas. 


  • 1

#535 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 02:09 PM

Masovno testiranje ne znaci da ce svi gradjani biti testirani vec samo oni koji ulaze u zemlju ili su bili u kontaktu sa zarazenim. Pre nego sto su objavili masovno vrseno je testiranje samo bolesnih sa simptomima da vide da li imaju koronu. Ne vidim razlog da se nazivaju lazovska banda. Rekli su na pocetku da se svi samoizoluju na dve, tri nedelje i bice dobro. Naravno danas svi Srbi izadjose u parkove da setaju u grupama vecim od dve osobe.
  • 0

#536 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2020 - 02:09 PM

Lažovska banda je odavno pričala o nekakvih 2000-3000 testiranja dnevno. Čak i tim tempom, koliko bi im trebalo da testiraju samo ove što su došli iz inostranstva koliko već, 200-300 hiljada. 2-3 meseca?


  • 1

#537 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 02:14 PM

Testiranja ne rade politicari vec lekari i medicinsko osoblje.


  • 1

#538 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2020 - 02:35 PM

Pa?

Ali su zato najstručniji, samo njih slušamo šta je i kako je. I kako će biti. Svake nedelje je ona sledeća najkritičnija i potrebna nam je gvozdena disciplina, hehe. Disciplinovaćemo mi njih, čekaj samo.


  • 0

#539 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 02:43 PM

Pa valjda su strucni kada su zavrsili tolike skole i imaju toliko naucnih radova i toliko godina rade... Ja mislim da su strucniji od mene, ne ocenjujem njihovu strucnost na osnovu mera koje mi se ne svidjaju. Kao malom detetu nisu mi se svidele ni obavezne vakcine pa mi nije palo na pamet da pitam lekare da li su strucni. Ili kad moram da mirujem sa polomljenim udom, ne sumnjam u njihovu strucnost i ne pokusavam da skinem gips vec mirujem dok ne zaraste. Sada kad virusolog kaze izbegavajte kontakte ja isto slusam iako bi mi bilo draze da nesto radim napolju. Disciplinovan sam kao Japanac, Nemac, atipicni Srbin :) Kao sto napisah ona dva postulata samo sloga Srbina spasava i ne dozvolite da nas politicari svadjaju jer ce nama onda vladati neka druga nacija.


  • 3

#540 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2020 - 02:52 PM

Moj post se odnosio na političare, pošto kažeš ne rade oni testiranja. Ali zato važno da znaju koliko ćemo testirati u narednim danima, sve brže jače i bolje.

Neka, pomoći će ovo da se do kraja zgade svima. I Dinkić je obećavao 1000 eura pa ga nema više nigde na mapi.

I još nešto, čudite se što ne veruju svi u sve što im se servira bez pogovora. Dokle god se nešto ne promeni i ne prestanemo da budemo država u kojoj se hapse novinari koji prenose narodu istinu (a ne samo ono što odgovara bagri).. do tada, tišina tamo! :D


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika