Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mi i psi

Psi i biciklisti

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
225 odgovora na ovu temu

#121 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2021 - 12:48 PM

@chamade
Kao fora, "ja ne razumem zašto se ljudi plaše pasa, ja stanem i pomilujem ih..." :)



Upravo tako. Lako je kenjati iz fotelje sa tastaturom u ruci. Psi poput dobermana, rota, nem. ovčara su ozbiljna stvorenja kod kojih goloruk čovek gotovo da nema nikakvih šansi. Daj da vidim vidim te hejtere da li će smeti da izadju ispred jednog takvog.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#122 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 11 May 2021 - 01:19 PM

@ mhetlerovic
Dobar post nema šta, tačno je da je važan psihološki momenat ravnodušnosti ko koliko može naravno.

Ne znam, ja sam pribegao ovoj taktici i rezonu. 90% da kažem napada ili se odbranim vodom ili pobegnem ili prosto siđem i većina tada stane. Za onih 10% na koje još nisam naišao i nadam se da neću koji baš hoće moje meso nosim suzavac vrlo malih dimenzija kao malo deblja olovka od 30g (nekih 1400 din, baca mlaz 3m čak i kapaciteta oko čak 40 prskanja) koji se u dresu i ne oseća a osim spasa u evrntualno teškim situacijama daje mi taj psihološki efekat sigurnosti koji je možda i važni te se ne bojim i tako odajem utisak sigurnosti pa se mnogi i ne odluče za napad. Nisam ga nikad upotrebio pa nemam ta iskustva da podelim ovde i nadam se da i neću.
Nekada sam nosio el. šoker zbog jakog zvuka i bio je efikasan jer je bio glasan ali sam odustao jer je težio preko 200g.


  • 0

#123 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 11 May 2021 - 07:11 PM

@mhetlerović
hvala za post, koristiću savete u budućnosti
a i sam tekst: copy-paste, pa izvol'te (hejterima)

*

@Milan777
Gde da nađem takav suzavac?

*

@Gadjan
Ove moje petarde samo upaljačem.
  • 0

#124 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 11 May 2021 - 07:33 PM

Evo nadjoh

https://www.urbandar...kom-za-biciklu/

i u ovoj prodanici sa sajta sam ga i kupio pre skoro 2 godine. Dobri su jer imaju gel koji se ne raspršuje na vetru i veoma je precizan na daljini od 3-4m. Kad se kaže gel obično se misli na gustu masu ali nije već se samo ne raspršuje pa odatle naziv gel.

 

Sad nešto gledam ovaj bi mi bio sledeći možda, mada imaju veliki izbor veličina

https://www.urbandar...nim-vrhom-crni/


  • 0

#125 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 May 2021 - 07:55 PM

Ja sam danas malo guglao trazeci mozda kakav sprej s kojim bi namazao bicikl pa da odbija pse. Nisam nasao, onda sam poceo da razmisljam o pistolju na vodu i da napunim nekom paprikom, probacu na svom keru :)

Jedan susret danas, cim sam sisao s bicikla odmah su podvili repove al nije to taj problem, problem je kad ih ne vidis prije napada
  • 0

#126 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 11 May 2021 - 07:57 PM

Hvala za statistiku. Nisam znala. Da li ih i dalje koristite ili ste odustali od njih? Meni se dvaputa desilo da nije delovao, jednom na nekog  gluvog psa a drugi put se baterija istrošila prilično. To ih nije oteralo a još ih je dodatno razdražilo i privuklo i umesto 2 psa odjednom ih je bilo 4 u mojoj blizini. Uvek sam vozila iste rute i na ista čopore sam nailazila. Imala sreće da na njih deluje.

Ja ne idem na vožnju bez "terokera"... Tako ga zovem. Imam dva, crni i žuti. Dovoljno mi je i tih 50%. Za ostale se snalazim kako znam, zviždim, vičem, ako treba siđem, sagnem se uzmem kamen itd
  • 0

#127 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 11 May 2021 - 09:14 PM

Ja ne idem na vožnju bez "terokera"... Tako ga zovem. Imam dva, crni i žuti. Dovoljno mi je i tih 50%. Za ostale se snalazim kako znam, zviždim, vičem, ako treba siđem, sagnem se uzmem kamen itd

 

Hvala :)


  • 0

#128 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 December 2021 - 09:30 AM

Ako nekom pomaže - moje razmišljanje, iskustvo & saveti na temu vožnje bicikla i pasa lutalica.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#129 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2021 - 12:50 PM

Imam i jedno i drugo u džepu ranca spremno na quick draw, kao na divljem zapadu, pošto na divljem zapadu i živimo. I taj sabre sprej od skoro, a teleskop nosim već više od dve godine.

Nažalost, ne samo zbog pasa, tj pretežno ne zbog njih. Oni su retkim slučajevima dovoljno bezobrazni i agresivni. Najčešće samo laju, retko se zaleću na nogu.


  • 0

#130 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2021 - 01:26 PM

Imam i jedno i drugo u džepu ranca spremno na quick draw, kao na divljem zapadu, pošto na divljem zapadu i živimo. I taj sabre sprej od skoro, a teleskop nosim već više od dve godine.
Nažalost, ne samo zbog pasa, tj pretežno ne zbog njih. Oni su retkim slučajevima dovoljno bezobrazni i agresivni. Najčešće samo laju, retko se zaleću na nogu.



Najčešće su u fazonu da privlače pažnju ili da se pokažu da su neka sila.. dok se ne okreneš a onda zastanu i uglavnom se povlače.
Medjutim problem su oni veliki od 40+ kg, mada su oni najčešće nezainteresovani za bilo kakvu agresiju.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#131 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2021 - 01:32 PM

Ma Gađan nosi te stvari zbog onih koji u grupnoj vožnji pokušaju da izvrdaju njihov red da budu na čelu.


  • 1

#132 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 08 December 2021 - 01:36 PM

Ako nekom pomaže - moje razmišljanje, iskustvo & saveti na temu vožnje bicikla i pasa lutalica.

Dobar tekst, video jutros link na fb i pročitao. :)

*

Ja u poslednje vreme počeo da im se derem, ali baš jako,
u fazonu "mrš, je*** ti mater (ili nešto drugo). :D
  • 1

#133 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 08 December 2021 - 04:31 PM

I onda dođe mater i kaže ajde. Ili dođe tata pa, kome ti ženu.

Plašio sam se pre, ali kako vozim biciklu, ima straha kad ih sretnem, ali mnogo manje. Bilo je i jurnjave i lajanja, ali i ja sam u tom fazonu, kažem im da mi je dosta moje muke, nešto opsujem, ne toliko glasno i upali.

Druga mi ujelo kuče, brzo se vozilo, nizbrdo, srećom nije pao. Bio ispred mene, sreća pa se qrčio hteo da bude brži. Ja bi bio izujedan.


  • 1

#134 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 08 December 2021 - 05:49 PM

Mene pre 2 god. na jednom brevetu potkačio jedan džukac zubima, sreća nije duboko, samo me ogrebao.
Nezgodno bilo, jurili me sa obe strane, ne možeš da se odbraniš lako u tom slučaju.
Bila ravnica i nisam hteo da stajem, brzo sam vozio. Ali eto, pojurilo me više njih, ko sa leve strane, ko sa desne... a trče brzo. :)
  • 0

#135 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2021 - 09:49 PM

Kučići su jako opasni, ali najveća opasnost ne preti od ujeda nego uletanja u prednji točak. Ozbiljne povrede i karamboli tako nastaju.

 

Ma Gađan nosi te stvari zbog onih koji u grupnoj vožnji pokušaju da izvrdaju njihov red da budu na čelu.

A ne, to je čast a ne obaveza, nekad bude i otimačina za čelo kolone haha, uglavnom ljudi rado vole da daju doprinos ekipi i tempu. Ko koliko može i hoće, ko neće ne mora.


  • 1

#136 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 December 2021 - 06:01 AM

Protiv pasa je najbolje oružje drumski bicikl. Najlakši i najbrži, i kad je biciklista u sprintu, retko koji pas uspeva da sa njim održi tempo od 40 plus na sat. Problem je možda na početku sezone kad taj tempo ne može da se drži duže od 10 sekundi, ali obično je to više nego dovoljno da psi odustanu od potere.

Lako je kada vozite nekim ustaljenim rutama pa znate gde vam se sprema sačekuša. Teško je kad se pojave i napadnu iznenada, ali za sada Bogu hvala nema još tog čopora kojem nisam utekao. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#137 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4574 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 December 2021 - 01:25 PM

Sad je najbezbednije voziti po Zrenjaninu, tj. u blizini kineskih gradilišta.
Gde god grade pruge, mostove, fabrike, garantovano nema pasa lutalica, mačića, tu čak ni ptice ne preleću.
Sve životinje pojeli radnici koji dolaze iz Kine, Vijetnama i ko zna odakle.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#138 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 09 December 2021 - 02:49 PM

Kod mene u gradu opština isplati toliko obeštećenja (ili kako već) za ujede pasa gradjanima za godinu dana da bi se od toga moglo napraviti 3 azila za pse. Ali neće, takva nam (ne)kultura.
Dok rodjak iz Švedske kaže da nije tamo za 30 godina boravka video možda kaže jednom psa lutalicu.
  • 0

#139 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2021 - 06:45 PM

Protiv pasa je najbolje oružje drumski bicikl. Najlakši i najbrži, i kad je biciklista u sprintu, retko koji pas uspeva da sa njim održi tempo od 40 plus na sat. Problem je možda na početku sezone kad taj tempo ne može da se drži duže od 10 sekundi, ali obično je to više nego dovoljno da psi odustanu od potere.
Lako je kada vozite nekim ustaljenim rutama pa znate gde vam se sprema sačekuša. Teško je kad se pojave i napadnu iznenada, ali za sada Bogu hvala nema još tog čopora kojem nisam utekao. :)



A ako naidješ na ljutitog dobermana? Mogu da trče oko 50km/h.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#140 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 09 December 2021 - 07:20 PM

A ako naidješ na ljutitog dobermana? Mogu da trče oko 50km/h.

 

Imao sam slucaj na jakoj uzbrdici gde se ide 10 na sat, dva ogromna kuceta, gde da im pobegnem? Iskezio zube i vec vidim kako hoce da me ujede za list. Otkacim nogu da probam da ga sutnem u njusku i kao vozim jednom nogom. Za to vreme ovaj drug presao na drugu stranu i hoce da ujede za tu nogu kojom okrecem pedale.

 

Nekako uspem da pobegnem i tek onda osetim koliko mi lupa srce, sto od napora sto vozim jednom nogom uzbrdo, sto od straha. Uopste nije bilo sve jedno...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika