Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mi i psi

Psi i biciklisti

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
225 odgovora na ovu temu

#161 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 12:55 PM

Po mojoj proceni ima više slobodnih džukaca na severu Grčke, nego na jugu Srbije.
  • 0

#162 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 12:58 PM

Valjalo bi da podeliš svoje načine odbrane pošto prelaziš mnogo i svuda i sigurno je bilo svakakvih iskustava
  • 0

#163 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 01:26 PM

Na sreću, nema baš tih pit bulova i sl. već običnih rasa (čuveni Dodžovi :) ).
Ja nosim sprej i petarde, ali samo po 1 sam ih upotrebio. Obično mlaz vode završava posao.
  • 0

#164 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 01:36 PM

Pa da, voda dosta rešava. Ja nosim mali taj suzavac ali ga nisam nikad upotrebio na sreću ali daje samopouzdanje :) Mada zbog tog jednog puta se nosi uvek.
Petarde su najbolje ali je proces da se upotrebe.
  • 0

#165 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 09:54 PM

Da, ali kad naletiš na čopor, a uspon je, imaš dovoljno vremena, bez brige... ;)
  • 2

#166 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 10:07 PM

Ovako nešto vrši posao?

https://www.magnumse...o-jet-50ml-8513


  • 1
.

#167 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 10:14 PM

Da, ali kad naletiš na čopor, a uspon je, imaš dovoljno vremena, bez brige... ;)

:) Mogu misliti.

Ovaj sam ja uzimao za tihu odbranu
https://www.urbandar...sa-clipom-crni/
  • 0

#168 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 10:25 PM

Čitam vaša iskustva sa kerovima i prosto mi je neverovatno sve to sa čime se rekreativni biciklista u Srbiji suočava na putu. Neverovatan mi je i ovaj slučaj gde je pit bul sa korpom oborio čoveka na zemlju, a i ona telad od pasa kojoj ne možeš pobeći. Neverovatno je to da taj problem postoji generalno već decenijama i da niko ništa ne preduzima povodom toga, ne postoji apsolutno nikakav plan kako to sistemski rešiti jer vlast ili nije svesna tog problema ili ih apsolutno zabole ćošak jer oni koji se za to pitaju i tako i tako se samo voze u skupim autima sa zatamnjenim staklima i retko kad kroče na trotoar a kamoli na ulicu, mamicu im snobovsku!

 

 

Svakako vredi probati sa tim biber sprejom, mada koliko god to glupo i nelogično zvučalo, meni je iskreno žao tih pasa jer jednom kad ih nabiberišeš tim sprejom krv će propišati ni krivi ni dužni. Jadan pas se ponaša instiktivno i nikako drugačije. Brani svoju teritoriju, napada ono što se na njoj nađe, a pogotovo nešto što proizvodi buku i pri tom beži od njega. Njemu je u prirodi da to radi. Problem je onaj idiot od vlasnika koji ne kapira uopšte u čemu je problem kad pusti psa na ulicu. Zapravo njemu treba natrljati njušku tim sprejom a ne psu.

 

Jel neko pokušavao sa onim uređajima - rasterivačima za pse? Ja sam to kupio jednom davno, ima sigurno 6, 7 godina i išao sam tako u šetnju da testiram po psima. Znam da su neki bežali kao opareni a drugi ostajali ukopani. Doduše tada sam išao kao pešak i pitam se da li bi efekat bio isti kada sam na bicklu, kad ih pične adrenalin i nagon da pojure.


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#169 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 10:43 PM

Dobro kažeš sve ali sa druge strane evo šta se desilo baš juče na Kosmaju. 

https://www.blic.rs/...cka-psa/wf6mdd3

Strašno. 

 

Taj rasterivač kažu ljudi da polovinu rastera a drugu polovinu razdraži, ne znam, nisam probao.

 

Znam da sam jednom prsnuo iz ovog suzavca bukvalno tačkicu na papir. Nije moglo da se diše u krugu od 2m bukvalno. Ne odaju utisak da su toliko jake materije. Ovo mislim da bi onesposobilo medveda prilikom direktanog mlaza.


  • 0

#170 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 11:02 PM

Ju ju ju... Ljudi moji da li je realno da u 21. veku u dosadašnjem stupnju razvitka civilizacije čovečanstva u naseljenim mestima izleću zveri kroz otvorene kapije i kolju prolaznike?? Po meni u ovom slučaju vlasniku pasa treba suditi za ubistvo iz nehata. Realno krivica je samo njegova. Ako već držiš takve pse, neophodno je da preduzmeš sve moguće i nemoguće mere da se ovako nešto ne desi.

 

Ovakav slučaj je zapravo ogledalo našeg društva i njegovog sistema. Ako ne postoji dovoljno oštra i primerena sankcija za reakciju, nepoželjno, neodgovorno ponašanje pojedinaca našeg društva koje direktno ugrožava njegove druge pripadnike se nikad neće iskoreniti.


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#171 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2023 - 07:42 AM

Ju ju ju... Ljudi moji da li je realno da u 21. veku u dosadašnjem stupnju razvitka civilizacije čovečanstva u naseljenim mestima izleću zveri kroz otvorene kapije i kolju prolaznike?? Po meni u ovom slučaju vlasniku pasa treba suditi za ubistvo iz nehata. Realno krivica je samo njegova. Ako već držiš takve pse, neophodno je da preduzmeš sve moguće i nemoguće mere da se ovako nešto ne desi.
 
Ovakav slučaj je zapravo ogledalo našeg društva i njegovog sistema. Ako ne postoji dovoljno oštra i primerena sankcija za reakciju, nepoželjno, neodgovorno ponašanje pojedinaca našeg društva koje direktno ugrožava njegove druge pripadnike se nikad neće iskoreniti.



U Srbiji je itekako realno.
U ovom slučaju sva 3 psa treba uspavati jer će uvek biti pretnja. Vlasnika bi trebalo zatvoriti na bar 10 godina.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#172 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 936 posts

Postavljeno 06 January 2023 - 08:05 AM

U Srbiji je itekako realno.
U ovom slučaju sva 3 psa treba uspavati jer će uvek biti pretnja. Vlasnika bi trebalo zatvoriti na bar 10 godina.

Vlasnik je već u zatvoru. Robija, uhvatili ga sa nekim silnim skankom (ili kako se već zove). Majka vlasnika je iz Francuske plaćala neku ženu da hrani te pse. E tu ženu koja hrani pse je policija juče uhapsila (da malo primiri javnost). Inače isti ti psi su pre par meseci povredili devojčicu (prijavljeno) i nikom ništa

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#173 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2023 - 08:21 AM

Vlasnik je već u zatvoru. Robija, uhvatili ga sa nekim silnim skankom (ili kako se već zove). Majka vlasnika je iz Francuske plaćala neku ženu da hrani te pse. E tu ženu koja hrani pse je policija juče uhapsila (da malo primiri javnost). Inače isti ti psi su pre par meseci povredili devojčicu (prijavljeno) i nikom ništa
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



Takve pse uglavnom i drže problematični likovi.
Sprovodjenje zakona kad su u pitanju povrede od strane pasa je jako loše. Najčešće prodje bez ikakvih sankcija.
Treba u zakon da se unese identična provera i uslovi za držanje agresivnih vrsta pasa kao kad je nabavka oružja u pitanju. Takodje i odgajivačnice agresivnih vrsta da se stave pod stalni nadzor policije. Da se kažnjavaju takvi vlasnici isto kao što se kažnjavaju vlasnici oružja. Tad bi se nešto i promenilo u korist gradjana koji su ugrožena vrsta u vlastitoj zemlji. Ove pse sa Kosmaja treba trajno ukloniti. Nema tu meata sažaljenju.. sve što je loše za društvo treba eliminisati.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#174 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 06 January 2023 - 08:45 AM

Eeeeeeee...

Kad bi to bilo tako mi bi bili normano društvo a ne ostrvo sa par zemalja sličnim nama. Još ne moramo ništa da izmišljamo, samo da prepišemo tudji zakon. 

Ali ako je tačno po sadašnjem popisu da ima 850 000 ljudi sa NEzavršenom osnovnom školom, mislim, bilo šta reći je suvišno, da očekujemo neku veću svest, reakciju, agilnost, preduzimljivost... ljudi se bore za suvi opstanak, ne pada im na pamet ništa drugo, još ih ovaj svako malo prepada sa ekrana jer oni nemaju snage da ugase TV i misle svojom glavom, zloupotrebljava njihovu slabost i nepismenost ako su tačne te brojke.  


  • 5

#175 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 06 January 2023 - 08:57 AM

Povodom ovog tragičnog događaja, a možda su oni hteli da se igraju, a jadni čovek nije razumeo. Čudo nije stiglo takvo objašnjenje.

Neko reče ubistvo iz nehata. Ne ovo je po meni teško ubistvo. Kao i kad pijan sedne u auto. Nebitno ko je kriv, a verovatno se zna, samo držanje tih rasa je potencijalna opasnost za okolinu, a ti isti kerovi su već su napadali pre nekog vremena.

Što tad nije ništa preduzeto? 

Da li će ikada u ovoj zemlji neko odgovarati za svoj nerad i štetu koju pričinjava narodu?

Nemam ništa protiv životinja, al odosmo u qrac. Sva prava su oduzeta običnom narodu u odnosu na paščad. Bar kod nas u UE, vodaju ih bez korpi, često bez povodca, izvode ih na dečja igrališta. O čišćenju posle velike nužde, to se može videti vrlo retko, svaka čast pojedincima, ali većina vlasnika je bezobzirna.  

Ispred opštine parčić, stvarno lepa površina i dovode pse tu i pustte ih da vrše nuždu po travi i cveću. Isto i na trgu. Čik da ga opomeneš.

Kad nadležne službe počnu da rade svoj posao, da kažnjavaju, možda se i dozovu. Ovako ništa.


  • 4

#176 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 06 January 2023 - 09:37 AM

Sto se sprejeva tice, ja sam ceo jedan sprej potrosio na pse. Ali nisam ni 20 % sa njima potrefio te iste pse. Oni su iza mene , cas sa jedne, cas sa druge strane, ja se okrenem unazad i kao nesto prskam unazad i sa visine. Onih malo sto sam zaprasio, stanu pored puta i trljaju njusku o travu. Ali mislim da sa te visine koje prskam i u nemogucnosti da ih dobro naciljam, veoma mala kolicina padne na njih. Tako da im nije nista siguran sam, opet me jure u povratku.


  • 0

#177 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2023 - 10:38 AM

Kako je krenulo sa dozvoljavanjem da se životinje uvode svuda (javni prevoz, prodavnice, javna mesta i sl) doći ćemo do scenarija iz filmova planeta majmuna.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#178 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 06 January 2023 - 01:03 PM

Problem sa psima se često predstavlja kao da je problem u samim životinjama, problem skoro nikada nije u životinji već u onom čoveku koji je uzeo. Konkretno psi tih "opasnih" rasa često bivaju uzimani od strane likova kojima je btino da imaju opasnu životinju i da podstiču njihovu agresivnost tako što ih tuku i slično. S obzirom da ovaj vlasnik što je u zatvoru već ima kriminalnu istoriju nije isključeno da su psi uzeti i trenirani i za borbe koje se kod nas nažalost vrlo često održavaju i za koje i policija zna, da se ne lažemo. I ti psi kad su ostavljeni u boksu na nekom placu negde gde je hladno i slično, pitanje koliko redovno hranjeni, a opet trenirani da budu agresivni uopšte nije čudno da su nekoga napali i nažalost usmrtili, oni prosto brane ono što je u njihovim glavama njihova teritorija. Sličan problem se javlja i sa psima lutalicama koje neko redovno hrani na jednom mestu - ljudi ne kapiraju da na taj način oni to shvataju kao svoju teritoriju i da će je agresivno braniti od drugih (vlasničkih) pasa pa čak i ljudi, prosto oni se kao životinje bore za ono što oni doživljavaju kao opstanak, to je najnormalnija stvar. Problem je što ne postoji država koja niti rešava problem pasa lutalica niti vlasničkih pasa. Namerno sam gore stavio opasne rase pod navodnike jer je to besmislena podela, psi tih rasa su agresivniji i lakše ih je pripremiti za borbe (jer je to i bila logika selekcije kojom su nastali) ali uz sličan tretman od strane vlasnika i vučijaci, šarplaninci, dobermani, rotvajleri i drugi takođe mogu biti bar podjednako opasni. Što me vraća na prvobitnu stavku - nije do životinje, do vlasnika je. 

 

I ja ne vidim kao problem što psi mogu sada da se uvode bilo gde, kada je sve što oni naprave isključiva odgovornost vlasnika, ali da ista mora postojati i biti striktno sprovedena. Ja mog psa nikada neću odvesti u tržni centar (iako je mali i po propisu) jer je to prosto besmisleno okruženje za psa, ili recimo kafić, on mnogo više voli bilo kakvu travu ili park od pokretnih stepenica i pločica u tržnom centru. Ali ima ljudi koji hoće, jbg, nekima je pas modni detalj, i to je ok, ali brate ako se popiša moraš da očistiš, a ne da iskuliraš kad si ga već tu doveo i da postoji propisana kazna za to. Ja sam prisustvovao na sajmu tehnike u SAD kad je starija gospođa, recimo tu oko 60ak godina, uvela psa koji je bukvalno tele, ima bar 50-60 kg, kome sa strane piše "service dog", pretpostavljam da joj pomaže oko nečega mada ja nisam primetio da joj išta fali. Uredno prolazi pored obezbeđenja, ovi kao "dobar dan" i to je to. Ali se zna brate ako se pas zaleti i polomi televizor od 5.000 dolara neće da bude "jao pa kuca se zaigrala" nego je ta gospođa odgovorna, tužba i prijatno do viđenja...

 

E dok toga ne bude kod nas sve možemo samo da palamudimo u prazno, od toga gde se pas popiša i posere, do toga ako nekoga ujede ili ne daj Bože ozbiljnije povredi, za sve mora postojati adekvatna odgovornost. 


  • 4

#179 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 06 January 2023 - 01:34 PM

Kako je krenulo sa dozvoljavanjem da se životinje uvode svuda (javni prevoz, prodavnice, javna mesta i sl) doći ćemo do scenarija iz filmova planeta majmuna.

Kad kupim magarca ima i mene da puste na sajam jer je to moj kućni ljubimac. I u restoran i prodavnicu i bus, Nema veze ako slomi nešto negde, platiću.
Ili anakondu. Još razmišljam šta više volim.

Bolje da usvoje jedno dete ko ne može da ima ili ih ima ali ima i mogućnosti da izdržava još nekoga.
Ali više volimo životinju nego čoveka.
Sa druge strane da li je čovek i zaslužio to da volimo više životinju nego njega (čoveka).
  • 0

#180 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2023 - 01:55 PM

 
E dok toga ne bude kod nas sve možemo samo da palamudimo u prazno, od toga gde se pas popiša i posere, do toga ako nekoga ujede ili ne daj Bože ozbiljnije povredi, za sve mora postojati adekvatna odgovornost.



Zemlje Balkana su svetlosnu godinu udaljene od zapadne Evrope. Počevši od nekulture, netolerancije, nepoštovanja, neprihvatanja odgovornosti, zloupotrebe, ostavljanja smeća svuda.. primera ima previše. Sve dok se to ne reši biće ovako kako jeste.. javašluk i bahatost na svakom koraku.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika