Jump to content


Fotografije

Kilaza, Mac, Coca Cola, Fast Food


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
278 odgovora na ovu temu

#81 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2008 - 10:00 PM

@Pile Pusti mangupe vidis da te uce da ne jedes. Da si ti ziv i zdrav i samo klopaj ali smanji MD. Da bi kupio koliko toliko pristojan bajs moras gladovati par meseci. :D
  • 0

#82 djole_ada

djole_ada
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationVojvodina, ADA (ne Ciganlija) - Trenutno Zemun

Postavljeno 17 November 2008 - 10:02 PM

tako se to radi!!makar koliko imao dzeparca uvek kad dobijesh pare odvojish jedan deo,ako ne mozesh da se odreknesh od celog dzeparca!moja ideja je da uzmesh neku bocu od 2l ili od 5l :twisted: :lol: i napravish rupu sa strane i zalepish super-lepkom poklopac tako da ne mozesh da vadish pare a rupu taman namestish da ne mozesh da izvucesh ni jedan dinar! :D tako sam ja ustedeo mnogo svega za bajk! 8)
  • 0
To bicycle, or not to bicycle: that is not a question
http://www.cikloberz...a1e76e9d4==&t=1

#83 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 17 November 2008 - 11:21 PM

IZASO SAM MALO VAN TEME ALI SAM PROSTO MORAO DA SE NADOVEZEM NA SVE OVO!


Ljudi i ja sam pre nesto vise od 2/3 meseca dosao na istu ideju resio sam da stekam pare od uzine i grada i izracunao sam tacno 235 din dnevno treba da stedis da bi za 2godine ustedeo 2000e
a 113din dnevno za 2 godine da ustedis 1000e + rodjendan,praznici ......eto meni kroz 2 godine nekog specializeda full suspenzija(fox napred i nazad)+full xtr od 9kg :lol: :lol: :lol: ,zivim za taj dan i jedva cekam da dodje....za sada moram da se zadovoljim scott comp racingom full xt i to je to :mrgreen:
  • 0

#84 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 18 November 2008 - 12:04 AM

Pozz ljudi :) znaci ovako da rezimiramo ukratko:stednja da ako je zdrava stednja
znaci ne odricanje od svega i svacega a po naj manje odricanje od hrane to nikako :!:
ali uvek jedan deo love od uzine mogu da sklonim na stranu svakako da ce mi koristiti
i to dvo struko: em manje jedem em stedim kintu za neki deo na bajku ili mozda cak
za ceo nov bajk videcemo =D> hvala jos jednom na idejama =D> :idea:
  • 0
Postavljena slika

#85 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 18 November 2008 - 10:02 AM

Pile: posmatraj hranu pre svega kao izvor energije i gradivnih materija, a ne kao izvor uživanja. Ja ne znam da se bilo gde u svetu za nekoga smatra da se "popravio" kad se ugoji, a čim neko smrša odmah je "propao". Sem toga, kad pogledaš i reklame (poslednja koja mi je na pameti je ova za Knjaz Miloš gde inače solidno popunjen lik još buši rupe na kaišu kako bi "preživeo slave") jasno je da je kod nas prisutna kultura (ili bih to pre nazvao nekultura) prežderavanja... Na žalost, epidemija koja se na zapadu odavno raširila (unos viška kalorija uz smanjenu aktivnost) polako ali sigurno zahvata i naše krajeve.. A ko god misli da je dobro biti debeo, neka se samo zapita da li će auto koji je npr. napravljen da nosi još npr. 600kg dodatnog tereta duže trajati ako se optereti sa tonom ili dve.. Svojevremeno je i eksperiment sa dve grupe pacova (jedna je hranjena visokokaloričnom hranom druga je držana na gladovanju) pokazao da su pacovi koji su gladovali duže poživeli.. kod onih koji su hranjeni visokokaloričnom hranom je uočena i povišena pojava kancera i skraćen životni vek..
  • 0

#86 Vigi

Vigi
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBeograd - Vozdovac

Postavljeno 18 November 2008 - 10:49 AM

pokazao da su pacovi koji su gladovali duže poživeli.. kod onih koji su hranjeni visokokaloričnom hranom je uočena i povišena pojava kancera i skraćen životni vek..

o.t.
mada opet dosta stvari sto se radi na pacovima ne utice isto i na ljude :D
Poznato je da npr. crno vino produzava zivotni vek... tako cicice u francuskoj doguraju 80-et olako, a preskacu poneki i 100-tu....
  • 0

#87 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 18 November 2008 - 11:39 AM

Pacovi i ljudi imaju sličan digestivni trakt, a kako se radi o svaštojedima mislim da bi rezultati bili slični da se radilo o dve grupe ljudi..Inače pored vina pokazalo se da je i crna čokolada dobra za srce..
  • 0

#88 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2009 - 04:23 AM

Gladan sam n:party0021
Sta nosite od hrane kada krecete da "pedalate"?
Moj izbor Bonzita(uvek) i neki keksic...
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#89 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2009 - 07:38 AM

Sta nosite od hrane kada krecete da "pedalate"?

Kada sam na treningu, samo vodu. Ako je baš neka "dužina", ponesem bananu/e, ili neku carbo čokoladicu.
  • 0

#90 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2009 - 04:38 PM

Voda obavezno, ponekada cedevita ili multivita, bonzita i ako je duža tura bananu.Bez toga ne idem nigde.
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#91 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 29 January 2009 - 07:24 PM

Iščitao sam celu diskusiju i stvarno se nadam da je pokretač teme do sad bar malo promenio mišljenje o fast food ishrani. Film se lagano skida i jedva čekam da ga pogledam.

Mene je bocnulo pitanje ''Kako se ugojiti?''. Moj drug, koji je dobro građen ali ipak male mase, je pre par nedelja išao kod nutricioniste i rekao mu je baš ono što je neko od vas pisao. Treba jesti više puta dnevno. On ustaje u pola 7, doručkuje u 7, posle ponovo jede u 10 pa u 13 i tako dalje. Valjda je sve do kraja dana na tri sata. Druga stvar je što mu je preporučeno nekonzumiranje pica, gaziranih sokova, alkohola, previše slatkiša itd. On se vrlo aktivno bavi rukometom, što znači dobri treninzi svakog dana plus pregršt kućnih vežbi. Za sad beleži neka poboljšanja, javiću vam kako dalje napreduje. :wink:

Pošto se i ja nalazim u sličnom problemu, podstaknut njegovim slučajem, počinjem sličan režim. Neko kratko vreme već idem u teretanu i radim kućne vežbe i pokušavam da ishranu dovedem u red. Primetio sam da sam postojeće salo (odnosno nezategnutost tela) sasvim doveo u red i da sam ga vecinom pretvorio u misice, ali je sad tezi deo nabacivanja dodatne kilaze...

Imam utisak da je najbitnija umerenost. Mi često ovde imamo slave na kojima su stolovi uvek prepuni, pa ako samo probaš od svega po malo zaista je malo verovatno da se nećeš prejesti i uz to neko pivce i ispadne prepuna tiba :oops: :oops:
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#92 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 29 January 2009 - 07:32 PM

Ne razumem, šta će ti veća kilaža? Ako nemaš sala - uživaj. A ni preterana mišićna masa, bar kad je biciklizam u pitanju nije poželjna, sem ako nemaš ambicija da se baviš disciplinama poput šprinta na 200m na velodromu. Hipertrofija mišića je dobra za sportove kod kojih se traži trenutna velika snaga, zato što su hipertrofirani mišići u stanju da oslobode veću količinu energije kod anaerbnog metabolizma. Kod drumskog biciklizma idealno je - što manja kilaža/što veća snaga na dug vremenski period..Recimo profesionalci su u stanju da izdrže više sati sa snagom od 350W, dok su npr. sprinteri u stanju da oslobode čak 2100W (ili oko 3 konjske snage), ali svega 10-15 sekundi.
  • 0

#93 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 29 January 2009 - 07:52 PM

Veca misicna masa trazi salce oko sebe i trazi redovno odrazvanje.U prevodu sto si veci=vise jedes pa je veci problem to prebaciti u kvalitet tj misic a ne salo.Najbolje je pridrzavati se idealne mase za svoju visinu(plus minus 2kg)ako si rekreativac tj bicikla, trcanje,teretana neki basket,fuca itd ali ako se specijalizujes za jedan sport on ce te vidno oblikovati(biciklisti npr mrsavi ko strele ali izdrzljivost za respekt itd).Najlosije od svega je upropastiti se teretanom,izgubiti vrat,postati balvan koji je krut i nefleksibilan pa je onda tezak put nazad ali ga ima :| uglavnom
  • 0

#94 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2009 - 08:17 PM

Pre bilo kakvog početka nekog programa je najbitnije znati sledeće:
Mišići su teži od sala. Ne znam tačno koliko, ali ja zimi obavezno nabacim najmanje 5kg mišića. A ljudi mi kažu "Opet si smršao!". A ja JBT 81kg na 181cm visine! Za bajk ta masa samo smeta. Kada pedalaš uzbrdo, treba nositi tih 5kg više sa sobom. Da bi osetili kako je to, uzmite ranac i 2 pune flaše kokakole u njega, to je valjda sa rancem ukupno 5kg. Pa sa time uzbrdo #-o
  • 0

#95 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 29 January 2009 - 08:25 PM

He he :lol: vi to kao mene shvatate kao momka koji u glavi ima neku sirovinsku bildersku građu? :D

Ja sam ljudi mršav kao motka, ili bar približno :D Imam 66kg (upravo se izmerih :D !) a 186cm :?

Ono što bih ja voleo od sebe je da dobijem 10ak kila i znam da mi za to treba iha ha vremena, ali nigde ne žurim, niti će mi ikada na pamet pasti da kušam neku hemiju. Igram stalno basket, stoni tenis, vozim itd i verujem da bih ako nekako nabacim koje kilče mogao time da ga održavam.

Kad sam rekao da je moj drug dobre građe a nedovoljne mase, a posle da sam ja u sličnom problemu, nisam mislio da i ja imam građu za pohvalu \:D/ Pošto mi je 18 godina želeo bih od sebe polako da pravim čoveka i u fizičkom smislu, pa dokle stignem n:anim_19
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#96 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2009 - 08:38 PM

Ako je tako, onda OK, ali ja sam samo upozorio da ne treba preterivati. Sve umereno.
  • 0

#97 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 29 January 2009 - 09:06 PM

Ja sam ljudi mršav kao motka, ili bar približno :D Imam 66kg (upravo se izmerih :D !) a 186cm :?


Ekstra, za brdskog vozača idealno.. Možda da nabaciš 4kg ali mišića, mada je to što imaš za biciklistu idealno..
  • 0

#98 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 29 January 2009 - 09:09 PM

Ja sam ljudi mršav kao motka, ili bar približno :D Imam 66kg (upravo se izmerih :D !) a 186cm :?


Jesi mrsav,doguraj polako do 80kg sto misica sto sala pa onda povecavaj misice u korist salca.Neophodno je prvo ojacati gravitacione misice tj trbusnjake,misice gornjih i donjih ledja pa se onda fino pakovati, opet umereno,naravno izbegavati povrede ramena lakta i kolena.Na ove povrede posebno obrati paznju dok si u teretani.Mnogi momci(vidjao sam sve i svasta veruj mi :roll: )se odmah dohvate bencha,dvorucnog pregiba(biceps) i mnogih drugih vezbi jos kad se cimaju i nepravilno rade mnogo toga loseg moza da se desi a posle nema nazad [-X tj zeznuto rame,kichma,koleno nikad ne zaceli.Polako pa ces za koju godinu biti tip top(3-5god).Kombinuj teretanu sa bajsom,mozda nije bas bajs za masu ali bices kompletan jos malo plivanja i uuuiiiiiiiii :mrgreen: :mrgreen:.Al sam se razvezao :^o
  • 0

#99 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 29 January 2009 - 10:33 PM

Slika govori više od 1000 reči:

Postavljena slika

Rasmusen, pre nego što su ga 2007. šutnuli sa Toura..

Contadorovi podaci sa wikipedije:

Height 1.76 m (5 ft 9+1⁄2 in)
Weight 62 kg (140 lb)

Ne favorizuje biciklizam kao sport veliku mišićnu masu...
  • 0

#100 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2009 - 10:43 PM

U konc logoru bi ga zvali bucko :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika