Jump to content


Fotografije

Kilaza, Mac, Coca Cola, Fast Food


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
278 odgovora na ovu temu

#261 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 05 October 2010 - 06:42 PM

Inače, našao sam u Maxiju tunjevinu Mistral "komadi u salamuri", kupio 2 komada da probam, ali još nisam stigao da probam, verovatno sutra za doručak. :)


Probao, pa da javim utiske. U principu nije loša, dosta je ima i ukusna je. IONE je pomenuo boju, ova je bila veoma svetla, blago crvenkasta, a komadi su bili krupni. Datum proizvodnje septembar 2009, rok trajanja do septembra 2011. Planiram da je kupujem ubuduće i da je doručkujem 2-3 puta nedeljno. :) Uz jednu konzervu tune sam pojeo 1/4 glavice svežeg kupusa, izrendanog i prelivenog maslinovim uljem i sirćetom od divlje jabuke. To me je držalo od nekih 8.30h do podneva, kada sam pojeo jednu (ogromnu) jabuku, pa posle ručak u 16h. :)

Jel ima neko neke (zdrave) predloge za večeru (posle koje ne bi bilo više fizičkih aktivnosti)?
  • 0

#262 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 05 October 2010 - 06:50 PM

Off
Sto se tice tog virusa, isti problem sam imao ! To je neki stomacni virus izuzetno jak, temperatura lomila dve nedelje, bolovi u misicima, konstantno zedan itd. Kada je posle te dve nedelje proslo par dana dosla ekipa iz Jagodine, dosta njih i sa ovog foruma, posle 5 km voznje ja sam mislio da cu da umrem, drhtao i malaksao u potpunosti ! Znaci i kad prodje temperatura jos me je drmalo nekoliko dana !!!
  • 0
Potpis

#263 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 06 October 2010 - 08:01 AM

Off
@Druid
Nije stomacni, vec neki virus koji je napao disajne puteve...

@Ciklo
Strpljiviji ne mogu biti. Sedim u kuci, pomalo lezim jer me sve vise boli od tolikog nerada... Sve sam ispostovao sto je trebalo, tecnosti, umerena hrana (nista drugo i nista obilno ne bih ni mogao da pojedem...). Neverovatno tesko mi pada ovako nesto, vrlo retko sam bolestan i nisam navikao da sedim i neradim bas nista.
Krenulo je malo na bolje, ali nije to ni izbliza ono kako bi trebalo. Radujem se ozdravljenju!!!

Hvala vam na savetima!
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#264 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 19 October 2010 - 05:26 PM

Mislim da je ele pomenula Whey, pa me interesuje da li bi neko mogao da izađe sa nekom konkretnom preporukom jer bih hteo da probam i to. Najviše zbog tih večernjih treninga neposredno pre spavanja, kada mi ne prija da se najedem, pa da legnem.

Gledao sam ovako nešto:
http://www.xsport.rs...page=14&pid=383
http://www.xsport.rs...page=14&pid=924
http://www.xsport.rs...page=14&pid=778

Pošto sam totalni n00b za ove stvari, pre svega interesuje me da li su brendovi i cene sa ovih linkova korektni? Da li je otprilike to to ili se može naći nešto mnogo bolje/povoljnije?
  • 0

#265 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 20 October 2010 - 12:55 PM

@ dulek
Cena whey proteina zavisi od % proteina. Najjeftiniji su oni koji imaju minimalan sadrzaj proteina tipa 10-20% ili u nekim slucajevima i manje. Najskuplji su svakao oni koji imaju 100% ili skoro toliko. Firme koje si izabrao su dobre, odlicne. Sad je vise stvar tvoje odluke, mada vec su drugari pisali na forumu, protein ti sam za sebe ne znaci mnogo ako pre toga hranu ne slozis kako treba.
Metabolicki procesi sami udese da ako nemas dovoljno ugljenih hidrata, konvertovace protein u ono sto njima treba.... Prouci malo te detalje pre nego sto das pare za protein ili bilo koji drugi nutritivni preparat.
Metabolizam ima vrlo prost sablon po kome funkcionise, ali su ljudi skloni da mistifikuju i najprostije s*anje. Ako zelis da dobijes na tezini moras imati preko celog dana visok nivo insulina u krvi. Ako zelis da skines kilazu (salo ili sta vec) onda moras strogo da pazis da nemas insulina u krvotoku-izbegavaj sve sto podize insulin, na prvom mestu secere, ugljene hidrate sa visokim glikemijskim indeksom.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#266 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 October 2010 - 03:59 PM

Hvala ti puno na veoma informativnom postu.

Moja neka praksa je da treniram 3-4 sata nakon ručka, nakon treninga proteinska večera, ali sve češće ne mogu vremeski da uklopim to. Ako kasnim sa treningom (prošlo 4+ sata od ručka), pojedem recimo 2 bonžite ili neko voće (banane, grožđe, smokve), da dobijem snage pred trening i da ne osećam glad, a sa druge strane da se ne opteretim baš full obrokom. Nakon treninga odmah uzmem nešto ugljenohidratno, posle tuširanja nastavim sa proteinima, koje sam mislio da zamenim ovim veštačkim u kasnijim satima kad praktično posle tuširanja ubrzo legnem da spavam.

Jel može link na tu temu ili imaš da preporučiš neku literaturu (samo da nije preopširna, nego više for dummies edicija)? :)
  • 0

#267 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 20 October 2010 - 06:35 PM

Izvini, da ne posmislis da izbegavam ista da ti kazem, prenesem ili da te uputim, ne znam tacno gde je to pisalo, mozda cak i na nekoj od prethodnih strana ove teme. Slabo se secam i onoga sto sam ja pisao, to bih podveo pod napade trenutne inspiracije :mrgreen:
Ako ti nije problem posalji Stoletu (Stolegrom) pp u vezi sa linkom, on ce to sigurno znati!

Nisam skontao da li treniras bicikizam, i da li ti je to primarni sport. Kako stojis sa tezinom/visinom, i sta zelis u svemu tome da postignes. Nije ni to neka grdna matematika, vec samo htedoh da te postedim 'bacanja' novca ako za time nema potrebe. Naravno bitno je i koliko godina imas, jer metabolizam vrlo varira u razlicitom zivotnom dobu.
U raznim sportovima pa i ovde u biciklizmu sam sreo ljude vitke i utegnute kao strune, a jedu brdo hrane i nimalo ne biraju (na svoju nesrecu); a sreo sam i one dobro debeljuskaste (da nekazem prasce) koji mnoooogo voze (neki i preko 10 000km godisnje) cak i paze sta jedu, ali definitivno im nesto od toga ne polazi za rukom.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#268 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 October 2010 - 09:41 PM

Izvini, da ne posmislis da izbegavam ista da ti kazem, prenesem ili da te uputim, ne znam tacno gde je to pisalo, mozda cak i na nekoj od prethodnih strana ove teme. Slabo se secam i onoga sto sam ja pisao, to bih podveo pod napade trenutne inspiracije :mrgreen:
Ako ti nije problem posalji Stoletu (Stolegrom) pp u vezi sa linkom, on ce to sigurno znati!

Nisam skontao da li treniras bicikizam, i da li ti je to primarni sport. Kako stojis sa tezinom/visinom, i sta zelis u svemu tome da postignes. Nije ni to neka grdna matematika, vec samo htedoh da te postedim 'bacanja' novca ako za time nema potrebe. Naravno bitno je i koliko godina imas, jer metabolizam vrlo varira u razlicitom zivotnom dobu.
U raznim sportovima pa i ovde u biciklizmu sam sreo ljude vitke i utegnute kao strune, a jedu brdo hrane i nimalo ne biraju (na svoju nesrecu); a sreo sam i one dobro debeljuskaste (da nekazem prasce) koji mnoooogo voze (neki i preko 10 000km godisnje) cak i paze sta jedu, ali definitivno im nesto od toga ne polazi za rukom.


29god, ~180cm ~90kg. Po medicini imam nekih 15kg viška, po mom ukusu nekih 10kg. Ali nije kilaža problem, odmah da kažem, to mogu relativno lako dovesti u red. :) Ne spadam u grupu ljudi koji mogu da se prežderavaju i budu vitki, niti u onu grupu kojima se sve što pojedu "zelepi". Organizam daje sasvim očekivanu reakciju, u smislu telesne mase, shodno inputima hrane i fizičke aktivnosti.

Što se treninga tiče, zavisi od raspoloženja i trenutnih uslova. To svakako može biti vožnja, ali i trčanje, brza šetnja, plivanje na bazenu ili teretana.

Cilj, održavanje opšte fizičke kondicije, snage, zdravlja i neke "sportske" građe. Od preparata me najviše odbijaju slike nabildovanih tipova jer toliku mišićnu masu apsolutno ne želim i nije mi to cilj, ali sa druge strane ne želim da se sav taj trening i vizuelno ne primećuje, tj. da izgledam kao "štiglić", kao što mogu da primetim da mnogi rekreativci izgledaju.

Imam utisak da kada treniram često uveče, a jedem malo, da se iscrpljujem i obaram imunitet. Na ideju veštačkih proteina sam došao baš iz tog razloga, što želim da treninzima upgradeujem svoje telo, a ne da oraganizam pati, razgrađuje mišićnu masu i da se tiho iscrpljujem...
  • 0

#269 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 22 October 2010 - 08:16 AM

Lepo razmisljanje, samo nastavi tako! Potpuno si u pravu za ishranu i jake treninge. Mogu ti opisati kako sam ja to resavao letos kada sam vozio dan za danom,takoreci bez odmora. Ujutru bih jeo integralni keks, oko podneva bih jeo salatu ili corbu, kasnije popodne oko 17h bih jeo spagete ili nesto slicno sta bih uspevao da 'nadjem', a kasnije oko 21h bih jeo oko 300g mesa. Cak ni to nije bilo dovoljno hrane za toliko iscrpljivanje, ali drugacije nije moglo, bio sam srecan i kada toliko hrane pojedem. Nekad ne bi bilo imalo gde da se kupi hrana (restoran/prodavnica) pa sam vozio dalje.
Naravno, kucni uslovi su nesto drugo i treba ih maksimalno iskoristiti.
Sto se tice proteina, mogu ti koristiti u takvoj postavci treninga i zivotnih obaveza.Moj savet bi bio-kupi protein od oko 80% proteina (jer whey je sklon da protrci kroz organizam, a onda nece biti iskoriscen kako bi trebalo), i uvek ga pij sa mlekom; to je nacin da ga 'malo usporis' i dosta bolje iskoristis. Siguran sam da ono malo ugljenih hidrata iz proteina i malo masti iz mleka nece smetati.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#270 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 October 2010 - 04:36 PM

Već peti put počinjem da kucam novi post sa još par pitanja, pa me svaki put prekinu na poslu i onda...

Tako da ovaj put samo kratko: Hvala puno na nesebično podeljenom iskustvu! :)
  • 0

#271 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2010 - 09:28 PM

Evo,cisto i ja da iznesem jedno moje malo zapazanje sto se tice MCDonalds-a..
Verovali ili ne,danas sam prvi put tamo jeo...prvi prvi put.
Bio sam sa curom,eto rekoh cisto malo da prezalogajimo,posto smo sa faxa isli.
Inace,dok sam bio klinac,na samu pomisao MCDonaldsa,cale me je vodio na masan burek i pljedzu sa lukom,tako da da i nisam daleko dogurao u degustaciji proizvoda iz MCD.. :D
I tako razmisljam se sta da narucim,rekoh ajde,sta bi drugo,Big mek,pomfrit i toplu cokoladu..ono,sta mi najlepse izgledalo na onim slikama(a svi znamo kakve slike oni tamo imaju).
Kad sam dobio to sto sam narucio,prvo sam hteo da pocnem da se smejem ko lud,jer mi je moj Big Mek,stajao u nekoj majusnoj kutiji...pomislih ako im je ovo Big,sta im je onda normal i small?No ajde,krenem da jedem..Prvo,zemicka je bila mekana,sveza kako hocete..i to je sve...posle pola pojedenog obroka,namerno sam je ''razmontirao''i jeo odvojeno deo po deo.I zasebno to nema nikakav ukus,sem salata(kupusa i krastavca)..meso je nekako tanko i uopste nema onaj ukus kao obicna pljeskavica,nego vec kao da je nekako mrtvo godinama,bajato,bezukusno... :|
Sto se tice pomfrita,posebna prica..kao da sam jeo one plasticne cevcice/slamcice za sokove i neskafu...
topla cokolada:dobio sam mleko i kakao odvojeno..ajde reko,necu da stavljam kakao,picu mleko...ni to nije imalo ukus...ko da sam vrelu vodu popio...tek kad sam sipao kakao,tek je tad licilo na nesto..
Devojka mi je bila u fazonu:''ja sam ti rekla''..da je sranje dodao sam ja.
I na kraju pitam se ja,ako za taj moj ''obrok'',za koji sam dao 420 dinara,koji se sastoji bukvalno od nicega,a i toliko sam i zadovoljio svoj apetit-nista,koliko je potrebno prosecnom coveku od 80-ak kg da se najede tamo...novaca mislim. :|
  • 0

#272 Fishing

Fishing
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 07:49 PM

copy/paste

Vaše telo vapi za vodom


BatmanghelidjDoktor Fereydoon Batmanghelidj (Dr B) je bio klasično obrazovan lekar koji je studije završio u Engleskoj, jedan od predavača mu je bio i čuveni Aleksandar Fleming. Kasnije se vratio u rodni Iran. Tokom svog boravka u iranskom zatvoru zbog političkih razloga, zaduženje mu je bilo, pošto je lekar, da pruža pomoć ostalim zatvorenicima. U zatvoru robijašima nisu bili dostupni skoro nikakvi lekovi, tako da je Dr B morao na razne načine da se snalazi.

Otkrio je da razne bolesti (najviše je imao iskustva sa čirevima i ostalim stomačnim problemima koji su bili najzastupljeniji u zatvoru) mogu da se leče samo pomoću dovoljnog unosa vode u organizam. Potrebna količina vode je 8-12 čaša dnevno. Tim tretmanom je lečio bolesti brže nego da je na raspolaganju imao lekove.

Posle izlaska iz zatvora se bavio istraživanjem uticaja vode na razna oboljenja, vodom je uspešno lečio pacijente koji su bolovali od čireva, astme (za svega nekoliko dana), artritisa, srčanih problema, zatvora, nervnih bolesti, dijabetesa i tako dalje. Došao je do zaključka da sve ove bolesti imaju isti uzrok – hroničnu dehidraciju tela i da je svaka bolest manifestacija dehidracije u određenom delu tela. Najveću pretnju dehidraciji organizma čine nedovoljan unos vode u telo i zamena vode korišćenjem gaziranih bezalkoholnih pića, kafe i čajeva.

Ova saznanja je pokušao na sve moguće načine da prezentuje nadležnim američkim zdravstvenim institucijama ali niko nije bio zainteresovan za to (uticaj farmaceutskih kompanija?). Zbog toga je krenuo u upoznavanje običnih ljudi sa njegovim otkrićem, pa je objavio nekoliko knjiga koje se bave ovom tematikom.

Njegovu najpopularniju knjigu „Your Body’s Many Cries for Water“ prevedenu na hrvatski jezik („Vaše tijelo vapi za vodom“)

Više o ovome se možete informisati na oficijelnom sajtu Dr B. Tu se nalaze intervjui koje je Dr B dao, on line prodavnica njegovih knjiga, kao i pregršt slobodno dostupnih informacija o lekovitom dejstvu vode.

Takođe na internetu postoji dosta video materijala o ovom prostom i prirodnom tretmanu.


Knjigu mozete skinuti ovde,pdf
http://www.4shared.c... ... _vapi.html

a mozete i naruciti vas primerak na srpskom(nemam nista sa knjizarom,nije mi cilj da reklamiram istu)
http://www.dobra-knj...sp?NaslovID=791

WATER CURE
... re=related

Great Secret of Water
... re=related
  • 0

#273 Fishing

Fishing
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 19 February 2011 - 08:40 PM

http://www.watercure.com/
  • 0

#274 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 10 June 2013 - 09:15 AM

Zanimljivo. U poslednje vreme sve češće se postavlja i pitanje kakve vode?

Što se tiče mene, u poslednje vreme sam sve više na vegeterijanskoj sirovoj hrani.
Skoro veganskoj.
:)
  • 0
Hibridni drumaš

#275 nenaja

nenaja
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 12 June 2013 - 10:31 PM

Nazalost, tako je. I ja sam presao na vegeterijansku ishranu, i osecam se 3x bolje.
  • 0

#276 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 08:40 PM

Drago mi je da ima clanova na sirovoj presnoj hrani, rezultati i zdravlje su obicno u napretku sa prelaskom na neindustrijsku hranu bez mesa.Preporucio bih i solarnu jogu jer i to daje benefita kao i sto cistije namirnice u smislu tretiranja (organsku).
  • 0

#277 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 January 2024 - 10:31 AM

@mtb_pile vrati se na forum!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#278 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 19 January 2024 - 11:05 AM

Svidja mi se kako se ova tema razgranala od Meka, do jabuke, ovsenih pahuljica. Top tema, posebno iznenadjuje da niko nije siznuo, definitivno je tada bilo manje stresa. Sto se tice Pileta ili je kupio najbolji bajs ili je sef kuhinje kod onog Bake Prasca.
  • 0

#279 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2024 - 07:45 AM

@mtb_pile vrati se na forum!
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Aaa pa setih se posle.. znam zna MTB Pileta :D
Ja sam došao ovde nešto kasnije ali vidjao sam njegove postove.
Ako je nastavio i dalje sa onolikom količinom Mekovih burgera i koka kole pitanje je da li je nešto od njega ostalo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika