Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mi i psi

Psi i biciklisti

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
225 odgovora na ovu temu

#141 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 09 December 2021 - 07:28 PM

Nije svejedno, uz sve to i opasnost od pada, povrede, oštećnja bicikla...
Najbolje se drži distanca u takvim slučajevima suzavcem (biber sprejem) i uz najmanje napora. Prosto ne mogu protiv hemije kolike god da su veličine a sada skoro svi gel suzavci bacaju 3 do 4m i vrlo su precizni a rade u na vetru.
  • 0

#142 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2021 - 07:45 PM

Sve je dobro dok ne naidje mrcina od 40+ kg.. to su već ozbiljni stvorovi i sa njima nema zajebancije. Letos kod Ulcinja otišao da provozam krug oko solane. I na tamo nekom ptu naidjem na ovce.. a iza ovaca na sred puta leži šarplaninac. Prodjem ivicom puta, lagano, brzinom pešaka u nadi da će ostati da leži. Medjutim govnar ustade i krenuo za mnom. Nisam mogao ništa osim da sidjem i da budem jako glasan.. i usput okrenem bic ka njemu pa ako krene bar imam čime da udaram.. bicikl mi u tom trenutku uopšte nije bio briga. Medjutim, zastao je i povukao se unazad pa sam se lagano udaljio. 

Da je bio neki manji ne bih se obazirao ali sa povelikim šarplanincem nema zajebancije.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#143 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 December 2021 - 07:59 PM

Nije svejedno, uz sve to i opasnost od pada, povrede, oštećnja bicikla...
Najbolje se drži distanca u takvim slučajevima suzavcem (biber sprejem) i uz najmanje napora. Prosto ne mogu protiv hemije kolike god da su veličine a sada skoro svi gel suzavci bacaju 3 do 4m i vrlo su precizni a rade u na vetru.

 

Posle toga sam kupio sprej, i ves ga potrosio. 


  • 0

#144 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 09 December 2021 - 08:48 PM

Најгоре је кад истрче у насељеном месту, а возила иду са обе стране. Тренутак је довољан да скренеш док покушаваш да се одбраниш, па да те нешто звекне.
  • 1

#145 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 15 January 2022 - 09:49 PM

Pre par dana sam citao ovu temu.da li je slucajnost ili nije stvarno ne znam!Od kad vozim bicikl imao sam susreta sa raznim psima kao i vecina vas,uglavnom se zavrsavao susret sa vikom,polivanjem iz bidona,zaustavljanjem,sokerom kao krajnje resenje itd...do sada!

Lep dan prohladan,subota,idem da provozam malo rutu koju stalno vozim,treba iskoristiti slobodan dan zar ne?!

Krecem oko 13h hladno je pa naravno zimska oprema,kapa,bandana...izlazim na deo puta uz Dunav,vetar u celo naravno kao i uvek!

Tuda vozim od 2017.godine i znam tacno gde ima pasa i kakvi su,nigde nikoga ni ispred ni sa strana,sto bi rekli cist put!

Nakon par stotina metara osetim na desnom listu iznenadnu bol,odmah sam skontao da me je napao pas sa ledja!!!

Ovo je toliko kvaran napad bio,bez najave tj.laveza i sa zadnje strane,ladno je trcao za mnom ko zna od kada...zaustavljam se istog momenta,silazim sa bicikla i krecem prema njemu....a ono neko tele,ogroman je!!! 

Adrenalin me cepa,vicem i on pocinje da bezi...a ja sam verovatno krenuo u tom strahu tj.pre bih rekao besu da ga odvalim malo n:fighting0030  n2:ninjastyle  n2:loony  n2:loony

Posto bezi vracam se po bicikl i osetim bol,pogledam pocepana nogavica,podizem je i vidim da krvarim jbg jbg  n:mad0090  n:mad0090

Sedam na bajk i krecem nazad prema njemu,medjutim nema ga nigde.toliko govno veliko a nema ga nigde...nastavljam do kuce i pravac ambulanta!!!

Primio sam dve inekcije,previli mi ranu i dobio sam antibiotike da pijem!

Eto tako se zavrsila moja danasnja voznja na zalost,sedim kuci  besan i razocaran,volim pse udomili smo psa iz azila 2018 godine!

Mislio sam da ih vidim uvek ali ovo nisam ocekivao,nisam ni video a ni cuo da mi prilazi, jer vetar u celo kao sto sam napisao,lajanja nije bilo...samo napad nicim izazvan i to sa ledja!!

Hteo sam reci da u mom slucaju nista od biber spreja,sokera ili bilo cega ne bi pomoglo,jedino da imam oci na potiljku!

Narednih dana moram prijaviti slucaj policiji,otici u Pasterov zavod,i naravno na previjanje u ambulantu..

tako da od sada moram i nazad gledati tj staviti desni retrovizo,levi za kamione a desni za pse  n2:cool2

Pozdrav svima i cuvajte se neprijatelj napada sa ledja  n:fighting0030

Attached Thumbnails

  • 20220115_131325.jpg
  • 20220115_131318.jpg
  • 20220115_142913.jpg
  • 20220115_150759.jpg
  • 20220115_151217.jpg

  • 4

#146 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 January 2022 - 08:50 AM

Drugar obavezno da tužiš državu za ovo. Kad već ne mogu i neće da reše rastući problem pasa lutalica na ulicama širom države, neka onda plaćaju odštete građanima. Ionako su se na konto tih ujeda razni lebari i neradnici nakrali para prevarom, pa krajnji je red da neko ko je zaista imao tu nesreću da ga ujede pas dobije obeštećenje. Srećno ti bilo i što pre da se oporaviš.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#147 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 January 2022 - 10:36 AM

Drugar obavezno da tužiš državu za ovo. Kad već ne mogu i neće da reše rastući problem pasa lutalica na ulicama širom države, neka onda plaćaju odštete građanima. Ionako su se na konto tih ujeda razni lebari i neradnici nakrali para prevarom, pa krajnji je red da neko ko je zaista imao tu nesreću da ga ujede pas dobije obeštećenje. Srećno ti bilo i što pre da se oporaviš.

Je li bre,znas li ti gde zivis, ili si samo naivan. Nemoj coveka da palis. Takvo nesto nam visi nad glavom non-stop meni svakodnevno,i jos nocu, bilo je napada i kontakata i to cesto ali ne ovako hvala bogu. Ali bilo je dobrih padova zbog udarnih rupa. Ovo nije prava pravna drzava i ne treba se zavaravati da covek moze  legalnim pravnim sredstvima traziti pravdu na sudu. Vazno je da ostane glava na ramenima i cuvati se, ostalo je sudbina (a za nekog bozija volja).


  • 0

#148 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 January 2022 - 10:53 AM

Je li bre,znas li ti gde zivis, ili si samo naivan. Nemoj coveka da palis. Takvo nesto nam visi nad glavom non-stop meni svakodnevno,i jos nocu, bilo je napada i kontakata i to cesto ali ne ovako hvala bogu. Ali bilo je dobrih padova zbog udarnih rupa. Ovo nije prava pravna drzava i ne treba se zavaravati da covek moze legalnim pravnim sredstvima traziti pravdu na sudu. Vazno je da ostane glava na ramenima i cuvati se, ostalo je sudbina (a za nekog bozija volja).

Grešiš, dobijaju se odštete i za udarne rupe kao i za napade pasa lutalica.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#149 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 16 January 2022 - 10:58 AM

Mirek edukuj se malo, proširi vidike, batali Kalimero priču...

SalaBrat slobodno podnesi prijavu, malo se duže čeka jer to nije hitan postupak, ali predaš advokatu dokumentaciju i ne razmišljaš više. On uzme procenat a ti na leto inkasiraš 100tinjak hiljada. Raspitaj se, vrlo je standardan postupak.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 1

#150 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 16 January 2022 - 12:32 PM

Postupak je vrlo jednostavan i uspešah po oštećene. Advokati su specijalizovani za te postupke i većina ih odmah isplaćuje novac (nešto manju sumu ako te mrzi da čekaš) a onda naknadno naplaćuju od države. Znam ljude koji su i po 3 puta uzimali odštetu.  Obavezno treba tužiti, nije mali novac u pitanju, kod mene u gradu je oko 600e.

 

Manje bi koštao azil za pse nego sav isplaćeni novac za odštete ali ipak se azili ne otvaraju....

 

Neko jutro idem autom na posao i prolazim nekog biciklistu (ali iz nevolje ne iz sporta i uživanja pošto je bilo minus 7-8 stepeni) i napade čoveka iz jutarnje magle sigurno je blio blizu 10 kerova. Izgleda da je zima loša za njihovu ishranu pa žešće i jače napadaju bicikliste.


  • 1

#151 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 October 2022 - 01:09 PM

Juče sam u jednoj radnji u Solunu video onu spravicu koja služi da se teraju agresivni psi. Onu što emituje neki piskavi zvuk, koji mi i ne čujemo, ali džukcima jako smeta.
Pa me interesuje:
Koliko je to efikasno?
Na kolikoj udaljenosi funkcioniše?
Da li deluje na sve rase pasa ili ne?
Koliko košta u Srbiji?
Taj aparat koji sam ja video u jednoj specijalizovanoj prodavnici (lov, ribolov, planinarenje, kampovanje i sl.) košta 15€.
  • 0

#152 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 13 October 2022 - 01:25 PM

Imao priliku da probam.I ponekad djeluje a ponekad uopšte ne. Što znači da ne možeš da se pouzdaš u to. Efikasnije je uspori a ako ne odustaje malo vode iz bidona ih uvijek ohladi.


  • 0

#153 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2022 - 01:27 PM

Mislim da je dosta pisano o takvim spravicama, bilo elektronskim bilo onim na duvanje tj pistaljkama. Ja imam pistaljku... u stvari, imao sam tri pistaljke razlicitih velicina i zvukova (i cena tj navodno kvaliteta), ali mi je ostala samo jedna. Nisam primetio neku veliku razliku medju njima, osim u velicini i kvalitetu izrade (zvukovi koje su proizvodile jesu bili drugaciji, ali efekti na pse uglavnom nisu).

 

Elem, moj neki zakljucak je da postoje psi kojima to smeta i postoje psi koje nije briga. Od onih kojima smeta postoji procenat koji ce zbog tog zvuka da pobegnu ili se uplase, a postoji i procenat koji ce da zbog tog zvuka postanu agresivniji nego sto su bili do tada. Sve u svemu, iz jedne situacije u kojoj nisi bas potpuno siguran sta pas ima u glavi se takvom spravicom prebacis u drugaciju situaciju u kojoj takodje nisi bas potpuno siguran sta pas ima u glavi. Jedino sto je sigurno je da time poremetis dotadasnju situaciju, ako je u pitanju pas koga briga za to sto radis.

 

Edit. Pretece me Grunf.


  • 0

#154 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 02 December 2022 - 03:32 PM

Ovo ↓ sam objavio na svojoj fb stranici, pa ajde i ovde ću:

Psi ne vole bicikle, to svi znamo, ali zato obožavaju gitare. :)
Treba neki dokaz za ovakvu trvdnju?
Ako treba, ok... evo tačno 30 dokaza: http://ulicni-muzica...ulicni-psi.html
(p.s. možda nije loše na vožnju poneti neki instrument, pa agresivnim džukcima zasvirati na uvce i tako ih odobrovoljiti :D )
  • 1

#155 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 02 December 2022 - 03:47 PM

Iz mog iskustva kad im se dobro podvikne uz masnu krvavu psovku onako iz srca 99% džukaca beži glavom bez obzira.
A za onaj 1% pevam
https://youtu.be/cScPj7hjId8
jer ne sviram ni jedan instrument.
  • 0

#156 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 04 December 2022 - 04:13 PM

Iz mog iskustva kad im se dobro podvikne uz masnu krvavu psovku onako iz srca 99% džukaca beži glavom bez obzira.
A za onaj 1% pevamhttps://youtu.be/cScPj7hjId8
jer ne sviram ni jedan instrument.

Мене су прошле године појурила два пса величине коња (као да су неки кавкаски овчари или шта већ) кад сам пролазио поред неког неограђеног градилишта. Немам појма зашто су били пуштени, чини ми се да је још било радника ту. Чисту срећу сам имао јер су ме касно приметили (ни ја нисам њих видео, били су унутар градилишта) па док су кренули да ме јуре, већ сам онако у залету одмакао. Никаква ту крвава псовка не би помогла, а камоли певање :) ко зна како бих прошао, огромни су били. Туда више не возим уопште.
  • 0

#157 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 04 December 2022 - 05:17 PM

postoje i situacije kada treba stati i suočiti se, bezanija nekad ima kontra efekat.
i ja sam naleteo na dva debela šarplaninca, krvoloka, stao sam i oni se smire, kako probam da krenem oni se spuštaju reže i laju. Tako smo se cimali jedno vreme, kad držim bajs i ne pomeram se oni sede na 5 metara i po malo reže, kad pokušam da sednem na bajs krenu da se spuštaju.
Na kraju su sam im nekako umakao.
Od tad nosim jake petarde i upaljač sa sobom mada nema nekog smisla jer teško je upaliti upaljač na vetru, ne pitajte kako znam.
A dosta njih sam oterao baš sa masnim psovkama i sledeći put kad prođem samo gledaju kao da sam im baš ja pobio kučiće.
  • 1

#158 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 09:15 AM

Juče smo vozili bajkove 50km. Ne znam više ni sam koliko pasa nas je jurilo ili trčalo pored. Odakle sve te džukele na slobodi? Slobodno se šetaju, napuštaju dvorišta, divlji zapad. Baš sam rezigniran. Posebno što čitam sinoć i jutros da su poznatog novinara raskomadali pit bulovi pa je čovek umro, a njegovu ženu teško povredili. Takođe pišem jer pre par večeri na ulici me je napao ili pit bul ili stafordski terijer. Išao sam svojim putem do grada u nekim svojim mislima, kad odjednom u mračnoj ulici na 30 metara od sebe spazim nešto ispod lampe što je ličilo na pit bula. Odmah sam se zaustavio i kako sam to učinuo isto tako pas se zatrčao na mene i već sledećeg trenutka me udario glavom negde u grudi. Sva sreća imao je brnjicu. Potom je agresivno skakao na mene pokušavavši da me ujede, ruka, noga, stomak sve dok iz obližnjeg mraka nije dotrčao momak uhvatio psa za korpu i počeo da ga udara. Samo sam produžio kud sam imao, a imao sam važnija posla, bez ikakvih reči, srećan što nisam osvanuo u novinama gde bi se krvoločni dnovinari sladili mojom nesrećom i nesrećom moje porodice. Već neko vreme ne nosim biber sprej jer sam se izgleda opustio posle dva ujedanja od pre par godina, a nož nosim samo na bajk ture. Očigledno je da gradom ne može da se ide bez neke vrste oružja, ali to dodatno komplikuje logistiku i oblačenje.


  • 1

#159 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 10:32 AM

Trebao si da obavestis policiju, da evidentiraju dogadjaj i eventualno pronadju psa i vlasnika


  • 3

#160 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 January 2023 - 12:49 PM

Od novembra pa do proleća jer je hladnije vreme vrlo su agresivni i svi su na položajima. Kako je vreme toplije povlače se jer imaju loše hladjenje :)
Pa ovaj suzavac mali koji staje u šaku treba uvek nositi. Ni u letnjem dresu neće se osetiti a može da spase glavu, protiv hemije ne mogu. I u tom malom pakovanju ima 35 doza prskanja i u obliku gela je tako da baca 3-4m i po vetrovitom vremenu. Bez toga se kod nas ne ide, pogotovu na novu nepoznatu rutu. Kažem kod nas pošto u iole (mentalno) razvijenim zemljama lutalica ne može da se vidi.

Mene je jedan takav pojurio letos, gazda viče na njega da stane ali ovaj ne ferma, rešio da me stigne. Čini mi se da vuk prijatnije izgleda od njega. Samo je zaboravio na auta iz drugog smera. Odavno jači a prijatniji zvuk nisam čuo...
A odakle toliki psi... Naše ne rešavanje ničega pa ni toga a sa druge strane nametanje od strane zapada gde se ide i dotle da pas postaje supstitut deteta, svi ih imaju pa kad primete da to iziskuje dosta truda i sredstava puštaju na ulicu. Sve više po putevima vidjam rasne kerove.
Ima ruta gde više bežiš i boriš se sa psima nego što voziš, ne vredi ići više tuda.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika